Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2015.02.17 0 0 5927

Szóval, az Esemény linkje mégegyszer: 

M:K:A – Expresszív táncpantomim maraton 1. rész: Ördögi kísértetek, Varázslatok

 

 

Ebben még több információ szerepel a szerdai előadásról 

és további interjúkat találtok M. Kecskés Andrással.

Előzmény: cirrocumulus (5926)
cirrocumulus Creative Commons License 2015.02.17 0 0 5926

Egy nagyszerű, fantasztikusan jó, 8 részes sorozatot indít

 

M. Kecskés András

 

most szerdán,

február 18-án

az Eötvös 10-ben !!!

 

Az előadások a 100 férőhelyes kamarateremben lesznek,

és a jegyek nem helyre szólnak!

Most szerdán 18:30-tól engedik be az embereket.

 

Február 18-án, a sorozat első részeként:

Ördögi kísérletek – M. Kecskés András szóló estje

Varázslatok – táncfilm Thomas Mann Mario és a varázsló című novellája alapján
alkotók: M. Kecskés András, Corpus Együttes, ifj. Nádassy László 
Utána beszélgetés alkotókkal, tanítványokkal, pályatársakkal és a közönséggel.

Jegyár: 2500 Ft, diák- és nyugdíjas jegy: 1500 Ft

 

Az 1. rész FB-os Eseménye: 

M:K:A – Expresszív táncpantomim maraton 1. rész: Ördögi kísértetek, Varázslatok

 

És a további előadások:

2015. február 25., szerda 19.00
G. Holst - I. Tomita - M. Kecskés András: Planéták – M. Kecskés András szóló estje
A hallgatás aranya – portréfilm M.K.A-ról
Utána beszélgetés alkotókkal, tanítványokkal, pályatársakkal és a közönséggel

Jegyár: 2500 Ft, diák- és nyugdíjas jegy: 1500 Ft

 

március 5.: Az életfa árnyéka - zene Vivaldi: Négy évszak
március 19.: Hét főbűn
április 2.: Tövikorona – zene: J.S Bach: János passió
április 23.: Utolsó előtti pillanat – zene: Schubert: C-dúr kvintett
május 8.: Hallgatás angyala – Harald Kreutzberg emlékére
május 14.: A múzsa csókja – Berlioz: Fantasztikus szimfónia

 

És egy friss cikk, amelyből ez a sorozat is kiderült:

http://szinhaz.hu/interjuk/59449-a-legfontosabb-a-tukrozes-kepessege-interju-m-kecskes-andrassal

 

surroundsolaris Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5925

Köszi a linket, nagyszerű írás!

 

Tudomásom szerint a Djabe nemsokára megjelenteti első blu-ray lemezét. Ismerve a nemzetközi surround populáris zenei kínálatot (habár nem vagyok szakmabéli), véleményem szerint a Marsbéli Krónikák II (persze az I is) magas felbontású sztereó és surround Blu-ray Audio formátumban, megfelelő maszteringgel és diszkrét surround-dal piacképes lehet Nyugat-Európában, Amerikában és Japánban.

Előzmény: cirrocumulus (5924)
cirrocumulus Creative Commons License 2015.01.23 0 0 5924

Itt van minden - és még annál is jóval több -, amire kíváncsiak vagyunk a Marsbéli Krónikák II. születése kapcsán! :o))

 

Erdész Robi zseniális írása és gondolatai már a honlapon is!

(Ez az írás a Hard Rock Magazin felkérésére született meg.)

 

 

ŰRUTAZÁS FEJBEN
avagy, Hogyan készült a Marsbéli Krónikák II.

 

oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 5923

Tényleg remek!

(Bár, tételesen nem mindenben értek vele egyet.:)

 

Viszont minden jó, ha jó a vége:

"A lemezt záró Alien Song zenei bohóckodása a Keménykalap és Krumpliorr-szerű hangszínekkel pedig az 'Ülünk a hordó tetején'-t (Egészséges optimizmus) juttatja a magamfajta koca-rajongó eszébe."

