Keresés

Részletes keresés

DebilGeza Creative Commons License 2000.03.28 0 0 30
Ajjaj, most mellétrafáltam. Elnézést mindenkitől! Főleg vomit-től, akinek most felelek. Nem olvastam el az előbb a kérdéses mondat ELŐTTI mondatot. Pedig ebben lett volna a lényeg, ha jól látom....
Szóval az előbbi üzenetem VISSZASZÍVVA!
Előzmény: vomit (25)
DebilGeza Creative Commons License 2000.03.27 0 0 29
Nem aktuális már, tudom, de talán felkapjátok ezt a topicot. Szal felkaptam a fejem erre a mondatra:
" vagy csatlakoznék, és a gépnyanya hangja mondja: ezen a számon előfizető nem kapcsolható. aztán mégegyszer, mégegyszer, aztán meg működik. mi a pöcs ez?"
Szétbont a vonal, az OK. (egyébként az is modem inkompatibilitás miatt van, és általában nem a szolgáltató veszi meg a Gagyitron termékeket 3000 ft/db áron.) De a másik egyértelműen: a modemed DTMF (kevert frekvenciás)
adója nem ide készült, vagy hibás. Ha pulseval tárcsáztál, akkor meg a nyitás-szaggatás idővel van a baj. Ez egyértelműen NEM L&R hiba, de egyébként, ami az L&R minőségét illeti, teljesen egyetértek mindenkivel.
Előzmény: vomit (25)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 28
Figyuzzatok, van egy fórum ami erről szól, az Érdekvédelem. Azon belül egy topic az Internet hozzáférés szolgáltatók. Örülnék, ha oda is írnátok, én nagyon figyelem a bejegyzéseket, mert próbaképpen egyelőre a felügyeleti szerveknél, később esetleg jogi úton szeretnénk rendezni az internet szolgáltatókkal kapcsolatban általában előforduló panaszokat. (A próba azt jelenti, hogy ha egy szolgáltatónál elérünk változásokat, akkor talán a többinél is megy. Az az egy már ki lett szemelve - de nem az Elender). Ha van köztetek jogász pl., nem kell hogy műszaki dolgokhoz értsen, csak a polgári szerződésekhez, akkor arra kérem ehelyütt is, hogy keressen meg e-mailben. Kösz
XI.
Koko123 Creative Commons License 1999.10.07 0 0 27
Az interware-nal ha keves a savszelesseg, lecsipik a modemesektol...;)
vomit Creative Commons License 1999.07.22 0 0 26
jajj, nemláttam, hogy ennyien érdeklődtök.
mást akartam írni, de előbb a buzerálást.
hát semmi különös, csak a háború kezdete óta el-eltünedeztek az elküldött/nekem írt leveleim. némelyik napokat késett, mintha engedélyre kellett volna várnia, mások feladták a küzdelmet, és meg sem érkeztek.
amikor bevezettem a számozást a kimenő leveleknél, akkor egy ideig rend lett, aztán lanyhult a figyelem, és a kritikus irományok b@sztak megint megérkezni. SMTP szervernek korábban bevált címek nem relájoznak nekem, muszáj hazai szerveren keresztül írnom. írok valami csúnyábbat, és szétbont a vonal. vagy csatlakoznék, és a gépnyanya hangja mondja: ezen a számon előfizető nem kapcsolható. aztán mégegyszer, mégegyszer, aztán meg működik. mi a pöcs ez?
meg voltak furcsa barátkozó levelek, olyan címre jött a levél, amit nem adtam meg sehol (nem a regisztrált, hanem egy messzi ingyenes).
aztán a freemail-en az egyébként ótvar teknykai lista aktuális levele félórás csúszással jött meg, persze csak nálam. irc-n kérdezték, hogy láttam-e, de semmi, üres a postaláda. egy szintén feliratkozott szintén én címemen (izé, az is tartalék korábbról) pedig már ott díszelgett.
ja, és azt is utálom, hogy fingerelni lehet, mint elender előfizetőt, és amit egyszer benyögtem a regisztrálós embernek, az mind ott van kiírva.
szóval zavar, hogy nem vagyok egyedül, és hogy kotorásznak a testnyílásaimban.

amiért viszont most jöttem :-)
mennék el a vérbe, de nem tudom levenni a honlapomat, nem tudok továbbintő linket kinyomatni a helyére, ugyanis az ftp hozzáférést úgy kell faxon keresztül kérincsélni a saját cuccaimhoz.

