Keresés

Részletes keresés

alfalfa58 Creative Commons License 1999.07.13 0 0 78
Kedves Black!

Még mielőtt a 2002-es naptárakba "befektetsz" - azt hallottam, hónapokon belül világége lesz!

:-)

Előzmény: Black (77)
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 77
Kösz, azt nem tudtam, hogy a hivatalos válaszolóknak milyen a honoráriuma.

Egy válasz, egy naptár. Nem rossz a mérleg. Ebből bármi kijöhet.

Most jut eszembe. Rendelni fogok egy csomó naptárt. 2002-re, hogy mindenki azt mondja, amit én szeretnék hallani.

Előzmény: jeges (76)
jeges Creative Commons License 1999.07.13 0 0 76
Valahogy így megy. Egyszer már engem is kérdeztek. Aztán a következő alkalommal montódtam, nem érek rá, na ez se volt nagy baj, majd megoldják, volt a válasz.

Időnként kaptam valami apró ajándékot postán.Naptár stb.

Előzmény: Black (73)
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 75
Kedves medve! Itt érdektelen, hogy a megrendelő fideszes, vagy nem. Megnyugtatlak, hogy a dolog mindig úgy történik, ahogy írtam. A lényeg ugyanis a megrendelő érdeke, a többi pedig érdektelen. Ha nem hiszed, akkor járj utána. Én nem tudom, hogy az aktuális esetben éppen mi hajtotta a HVG-t. Ez azért egy üzleti vállalkozás - is.
Előzmény: medve (74)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 74
Hát ez most nem jött be kedves Black, ugyanis a megrendelő a HVG. Az meg nem Fideszes, sőt.
Előzmény: Black (73)
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 73
Nehogy eláruld a szakmai titkot, de a dolog így néz ki:
1. Megkérdezzük, hogy mit akar a megrendelő.
2. Ennek megfelelően úgy fogalmazzuk meg a kérdéseket, hogy a válaszadók azt, mondják, amit mi akarunk hallani.
3. A kérdezőbiztosok elvégzik a munkát, vagy maguk töltik ki a kérdőíveket (ez az utóbbi a legcélravezetőbb).
4. Következik a nagy összesítés - számítógépen -, amikor minden megtörténhet.
5. Végül jön az eredmény jó nagy pürparléval: "na ugye, mi tudjuk".

Geniális. És áradnak a megbízások. Mindebből persze nem lehet végleges konzekvenciákat levonni. Az így kapott eredményből levonni már aligha lehet.

Előzmény: medve (66)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 72
Kedves Igazi!

Igazad van, ha olyan csekély mozgások vannak fel és le, mint az elmúlt hónapokban.

Előzmény: Az igazi Trebisch (71)
Az igazi Trebisch Creative Commons License 1999.07.13 0 0 71
Egy egyszerü magyarázat kíván lenni a népszerüségi színvonal emelkedésére, vagy süjjedésére.
Tehát nem a tényleges politikai cselekedetek okozzák okvetlenül a népszerüség emelkedését, vagy csökkenését, hanem a napi "marketing". Júniusban mag jobb volt a Fidesz marketingje. (vagy sz..rabb az MSZP-é).

Ja, a Simicska-Rapcsák meg azért jött csak így mélyröl, mert éppen akkor mondták be a királyi rádióban.
(Bocs, de némely hosszú betüt nem tudom kicsikarni a bill.-böl)

Előzmény: medve (69)
prenotalis Creative Commons License 1999.07.13 0 0 70
Anélkül, hogy Wishfor helyett próbálnék szólni, néhány gondolatot erről T. a.i.Trebitsch (de sokan vagytok mostanában ti trebitschek!)
Azt hiszem kétségtelen tény, hogy tavaly a választási kampány időszakában egymást érték a robbantások. Szinte minden napra jutott egy bumm és ez aligha maradt következmény nélkül amikor a választok az urna elé kerültek. A közbiztonság az egyik legérzékenyebb tényező volt, és marad is valószínűleg minden országban. Az ilyesmivel választásokat lehet nyerni.
Szerintem a két oldal szélsőségeseit leszámítva, senki épeszű ember tisztességesen nem feltételezheti azt, hogy a parlamenti pártok valamelyikének is köze lett volna a robbantásokhoz.

