Keresés

Részletes keresés

Bosi2 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2313
Uhh, belehallgattam az IMHOTEP TÁNCA című zenébe. Hát azért ne hagyjuk, hogy ezt a zenét a magyar Solaris nyakába varrják. Most már méginkább úgy gondolom, hogy szólni kéne a srácnak, hogy tegye helyére a dolgokat az oldalán.
Előzmény: cirrocumulus (2311)
Bosi2 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2312
Esetleg, ha van valaki aki tud olyan szinten angolul, írhatna egy jószándékú levelet az oldal tulajdonosának a kavaról.

"Dear Sir,

I am a hungarian Solaris fun from Budapest.
I found Your site on the web and realised, that there are some mistake on it. Let me able to help You. The sentences and items in Solaris section are mixed from two different group."

És akkor ez után leírni a mi büszkeségünk rövid törénetét és a megjelent lemezeiket.
Persze nem akarom más testrészével ütlegelni azt a bizonyos csípős növényt, csak eszembe jutott.
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2311

Ha jól értelmezem, akkor ez a Solaris egy 1-személyes zenekar :o)

Az "együttes" neve: SoLo aRtISt

Group Members Just myself :o))

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?AID=52094

 

Ezen az oldalon van pár link, ahol bele lehet hallgatni a lemezeibe: olyan "lebegős" szintis, gitáros zene ez.

Előzmény: bBIT (2307)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2310
Hm, azért érdekesen keverednek a dolgok, mert a sorban ott van a Marsbéli... borítója is!
Előzmény: bBIT (2307)
bBIT Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2309
Na ez biztos nem az a keleti banda, ezek ahhoz friss lemezek.
SoLaRiS - úgylátom a borítókon direkt nagybetükkel írják a mássalhangzókat.
Az említett oldalon mintha keverednének a két együttes számai is a statisztikákban. :-)
localhost Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2308
Meg nem erősített információm: Volt egy szovjet/orosz/ukrán/ etc.... SOLARIS együttes, erről már ebben a fórumban is írtunk évekkel ezelőtt, utánanézek....
Előzmény: bBIT (2307)
bBIT Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2307
Kicsit off lesz...
Szörföltem a Neten és Solaris néven elektronikus stílusú lemezeket találtam itt:
http://www.last.fm/music/Solaris

About Solaris
Solaris (band) is a progressive rock band from Hungary. Established in 1978, then band went through several formations. Their music has a strong melodic content, often laced with Eastern European themes, and is highlighted by the use of dynamics and extended thematic development.

Ez ugye a mi Solarisunk. Viszont nekik nincsenek ilyen lemezeik tudtommal:
- Spirit Catcher (Release Date: 5/20/2004)
- Secret chamber (Release Date: 4/25/2005)
- Progressions (Release Date: 3/13/2006)

Érdemes meghallgatni ezeket is! Első hallásra tetszik. :-)

Ezeket mely országbeli Solaris játszhatja?
"Somewere between Tangerine Dream and Pink Floyd, Nice, Space, Journey"

Spirit Catcher
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2306

Csabáék a picivel, a kis Csabival voltak a műsor vendégei. A riport arról szólt, hogyan zajlik most az életük. Solarist illetően nagy horderejű dolgokról nem volt szó, a műsorvezetőnek volt egy Solarist érintő kérdése. A következők hangzottak el:

 

M.v.: - És Csabi! A Solaris, ugye, úgy tudom, az most újraindult…

Csaba: - Hát igen, volt egy jubileumi koncertünk a Művészetek Palotájában!

Azért is nehéz volt most egy kicsit az életünk, mert ráadásul nekem külön próbáim voltak: nagyon sokat próbáltunk. És hát egy nagyon jól sikerült koncert volt és nagyon örültünk, mert telt ház volt! Rögzítettük is az anyagot, reméljük, majd sikerül DVD-n kiadni. És jó volt újra nekem is a színpadon! Szóval, mindig lentről szoktam nézni a produkciót, most föntről, a színpadról, és nagyon maradandó élmény volt!

 

Jó volt közben látni Csaba arcán, hogy milyen lelkesen és örömmel mesélt a koncertről!

 

Előzmény: lokomotivum (2305)
lokomotivum Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2305
Nos, volt valakinek lehetősége megnézni a riportot? Miről volt szó a koncert kapcsán?
Előzmény: lokomotivum (2304)
lokomotivum Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2304

SEGÍTSÉG!!!

