Keresés

Részletes keresés

Mary45 Creative Commons License 2000.12.08 0 0 29
Kedves Pancho!
Ugye nem gondolod, hogy én önként, dalolva fizettem a tagdíjat?
DE ha már egyszer befizettem, minden "ingyenes-hasznos dolgot" igénybevettem.
Mellesleg a kamara az árbevételfüggő tagdijjal szurta el.
Ha minden vállalkozásnak egységesen pár e. Ft. tagdijat kellett volna csak fizetni szerintem ma is virulhatna a kamara.
Nem véletlen, hogy az önkéntesek döntő többsége kisvállalkozó./ a pletykák szerint továbbra is az árbevételhez kötik a tagdij mértékét)

Te tudsz olyat ami kötelező és ingyenes?

Előzmény: pancho (28)
pancho Creative Commons License 2000.12.08 0 0 28
Tudod, az azért úgy fair, hogy ha valami kötelező (kamarai tagság), akkor legyen ingyenes, vagy ha pénzes, akkor legyen önkéntes. Mellesleg én 4,5 év alatt, míg fizettem nekik, semmit nem kaptam cserébe, még az Üzleti 7-et se küldték (többszöri kérés után sem), ami pedig minden kamarai tagnak járt volna. Szóval a többségnek csak fölös nyűg volt, persze biztos volt, aki jól járt vele.
Előzmény: Mary45 (27)
Mary45 Creative Commons License 2000.12.07 0 0 27
A kamarának volt elég bevétele a tagdíjakból ingyenes oktatásokra,előadásokra.
Most a pár ezer /kb.8-10 ezer / önkéntes tag befizetett tagdíja ezt nem fedezi:(
Ennyi,ilyen egyszerű.
Előzmény: ToM (26)
ToM Creative Commons License 2000.12.07 0 0 26
Kedves Mary45!

Nem értem az összefüggést a kötelező kamarai tagság és az ingyenes előadások között. Ha bővebben kifejtenéd...

Előzmény: Mary45 (22)
Alexa Creative Commons License 2000.12.07 0 0 25
Szia!

Én is vállalkozó vagyok, a saját meglátásom a következő:

pozitív: idén több mint 1 hónapot nyaraltam, teleltem, pihiztem; nem lóg főnök a nyakamon napi sok órában; annyit dolgozom, amennyi jólesik; megélek ebből a pénzből; nem függöm senkitől; annyi cégnek dolgozom, amennyinek akarok; a vállalási ár soha nem esik csak nő stb.

negatív: a vállalkozó szívós állatfajta, nem betegeskedik :o))) nincsen betegácsi, ha rossz könyvelőt fogsz ki, bebukhatod az egészet, keveset vagy otthon.
Sacc/kb ennyi jutott eszembe. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok rá.

kerub Creative Commons License 2000.12.05 0 0 24
:-(
Előzmény: kerub (23)
kerub Creative Commons License 2000.11.28 0 0 23
Ez egy nagy üzlet azoknak akik kitalálták az új szabályozást , aminek a gyakorlati élethez természetesen semmi köze.
Viszont most tartják a továbbképzéseket, írják a könyveket szedik a pénzt.

Mostantol senki nincs biztonságban mert mindenki megsérti a Számviteli Törvényt.

Előzmény: Mary45 (22)
Mary45 Creative Commons License 2000.11.28 0 0 22
Jól mondod valóban sokba kerül!
Miután a kötelező kamarai tagság megszünt, a kamara is megszüntette az ingyenes előadásait,igy kedves leendő uj kamarai tagok fizethettek minden olyan információért, ami egy vállalkozás müködtetéséhez elengedhetetlen.
-gondolok itt adó, tb,számviteli stb. előadásokra-
A számviteli törvény változásaira 1 pár órás előadás 5,10,20 ezerért / lehet választani /
kinek elég?
Előzmény: kerub (21)
kerub Creative Commons License 2000.11.28 0 0 21
Nagy az érdektelenség , pedig ez sokba kerül még nekünk. mármint az új számviteli izé
kerub Creative Commons License 2000.11.25 0 0 20

Tisztelt vállalkozók -frissitsük fel a topikot hátha életre kel -ime itt a következő ajándék.

