Keresés

Részletes keresés

McAllister Creative Commons License 1999.07.12 0 0 34
És alexandrosz fölhozá süllyedni látszó topic-jait :)
Előzmény: alexandrosz (33)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.12 0 0 33
Időközben kaptam emilt is a témában és meglepő, mennyire tájékozott és fanatikus A.C. rajongók vannak errefelé! Remélem Gonoszka is erre jár ma!
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.08 0 0 32
Off.
Gab6! E-mail ment.
On
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.07 0 0 31
Kiváncsi leszek, hogy milyen lesz a visszatérés. Úgy látszi ez "öreg" elemében van, sok fronton nyomul. Várom a fejleményeket. Addig is hallgatok egy kis "Second Coming"-ot... :o)
Gab6 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 30
A Mtk-s koncert 1990 ben volt :)) Én akkor 11 lehettem és elkisért az egész család :)) De nem volt se számukra se számomra sokkoló a show, mivelhogy valahol hátul ultunk, és nem láttunk semmit :) Viszont a '97 es pesti show nem volt tul nagy produkcio, érdekes, hogy abban az évben az USÁban és a rákövetkező évben NY-E-ban teljesen uj műsorral jelentkezett Alice, ami viszont baromi jó volt (RnR Carnevál, ez volt a cime, és egy lerobbant vándorcirkusz hangulatát keltette, bohocokkal, trükökkel, stb. Volt honnan koppintania a KISS-nek az uj lemeze koncepcióját :)))

Jövőre jön az új album és egy teljesen új koncertturné is. Érdekesség, hogy az uj album munkálataiba bevonta Alice Bob Ezrint is, aki a korai albumainak producere volt, a 6. Alice tag :) Ha valakit érdekelne (tudom sokat irok :) Alice egy musical szeruségen is dolgozik jelenleg, a cime valami ilyesmi lesz: "Alice's 7 Deadly Sins"

Gab6 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 29
Alex: én az USA-bol kaptam, kuldték, de szinte mindenhol lehet kapni Europában ("The Life And Crimes Of Alice Cooper, 1999., WB&Rhino).
Szerintem érdemes megvenni, rengeteg ritkaság van rajta pl Poison meg Hey Stoopid :))))
(jo ez a cim: http://www.rhino.com/features/75680p.html itt bele is lehet hallgatni a számokba)
Előzmény: alexandrosz (28)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 28
Ez igen! Én is utazom nyáron külföldre (Olaszország, Franciaország) ott megpróbálok szert tenni egy példányra. Te hol vetted???
Előzmény: Gab6 (27)
Gab6 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 27
Alex: nekem megvan :))) Nagyon klassz, szép dizájnos, az enyém dedikált:), 80 szám, ebbol kb 20-25 unreleased, s egy nagyon szép könyvecskét mellékeltek hozzá. Egyébként rajta van a "Look at you over there .." cimu szám is, amit azután hagytak le a Special Forces albumrol, hogy a lemezboritok elkészultek :)) Ugyhogy a szám cime ott van, a zene nincs :)))
Gab6 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 26
Sorry, elgépeltem: Marilyn :)))
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 25
Gab6!

Jól tájékozott vagy.
Régebben megjelent két Best Of-szerű válogatás A.C.-től, az egyik egy igényesebb (60-as évek végétől 70-es évek végéig), a másik egy ismeretlen kiadó ismeretlen kiadványa volt, megvettem, mert egy ritkaság is volt rajta, amit más albumon ilyen formában nem lehetett megtalálni. De az új CD-boxról még én sem hallottam. Pedig érdekelne, az biztos....

Előzmény: Gab6 (24)
Gab6 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 24
A cimre reagálva: ami Alice-ék csapatát a hetvenes évek elején ('71-'74) körülvette, azt nyugodtan nevezhetjük kultusznak is, kevés olyan együttes van ill. volt, akik körül olyan "'forró" volt a hangulat, mint körülöttük ebben az időszakban (pl. a nagy Marylin Manson és a hozzá kapcsolodó hisztéria manapság messze alulmulja őket). Ami a zenét illeti: Csak a showra támaszkodva nem tudott volna annyit lemezt eladni (kb 20 millio)
az Alice Cooper Group, illetve Alice nem lenne a pályán 30 éve. Ezt silány zenével nem lehet szerintem elérni. (Pontositok: talán akkoriban, ma számtalan ellenpéldát találunk:)) Pár adat, amit talán nem mindenki ismer:

