Keresés

Részletes keresés

lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.12 0 0 9
Ma 4 -dik nekifutásra sikerült a barátnőmnek átiratkozni hozzám!
Ezenkívűl az Elektromos Művek elismert hogy még ő tartozik nekem.
Nem tudom mi történt de egycsapásra hiretelen minden elindult ?
Kár hogy az ilyen csodák csak 3 napig tartanak ...ezt tapasztalatból mondom..

Lolka

Teodor Creative Commons License 1999.07.12 0 0 8
Má ' csak poénból is lebbezzé' fel,de
persze illetékbélyeg nélkül.Ha már ilyen
süketek,dolgozzanak.Ne a tény ellen fel-
lebbezzél - tényleg nincs kocsid - hanem
az indokolás egy mondata ellen,mindegy
mi az.A hülye hivatalt csak 1 módon le-
het megregulázni,levelezni kell vele.Ha
" ők " már abbahagynák,akkor jött el a
Te időd.Ne hagyd abba!!
Előzmény: lolka_bolka (7)
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.12 0 0 7
MA VÉGRE TÖRTÉNT VALAMI!
Ahogy mondtad, aki időt nyer életet nyer.
Volt egy autóm. Bontóba került, levágták a forgalmit bejelentettem a rendőrségen. Fél évre rá, kaptam egy levelet, hogy fizessek be súlyadót. Válaszoltam neki, hogy nekem már nincs autóm hagyjanak békiben.
Visszaírtak fél év múlva: de náluk ez nincs bejelentve mutassam be a papírokat. Visszaírtam elköltöztem, már nincsenek papírjaim, de autóm se, már rég a bontóban van, nézzenek utána. Erre kaptam egy levelet, ha nem igazolom, akkor ezentúl megbüntetnek minden hónapban. Én írtam nekik hogy most már tényleg hagyjanak békén. Egyszercsak kapok egy csekket, hogy a negyedéves súlyadómat fizessem be :)) Mintha egy levelet sem váltottunk volna. Erre visszaírok, hogy már 679877 * váltottunk levelet, nincs autóm, higyjék el, és hagyjanak békén. Ma kaptam egy levelet, hogy utánanéztek, és a 96 évi adóbevallásomból világosan látszik, hogy nincs autóm, ezért a 7589 Ft súlyadót + kamatokat eltörlik :)))
Ja élhetek fellebezéssel :))

Lolka

feri9 Creative Commons License 1999.07.10 0 0 6
Szóval a történetem nagyon hasonlít a tiedhez, íme tehát tapasztalataim.
Én baromira nem akartam katona lenni (nem is lettem :)))!), és bevetettem mindent. Egyszer pl. az ajánlott levelükről szóló értesítést csak bedobták a postaládába, tehát én nem írtam alá, hogy átvettem (persze nem mentem el érte a postára) - nem is jelentem meg, hadd múljon el megint egy sorozás nélkülem.
Na ekkor jelentettek fel az önkormányzatnál, és kaptam a tiedéhez hasonló levelet (a jelek szerint). Az most mellékes szerintem, hogy én tudtam, hogy ez a sorozásra szól, a feladó elvileg nem kell, hogy szerepeljen azon a kis fecnin, hogy "ajánlott levele érkezett". A postással jóban vagyok (minden hasonló helyzetben lévő srácnak ajánlom!! bővebben később), csak azért írta rá. Az önkormányzatnál kiderült, hogy az érvényben lévő jogszabályok szerint nem számít, hogy én nem vettem át, hiába mondtam (hmmm ... vagy a "hazudtam" pontosabb lenne?), hogy nem kaptam értesítést. Ez ilyenkor átvettnek minősül. Meg is büntettek pár ezer forintra, mert az is kiderült, hogy még akkor járok relatíve legjobban, ha nem viszem el tárgyalásig a dolgot - csak veszíteni lehet ügyvéd szerint is. A jelek szerint ez a jogi helyzet, és most mindegy, hogy ezt sztálinistának minősítjük vagy nem, ez van.
A postással meg azért kell jóban lenni, mert akkor hajlandó nem átadni a seregtől érkező levelet, hanem csak azt írja fel, hogy nem volt senki otthon, bedobta az értesítést. Első alkalommal nem büntetnek meg, de meg lehet úszni ezzel pár sorozást, mert lassan mozdul a sereg nagyon. És aki időt nyer, életet nyer! Katonaság nélküli életet ...
Előzmény: feri9 (3)
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.10 0 0 5
Csutak!
Biztos ez ? Le van valahova ez irva ?
Mer akkor legkozelebb megprobalom felvenni a harcot, de engem azzal szivattak, hogy nekem kell bizonyitanom, hogy nem kaptam meg :(
Ezt eleg nehez..

Lolka

Előzmény: csutak (2)
m23 Creative Commons License 1999.07.10 0 0 4
Sztálinista típusú a magyar bürokrácia. A rosszhiszemüségedet vélelmezik, tehát neked kell bizonyítani, hogy valamit nem csináltál.
feri9 Creative Commons License 1999.07.10 0 0 3
Volt pontosan egy ilyen esetem, majd leírom mindjárt, hogy mi volt, de ne sok jóban reménykedj.
Előzmény: lolka_bolka (-)
csutak Creative Commons License 1999.07.10 0 0 2
Lolka_bolka!
A feladónak kell HITELT ÉRDEMLŐEN bizonyítani az állítását! Nyugodj meg, nem tudják :-)))
Előzmény: lolka_bolka (-)
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 1
Ja, nem itthagyom a topicot, csak a hétvégén elutazom, de jövő héten hétfön jövök...

Lolka

pint Creative Commons License 1999.07.09 0 0 0
A civilizáció konvergál a nulla felé.
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 topiknyitó
Tudom több topic is kezdődik így: Miért utáljuk ? Hova züllik ? stb...
Utáljuk a MÁV-ot, BKV-t, Malévot, Volánbuszt, Elektromos műveket stb...
Ezekkel azért még csak csak elboldogul az ember valahogy.

Velem most a következő dolog történt.
Reggel check mailbox (a rendes) és benne egy levél, hogy én szabálysértést követtem el, és ha nem reagálok beidéznek, ellenkező esetben pedig tárgyalás nélkül hoznak határozatot. ??? Telefon, kiderült, hogy a katonaság feljelentett hogy nem jelentem meg a sorozáson, és ezért.
Namostén semmilyen értesítést nem kaptam ajánlot levél érkezéséről.
Egyébként ha ezt jelzem, hogy nem kaptam, akkor is tárgyaláson bizonyítanom kell, hogy én nem kaptam értesítőt.
Egyszer már emiatt (be akartak idézni) és az önkormányzat pontatlansága miatt (mert elírták az adatbázisukba a lakcímemet) bevittek a fogdába, mert a bíróság országos körözést adott ki ellenem.

Ez most itt nem a hova züllik a Posta, vagy miért utáljuk az önkormányzatot Topic. Nem is azt szeretném tudni, hogy miért ilyen @#$@#$!!#@!# az egész rendszer. Kiváncsi vagyok veletek történt -e már hasonló eset, hogy önhibátokon kívűl szivtatok úgy, hogy nem tehettetek ellene semmit.
(csakhogy tudjam mire számítsak még...)

Lolka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!