Minden politikai irányzat kitermel persze egy csürhét, amely alkalmas eszköznek, vagy - hogy Kapolyi elvtársat idézzem :) - "a párbeszéd egy sajátos formájának tekinti" az ilyesmit (pl pártiroda robbantást), de felelős politkai erő: nem !
Viszont akár hogy is van, illetve volt, a robbantások sokkal jobban "deformálták" a választói akaratot, a pártok megítélését mintha mondjuk egy évvel korábban, vagy később történtek volna.Magyarul az akkori ellenzéknek ez nagyon is kezére játszott.

Azokat a fejtegetéseket viszont, hogy az Orbán-kormány felszámolta volna az alvilágot...hát erős kétkedésekkel olvasom, mert tessék csak mondani :
ugyan mivel ?
Teccettek hallani valamelyik maffiózó letartóztatásáról ?
hány drog-, autótolvaj-, fegyvercsempész, embercsempész vagy egyéb bandát számoltak fel az elmúlt egy évben ?
Azt hiszem a relatív - és mostanában kissé szakadozó - csendnek sokkal több köze van ahhoz, hogy az alvilág is rájött, nyugisabb nekik ha a színfalak mögött egyezkednek, mintha a nyílt színen háborúznának, semmint a két Orbán (minielnök és rendőrkapt.) hatékonyságának.

Pintérről meg annyit, hogy kapitánysága idején minimum 3 évig jegelték az új autó törzskönyv bevezetését ("technikai okokból") amitől az autólopások csökkennését remélték-remélik.

Előzmény: Az igazi Trebisch (68)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 69
ez a hozzászólás hogy jön ide?
Előzmény: Az igazi Trebisch (68)
Az igazi Trebisch Creative Commons License 1999.07.13 0 0 68
Wishfor

Csak nem azt akarod mondani, hogy megrendezett robbantások voltak? Ezt nem hinném! Olyan meggyőző volt, ahogy Torgyán FKGP János egy szál pendejben, elfehéredett arcal hordta a sittet. Meg aztán a Szájer is. A felesége lakását, aki nem is volt otthon!

Még szerencse, hogy O.V. szerint a bűnözés alábbhagyott és a gátlástalan maffia nem volt képes megvetni nálunk a lábát. Azért egyeztethetett volna a rendőrfőnökkel elötte, mert az meg este azt nyilatkozta, hogy igaz, hogy minden kategóriában nőtt a bűnözés az idén, de az autólopások száma legalább csökkent...
Vagy lehet, hogy a Viktor is erre gondolt, csak elfelejtette hozzátenni?

És mit szóltok, hogy a Rapcsákot az Apeh-Simicska felmentette? Hiába na, a múlt reszimben is volt Tocsik ügy, amely hasonlóképpen végződött.
Na, jólét!

prenotalis Creative Commons License 1999.07.13 0 0 67
pssszt ! vigyázz, hogy csóró meg ne hallja, mert még megsértődik.Tehát akkor ne tiltsuk be ?
:)
Előzmény: medve (66)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 66
A közvéleménykutatásokról lehet komolyan is beszélni. Az a gyanús, ha valaki ezekből végleges konzekvenciákat von le.
Előzmény: prenotalis (65)
prenotalis Creative Commons License 1999.07.13 0 0 65
Ne csináljátok már ezt gyerekek !
A múltkor csórókám már majdnem meggyőzőzött, hogy a közvéleménykutatást be kellene tiltani, mert hamisitas all a dolog mogott, piti hetkoznapi politikai hangulat szerint most meg mégis komolyan akarunk erről beszélni ?
Döntsetek már, hogy vemhes-e vagy nem vemhes ?!
:))))
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 64
De hát aki ebből él. Vannak néhány ezren.
Előzmény: medve (63)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 63
Ha senki sem zuhant, akkor ki riogat kit.
Előzmény: Black (62)
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 62
"érveket ütközteto vitát is kerekíteni"

Ekkor nem lehet mindent csak úgy össze-vissza hordani, és hangulatot kelteni, másokat riogatni, megijeszteni, hogy így zuhan, vagy úgy emelkedik. Így gondoltam.