Az új Számviteli törvény 2001. január 1 – vel hatályba lépő szabályozásai igen szigorú kikötéséket tartalmaz mind a bizonylatolás, mind a könyvelési nap tényleges megtörténtével kapcsolatban.

A törvényből kiemelt részek alapján, a könyvelési bizonylatnak tartalmaznia kell:
- a gazdasági műveletet elrendelő személy, vagy szervezet megjelölése,
- az utalványozó,
- a rendelkezés végrehajtását igazoló személy, valamint a szervezettől függően az ellenőr aláírása,
- a készletmozgások bizonylatain és a pénzkezelési bizonylatokon az átvevő, az ellennyugtákon a befizető aláírása.
- a bizonylat kiállításának időpontja,
- a könyvviteli nyilvántartásokban történő rögzítés időpontja, igazolása,
- a számla, egyszerűsített számla, számlát helyettesítő okmány alaki és tartalmi hitelességét, megbízhatóságát a gazdálkodó képviseletére jogosult személy vagy általa a bizonylat aláírására feljogosított személy a gazdálkodó azonosító adatainak feltüntetésével és aláírásával igazolja.
- a számviteli bizonylatot a gazdasági művelet, esemény megtörténtét igazoló bizonylatot magyar nyelven kell kiállítani. A külföldi megrendelőnek küldött és magyar nyelven kiállított számlán az adatok a külföldi megrendelő nyelvén is feltüntethetőek.
- a külföldi szállító, szolgáltató számláján azokat az adatokat, megjelöléseket kell – a könyvviteli nyilvántartásba vétel előtt – magyarul is feltüntetni, amelyek a bizonylat hitelességéhez, a megbízható, a valóságnak megfelelő adatrögzítéshez, könyveléshez, az utólagos ellenőrzéshez feltétlenül szükségesek.
- a pénzeszközöket érintő gazdasági műveletek, események bizonylatainak adatait késedelem nélkül, készpénzforgalom esetén a pénzmozgással egyidejűleg kell lekönyvelni. Ez az a rendelkezés, ami véleményem szerint betarthatatlan. Ennek ellenére arra kell törekedni, hogy 1 – 1 lezárt időszakhoz a bizonylatok határidőben kerüljenek a könyvelésre, mert Pl.: egy májusi keltezésű egyszerűsített – készpénzes – számla – júniusi pénztárban történő szerepeltetése számviteli fegyelem megsértését vonhatja maga után.

Az új szabályozások egy része igen nehezen oldható meg, a legutolsóként leírt előírás pedig megoldhatatlan. Ezek ellenére, el kell készíteni minden vállalkozás számára az új pénzkezelési szabályzatot, értékelés szabályzatot, leltározási szabályzatot, számviteli politikát, számlarendet és számlatükröt. Ezek elkészítésére – elsősorban a fent leírt bizonylatolásokkal kapcsolatosan – együttműködésre lesz szükség.

Ezt aki betarja az superzseni, aki nem az pedig MEGSÉRTI A SZÁMVITELI TÖRVÉNYT.

Reszkessetek egerek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Karcsu (15)
berku Creative Commons License 2000.02.21 0 0 19
És mi a véleményetek arról, ha egy cégnél nem alkalmazottként, hanem vállalkozóként akarnak foglalkoztatni?
DomiG Creative Commons License 1999.07.09 0 0 18
T. Vállalkozók!
Valamikor volt a TDDSz -nek egy Kisiparos, kisvállakozó csoportja.
Én voltam az (alapító) bizalmi.
Herold Creative Commons License 1999.07.09 0 0 17
Szerintem akkor jobb vállalkozónak lenni, ha az ember nem csak megélni akar, hanem jobban keresni. Ennek vannak hátulütői: vállalkozóként nem mondhatom, hogy lejárt a munkaidőm: a megrendelőket a nap minden szakában fogadni kell, és dolgozni is akkor dolgozom, ha van mit. Ha olyan sok van, akkor még éjjel is. Viszont ha van elég munka, akkor egy főállású dolgozó átlagkeresetének többszörösét is megkereshetem és nem parancsol senki (kivéve az APEH-et).
Szabadságra viszont nem lehet elmenni olyan hosszú időre, egy vállalkozó nem engedhet magának 2-3 hetes nyaralásokat. Jó esetben elmehetek 1 hétre, de még így is fennáll a veszély, hogy egyes megrendelők azalatt máshova mennek... Persze, ez tevékenységtől függ, pl. egy üzlet tulajdonosa bezárhatja a boltot 2 hétre, igaz így a bevétel kiesik.

