Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1453

A Hunting Girl, a kedvenc számom tőlük. :) 

Meg is van bakeliten a Songs from the Wood című albumjuk. :)

DaniM77 Creative Commons License 2019.07.19 0 2 1452
kayleigh Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1451

Azt nem tudom, direkt-e. Van amikor nem zavaró, de néha igen. Legalább is engem.

Előzmény: CsireK (1450)
CsireK Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1450

Azt gyakran csinálja, hogy lemarad az éneklésben a zenétől, de azt nem direkt teszi? Mindig azt hittem.

Előzmény: kayleigh (1448)
CsireK Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1449

Én mennék szívesen, de nem tudok most sajna:(

Előzmény: DaniM77 (1447)
kayleigh Creative Commons License 2019.06.24 0 1 1448

Idemásolom a nemrégiben Athénban látott koncertről írt véleményemet.

Megvolt a 23. Jethro Tull/IA koncertem. Voltak minuszok jócskán, de azért akadt plusz is. Egy biztos, a négy év előtti koncertnél, amikor is eldöntöttem, hogy soha többet, jóval jobban éreztem magam.

A Herodeion tökéletes helyszín volt, teljesen jó hangosítás, lelkes közönség, nagyjából teltház. Csak a vetítés látszott nehezen az ókori falakon.

A program 50 év JT (ami tull-ajdonképpen csak az első 10, hiszen az egyetlen Farm on a Freewayen kívül csupa ebből az időből származó dal volt). Gondolom a szetliszt megegyezett a korábbi BKKssal.

Ian hangja jobb volt, mint mikor legutóbb láttam, viszont először vettem észre, hogy a fuvolajátéka többször is kizökkent a tempóból.

Ami a leginkább bosszantó volt az első szet után, az a dalok választása volt. Számomra érthetetlen, hogy egy bő másfél órás koncerten miért szentelnek 40 percet az első 3 lemeznek (amiket én nem is igazán szeretek). Talán azért, mert ezek jobban fekszenek Iannek és a rendkívül erőtlen zenekarának. Egyszerűen hihetetlen, hogy miért pont ezeket a fazonokat szedte össze. Főleg a dobos - nemcsak lagymatag hanem fantáziátlan is, egyszerűen méltatlan arra, hogy ott legyen. Az első szet után kimondottan csalódott voltam.

Aztán a második menetet már sokkal inkább élveztem. Egyrészt nyilván a dalok miatt ( bár meglepetés nem volt, mindig ugyanaz, mintha nem lenne elég számuk, talán Ring Out..
kivételével), másrészt jót tett a programnak, hogy a Goodier -O'Hara páros alaposan beszállt az éneklésbe, nemcsak vokálként, hanem szólóban is. Az említett Ring Out...ban Ian nem is énekelt. Nem mondom, hogy ők a legjobbak, de legalább nem hamisak, amit Ianról nem lehetett elmondani. A Songs elején teljesen elkóborolt, teljesen más hangnemben nyomta, mint a többiek. Ráadásul sok esetben késésben volt a zenéhez képest - több számban is. Persze a vége a szokásos két szám volt, szerencsére a Locomotive Breath-t kicsit megvariálták. Azért az vicces volt, hogy ment a " No way to slow down" jóval lassabb tempóban, bár ezt már megszokhattuk az utóbbi évtized(ek)ben.

Szóval nem volt a koncert akkora csalódás, mint amikor legutóbb láttam. Sőt, időnként élveztem is. Talán azért, mert már hozzászokhattam, hogy már csak ilyen öreges produkcióra futja. De hát a JT az JT. Az viszont nagyon nem életszerű, hogy jegyet váltok a 24.-re

DaniM77 Creative Commons License 2019.06.21 0 1 1447

Sziasztok! Nem megy valaki a június 29-ei kismartoni koncertre? (https://www.schlossparkfestival.com/lovely-days?fbclid=IwAR3A-wfqAJQaFStUOJi4UQu5u7QFAxMxy7vPwtgbJF8INNcRXuB-c2MSVVU) Beszállnék az autóba és a benzinköltségbe. :)

skanderson Creative Commons License 2019.02.04 0 1 1446

Tényleg nem volt rossz, Anderson hangproblémáival együtt sem.

Voltak kifejezetten jó momentumok, pl. The Sun Won't Shine, Burrée, Passion Play részlet, de hiányzott a Warchild és a Minstrell lemezekről valami említés legalább.