Tudja valaki, hogy lehet-e nézni online az RTL műsorát? Sajna még a dolgozóban nem állítottak be tv-t. :o(

Előzmény: cirrocumulus (2301)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2303
:o)
Előzmény: lokomotivum (2302)
lokomotivum Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2302

"Titokban, azt hiszem, ez többünkben megfogalmazódott, de azt hiszem, ez csupán hiú ábránd a részünkről"

Hát olyan kósza ötletként ez bennem is felmerült, de én is úgy hiszem ahogy fentebb idéztem Tőled. Aztán még másra is gondoltam sokszor, de azt meg egyenlőre nem merem elmondani. És valamelyik este zuhanyozás közben az futott át az agyamon, hogy talán azt szánják meglepetésnek a srácok, hogy a régi Postás-Solaris Klubban legyen a tali. És lőn! :o) Kimondottan örülök. Egyszer gyarló önzésból, mert belehibáztam, másodszor meg azért, mert én sajna sohasen fordultam elő a Postás Klubban és most végre megláthatom a régi bulik színhelyét. És talán lehet, hogy nem is ez az igazi meglepetés? Hm, hm, de akkor vajon mi? Itt is működhetne valami óra mint a Solaris honlapon a koncert előtt! :o)

Előzmény: cirrocumulus (2296)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2301

Holnapra, szerdára vonatkozó infó!!!

Ma délután írta Bogdán Csaba a Vendégkönyvében:

 

Szerdán 11-től az RTL Delelőben vendégek leszünk Szandival.Téma lesz a Solaris koncert is.
Csabi

rit84 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2300

Hahó!!! Jaj dejóóóó! Már várom én is és mindenképpen megyek! A Postást szeressük : ))) Cirrocumulus, köszi az értesítést : )

rit

Youwine Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2299
De jó lesz nektek !
Előzmény: cirrocumulus (2296)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2298

Csak halkan kérdem: zenélni is fog esetleg nekünk a zenekar a közönségtalin, vagy ez csak hiú ábránd a részemről...?

 

Titokban, azt hiszem, ez többünkben megfogalmazódott, de azt hiszem, ez csupán hiú ábránd a részünkről... :o(

Előzmény: TanDream (2297)
TanDream Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2297

Na ez örvendetes hír!!!

(és már épp itt is volt az ideje, hogy meglegyen a helyszín...)

Minden jel szerint elmarad a távolra tervezett évforduló ünneplésem a párommal, mivel neki is fontos ügyeket kell intéznie ezidőtájt, úgyhogy én is minden bizonnyal ott leszek.

Én egyébként tavaly nyáron voltam a Bencúr kert-ben egy Indiaitánc esten Somi Pannival az élen. Az is nagyon jó volt, de ez a Solaris-os közönségtali nagyságrenddel nagyobb jelentőséggel bír számomra - mindannak ellenére (vagy épp azért?), hogy én annak idején nem tudtam elmenni egy Solaris Klub-ra sem!!!

 

Csak halkan kérdem: zenélni is fog esetleg nekünk a zenekar a közönségtalin, vagy ez csak hiú ábránd a részemről...?

Előzmény: cirrocumulus (2296)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.22 0 0 2296

Hahó!

Szép napot Mindenkinek :o)))

 

Megvan a közönségtali helyszíne !!!!!!!!!!!!!!

 

Nagyon autentikus helyen, az igazi SOLARIS klub, a Postás Klub épületében lesz a találkozó :o)))))))))))))))))

 

Itt, a Benczúr Ház-ban, a Postás Művelődési Központban működött 6 éven keresztül a SOLARIS Klub!

 

A honlapon térkép is található, legkönnyebben a kisföldalattival közelíthető meg, a Bajza utcai megállónál kell leszállni.

 

A "menetrend" a következő lesz: mivel a klub-kávézó csak 5 órától szabad, ezért előtte 3/4 4h-től átmenetileg az emeleten lévő étteremben jövünk össze, majd 5 és 8 óra között már miénk a klub-kávézó!!!

Előzmény: cirrocumulus (2270)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2295

Hm... Ismét keresgéltem a koncerttel kapcsolatban és újból belebotlottam: azt hittem, már bemásoltam ide a fórumba, de nem találom sehol...