 

Ez a két megjegyzés vajon véletlen lehetett ebben az egy mondatban???

(Tényleg, Berkes Gábor együttműködött-e valamilyen módon a lemez készítése során?)

Előzmény: cirrocumulus (5922)
cirrocumulus Creative Commons License 2015.01.07 0 0 5922

Az idei év első és nagyon szép lemezkritikáját olvashatjuk itt:

 

Solaris: Marsbéli krónikák II.

 

 

 

És ahogy a cikkben is szó esik erről: egyre több külföldi rádióadó tűzi műsorára a lemezt :o)) - pl. USA-beli és kanadai prog rock rádiók is játszottak már róla!

 

Íme:

a linkekre kattintva a FB-os megosztásokat láthatjátok, bővebb információkkal

- egy milwaukee-i rádióban (USA - Wisconsin állam): http://goo.gl/rLmKNM

 

 

- egy berea-i rádióban (USA - Ohio állam): http://goo.gl/yzaEbs

 

 

- egy québec-i rádióban (Kanada): http://goo.gl/R8KK40

 

surroundsolaris Creative Commons License 2015.01.02 0 0 5921

Apropó, a MK II egy esetleges surround kiadásához referenciaként ajánlom Steven Wilson surround remixeit:  http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Wilson_discography

Előzmény: oys... (5915)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.12.31 0 0 5920

Ezen a linken pedig Attila 1 héttel ezelőtti, INVOCATIO-s interjúját hallgathatjuk meg:

visszatekintés a 2014-es év koncertjeire és kitekintés a 2015-.ös évre, pl. a tavaszra várható Invocato lemez megjelenésére :o))
http://www.katolikusradio.hu/archivum.php?mev=2014&mho=12&mnap=24&mora=15&mperc=04

 

Itt pedig egy képgaléria nyílik a december 22-i koncert képeiből (a fotókat Horváth Zoltán készítette).

 

Ugyancsak ő készített 2 rövid videót is a koncerten (mobil telefonnal):

- Reggeli tánc...

Utópia (részlet - bongó-szólóval)

 

 

Valamint, ez volt a koncert programja:

Előzmény: cirrocumulus (5919)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.12.23 0 0 5919

Ezen a linken már vissza is hallgatható a tegnap délutáni Solaris-interjú!

http://www.katolikusradio.hu/archivum.php?mev=2014&mho=12&mnap=22&mora=15&mperc=04

 

Előzmény: cirrocumulus (5918)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.12.21 0 0 5918

Hallgatnivalók :o)

 

December 22-én délután és 2 nappal később, 24-én délután is Attilával hallhatunk interjúkat a Magyar Katolikus Rádió Hangárium c. műsorában, melynek műsorvezetője Balogh Tibor.

 

Hétfőn, dec. 22-én 15:04-től SOLARIS-aktualitásokat, míg

szerdán, dec. 24-én 15:04-től INVOCATIO-s híreket hallhatunk!

 

 

Attila ajánlásaival a riportok:

 

2014.12.22. - 15:04 - SOLARIS

 

2014.12.24. - 15:04 - INVOCATIO

erdészróbert Creative Commons License 2014.12.16 0 0 5917

Ne aggódj, ez még nem a borító! :)

Előzmény: oys... (5914)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.12.13 0 0 5916

Karácsony előtt 2 nappal

idén is lesz

adventi INVOCATIO koncert

 

Most a Belvárosban fognak játszani,

a Kódex Könyváruház galériájában.

 

Cím: 1054 Budapest Honvéd u. 5.

