Keresés

Részletes keresés

Yv Creative Commons License 1999.08.12 0 0 46
Ebben wan walami:)
Amióta kint cigiznek, azóta elég sok időt töltenek ott és nem dolgoznak:)
De ezért nem morgok, mert én meg törzsasztallal múlatom az időt:)
Halászkirály Creative Commons License 1999.08.12 0 0 45
A dohányzás erősen kultúra kérdése is! Erre nagyon jó példa a honvédség! Általában a dohányosoknak mindig van 5-10 perc cigiszünet, még kiképzési feladat közben is (naná, hiszen a kiképzők is erős dohányosok!), ilyenkor a lógósok, a bratyizók és persze a bagósok rögtön elillannak füstölni. És eközben (amíg a többiek bagzanak) a nemdohányzó katonákkal szedetik össze a szemetet és az eldobott csikkeket! Ennyit az egyenlőségről...
Tehát a seregben az az aranyszabály, hogy vagy rászoksz, vagy rászopsz.
Én egy qrva slukkot se szívtam a katonaság egy éve alatt...
Yv Creative Commons License 1999.08.12 0 0 44
beszélt a kollegákkal, és elmondta Nekik, hogy itt bent ne dohányozzanak:)
flyOrDie Creative Commons License 1999.08.12 0 0 43
mit csinált?
Yv Creative Commons License 1999.08.12 0 0 42
Győzött a törwény:)))

Mentem a főkönyelőnkhöz, hogy csináljon már walamit. És Ő csinált.

Olyan boldog wagyok:)

MGperY Creative Commons License 1999.08.11 0 0 41
aztán ezt mi h csináltuk ?
kinyomtattad a topic-ot v. győzőtt a törvény ? :)
Yv Creative Commons License 1999.08.11 0 0 40
Kedwes Zsolt!
Itt a topic:)

Mindenki: már nem dohányoznak a kollegák a közelemben:) Kimennek a másik irodába. Ami nagyon yo dolog és amit Nektek köszöntetek:)
Köszönöm!

Denevér Creative Commons License 1999.07.09 0 0 39
Majd ha fejlődik a cég. Nekem piszok mázlim van! Füstjelző van a cégnél. Jó sürűn... Az épület előtt van egy betonhamutálca, ezért csak reggel bejövetelkor, és amig a "szobatársam"-ról elszivja a klima a bűzt addig elvezem a nikotint... (Regebben otthon is kaptam nikonadagot, de manapsag elkoltoztem...)
Persze telen a -30-ba nem szivesen mentek le a kollegak, de volt par helyi nemdohanyzo es ok felhivtak a figyelmet, hogy ez az állas ezzel jár...
manh Creative Commons License 1999.07.09 0 0 38
Yv!
Dohányzóhelyet most is ki kell jelölni, a Munkavédelmi Törvény már évek óta előírja a nemdohányzók védelmében./ Talán 37.§ ?
A dohányzás elleni törvény betartását munkahelyeken az ÁNTSZ végzi.
Ne hagyd magad!
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 37
Na igen...
Csakhogy Ő Miskolcon, én pedig Pécelen...
Ami ugyi egy kis táwolság...
Előzmény: MGperY (36)
MGperY Creative Commons License 1999.07.08 0 0 36
ahelyett h a hapsiddal töltenéd az időt
:))
Előzmény: Yv (34)
Vérapó Creative Commons License 1999.07.08 0 0 35
Nos én a helyedben összegyüjtenék pár havi intim betétat, és pár jól eldugott helyen felejteném, pl. a kolléga fiókja mélyén... néhány nap után megváltás lenne kimenni a szobából.

Másik megoldás. Eljátszod, hogy meglátogat egy szekrény-gorilla. (lehet bérelni). Bejön. Kamubeszélgetés. Meglátja a kollégád, h. épp rágyujt. Odamegy és kiveszi a szájából, és halkan azt mondja: ilyet nem szeretnék még csak hallani sem legközelebb. Esetleg közben elôvesz egy bicskát. Jó széles pengéjűt.

Garantálom a sikert. Elmebetegeknél nem.