Főállású alkalmazott viszont annyit dolgozik, amennyit a munkaszerződése előír, a maradék idejében szabad. Ennek fejében azonban kénytelen eltűrni a főnöke(i) rigolyáit. Viszont hiába dolgozik többet, keresete nem nő (kivéve a túlórát, korlátozott mértékben).

Előzmény: Stüszi vadász (-)
r_bendegúz Creative Commons License 1999.07.09 0 0 16
Vadmalac,
jó dolog a magad urának lenni:
+ nincs főnök, nincs áskálódó kolléga (de - tiéd a teljes felelősség és - nincs aki esetleg segítsen)
+ a saját időbeosztásod szerint dolgozhatsz (nem kell szabadság vagy elkéredzkedés vagy sumákolás, ha napközbeni intézendőid vannak; nem kell adott időre beérned; de - néha nem elég a nap 24 órája)
+ teljesen a tiéd, ami az állami sarc után megmarad a jövedelmedből, nem kegyként osztják le
+ magadnak túlórázol (nem azért, mert kikényszerítik és hallgatólagosan elvárják, de nem honorálják)

- függsz az ügyfeleidtől (gondolkodj el rajta, mit tennél, ha valami törvénytelent kívánnának tőled, amit nem teljesíthetsz, mert tiéd a felelősség, de ők ezt nem látják be és ugrik a megbízás)
- változó a jövedelmed, akadnak "kopp" periódusok is, főleg induláskor (a "hoppból" tartalékolj!)
- kell stabil anyagi háttér, amíg fel nem fut a vállalkozásod
- nincs fizetett szabadság (a nem fizetettet is a határidőkhöz kell szabnod)
- nincs fizetett betegállomány
- az eszközeidet és a fenntartási költségeidet magadnak kell finanszíroznod
- lesz-e majd valaki, akit bevonhatsz, ha felfut az üzlet (egy családból mindketten lehetőleg ne dolgozzanak ugyanabban a vállalkozásban, mert kockázatos is, egymás idegeire is mehettek, meg nem marad, aki a porontyokra koncentráljon)
- alig lesz időd a netre :-(

Mielőtt belevágnál készíts kalkulációt és nézz körül a "halpiacon", hogy felmérd a leendő megbízóidat. Feltétlenül legyen egy jó adótanácsadód! ;o)
r_b.

Karcsu Creative Commons License 1999.07.09 0 0 15
Már az egyetemen elhatároztam, hogy nincs az a pénz, presztízs, bármi, amiért elmennék alkalmazottnak. Voltak nehéz évek, de mostanra azt hiszem, sínen vagyok. A vállalkozó jövedelemgörbéje lassabban emelkedik, mint az alkalmazottaké, de aztán sokkal meredekebben.
Most ott tartunk, hogy egy alkalmazott, ha kiesik a munkából a következő hónapban már nem visz haza semmit. A vállalkozó (persze ez a vállalkozás fajtájától is függ) még hónapokig (, évekig vagy egy életen át) bevételt termel a vállalkozásából.
Nem elhanyagolható szempont, hogy a vállalkozásnak ez a tehetetlensége lehetővé teszi, hogy hetekre a munka felé se nézzek, ha éppen nincs kedvem.
Hozzá tartozik a dologhoz, hogy nem mercédesszel járok, ha az életszínvonalat lényegesen növelni akarom, akkor lényegesebben többet kell dolgozni, de hát a család... Az többet ér.
Rászoktam, hogy ne a munka irányítsa az életemet, hanem én a munkát. Így emberi.