vomit Creative Commons License 1999.07.22 0 0 25
jajj, nemláttam, hogy ennyien érdeklődtök.
mást akartam írni, de előbb a buzerálást.
hát semmi különös, csak a háború kezdete óta el-eltünedeztek az elküldött/nekem írt leveleim. némelyik napokat késett, mintha engedélyre kellett volna várnia, mások feladták a küzdelmet, és meg sem érkeztek.
amikor bevezettem a számozást a kimenő leveleknél, akkor egy ideig rend lett, aztán lanyhult a figyelem, és a kritikus irományok b@sztak megint megérkezni. SMTP szervernek korábban bevált címek nem relájoznak nekem, muszáj hazai szerveren keresztül írnom. írok valami csúnyábbat, és szétbont a vonal. vagy csatlakoznék, és a gépnyanya hangja mondja: ezen a számon előfizető nem kapcsolható. aztán mégegyszer, mégegyszer, aztán meg működik. mi a pöcs ez?
meg voltak furcsa barátkozó levelek, olyan címre jött a levél, amit nem adtam meg sehol (nem a regisztrált, hanem egy messzi ingyenes).
aztán a freemail-en az egyébként ótvar teknykai lista aktuális levele félórás csúszással jött meg, persze csak nálam. irc-n kérdezték, hogy láttam-e, de semmi, üres a postaláda. egy szintén feliratkozott szintén én címemen (izé, az is tartalék korábbról) pedig már ott díszelgett.
ja, és azt is utálom, hogy fingerelni lehet, mint elender előfizetőt, és amit egyszer benyögtem a regisztrálós embernek, az mind ott van kiírva.
szóval zavar, hogy nem vagyok egyedül, és hogy kotorásznak a testnyílásaimban.

amiért viszont most jöttem :-)
mennék el a vérbe, de nem tudom levenni a honlapomat, nem tudok továbbintő linket kinyomatni a helyére, ugyanis az ftp hozzáférést úgy kell faxon keresztül kérincsélni a saját cuccaimhoz.

Laci Creative Commons License 1999.07.16 0 0 24
Igen vomit, mesélj csak!
Előzmény: vomit (18)
CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.07.16 0 0 23
Igen vomit, halljuk! A levélbuzerálás igen-igen érdekel engem is...
holist Creative Commons License 1999.07.16 0 0 22
Ez a levélbuzerálás ez engem is nagyon érdekel, vomit!

holist

tündérlala Creative Commons License 1999.07.15 0 0 21
Namost ezt figyeljétek meg, hogy jártam az Elenderrel...
Budapesti vagyok, felkészülten érkeztem a balatoni nyaralásra. Számítógép, USR modem, etc. Otthon gondosan megnéztem az Elender weoldalát, hogy itt (88-as körzet) milyen kék számon tudok majd gondtalanul Internettezni...
Persze mondanom sem kell, nem jött össze. A megadott helyi kék számon sikerült bejelentkeznem egy szerverre, ami persze nem fogadta el a jelszavamat. Ez pénteken volt. Persze telefonozgatás Pestre az Elender supportnak, akik négy napon át a következő rizsákkal etettek: villámcsapás okozta - folyik a kijavítás. Gondok a Matáv kapcsolódással. Használjam a pesti kék számot, az országszerte működik, tuti (persze nem Matáv vonalon vagyok, naná hogy nem működik...). "A hétvégén a kollégák 64K-ról átállnak 128K-ra, hétfőn 6 órától minden rendben lesz..." - naná hogy kedden sem ment. Kedden, amikor a supporton már az 5. embert avattam be a veszprémi szerver gondokba, akkor az végre adott egy veszprémi telefonszámot, meg egy kontaktnevet. Itt felhomályosítottak, hogy semmi villámcsapás, semmi Matáv probléma, semmi átállás, ők csak szerződésben állnak az Elenderrel, a szerverük nem is fog beengedni, amíg nem faxolom el a szerződésemet nekik a login nevemmel meg a jelszavammal...
Ha hiszitek, ha nem, én úgy jöttem el nyaralni, hogy nem volt nálam az Elender szerződésem... Undorító hanyagság!
De! 93-ik pesti telefonommal sikerült az Elender supportnál egy készséges embernél elérnem, hogy átfaxolta az én szerződésemet Veszprémbe a jelszavammal stb. (Persze én a pesti számon keresztül gyorsan visszaállítottam a jelszavamat az eredeti, 2 évvel ezelőttire, hogy minden stimmeljen mindennel! :-) )
Aztán már csak egy nap telefonozgatás Veszprémbe, mert persze a pesti faxon nem volt olvasható a jelszavam...
Kb. 20 embernek mondtam el a jelszavam, faxon küldözgették ide-oda, persze 128 bites titkosítás nélkül... :-)
Jó mi? a 21. század küszöbén...
Úgyhogy aki nyaralni megy a Balatonra, az szerződés és faxmasina nélkül egy lépést se!!!