Előzmény: Yv (33)
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 34
Akkor Te egy aranyos dohányos wagy! Mert sokan nem hajlandók figyelembe wenni, hogy nem csak Ők wannak a wilágon.
A szüleim nekem is dohányoznak. De azt se bírom elwiselni. És sajnos Ők is az önzős dohányzók körébe tartoznak. Hogy mindenhol és bármikor. Na persze az én szobámban tilos! De a konyha, a nappali, stb.. az nem az én szobám:(
Nyáron, amikor ablakok-ajtók tárwa nyitwa wannak egész nap, akkor nem olyan durwa, de télen.. Jajj, azt nem szeretem. Olyankor inkább a saját szobámban csücsülök.
Előzmény: akkorcsakmi (32)
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 33
Én nem dohányzom. A wőlegényem igen. Már amikor nem wagyok Vele. Ha esetleg mégis úgy gyújt rá, hogy én is ott wagyok, akkor soha nem csókol meg utánna. Fogat mos, rágót rág és akkor:)
De most már egy hete nem gyújtott rá:)))
akkorcsakmi Creative Commons License 1999.07.08 0 0 32
Én is pont a nemdohányzós törvényt akartam figyelmedbe ajánlani, de látom már voltak fürgébbek.

Addig is, míg eljut a főnökig a dolog, kiprintelném a kollegáknak jól látható helyre, hogy mivel a törvény értelmében hamarosan úgyis csak erre kijelölt helyen dohányozhatnak, sokkal jobb lenne, ha egyrészt máris szoktatnák magukat a dologhoz, de ami a lényegesebb, szoktatnák a főnököt a majdan kijelölendő helyhez. így majd,- nagy valószínűséggel,- ott dohányozhatnak később is, amit most maguk kiválasztanak, nem ott, ahova a főnök leejti a ceruzát.
És persze külön kedvesen köszönöd, hogy mindezenközben kicsit neked is elviselhetőbbé teszik az életedet:)

Én,- nem cigi mián,- már néhányszor próbáltam így kollegák jobbik énjére, vagy szégyenérzetére hatni, eddig még bejött.

Egyébként ölég erős dohányos vagyok, de nem gyújtok rá olyan helyen, ahol valakit zavar, ha dohányoznak. Munka közben viszont nem tudom megállni, ezért csak egy kikötésem van ide-oda költözéskor, hogy csak olyannal ülök együtt, aki dohányzik, vagy nem érdekli, mert az egész családja dohányos pl. és az sem zavarja. Eddig a jelenlegi helyemen ez műxik.

Egyébként engem is zavar a tömény bagófüst:))

akkorcsakmi

Szamuráj Creative Commons License 1999.07.08 0 0 31
Szerintem az is gusztustalan, ha egy nő dohányzik. Nálam ez kizáró tényező. Annyiszor nem tud egy nap fogat mosni, hogy elviseljem.
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 30
brrrrrrrr :)))
Előzmény: MGperY (29)
MGperY Creative Commons License 1999.07.08 0 0 29
gusztustalan on
azért a lányok is tudnak művelni olyat h elgondolkodjanak h mit hol lehet és miért nem.
pl csinálhatnál lábszörteleínést h "na megyek tampont cserélni" beszólásról most ne is írjak :))
gusztustalan off
Előzmény: Yv (28)
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 28
figyeltem:)
tudom, hogy nem jawasoltad..
csak megjegyeztem, hogy ez egy galamblelkű leánykánál nem wálna be:)
Előzmény: Rettenet (26)
Vanek Creative Commons License 1999.07.08 0 0 27
Esetleg kinyomtathatod a régi szép graffitit:

Ha nem gyújtasz rá, nem fingok...