- A '71-es "Killer" albumot a Rolling Stone magazin és a többi zenei lap a legjobbak közé választja
- A Warner Brothers történeténekaddigi legnagyobb lemezeladása a '72-es Schools's Outhoz kötödik (amihez mű női bugyit mellékeltek :))))
- A '73-as Billion Dollar Babies lesz az Év Albuma és ők az Év Együttese
- A BDB album turnéja a legnagyobb szabásu és legtöbb nézőt (össz: kb 1millió) csábító esemény (megelőzték ezzel a Led Zeppelint is)
- Alice Cooper londoni koncertje ellen felszólalnak az angol parlamentben

most igy hirtelen ezek jutottak eszembe a zene/kultusz témához.

Egyébként érdekes, hogy a közelmultban (apr-máj) jelent meg egy Alice Cooper 4 CDs box (amit természetesen nem hoztak be M.O-ra) ami Alice/ Alice-ék 30 esztendejét öleli át a rockbizniszben. Jellemző, hogy mig kint pár hónappal a megjelenés után a "leggyorsabban fogyó box set"-ként tartják számon, nálunk meg nem hallott róla senki :)

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 23
Vérapó!
Ott is elindíthattam volna, de a Törzsasztal jobb, mozgalmasabb helynek igérkezett... És ez így is van. Nem is gondoltam, hogy ennyien ismerik, szeretik ma A.C.-t!
Előzmény: Vérapó (22)
Vérapó Creative Commons License 1999.07.05 0 0 22
Kedves Vértársaim, ennek a témának nem a Kultúrában lenne a helye?
Törölt nick Creative Commons License 1999.07.05 0 0 21
Mint Glenn Buxton ex-szomszédja, hadd kérjem meg a tisztelt társaságot, hogy 1 perces néma csenddel emlékezzen meg róla, ha ezt olvassa.:(((
De legalább drukkoljatok neki, hogy jól érezze magát "odaát".
Emerigo Creative Commons License 1999.07.05 0 0 20
Hali!
Be kell valljam,ős A. C. fan vagyok, annak ellenére, hogy mostanában ritkábban hallgatom. Igaza van mindenkinek, a korai A.C. a legjobb szerintem is, de pélaérékű a Trash vonulat is.
És azt birom az egészben, hogy amellett, hogy szivből jövő zenét játszik, nagyon profin megkonstruált az egész. Én sajnos csak a PeCsa beli koncerten voltam, de az is hihetetlen hatást gyakorolt rám. (Bár jó kevesen voltunk, előzenekar meg a Carmen.... őket is szeretem, de pont Cooperbácsi előtt....)
Az inditó kérdéssel kapcsolatban szerintem max Usaban lehetett igazi kultusz a hőskorban.
De az biztos, hogy meghatározót alkotott (és remélem még fog)

Gonoszka2
De jó volt mástól is hallani Steve Vai, Joe Satriani nevét! Azért a lassúkezű sem rossz!

pancho Creative Commons License 1999.07.05 0 0 19
Úgy érted, Kádáraliz bácsit? Takács, az Tailor (régiesen Taylor) lenne.
Előzmény: Hamster (9)
Gonoszka2 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 18
Némelyek talán kultuszként tekintenek az egészre, de ez a fele már kihűlőben van. Manapság inkább a show a lényeg, legalábbiis ezt tapasztalom más zenei irányzatoknál. Minél drágább, extrább valami annál jobb.-nak hiszik. Pedig nem. Milyen jó is az amikor egy Joe Satriani, Steven Vai vagy egy Eric CLapton kiáll egy szál gitárral, némi kisérettel és "ZENÉL" nem techno-zik.

OFF
Kevin drága, azt mondtad a 30-asok elkeltek, vagy még nem teljesen????
Te is szereted ezt a zenét?
ON

Kevin Creative Commons License 1999.07.05 0 0 17
Válaszolva az eredeti kérdésre: IMHO nem kultusz, ezt csak nagyon kevés előadónak sikerült felépitenie. Gondolok itt elsősorban a Doors-ra. Show-nál viszont több, és azt a zenéjének köszönheti. Jó pár előadó van, akinek szinpadi munkája zseniális, de a zenéje hallgathatatlan (számomra). A.C. RULEZ FOREVER!!!!!!!