Utóirat: számos barátom előfizetője a Datanetnek és a Matávnak. Ugyanilyen, vagy jobb horrortörténeteket mesélnek, - semmivel sem könnyebb a dolguk...
Persze tudom, ez nem vígasz. De egyszerűen itt tartunk havi 10000 HUF+ÁFA-ért...

Fun Sir Creative Commons License 1999.07.15 0 0 20
Mit értesz azon, hogy buzerálják a leveleid?
Előzmény: vomit (18)
mAlter Creative Commons License 1999.07.15 0 0 19
Az Elenderrel vegyesek a tapasztalataim. Bp-rôl internetezek, általában 40kbps-el tudok konnektálni, és az átviteli sebesség ennek megfelelô (3.6-4 kBps) hazai és nemzetközi szájtoknál is. Este 10 és 12 között tényleg lelassul az Elender, és ritkán elôfordul, hogy foglalt. A porblémám inkább az, hogy gyakran nem tudok bejelentkezni (a júzernév ellenôrzésekor), de lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. Az ügyeleti telefonszám elérhetetlen, emailre pedig nem mindig válaszolnak (ha válaszolnak, akkor viszont korrektül). Szóval, szerintem az Elender nem egy csoda, de az átlagnál enyhén jobb. (Ezt persze a Bp-i viszonyokra értem, mert ahol 1-2kBps-t sem lehet elérni, ott érdemes más szolgáltatót választani, ha van.)
(mA)
vomit Creative Commons License 1999.07.15 0 0 18
assekutya, én meg most fogok felmondani náluk. 3 évet ott töltöttem, az élmények vegyesek. azt példul kimondottan rühellem, ha buzerálják a leveleimet.
Előzmény: Fun Sir (15)
Sunmalac Creative Commons License 1999.07.15 0 0 17
Üdvi!

Biztosan én leszek az utolsó szemét, de miután végigpróbáltam néhány internet-szolgáltatót (matáv, Euroweb, Elender), nekem az Elender ment a leggyorsabban (matáv volt a leglassabb). Itt 5 esetből négyszer fel tudok kapcsolódni 49-56 Kbps sebeséggel, és ezt tartja is... Budapestről, és 3COM 56K modemmel.

Tisztelettel:
Sunmalac

vince Creative Commons License 1999.07.15 0 0 16
Fontos topic ezért elő halásztam. Apám cégénél nem nagyon neteznek, csak levél miatt loggolnak fel. de 2 nél előbb sose ússzák meg. Hiába jeleztük, a cég csak minket fikázott. A forgalom ra nem tudok adatot mondani, de nem sokkal jobb mint vidéken. Egyértelmű az L&R nem tudja elvinni amit bevállalt, csak a pénzt kaszálja.
Fun Sir Creative Commons License 1999.07.11 0 0 15
Nekem is tele van a t*köm az Elenderrel -- legalább az ügyfélszolgálatuk válaszolhatna hébe-hóba, tévedésből valamit arra, hogy egy hete nem tudok fel sem jelentkezni hozzájuk.
Blake Creative Commons License 1999.07.11 0 0 14
Kedves Gabó!

Erre azt tudom mondani, hogy bárcsak nekem is olyan forgalmam lenne! :-)

Sajnos mint, azt ahogyan írtam, nekem tegnap 5 óra alatt jött össze a 9,1Mbyte. Ehhez képest a te 7,5Mbyte-os forgalmad álmaim netovábbja :-)

Egyébként ma kifejezetten jobb mint tegnap. Eddig 3 órája vagyok fenn (csoda, hogy még nem szakadt le) és 8Mbyte-os volt a forgalmam!

Wow! Lobog a hajam! :-)

(Bár lehet, hogy inkább sirnom kellene...)

Üdv.