 

2014. december 22-én, hétfőn este 19 órakor

 

 

És egy svéd oldal is reklámozza a koncertjüket :o))

http://hejevent.se/event/863729130318310/invocatio-adventi-koncert#_=_

 

Vendég is lesz a koncerten,

akinek már 2-szer is megcsodálhattuk zseniális zongorajátékát!

oys... Creative Commons License 2014.12.11 0 0 5915

Nem tudom, hogy volt-e már szerencsétek ehhez a cikkhez:

Az emberbogarak büszkesége

2014-ben, harminc évvel az első nagylemez után új albummal jelentkezett a Solaris . Konkrétan a világszinten is progresszív rock legendának számító klasszikus debütalbum: az 1984-es Marsbéli Krónikák folytatását készítették el a fiúk. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

Mindenesetre két kis nyúlfarknyi részt kiragadnék a szövegkörnyezetéből:

 

"a Solaris (követve Erdész Róbert Meeting Point című szólóalbumától az újkori Napoleon Boulevard, illetve Cabaret szerzeményekig terjedő útját) egyre jobban nyit a jazz, illetve a világzene felé."

Habár ez szerintem mindössze némely felvételre igaz.

(De mondjuk a 8.-ra oly erősen, hogy már sokadik meghallgatás után is még mindig az a gondolat motoszkál bennem, hogy ez a szám vajon nem az utolsó N.B. lemezre készülhetett-e, csak valamiért lemaradhatott róla?)

 

"A felvétel kifejezetten arányosan és jól szól. Érdemes és erősen ajánlott volna anyagából SACD, DVD-Audio vagy BD-Audio változatot készíteni, nagyfelbontású / tömörítetlen stereo és surround hangsávokkal. Ahogy az LP-változatot is kötelezőnek érzem. Internet ide, mp3-huszárok oda, torrent-kommunizmus amoda: ez a zeneanyag, ez a minőségi hangfelvétel igazi nagylemezt érdemel. Igényes komoly embereknek való igényes komoly kiadványt, kiadványokat."

Ehhez viszont nincs mit hozzáfűzni, ez tény!

 

 

oys... Creative Commons License 2014.12.11 0 0 5914

HáÁt, ez a borító!?!

=(:^O)

(A rajta lévő sziluett női, vagy férfi akar lenni?)

Előzmény: cirrocumulus (5913)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.12.10 0 0 5913

Épp a kitűzött napon, szeptember 7-én ezt a Solaris-üzenetet kaptuk a Facebook-on:

 

"Akkor most álljon itt egy kevésbé jó hír is: Erdész Robi szólólemeze, a Welcome to my Brain már csak a koncertet követő hetekben tud megjelenni. Az ok a Marsbéli II. munkálatai és a koncertre való felkészülés, ami pillanatnyilag minden időnket leköti. Robi ezúton kéri megértéseteket, kicsi jó hír a rosszban: a DVD vágója, Bajor Dani ismét idehaza van, és ennek kapcsán a képi anyag gyakorlatilag elkészült, a hangkeverés egy része van már csak hátra.

szeptember 7."

 

Bárcsak megjelenne Karácsonyra :o)
Ezt a lemezt is milyen régóta várjuk már ....

Előzmény: localhost (5912)
localhost Creative Commons License 2014.12.09 0 0 5912

Tényleg, már majdnem elfelejtettem : - 2014. szeptember 7: Welcome to My Brain - Erdész Róbert szólóalbuma CD-n és DVD-n!

Előzmény: ülünkahordótetején (5911)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.12.08 0 0 5911

Karácsonyfa alá WTMB???

kayleigh Creative Commons License 2014.11.30 0 0 5910

Az én vágyaim közt egy az új albumhoz méltó honlap szerepel és minél több koncert 2015-ben - nemcsak itthon. Annyi jó prog-fesztivál van Európában, jó volna a Solaris nevet minél több plakáton felfedezni!

cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.27 0 0 5909

Attiláék pedig most szombaton fognak játszani Monoron :o) - este 6 órakor.

Jótékonysági koncertet adnak a monorierdői református templom felépüléséért!

 

Helyszín: Monor, Jászai Mari Általános Iskola

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.27 0 0 5908

Tegnap már épp egy hónapja volt a SOLARIS koncert!