OFF
Gonoszka2
Aki ilyen zenét hallgat az csak pozitiv lehet.
ON

Kevin

Előzmény: Gonoszka2 (16)
Gonoszka2 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 16
OFF
Ez most kellemes vagy kellemetlen meglepetésként ért??? Egyébként Aerosmith, Slaughter és a régiek dallamosabbja általában kedvencek közé tartozik. Bár a hallgatás gyakorisága egyre ritkul korom előrehaladtával, még mindig szeretem néha elővenni őket.
ON
Előzmény: Kevin (12)
Ruppy Creative Commons License 1999.07.05 0 0 15
alexandrosz

Nekem a legtöbb száma nagyon tetszik. Autovezetés közben az elvetemültebb dolgokat szeretem. Néha Alice Coopert, néha, Pantera néha Marilin Manson...

Előzmény: alexandrosz (14)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.05 0 0 14
Melyik számokra, vagy albumokra gondolsz? A Teenage Frankenstein" alkalmazható, de stilszerűen az "Under my wheels" a legjobb erre a célra! :o)
Előzmény: Ruppy (13)
Ruppy Creative Commons License 1999.07.05 0 0 13
Sziasztok.

Szerintem Alice Cooper- ra lehet a legjobban autot vezetni.

/OO=[]=OO\

Kevin Creative Commons License 1999.07.05 0 0 12
Kár, hogy az a koncert úgy maradt meg bennem, hogy fafülű volt a hangmérnök, ezért össze-vissza szólt az egész, de ettől függetlenül A.C RULEZ!!!.

OFF
Gonoszka!
Te ilyen zenéket hallgatsz?
ON

Előzmény: Gonoszka2 (5)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.05 0 0 11
Őszintén szólva nem számítottam ennyi jó gondolatra, de úgy látszik ez eddig az egyetértők fóruma. A budapesti koncert mellett videón láttam még kettőt (Detroit -1985 és nemtomhol-1978). És igen: a legújabb albuma nekem sincs meg. Hol van már az Under my wheels és a You and me...
Előzmény: iLane (10)
iLane Creative Commons License 1999.07.05 0 0 10
Alice Cooper altal ismertem meg a Zenet. Korulbelul 10 evvel ezelott hallottam a Bed of nails-t, elotte nem foglalkoztam zenevel. Szinte mindent megszereztem tole, amit lehetett es persze idovel rajottem, hogy a regi dolgai az igazan jok. (Killer!!!) A legutobbi lemezt mar nem hallgattam, meg, azota en is sokat valtoztam. Most leginkabb egy King Crimson vagy Pink Floyd koncertre mennek el, bar ezt is inkabb 20 evvel ezelott kellett volna... :o
Mindenesetre Alice Cooper meghatarozo. Aki par szoval leirja, az nem ismeri...
Hamster Creative Commons License 1999.07.05 0 0 9
Takácsalíz bácsit már rég a világ valahanyadik csodájaként kellene mutogatni, mert ennyi év után is rendkívül szórakoztató, amit csinál. És még értelmes is a fickó.

Hamster

PS: egyébként mit számít, hogy UP mit ír róla, neked újabban ő a greenwich-i idő, amihez igazítanod kell az ízlésedet? :)

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.05 0 0 8
Ezek után már csak egy dologra lennék kiváncsi: vajon UP mit írna (vagy írt?) A.C.-ről...???
Előzmény: Gonoszka2 (7)
Gonoszka2 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 7
Persze egy életre nyomot hagy benned.
Sajnálom, hogy a közeljövőben nincs lehetőség egy ilyen koncertre. Nagyon jó lenne nosztalgiázni...

OFF
Folytattam utána a nagy koncerteket, AC/DC, Monsters of Rock, G'N'R, Metallica. Most visszatértem a nyugodtabbhoz, és az elmúlt 4 év alatt 4 BonJovi koncerten voltam, de ebbol 2-n egy éven belül. Ez már megszállottság.
ON

Előzmény: alexandrosz (6)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.05 0 0 6
Gonoszka2!

Igen, akkor volt. Sajna most nekem sem ugrik be, de asszem 1989-ben volt... És még egy közös: nekem is ez volt az első ilyen koncertem. Hiába, a jó kezdés a fontos...

Előzmény: Gonoszka2 (5)
Gonoszka2 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 5
Ez az A.C. koncert véletlenül nem 1989. vagy 1990. július 22-én volt??? ( Az évszám nem biztos, de a honap és a nap szerintem igen) Ha igen, akkor ott voltam. Nagyon tetszett. És ez volt életem első nagy "rockkoncertje" egyedül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!