Karcsú

Vajk Creative Commons License 1999.07.09 0 0 14
En vallalkozo vagyok, leirom az altalam latott elonyoket es hatranyokat:
Elony:
1. magad ura vagy. Aki picit akaratgyenge, annal ez hatrannya valtozhat, mert ugye el kell szannod magad es teljes felelosseg a tied.Reggel nem biztos hogy jo felkelni 7-kor, hiszen "meg tudom csinalni 9-tol is" az elso nagy csapda, amibe en beleestem az elejen. Aztan meg is szivtam. Kesobb megtanultam beosztani az idomet:))
2. Sokkal tobb penzt lehet keresni,mint alkalmazottkent, bar erre van egy peldam ( az illeto egy banknal ugyved, vallalkozokent. Mondhatni jol keres kb.800ezret, viszont az altala alairt szerzodesekert anyagilag teljesen felelos+fizetnia kell a TB-t, stb)
Ez most jo vagy sem? Azert vegyuk figyelembe, egy banknal nem 100 ezres szerzodesek vannak...)
3. Csalad. Ezzel ellent kell mondanom Fragonak, mert nekem a vallalkozasaim indulo szakaszaban ritka latvany a csalad es viszont. DE, a beindulasat kovetve mar irigylesre melto allapotokat tudok teremteni: akkor vagyok otthon amikor akarok. Semmiert nem cserelnem fel ezt az allapotot az alkalmazotti biztos 4-oras hazaerkezesert !!
6. Megbecsules. Mivel a "vallalkozokat" robbantjak, a koko kereskedok is "vallakozok" le van ez a szakma jaratva elegge. Nem is szolva azokrol a fukszos-makkos-zizegos-mercis, a kisebbsegi onkormanyzatok alappillereirol...
Szoval ez nem elegge vonzo perspektiva, de lehet vallakozni es jotekonykodni, tamogatni, es joembernek lenni, mert ez mar jo perspektiva. De ehhez megint egy JO vallakozo es JO vallakozas kell, hogy az igy megvasarolhato tarsadalmi elismerest valamibol ki tudja fizetni.

Osszesegeben en mar nem tudnek 8 oraban egy fonok kenyenek kedvenek kiteve dolgozni. Az eleje nehez, de megeri feltetlenul:)))

mccheese Creative Commons License 1999.07.09 0 0 13
Fargo,

most nyomo egy éve, de csak hétvégenként és esténként. Még lesz legalább egy év mire működni fog.
A függetlenség látszólagosságán azt értem, hogy függsz a megrendelőidtől.
Egy napot persze mindig lehet húzni, de ha tele van a hócipőd, akkor nem mehetsz el, és hagyhatos ott a francba az egészet( más kérdés, hogy a magános dolognál ez nem is igen merül fel bennem...). A másik függés a beszállítói kör, ezeket talán még nehezebb megtalálni mint a kuncsaftokat, hiszen itt neked vannak konkrét elvárásaid. Az én picike kis vállalkozásom nem a tőkeerő mintaképe, így még nehezebb az igazi eszállítókat megtalálni.
Az időbeosztást tekintve tényleg nagyobb a szabadság. Az mindig jó hogy én választhatom meg mikor melózok, csak meg legyen csinálva minden..

Üdv:Mcc

Előzmény: fargo (11)
Stüszi vadász Creative Commons License 1999.07.09 0 0 12
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Még egyszer felhozom a topikot, hátha elmodják még néhányan a tapasztalataikat.
fargo Creative Commons License 1999.07.09 0 0 11
Ezek a saját tapasztalataim:

Elôrebocsátanám, hogy most nem az olyan rendkívüli vállakozásokról beszélek, amikor:
a, a rendelkezésedre álló induló tôke tíz számjegyű...
b, apuci támogató forrásai kimeríthetetlenek...
c, belenyultál a mézescsuporba: kétezer forint befektetéssel kereshetsz 200 M-t, csak a pénztárgépet kell csörgetni...