Elevenítsük fel képekkel és beszámolókkal az emlékeinket :o)

 

A koncertet hárman fotózhatták: Bosi, Abai Róbert és a brazil Carlos Vaz Ferreira!

 

2014.10.26. - a beállás képei a Solaris koncert előtt (Bosi fotói)

 

A koncert egyik blokkjaként élhettük át M. Kecskés András nagyon szuggesztív pantomimjátékát, Czigi Beyond c. kompozíciójára:

2014.10.26. - Cziglán István: Beyond - M. Kecskés András előadása (Bosi fotói)

 

2014.10.26. - SOLARIS koncert - Marsbéli krónikák I-II. (Bosi fotói)

 

2014.10.26. - SOLARIS koncert (további képek) (Bosi fotói)

 

 

Solaris: Marsbéli krónikák 2014 (Abai Róbert fotói)

 

 

SOLARIS ALIVE IN BUDAPEST - HUNGARY  (Carlos Vaz Ferreira fotói)

 

 

És végül, 2 koncertbeszámoló:

 

- Galamb Zoltán írása: 

Beszámoló: Solaris – Művészetek Palotája, 2014. október 26.

 

- Jozé írása:
Marsbéli krónikák 30 - Beszámoló a Solaris 2014-es Marsbéli krónikák koncertjéről

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.24 0 0 5907

Már Japánban is ajánlják a Marsbéli krónikák II-t :o)))

https://kakereco.com/cd.php?id=93858

 

google fordítással:

 

Epsilon Creative Commons License 2014.11.23 0 0 5906

"Egyetlen szívfájdalmam az, hogy a masztering a dinamika rovására elég hangosra sikerült (DR 7)."

 

Na, ezért nem kell nekem a CD.

Előzmény: surroundsolaris (5905)
surroundsolaris Creative Commons License 2014.11.23 0 0 5905

Jó lemez ez a MK II. A zenekar szerintem jól vegyítette a régit az újjal; nem egy utánérzés album.  A Solaris újra mert újítani, mégha a színvonal nem is mindig éri el a korábbi csúcsteljesítményeket. Összességében a zenekar és Magyarország is büszke lehet erre a prog rock albumra. Egyetlen szívfájdalmam az, hogy a masztering a dinamika rovására elég hangosra sikerült (DR 7). De ez javítható egy audiofil surround mix kiadásával :-)

cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.15 0 0 5904

Most olvastam egy lemezkritikát az "új" Pink Floyd lemezről és ennek kapcsán eszembe jutott az előzménybeli lemezértékelés az új Solaris lemezről.

 

Nevezetesen az a része, amelyben még a nyers fordításon keresztül is átjön az elemzés egyik lényeges megállapítása: "vagyis nincs benne az az "molyirtó" a levegőben".

Tehát nem naftalin szagú, nem múltba révedező az új Solaris lemez!

 

Az 5885-ös hozzászólásom végén én is épp ilyesféle érzéseimet fogalmaztam meg, amikor arról írtam, hogy az egész Marsbéli krónikák II. lemezből árad az üdeség és a frissesség :o))

Mert a Fiaink - 15 év után - vadonatúj zenékkel örvendeztették meg a rajongóikat :o)

Az már csak hab a tortán, hogy több helyen is ismerős fordulatok, dallamrészletek bukkannak fel, de mindezek is épp csak "idézetekként", és bőségesen átlényegítve hallhatjuk ezeket :o)

Ilyenkor még nagyobbat dobban a szívem, hogy egy régről ismert dallamból micsoda új dallamszálakat fejtettek föl, micsoda fantázia!

 

A fönt említett PF-lemezkritikának ezzel pont ellentétes a végkicsengése:

Hattyúdalnak unalmas, sírfeliratnak hosszú – itt az új Pink Floyd lemez

"Alig négy éves kisfiú azt kérdezte tőlem néhány hete egy kitömött hiúz előtt állva múzeumi naftalinszagban: „Ez az állat egyszer tényleg élt?” Valami ilyesmire elég a The Endless River című lemez is: emlékeztet arra, hogy a Pink Floyd egyszer tényleg élt."