 

Úgyhogy akkor részlet egy újabb blogból: WEATHER REPORT

 

"Kategória: Kritika     2006. április 24., hétfő 13:51

Lem után, szabadon

 

Manócskával 1991-ben kezdtünk együtt jönni-menni. Hallgattunk sokféle és sok zenét, megszerettünk együtt egy csomó új zenekart, zenészt, meg egymás lemezeit is szívesen hallgattuk, ebből is megpróbálva kideríteni, milyen is a másik, milyen zenét hallgat szívesen. Hát életem első Solaris élményét így éltem át, Manócskától kaptam egy tök fekete Dupla albumot, melynek 1990 volt a címe. Manócska rajongott a Napoleon Boulevard-ért, az első emeletért, hát gondoltam hiába ugyanazok a zenészek ezen a fekete albumon, biztos valami hasonló tinci-tánci ez is. No de hajjaj! Én, aki akkoriban kissé beszűkült Pink Floyd, Mike Oldfield, Vangelis, Jarre hívő voltam, meglepve tapasztaltam, hogy egészen fogyasztható, sőt számomra is igazi élményt nyújtó zenéhez van szerencsém. Hát így kezdődött a Solaris szeretete. Jó sokszor végighallgattam. Persze a bakelitnek korántsem volt basszusa, meg ugye recsegett is, hát így éldegéltünk akkor. Később Otis is hozott pár lemezt tőlük, nőtt a gyűjtemény. Aztán pár hónapja azt mondja, hogy lesz Solaris koncert, el kéne menni. És ez a koncert tegnap volt. Manócska egyik szülinapi ajándéka is ez lett, együtt koncertre mentünk. Szuper. A koncert nagyon zsír volt, jó hosszan zenéltek a fiúk, s bár megkopaszodtak kissé, a zenéjük maradt az a telt és varázslatos, mint régen. A dobszólók pedig, elfogultság nélkül állíthatom, remekek voltak.
Manócskának a Próféciák Könyve tetszett a legjobban. :)
Egy dolog volt gyenge, az a fény és a vetítés. Egy remek, hatalmas vászon volt felaggatva, mégsem láttunk rajta semmit az este 90 százalékában. Voltak részek, amikor régebbi videoklipből, láttuk az élő zenével öszzeszinkronizálva a hangszerjátékokat. Ez jól-rosszul sikerült is. Ennél viszont jóval egyszerűbb lett volna, élőben a hat kamera képét vágni és visszavetíteni a vászonra, folyamatos képi élményt is nyújtva a zenéhez. Mivel a szembepáholyban ültünk, elég messze voltak a kezek és arcok, úgy azonban minden tökéletes lett volna. Ehhez azonban kellett volna egy kis közvetítőkocsi, és gondolom az elég drága mulatság.
Szóval azért remek volt. Hajrá Solaris. Köszönjük."

tillA Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2294
Megvesszük!
Előzmény: cirrocumulus (2293)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2293

Az esti CIVIL Rádiós interjúból a számunkra szerintem legörömtelibb hírt megpróbálom szó szerint idézni.

Úgy néz ki, hogy a múlt heti Katolikus Rádió-beli interjúban elhangzotthoz képest változás történik ebben (idézet abból a beszélgetésből):

"…két olyan megjelenés következik majd ősszel remélhetőleg, ami már a zenekar háza tájáról várható: az egyik a 2004-es monterrey-i koncertnek a DVD-je, utána pedig az archív sorozatnak a 3. CD-je. És ez a koncert, ami 6 kamerával rögzült, ez valamikor a jövő évben fog majd megjelenni."

 

Na, hát ehhez képest változik a menetrend; úgy látszik, ez most hétfő este dőlhetett el a Solaris-megbeszélésükön, amit Csaba is említett tegnap.

 

De „halljuk” erről Attilát és Böszörményi Gergőt:

 

Attila: - Ami mindenképpen biztos és azt gondolom, hogy ezt már most szintén el lehet mondani, hogy egy DVD meg fog jelenni még idén, október-november környékén, és…

Böszme: - Bocsánat! Azt mondjuk el azok kedvéért, akik nem voltak ott a jubileumi koncerten, a Művészetek Palotájában, mert akik ott voltak, azok látták pontosan, hogy az a hatalmas nagy kar ott állandóan kavirnyált a fejük fölött: tehát 7 kamerával, 8 vagy 10 kamerával készült felvétel, sok sávra fel van véve az egész anyag, tehát keverhető állapotban van, vágható állapotban van az anyag. Csak ugye ez marha nagy munka.