Szóval:
- Egy vállakozásnak van egy 1-2 éves felfutó szakasza, ezt nehéz átvészelni. Ha beindult az üzlet, sínen vagy.
- Mihelyst elkezdi termelni a cég a pénzt, nehéz megállni, hogy el ne verd izibe. Ha ezen túl vagy, egy kicsit biztonságban is érezheted magad.
- Hacsak nem valami eszement hülyeségbe vágtál bele, és van némi érzéked a vállalkozáshoz, akkor meg fogsz élni belôle.
- Ha vállalkozol, akkor nagyobb a felelôsséged, mint alkalmazottként. (Ha mint droid elcseszel valamit, akkor legfeljebb kirúgnak. Ha vállalkozóként hibázol, akkor akár sittre is tesznek.)
- Viszont ha alkalmazott vagy, akkor leszámítva egy-két csókos állást, zsíros koncot és halandók számára elérhetetlen vezetôi állást, esélyed sincs annyi pénzt keresni, mint akár 3-5 év után vállalkozóként.
- Az alkalmazotti fizetés havi fix pont. Viszont sosem elég.
- A vállakozó jövedelme egy idô után szintén megbízható forrás. Az sem mindig elég.
- Az alkalmazottnak általában mindig ott van a hétvége, amikor szuszoghat egy kicsit. Egy vállalkozó viszont alkalomadtán megteheti, hogy ha tele van a hócipôje, akkor kiveszi az egész hetet.
- Az alkalmazott nem válogathatja meg a munkatársait, fônökét. A vállalkozó csak ritkán válogathatja meg az ügyfeleit.
- A látszólagos függetlenség (mccheese) csak látszólagosan látszólagos. Ha megfelelô szinten végzed a munkádat, és nem vagy az az állandóan meghunyászkodó fajta, akkor az ügyfelek megfelelô idomításával el tudod érni, hogy emberként, egyenlô partnerként kezeljenek. Csak rá kell ôket döbbenteni, hogy a nagyon sürgôs munka is mindig ráér még egy napot, hogy ha te felállsz és otthagyod, akkor ô lesz nagyobb kakában, mert nem lesz aki megcsinálja helyetted a munkát, hogy az olcsó munka sohasem 100%-os, hogy amit te csinálsz, az a te szakmád és szakterületed, és nem az övé, stb.
- Függetlenség mindenek felett! Ezt mint alkalmazott csak kivételes esetben érheted el. Vagy kivételes tudás, vagy kivételes szerencse, vagy kivételes hátszél, vagy kivételesen magas életkor szükségeltetik hozzá.

Azzal együtt, hogy én rengeteget szívtam, míg beindítottam a cégemet, már nincs az azisten, akinek a kedvéért visszamennék droidnak...

LitleBee Creative Commons License 1999.07.09 0 0 10
Szia!
Leírom, hogy én miért lettem vállalkozó.
Alkalmazottként (kb 1 évvel ezelöttig) valahogy így nézett ki a dolog:
munka - dögivel (szabad dógózni szombaton és vasárnap is ingyen, ha nem tetszik nem kötelezo itt dógózni, nem illik kivenni az összes szabadságot + nem illik tartósan megbetegedni), megbecsülés - erkölcsi=3 anyagi=0
családi éelet - feszült
Válalkozóként, gyakorlatilag ugyan az a munka, csak másik cégnél:
munka - dögivel (napi 9óra munka + 4óra utazás, hétvége szabad, ha nem dógózó nem keresel, nincs fizetett szabadság + táppénz meg ilyesmi)
megbecsülés - erkölcsi=4, anyagi=5 (valaki lejebb már írta kell egy jó könyvelo)
családi élet - sokkal nyugodtabb.

Szerintem mindegyiknek van elonye és hátránya is. Én most úgy érzem jól döntöttem mikor feladtam a havi fixet.

by

Előzmény: Stüszi vadász (-)
mccheese Creative Commons License 1999.07.09 0 0 9
Mint írtam Én másodállásban vállalkozom, de azért mert nemrég kezdtem, és most még nem tudnék megélni belőle. Abban szerencsém van, hogy abban utazom, ami a hobbim volt elötte. Késöbb persze ebből akarok megélni, de addig még 2-3 évet le kell húznom a főállásomban :-((

Üdv: Mcc

Ps: Azért a másodállásban is van pozitívum, adót például nem fizetek, mert van 36 órás főmunkaviszonyom. Így ha nem ketyeg a bolt valamiért nem nagyon vannak költségek sem.