 

A napokban én is meghallgattam az "új" PF lemezt, de még a feléig sem jutottam, amikor már azt vártam, hogy mikor lesz vége.......... És ez - egy PF-lemez esetében - elég lehangoló érzés :o( 
Remekül el lehet aludni rajta, altató és relaxáló lemeznek kiváló (és ezt nem gúnyosan írom, hanem mert tényleg ilyen), de semmi izgalmas, felemelő, megrázó nincsen benne. Számomra az "egyszer meg lehet hallgatni" kategória, amelyet még akkor se vennék meg, ha bőven lenne rá pénzem! És ez nagyon elszomorító :o(
Ezt az anyagot kár volt sorlemezként, új Pink Floyd lemezként beharangozni, kár volt nimbuszt rombolni azzal, hogy ez lett az utolsó PF lemez. Egy valóban vadonatúj PF lemez mellett (!) érdekességként helye lenne ennek a lemeznek is az életművükben, de így...., elég kiábrándító befejezés. :o(
Persze, sokan másként gondolják, és ez így természetes.

Előzmény: cirrocumulus (5902)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.14 0 0 5903

Carlos Vaz Ferreira pedig az általa vezetett honlapon és az ottani rádióban tegnap ismertette az új Solaris albumot :o)

 

"Hello dear friends around the world. Don't forget this thursday, SOLARIS FULL ALBUM from 08PM to 10PM, Brazil's time, at internet radio show, (WWW.RSTRADIOROCK.COM.BR) "Progressive Rock Around The World". I hope see you there at the chat."

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5900)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.13 0 0 5902

2014.11.01.: itt van egy portugál nyelvű lemezértékelés a Marsbéli krónikák II-ről!

 

SOLARIS - "Marsbéli Krónikák II (Martian Chronicles II)" - 2014

 

Nyers webfordítással:

 

"A már említett korábbi felülvizsgálat, csak postai úton, elvesztette a hozzám való kegyelme és csak valami valóban érdemes húzzál ki a száműzetés és bevallom, én mindig ujjongott, hogy ez megtörténjen.

 

Hála Istennek, hogy végül megtörtént munkája révén az egyik progresszív rock banda, amit leginkább csodálok "Solaris".

 

Készült egy szép folytatást "The Martian Chronicles", eredeti címe a "Marsbéli Krónikák II" teljes huszonegyedik században, minden kifinomultság és pompás, hogy a magyar rock mindig szállít.

 

Ne feledd, "Marsbéli Krónikák" indult a Solaris 1984, és mi maradt lenyűgözte a világot a progresszív rock, amely már figyelembe ezúttal a zene a múlt, hiszen már elnyelte a sok zenei mozgások utas .

 

A zene hív fel ez a banda még a nevében és az ilyen kezdeményezéseket, a progresszív rock olyan él ma, mint volt fénykorában a hetvenes években, többek között befolyásolják más zenei mozgások.

 

Harminc évvel később, gyakorlatilag ugyanaz a felállás, és néhány különleges vendég, Solaris visszatért, miután szembe a legnagyobb kihívással, és bátran, hogy egy méltó folytatást egy ilyen összetett és kifinomult darab, mint "Marsbéli Krónikák".

 

Ez a folyamatosság egyenértékű visszatérni a múltba, hallgatni ezt a zenét, vagyis nincs benne az az "molyirtó" a levegőben, mert szokás szerint a Solaris zene, mi uralkodik a zenei ellátás, amely bonyolult telkek kezdve csatlakozott egymással, ami abszolút területi forgatókönyvek elkerülhetetlenül vezet minket egy zenei utazás.

