Keresés

Részletes keresés

zsola84 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 9
Üdv! Most látom, hogy van Franka topic :), bár elég nagy a pangás...
radno Creative Commons License 2008.05.14 0 0 8
Az előző hozzászólásban nem működik a link, most itt van:
osztályhonlap a frankában

És blogot is elkezdtem irogatni, ezen is van pár érdekes sztóri.
blogom

na?
radno Creative Commons License 2008.05.14 0 0 7
Hát én most vagyok a Frankában 11-edikes, úgyhogy én csak a jelenlegi állapotról tudok beszélni.

Amióta ide járok, semmi jelét nem láttam annak, hogy "liberális fellegvár" lenne. Habár a régi jó masszív konzervatív jellegéből kezd egy picit veszíteni, nem tudom mennyiben igazgató függő ez a jelenség.
De az avatást éppen idén törölték el, a mostani kilencedikesek nincsenek is avatva.
Év elején volt egy szecskapocós botrány ami 10 embert érintett, konkrétan osztálytársaimat is, és naagyon felfújták.
Fegyelmi tárgyalás lett belőle.
Bezzeg még 3 évvel ezelőtt sem volt semmi ilyen...

Szóval mintha az, ami igazán az erőssége a frankának, hogy jó közösséget kovácsol, az mintha egyre gyengülne.
Nem tudom mi a megoldás, én bepróbálkoztam egy osztályhonlap készítésével ( http://frankaoszt.uw.hu ), és eddig úgy tűnik, hogy bejön. Bő egy hónapja készült el, és mégis hatalmas látogatottsága van már, ide rakom fel az összes képet ami készül a programokon, a saját kis csínyeinknek is van egy külön rész, a "privát" menüpontban, szóval úgytűnik bejött.

Előző osztályomnál is bevált, de itt méglelkesebbek!

http://frankaoszt.uw.hu
zsombi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 6

Hit és erkölcs dolgában különösen liberális:

 

 

A televízió eddigi ügyvezető igazgatója, Pátkai András ugyanis már eddig is otthon érezhette magát a Hit Gyülekezetben. Ezt bizonyítja egy 1997-es újsághír, mely szerint az akkor még egyetemista Pátkai az egyház rendezvényén beszámol megtéréséről, nigériai gyermekkoráról, s arról, hogy az esztergomi ferences gimnáziumban milyen konfliktusokba került gyülekezeti tagsága miatt. (Heti Válasz, 2003. 07. 11.)

zsombi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5

 

Ezek szerint osztálytársad volt a miniszter. Itt a szövege:

 

http://www.szdsz.hu/interju/

Előzmény: duck (-)
zsombi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 4
 

„A nyolcvanas évek végén az egyházi gimnázium és kollégium - mondjuk ki -, a liberalizmus fellegvára volt.” - állítja Kóka János Gazdasági miniszter, aki az Esztergomi Ferences Gimnáziumban iskolatársam volt.

 

Van itt olyan ferences öregdiák, aki osztja ezt az álláspontot? Mert én másképp láttam. Jó lenne, ha néhány tanár is kifejtené álláspontját arról, mit gondol arról, hogy az SZDSZ kampányába bevonja a ferences gimnáziumot.

 

dr.rajna 52 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 3
gut
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.08 0 0 2
Na még 1x felhozom, mielött elsüllyedne...szóval 0.osok (nulladikosok), csak melléütöttem.
xpt
Előzmény: duck (1)
duck Creative Commons License 1999.07.08 0 0 1
0-osok? Azok kik?
Előzmény: X polgártárs (0)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.08 0 0 0
0-osok ide!
duck Creative Commons License 1999.07.08 0 0 topiknyitó
Volt/jelenlegi frankások, ha van kedvetek kis nosztalgiához, akkor nosza. Esetleg van valaki a közelben a 86-90-es évfolyamból?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!