Blake

Előzmény: Gabó (13)
Gabó Creative Commons License 1999.07.11 0 0 13
Na azért kinn sem fenékig tejföl. Most Alabamában vagyok, és 56 K modemmel jó, ha 7.5 Mbyte/óra a forgalom. Gondolom az itteni szolgáltató sem csipkedi magát
Blake Creative Commons License 1999.07.11 0 0 12
A témához kapcsolódó, érdekes forum linkje: http://www.euroastra.com/vote/vote.htm

Érdemes megnézni!

Blake

utnapistim Creative Commons License 1999.07.11 0 0 11
Én is tudom, hogy 2 mega az 2 mega, de időben nem mindegy, hogy tömörített-e vagy sem. Próbáld ki, hogy átküldesz egy 10 Mbyte-os tömörítetlen állományt, meglátod minimum feleidő alatt átmegy mint a ZIPelt. Ha jól tudom az MNP5 szabvány alapján röptében tömörítik be meg ki a modemek. Ha ráeresztesz egy forgalomfigyelő progit a gépedre azzal pontosan lemérheted.
Egyébként köszi az infókat, kb másfél éve mentem át a matávtól az elenderre és hát kezdek nagyon elszomoródni, főleg, hogy több nyugati ismerősőmtől hallom, hogy szinte ingyen milyen profin meg van oldva az otthoni internetezésük.
Üdv:
utnapistim
Előzmény: Calver_ (10)
Calver_ Creative Commons License 1999.07.11 0 0 10
Nem fugg h tomoritett vagy tomoritetlen allomany... 2 mega az akkoris 2 mega ha exe es akkoris ha targz... Egyebkent akarmire foghatjak... En most pl. a Matavval szopok nagyot, de nemtom h az Elender mennyivel job vagy rosszabb, sajna a dialupos nagyon a sor vegen vannak, de ahol a 128k-s berelt vonalunk routeret se birjak bekonfigolni akkor ott valami nagyon el van b.szva... Jahh es az osszes magyar telekommunikacios ceg egy rakas sz.r... Kezdve a matavtol, a westelen at a satimexig... egytol egyig mind... Vannak kulfoldi tapasztalataim es kapcsolataim, nem a levegobe beszelek... Szal ne szamits semmi jora sajnos :(( Plane az elendernel ne...

Azert sok szerencset

Előzmény: utnapistim (9)
utnapistim Creative Commons License 1999.07.11 0 0 9
Az előző hozzászólásomban leírt adatforgalmak tömörítetlen állományokra vonatkoznak (tehát nem ZIP, ARJ, JPG stb) mindezt 19200-as modemkapcsolat alatt.
Lényeg a lényeg, hogy ezzel a sebességgel elégedett lennék a délutáni órákban is.
utnapistim Creative Commons License 1999.07.11 0 0 8
Én is egy Fejér megyei faluból böngészek és minősíthetetlenül lassú az adatforgalom este 6 után. Folyamatos letöltés és FTP-zés mellett netes csűcsidőben kb. 150-640 Byte/sec ! az adatátvitelem, ami azt jelenti, hogy jóesetben óránként nem haladja meg a 2 Mbyteot. Egyébként én is állandóan a CONNECTION TIMEOUTtal szívok. Ugyancsak csúcsidőben kipróbáltam a munkahelyemről elérni ugyanazokat az oldalakat amelyeket az otthoni gépemről is szoktam macerálni és egyértelműen bebizonyosodott számomra, hogy a szűk keresztmetszet az Elendernél van. Most, csúcsidőn kívül vasárnap reggel 9 órakor az adatátvitel 3,7-7,5 KByte/sec. és 45 perc alatt már letöltöttem 15 Mbyteot!. Kb. 3 hete beszéltem az Elender supportosokkal és a Matávra hivatkozva (amit kicsit szkeptikusan fogadtam)türelmet kértek. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy míg budapesten laktam, nem volt probléma még csúcsidőben sem az adatforgalommal és elégedett voltam az Elender szolgáltatásaival.
Most viszont itt eszem a kefét és napról napra fogy a türelmem. Engem nem érdekel, hogy kinek a hibája, OLDJÁK MEG és tájékoztassanak, hogy mikorra várható a végleges megoldás, mert az internetet a munkámra is használom.