 

Azok számára, akik már ismerik az Solaris, semmiféle információval a performatív minőségét zenészek és az eső a nedves, de nem tudok menekülni nekem a jogot, hogy dicsérjem ismét ezek a zenészek, mert az idő hagytunk ott a legnagyobb virtuózok, mint voltak a múltban.

 

Kollár Attila, A mester fuvola, kezeli, mint a Rick Wakeman volt, azon kívül Moog "pet", több, mint, hogy beszéljen, amikor akcióban, mint ahogyan Attila és a fuvola.

 

Róbert Erdész továbbra fényes előtt a billentyűzeteket, ugyanazzal a nyugalmat és magabiztosságot, adagol bizonyos intervenciók varrás a többi eszköz a tolóerőt a zenét.

Csaba Bogdan egy másik zenész abban az időben volt kedvező őt és gitár olyan éles, mint a kard szamuráj, azok éles és hegyes erős ütéseket, jöjjön ki a húrok időnként, ha soloing.

 

Compounding a konyha zenekar, László Gömör, Attila Seres, Ferenc Raus, csak adja meg a szükséges támogatást és struktúra megalakult a gerincét a banda, hogy a dolgok nagyon egyszerűen kell végezni, mivel a zenei minőséget, hogy mindenki csatlakozott.

 

Mint Pink Floyd élvezi néhány régi felvételeket a régóta várt album "Endless River", a Solaris is használják ugyanazt a trükköt, mint István Cziglán és Tamás Pócs konfigurálva a hitelek, mint "archívum nyilvántartása", ami nem jelent problémát néhány, mert nem veszélyezteti a minőségi munka.

 

 

Számos zenész felkérték, hogy vegyenek részt ebben a vizsgálatban, és köztük van, Tamás Erdész, Balázs Szendőfi, Péter Gerendás, Ferenc Muck, Zuzsa Ulmann, Edina Mókus Szirtes és Tünde Krasznai, Felosztása az ének, hegedű, szaxofon, basszusgitár, gitár, hogy kiegészítse a leadott zenészek.

 

Végül, de nem számíthat a "Marsbéli Krónikák II", hogy őrült szintetizátor eső, mivel az első akkordok már jelen voltak, de akkor számíthat a zenei és űrutazás elképzelni mentális tájak eredő egyensúlyt a zenei érettségét a zenekar bölcsen igazítani a folytatása a "marsi Chronicles" a mai napig.

 

Recomendadissimo !!!!"

 


Szívmelengető látvány ezen az oldalon a lista elején ebben a társaságban az új SOLARIS lemez :o)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youwine Creative Commons License 2014.11.12 0 0 5901

 

A Marsbéli I-ből se m bánnék egy 5.1 audiót.

 

(Nem tudom, mit csináltak azzal a 15 perces DVD-vel, amit a jegyek mellé adtak ajándékba, de az valami egészen káprázatosan szól.)

 

(Mennék koncertre is...)

 

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5897)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.11 0 0 5900

Mindig megmelengeti a szívemet az ilyesfajta látvány :o))

Ezt egy brazil Solaris rajongó - Carlos Vaz Ferreira - posztolta tegnap a FB-on; ő itt is volt az október 26-ai koncerten :o)))

És Solaris CD-kkel is megrakottan tért vissza Brazíliába!

Fogunk még hallani róla :o)

 

Kattintsatok a hozzászólásokért:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=850149398363289&set=a.322424137802487.81085.100001047106334&type=1&permPage=1

 

surroundsolaris Creative Commons License 2014.11.11 0 0 5899

Nagyszerű hírek, köszönöm. A polcomon van még hely (igaz nem sok) a Djabe DVD-audio lemezei mellet :-) A Pink Floyd The Endless River BDA albumát majd máshová teszem :-)

Előzmény: cirrocumulus (5897)
Epsilon Creative Commons License 2014.11.11 0 0 5898
Na, ezzel mar JOL indul a napom. Hajra Mars2 LP! (Epp tegnap vettem uj lemezjatszot)
Előzmény: cirrocumulus (5897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!