Előzmény: medve (61)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 61
Milyen pánikkeltés?
Előzmény: Black (60)
Black Creative Commons License 1999.07.13 0 0 60
És akkor hol marad a pánikkeltés?
Előzmény: medve (59)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 59
Kedves Rsüni!

Mindenkinek vannak preferenciái. Ezért ha valamilyen mozgás van, akkor azt sokan vagy felnagyítja, vagy bagatelizálja. Mindkét táborban. Pedig szerintem a közvéleménykutatásokról lehetne egy normális, érveket ütköztető vitát is kerekíteni, akár a pártpreferencia vállalásával is.

Előzmény: Rsüni (58)
Rsüni Creative Commons License 1999.07.13 0 0 58
Egyetértek Medve!

Miért van ez?

Előzmény: medve (57)
medve Creative Commons License 1999.07.13 0 0 57
Azért az szomorú, hogy azért, mert történt egy nem igazán jelentős elmozdulás, de nem olyan irányban, ahogy egyesek szeretnék, nem nagyon lehet erről normálisan beszélni.
prenotalis Creative Commons License 1999.07.13 0 0 56
Ugyan mi lett volna ?!
Hisz már korábban látványosan lelepleztétek, hogy mennyit is ér a közvéleménykutatás
:)))
Előzmény: medve (6)
BaSand Creative Commons License 1999.07.13 0 0 55
Na lépjünk tovább....
Előzmény: torban (54)
torban Creative Commons License 1999.07.13 0 0 54
Júniusban ismét nőtt a Fidesz előnye
- adilettantizmus listán
- a rokonokat/barátokat megsegítőknél
- az ellenszenv szavazatokban
- szarkeverésben
- a sajtószabadság ellen folytatott harcban
stb
picur Creative Commons License 1999.07.13 0 0 53
Hogy gyozi meg? Rakuldi simicskat mint most, a XIII. keruleti lapra? :P

Ja speaker, neked meg van restanciad az ISM es Deutsch topicban. Meg mindig nem utaltak...

Előzmény: speaker (49)
azfix Creative Commons License 1999.07.13 0 0 52
Kedves Mindenki (még mindig karakterhiŕnyosan) !

Erdemes egy pillantŕst vetni a globŕlis adatokra is, lŕsd Nick ŕbrŕjŕt. Mérnökszemmel nézve a FIDESZ görbe egy tipikus szurore adott egységugras. Kissé egyszerubben : a Fidesz tŕmogatottsŕga ugrŕsszeruen megnott a vŕlasztŕsok utan (ez a jelenseg kedvenc témaja az Indexnek), majd beŕllt a tŕrsadalmilag valoban reŕlis mértékre. Egyébként a görbe alapjŕn vissza lehetne szŕmolni néhany igencsak érdekes adatot.
Ezzel szemben az MSZP görbeje egy visszacsatolt erositokörre hasonlit : az eredeti « érzelmi input« leesett a vŕlasztŕsok utan, majd folyamatosan helyreŕllt a rŕkapcsolo « azonossag tudat (re)generŕtor « hatŕsŕra (persze a sajtora gondolok).

Udvozlettel azfix

Wishfor Creative Commons License 1999.07.13 0 0 50
Mire gondolsz? Megint robbantanak két bombát és a balga nép tolul majd zászlóik alá?
Előzmény: speaker (49)
speaker Creative Commons License 1999.07.12 0 0 49
Viktortól is tudjuk, hogy felesleges ez az esély latolgatás 3 évre előre. Majd a választás elött néhány hónappal rákapcsol mindenki és a választók összegzik 4 éves tapasztalatukat és döntenek. Aki bizonytalanakodik, azt felhívja a miniszterelnök úr és megggyőzi. Mint engem is.
Black Creative Commons License 1999.07.12 0 0 48
Trebi!

Maradjunk annyiban, hogy ez csak a puszta látszat és káprázat. És különben is érthetetlen. Mik ezek a színes vonalak? Csak nem a Fidesz új KRESZ táblái? Egyébként biztos, hogy valaki megint összekavarta a számokat.

Előzmény: Trebitsch (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!