Rettenet Creative Commons License 1999.07.08 0 0 26
Nem figyeltél, nem is javasoltam
Előzmény: Yv (25)
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 25
Jajjj:) Én ilyet nem tudok:)))
(lányoknak nem illik:)) )
Előzmény: Rettenet (23)
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 24
Hatásotokra átmentem a titkárságra. Ott azt a jawaslatot kaptam, hogy menjek a főkönywelőhöz, aki majd towábbítja a dolgot a nagyfőnöknek.
És teljesen megérett. (Ő se dohányzik). Holnap átnézi az egész törwényt, aztán beszél a kollegáwal és a nagyfőnökkel is.
Heuréka?
Ezekután még mindig lehet munkahelyet wáltoztatni. Esetleg kirúgatni magam.
Meg feljelenteni a céget:)
Rettenet Creative Commons License 1999.07.08 0 0 23
Erről jut az eszembe. Ha nekem már odáig fajulna a dolog, hogy ott kell a bagósok miatt hagyni az állásomat, hát bizony olyan szokásokat vennék fel, hogy szó nélkül köpködnék az illetők orra elé olyan zöld turhákat, hogy a belüket is kihánynák. Ha már úgyis menni kell, igyák meg a levét ők is.:-)))
Előzmény: Szamuráj (22)
Szamuráj Creative Commons License 1999.07.08 0 0 22
Én köhögni, krákogni, sőt egy kicsit rájátszva öklendezni szoktam, ha a közvetlen környezetemben dohányoznak. Persze mindig hozzáteszem, hogy ez csak egy allergiás roham, a szervezetem így reagál a bagóra, és csak ritkán jön rám ezután a görcsroham. Ezt beveszik. Tetőzöm még ezt a szorosan a számhoz, orromhoz tartott zsebkendővel.
Mert én is utálom a cigarettafüstöt. Dohányozzon és tegye tönkre magát mindenki úgy, ahogy akarja, de ne kényszerítse rá másokra a bűzét. Én sem sz@rok (bocs) az orra alá. Persze a vonaton is mindig csak a füstös kocsikban van szabad hely. Gyűlölöm!!!!
Rettenetnek a ventillátoros megoldása igen praktikus, ki is fogom próbálni.
Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 21
Köszönöm MGperY:)))) Nagyon aranyos wagy!!!:))) Kinyomtattam, megyek a titkárságra:)

Rettenet: elbocsájt, akkor megyek munkanélküli segélyre + walami nagyon yo tanfolyamra:)

Rettenet Creative Commons License 1999.07.08 0 0 20
Helyes. legfeljebb elbocsájt:-)
Előzmény: Yv (18)
MGperY Creative Commons License 1999.07.08 0 0 19
na mit kaptam ?
november elsejétől hatályos..

1999. évi XLII. törvény
a nemdohányzók védelmérôl és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól
A dohánytermékek fogyasztásának alapvetô szabályai
2. § (1) A dohányzás számára kijelölt helyek kivételével - a (3) bekezdésben foglalt eltéréssel - nem szabad dohányozni
a) közforgalmú intézménynek a szolgáltatást igénybevevôk számára nyitva álló zárt légterű helyiségeiben;
b) tömegközlekedési eszközön;
c) zárt térben megtartott rendezvényen;
d) munkahelyen, a külön jogszabályban, valamint a munkáltató rendelkezései szerint meghatározott esetekben.

(8) A munkavállalók munkahelyi dohányzásának, valamint a dohányzóhelyek munkavállalók részére történô kijelölésének feltételeire külön jogszabály, valamint a munkáltató rendelkezései irányadóak.

(5) E törvény hatálybalépésével egyidejűleg a munkavédelemrôl szóló 1993. évi XCIII. törvény 38. §-ának (2) bekezdése a helyébe a következô rendelkezés lép, egyidejűleg a 38. § a következô (3) bekezdéssel egészül ki:
"(2) A nemdohányzók védelme érdekében - az (1) bekezdésben foglaltakat nem érintve - gondoskodni kell dohányzóhelyek, dohányzóhelyiségek kijelölésérôl, illetôleg a zárt légterű dohányzóhelyeken a folyamatos légcserét biztosító megfelelô műszaki megoldásról. Zárt légterű, több munkavállaló egyidejű tartózkodására szolgáló munkahelyeken - a dohányzás számára kijelölt hely kivételével - nem szabad dohányozni.

hajrá M.

Yv Creative Commons License 1999.07.08 0 0 18
Az ablak nyitom-csukomot már meguntam.
Amúgy meg a klíma olyan hideget csinálna, hogy pl. tawaly nyáron wégig meg woltam fázwa. Így most a nyitott ablak + a klíma egész kellemes hőmérsékletet eredményez.

HOgy ennyit próbáltok segíteni eszembe jutott walami! Igenis, hogy átmegyek a titkárságra, és megkérem a nagyfőnököt, hogy jelöljön ki dohányzásra szánt helyeket. Aztán mélje el mindenkinek!

Előzmény: Rettenet (16)
pint Creative Commons License 1999.07.08 0 0 17
Rettenet, te marha jó vagy :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!