Előzmény: Csülök (8)
Csülök Creative Commons License 1999.07.09 0 0 8
mccheese,
pont azt mondom: csak akkor éri meg, ha nem kell baromi sokat dolgozni! Ha csak úgy megy, akkor inkább egy tök hülye főnök, de szombat-vasárnap: gyerek, feleség, sör, tenisz, Balaton, pihi. Jó, tudom, alkalmazottként sem megy ez mindíg, de azért többször.
Hozzáteszem még: ez a megalkuvó gondolkodásmód huszonévesen, sőt még harmincvalahány évesen is helytelen, csak sajnos én már ezeken túl vagyok.
Előzmény: mccheese (7)
mccheese Creative Commons License 1999.07.09 0 0 7
Csülök,

az a valamivel több munka általában SOKKAL több mint az alkalmazotti.
Jómagam, csak félig vagyok illetékes, hiszen másodállásban vállalkozom.
A függetlenség csak látszólagos, hiszen a partnerektől nem vagy független, a megrendelő elött ugyanúgy illik vigyázba állni mint a főnök elött(De csak ha el is akarsz adni neki valamit :-).
A főnök egyetlen előnye, hogy bizonyos helyzetekben tűzfalként működve tartja távol a cég problémáit tőled, önálló vállalkozóként nemérvényesül.

Üdv:Mcc

Előzmény: Csülök (6)
Csülök Creative Commons License 1999.07.09 0 0 6
Ha valamivel több munkával (tehát nem vakulásig robotolva) annyit el tudsz érni, hogy megélj úgy a vállalkozásodból, mint alkalmazottként, akkor az, hogy független vagy, tehát senki előtt nem kell vigyázzba állni (igen főnök, te vagy a jó főnök), megéri a többletmunkát, a többi (ha jól bejön a dolog), csak hab a tortán.
Gondolom én, mint alkalmazott. :((
Szamuráj Creative Commons License 1999.07.09 0 0 5
Egy valamit kihagytatok: legyen egy jó könyvelőd. Aki nem csak lekönyveli a dolgokat, hanem képes a jogszabályok ismeretében legálisan maximális pénzt bennhagyni a zsebedben.
Előzmény: Rettenet (4)
Rettenet Creative Commons License 1999.07.09 0 0 4
Valami ilyesmi.
Egyszóval meg megélhetés.
Alkalmazottként ki vagy szolgáltatva és nem biztos a megélhetésed.
Vállalkozóként nagyot bukhatsz vagy kicsit, attól függ emnnyire hogyan és mit csinálsz.
De van lehetőséged a jobb megélhetésre. Ha ügyes vagy bejön. Alkalmazottként hiába vagy ügyes.
Előzmény: mccheese (3)
mccheese Creative Commons License 1999.07.09 0 0 3
Na most, hogy lelőttem a 0-sozókat, bővebben: Nem mindig. Ha már csináltál ilyet, tudhatod, hogy sokkal sokkal többet dolgozol esetleg ugyanannyi, vagy csak alig több pénzért mint alkalmazottként. A mai szabályozók és rendeletek pedig nem éppen a vállalkozók dolgának megkönnyítésére készültek....

Egy előnye lehet: Ha azzal kapcsolatban vállalkozol, ami egyébként is az érdeklődési körödbe esik.

Üdv:Mcc

Ja : Ha vállalkozol, azt nem lehet félgőzzel csinálni, alkalmazottként viszont vegetálhatsz, mert a főnök meg a kollégák esetleg elviszik a te munkádat is.

Előzmény: mccheese (0)
originalqszi Creative Commons License 1999.07.09 0 0 2
Elkéstem:((((((
Én csak a szerelmet tudom vállalni:-)))))
originalqszi Creative Commons License 1999.07.09 0 0 1
Én a 0-át választom:-)))))
mccheese Creative Commons License 1999.07.09 0 0 0
Nem.
Előzmény: Stüszi vadász (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!