Azt meg nagyon sajnálom, ha  úgy váltak el, hogy egy 50 éves jubileumi koncert - ahol boldog-boldogtalan megszólalt, olyanok is, akiknek vajmi kevés köze volt a Jethro Tull-hoz - úgy zajlik le, mintha az 50-ből több mint 40-et, és főleg a jelentős első húszból 19 éven keresztül a JT második embereként végig játszó Martin Barre nem is létezett volna.

Előzmény: esz-ki-mo (1444)
CsireK Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1445

Köszi, pont akartam kérdezni, hogy milyen volt, mert nekem most kimaradt.

Előzmény: esz-ki-mo (1444)
esz-ki-mo Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1444

Azért kicsit szomorú, hogy egy poszt sem született a januári JT koncertről.

Pedig nem volt rossz. Igaz, hogy párszor már megfogadtam, hogy leállok, de egy 50. éves jubileumot nem hagyhattam ki. S jól tettem, kifejezetten kellemes este volt, jó hangzással és látványvilággal, egy érdekes  retrospektív koncepció mellett, a régi nóták kedvelői dörzsölhették a tenyerüket. S még a Passion Playről is hallhattunk egy részletet élőben!

Szóval jó kis lezárása volt a JT koncert-életműnek, legalábbis az én számomra. :)

(csak Martin Barrét tudnám feledni....mármint azt, hogy ők feledték...)

eszk

odba14 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1443
esz-ki-mo Creative Commons License 2017.06.02 0 2 1442

Én valamikor a 40. évfordulójuk után voltam így vele...szép volt az "együtt töltött" mintegy 20 év, őrizzük meg jó emlékezetünkben. 

Utána még hallottam őket Pakson a gasztroblues-on, meg egyszer talán Burgenlandban egy fesztiválon, de nagyjából ennyi volt:

Eszk

Előzmény: kayleigh (1441)
kayleigh Creative Commons License 2017.06.01 0 0 1441

Én nem, és azt hiszem, később sem tervezem. Lezártam az életemben az IA koncertekre járós időszakot. Persze never say never, de nem szeretném elrontani a sok szép emléket. Már majdnem sikerült a múltkorában.

Előzmény: CsireK (1439)
yesman Creative Commons License 2017.05.31 0 1 1440

http://rockdiszkont.hu/cd-kulfoldi/j/jethro-tull-songs-from-the-wood-(40th-anniversary-edition)-3cd2dvd

2 órás dvd az 1977-es koncertrőlfe. Egy az egyben a Bursting Out lemez anyaga, szinte tökéletes hanggal. Nagy élmény, mindenekinek ajánlom!

Örülök az újrakevert koncert dvdknek. Végre van a Jethro Tulltól is.

A Supertramp Paris, Eagles Live at the Capital Center, Genesis Live At Lyceum, Led Zeppelin The Songs Remains, Queen Budapest archív koncertfelvételek feljavított változatainak sorába végre ez a legendás turné is bekerült.

CsireK Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1439

Volt innen vki IA koncerten februárban?

esz-ki-mo Creative Commons License 2016.05.27 0 2 1438

Hát igen, a 93-as PECSA szabadtér tényleg méltatlanul kicsi volt a 25 éves jubileumi turnéhoz. De attól még klassz volt, s legalább könnyen hozzá lehetett férni az óriáslufihoz a koncert végén ;)

Eszk

Előzmény: Signor Formica (1434)
esz-ki-mo Creative Commons License 2016.05.27 0 1 1437

Most hogy írod a sztorit, hogy közösen akartak énekelni, tényleg mintha rémlene, hogy volt Hobo 88-ban, de teljesen kiment a fejemből...hiába, nem ők voltak a fő attrakciók.

Viszont azzal csöndesen vitatkoznék, hogy 94 után nem volt jó JT /IA koncert Magyarországon.

Lehet, hogy a 88-as volt a legjobb (nekem is hatalmas élmény volt) de hál' Istennek , még utána is voltam jópár olyanon, melyek a zene - számomra-  legjavát képviselték.

Eszk

aranyláz Creative Commons License 2016.05.27 0 0 1436

én is ott voltam először, akkoriban ismertem meg őket, nagy élmény volt! :)

Előzmény: CsireK (1429)
CsireK Creative Commons License 2016.05.27 0 0 1435

Nem értem, miért nem vették fel, de főleg azt nem értem, hogy a Wembley koncertről miért nincs képi felvétel...