Attila: - Így van. Hát ez egy jelentős, nagy munka és hosszú időt vesz igénybe magának a nyersanyagnak is az áttekintése, tehát itt végig kell nézni minden egyes kamerát, hogy mi használható, mi nem használható, melyek az értékes részek. És utána ezt össze kell rakni, össze kell keverni képileg és természetesen hangilag is a soksávos felvételt, úgyhogy ez azért többhónapos munka.

Böszme: - Tehát a DVD anyaga, amiről most beszélünk, akkor elsősorban ugye a most a MűPa-ban készült felvétel.

És miután a zenekarnak van egy csomó archív anyaga – akár Mexikóban, akár Brazíliában, akár Amerikában, máshonnan; sőt, hát én még azt is érdekesnek találnám, és szerintem a rajongók is, hogyha ilyen 18 éves korotokból maradna akár csak egy-két ilyen Super-8-as vagy nem tudom, milyen felvétel, amit át lehetne tenni esetleg DVD-re, még az is érdekes lehet.

Attila: - Igen, hát amit egyébként láthat a jegyvásárló közönség egy jelentős része a koncertjegyek mellé adott ajándék DVD-n (aki interneten keresztül kapott jegyet, az kapott mellé DVD-t is): ott szerepel egy ilyen felvétel, még a wroclavi kintlétünk alatt - látható, hogy egy picit fiatalabb a zenekar, mint most a koncerten volt, de lelkünkben, azt hiszem, fiatalok vagyunk.

Most egy kicsit a vicces oldalát félretéve: körmünkre égett a 2004-es monterrey-i koncertnek a DVD-megjelentetése, és most úgy döntött a zenekar, vagyis úgy döntöttünk - és Te is azért benne voltál ebben a döntésben, egy csomó minden okos ötleted volt és meghallgattuk a Te véleményedet is -, hogy a SOLARIS Jubileumi Koncert megjelentetésével kezdjük a DVD-knek a megjelentetését. Tehát, mivel ez egy nagyon hosszú koncert volt, egy 2-részes koncert volt majdnem 3 óra tiszta zeneidővel, két részre bontjuk ezt a jubileumi koncertet és így két részben fogjuk megjelentetni. És egy jópár olyan pluszt, ami a Nostradamus 2. blokkhoz tartozik, a korábbi koncertekből - jelesen a monterrey-i koncertből is - rá fogunk tenni még erre a 2. megjelenő DVD-re. Tehát most az első része a koncertnek terveink szerint októberben fog megjelenni, idén."

Előzmény: cirrocumulus (2288)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2292
Meghiszem azt :o)))
Előzmény: Youwine (2291)
Youwine Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2291

Ha meg akkor tartanánk, amikor Neked jó lenne, az pedig nyilván közülünk nem lenne jó esetleg más(ok)nak.

 

Mondjuk azon viszonylag könnyen túltenném magam... :)

Előzmény: cirrocumulus (2286)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2290
Böszme beszélgetőtársa ismét Attila.
Előzmény: cirrocumulus (2288)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2289
Na, végre elkezdődött a műsor Robi egyik új számával, melynek címe Myelin.
Előzmény: cirrocumulus (2288)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2288

A ma esti műsor témája a következő lesz:

 

A Solaris jubileumi koncert utózöngéi és a szólóprodukciók várható alakulása.

Előzmény: cirrocumulus (2287)
cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2287

Halihó!

 

Attila most szólt, hogy

 

ma este ismét lesz egy SOLARIS-interjú a CIVIL Rádióban!!!

Böszmének, az Egy hanglemezbolt hangjai c. műsorában: 20 és 21 óra között.

cirrocumulus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2286

Úgy tudom, hogy ez az egy olyan nap van, amikor mindegyikük ráér.

Nem könnyű összeszervezni egy ilyet!

Ha meg akkor tartanánk, amikor Neked jó lenne, az pedig nyilván közülünk nem lenne jó esetleg más(ok)nak. Valaki mindig lemaradna...

Tudom, lesznek még páran, akik sajna, nem tudnak jönni június 2-án, de azt hiszem, az egyértelmű, hogy mi alkalmazkodunk Hozzájuk és nem fordítva. És azt hiszem, az az igazi, hogy közülük minél többen, ha lehet, Mindannyian ott legyenek!

Előzmény: Youwine (2285)
Youwine Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2285
soha máskor semmikor ...?  :(
Előzmény: cirrocumulus (2282)
lokomotivum Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2284
Mire nagy nehezen megfogalmaztam és körülményesen körülírtam a mondanivalómat, cirrocumulus röviden és lényegretörően megadta a választ.
Előzmény: lokomotivum (2283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!