JÓ LENNE, HA AZ ELENDERESEK IS ELOLVASNÁK EZT A TOPICOT ÉS VALAKI HIVATALOSAN NYILATKOZNA ARRÓL, HOGY PONTOSAN MIKORTÓL JAVUL MEG A SZOLGÁLTATÁSUK MINŐSÉGE! AZT AZ IDŐT MÉG KIVÁROM.
Üdv:
utnapistim

Blake Creative Commons License 1999.07.11 0 0 7
Nos a mai bejövő adatforgalmam 5 óra alatt 9,1Mbyte. Hozzátéve azt, hogy zömében magyar siteokoról töltögettem. Ha valaki kiszámolja, hogy ideális esetben 33.6kbaud/s-nél mennyi adatot kellene forgalmaznia a modemnek, akkor rájön arra, hogy (bár nincs ideális eset a valóságban) ez a kurta bejövő forgalom igen csak röhelyes ennyi idő alatt.

Arról már nem is beszélve, hogy az FTP kliensem tizpercenként újra felvette az ftp.hu.kernel.org-al a kapcsolatot, connection timeout-ra hivatkozva. Magyarán olyan sokáig nem volt adatforgalom, hogy a kliens azt hitte, hogy megpusztult a kapcsolata a site-tal. Hozzá kell tennem, hogy ez egy elég gyors site, tehát nem szerver oldali hiba volt. Ezt alátámasztotta az is, hogy a modemem TD es RD ledje csak félpercenként villan valami nagyon gyéren, holott szinte folyamatosan világítaniuk kellene, jelezvén a folyamatos adatforgalmat.

Kérem tisztelettel ez nem a Matáv vonalának a hibája, hanem az ISP szerverének a gyengesége.

Nagyon remélem, hogy nem úgy akarják a terhelést csökkenteni, hogy elveszik tőlünk azt a kedvezményt, ami miatt az Elendert választottuk szolgáltatónak, hanem megpróbálnak fejleszteni.

De minél előbb mert a helyzet már katasztrofális.

Üdv.

Blake

Calver_ Creative Commons License 1999.07.11 0 0 6
Haliho!

Imho tegnap es ma csak parszor kellett zaklatnom az elendert a dns miatt :>>>> Kulonbozo baratok megkertek etc. etc. elender support ismerosom
a kovetkezoket nyilatkozta, neve maradjon a homalyban :)

[18:54:52] [Calver] akko' isp?
[18:55:04] az az isp a lamma :) ugye elender ? :PPP
[18:55:11] [Calver] :)))
[18:55:21] [Calver] mimas? :)
[18:55:55] akkor ne is szmiccson semi jora lusta a renccergizda :>
[18:56:09] [Calver] hmm
[18:56:12] [Calver] te hol dolgozol? :)
[18:56:23] elender de a dns-hez semmi kozom :>
[18:56:32] de beszolhatok az erdekedben
[18:56:41] [Calver] nem nekem kell
[18:56:45] [Calver] annyira nemfontos :)
[18:57:16] [Calver] hmm szar ceg az elender
[18:57:18]
[18:57:31] nekem mondod ? :)))

Nahh szal ennyi... az az elender szerencseje, h a tobbi se jobb... Amelyik jobb az vagy draga (pl Telnet) vagy nem letezik :>>>>

Előzmény: Blake (-)
holist Creative Commons License 1999.07.11 0 0 5
Innen, egy Fejér megyei faluból, a 060 40 405001 katasztrófális, a pesti számon viszont jó, gyors, semmi gond vele. Csak a telefonszámla. Meg is nézem azt a szerzodést... Csak nem leszek arra szorítva, hogy visszamenjek a matávhoz? Az túl szörnyu lenne.

holist

Herb-Atea Creative Commons License 1999.07.10 0 0 4
Én miskolci, helyi hívószámot használok, eddig semmi problémám nem volt vele. A kék számot még sose hívtam.
/-/
feri9 Creative Commons License 1999.07.10 0 0 3
Nekem csak budapesti ismerőseimnek van Elender-hozzáférése, de jót még nem hallottam róluk, pedig hallottam sokat ...
Volt már topic az ISP-kről, talán nézzetek be oda is, bár most a pontos cím nem jut eszembe, bocs.
illicit Creative Commons License 1999.07.10 0 0 2
A Szentendre környéki 0640 is nagyon gyér.
Érdekes, tavaly jobb volt.

Aztán számlázási problémák is vannak az Elendernél. Például ha a hónap végén az utólsó órákban rajta vagy a hálón, és ez átnyúlik a következő hónapra, akkor az egész időtartamot az új hónapra terheli, noha az előzőben még lenne felhasználható időkeret. Az ezzel kapcsolatos emilre aztán nem is válaszolnak.

czy Creative Commons License 1999.07.10 0 0 1
A 87-es körzetszámon nincs, a másik (40-es) hasznáhatatlan.
Előzmény: Blake (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!