Signor Formica Creative Commons License 2016.05.18 0 0 1434

Még annyit: ez a 88-as Jethro Tull koncert volt a legszínvonalasabb., legjobb az összes magyarországi koncertjük közül. Az ok: itt tartották a főpróbát a Wembley-beli koncertjük előtt, amivel zárták a 20 years of Jethro Tull című jubileumi turnéjukat. Baromi színvonalas hangszerelés, műsor, és világítás- és hangtechnika szólt az MTK-pályán.

a 86-os nagyon fapados koncert volt, de azon voltunk a legtöbben, talán 40 ezren.

a 93-as nagyon kicsi volt.

a 94-es Sziget-koncerten sokan voltak, de ugye az nem csak Jethro volt, és nem is voltak annyira jók már. Akkor kezdtek el unalmasakká válni. szép lassan öregesen...

a többi néma csend..

Signor Formica Creative Commons License 2016.05.18 0 1 1433

1988-ban volt Hobo-koncert!!!! Ott voltam! Hobo előtte jött haza Chicago-ból, és a szimpadról mesélte, hogy látta a Jethrot kint, és qurva jó volt a műsoruk. Anderson nagyon várta, de Hobo kicsúszott az időből, így nem énekelte el a Black Monday-t, pedig készültek rá.

Hobo műsora a Másik Magyarország számaiból is állt a régi dalok mellett. talán 40 percet játszottak.

Ismétlem: Hobo volt az előzenekar 88-ban. Ő kérte, mert annyira tetszett neki Chicagoban a Jethro Tull!!!!

esz-ki-mo Creative Commons License 2016.05.14 0 0 1432

88-ban nem volt HBB, egészen biztos.

Lehet, hogy az első JT koncerten (talán 86-ban)  volt, nem tudom, azon nem voltam még kint.

Eszk

Előzmény: kg67kg (1430)
[virgo] Creative Commons License 2016.05.14 0 0 1431

Szerintem arra emlékeznék, elvégre abban az időben amúgy is rengeteget jártam Hobóra.

Előzmény: kg67kg (1430)
kg67kg Creative Commons License 2016.05.04 0 0 1430

A '88-as MTK pályás koncerten emlékeim szerint a HBB volt az előzenekar, akkor volt új a Csavargók Könyve album, arról játszottak.

Előzmény: [virgo] (1427)
CsireK Creative Commons License 2016.04.29 0 1 1429

'97-ben a PeCsa szabadtéri színpadán voltam én is először koncertjükön, utána meg még egy csomón.

Előzmény: InteriorLulu (1428)
InteriorLulu Creative Commons License 2016.04.09 0 2 1428

Speciel én is negyven felett voltam, mikor "igazából", azaz kábé úgy mint te, rátaláltam a Tullra. Ez pár éve volt. Addig csupán a nyolcadát ha ismertem a diszkográfiájuknak - igaz, azt betéve, oda-vissza, álmomból keltve stb -, de ez egyáltalán nem zavart abban, hogy '97-ben (vagy talán '98-ban, nem is tudom) ott legyek a PeCsában, mint az első Tull-koncertemen.

Szóval nekem több okom lenne közutálat tárgyának lenni, hiszen koncertügyileg te tíz évvel beljebb vagy... :-D  

Előzmény: [virgo] (1427)
[virgo] Creative Commons License 2016.04.03 0 1 1427

Sziasztok.

Bár én jó későn találtam rá a Tullra igazából (40 éves korom felett), azért remélem nem utáltok ki :)

A 80-as években ott voltam az MTK pályán, és az az alkalom bizonyította számomra, hogy a JT élőben legalább olyan jó, mint lemezről. Úgy emlékszem, nagyon jó buli volt, csak még akkor a heavy metal kötött le jobban... Most utánanéztem, biztos hogy a 88-ason voltam, mert ott nem volt előzenekar.

cirrocumulus Creative Commons License 2016.03.07 0 1 1426
CsireK Creative Commons License 2016.01.17 0 0 1425

A Tullos Fbook csoportokban biztosan tudják.

Előzmény: not me (1424)
not me Creative Commons License 2015.06.10 0 0 1424

Kedves Jethro Tull rajongó topik-társak!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok e véletlenül, hogy a Jethro Tull 1985-ös berlini Bach koncertjén a " Bourrée " című dalban mi az a híres zenei részlet, amit a billentyűs játszik?

Válaszotokat várom és köszönöm: " Not Me "

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!