Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.16 0 0 5826

Megjelent a Magyar Narancs új száma!

Én már reggel ezzel indítottam a napomat :o))

Vegyétek meg, nagyon jó az interjú benne Erdész Robival :o)

 

Tök sok minden kiderül az új lemezről: 

- nagyon izgalmas a lemez koncepciója: egy Lem-novella továbbgondolása;

- Czigi egyik régi zenei ötletét is felhasználták a lemezen,

- és Robi vásárolt jópár retro-hangszert :o)))

 

 

És Czigi dallamötletével kapcsolatban a FB-on ezt olvashatjuk:

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5825)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.15 0 0 5825

És továbbra sem maradunk információk nélkül!

Holnap pl. a Magyar Narancsban - jövő héten pedig máshol is érkeznek infók :o)))

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.15 0 0 5824

Tegnap ez a hír került föl a FB-ra:

 

"Nagy örömünkre a földszinti jegyek nagyrésze elfogyott :o), már az erkélyekre lehet csak jegyet kapni.
Most kaptuk a hírt, hogy a saját jegyárusító helyeinken viszont még van néhány jegy a földszinti, jó helyekre!
Az alábbi helyeken lehet megvásárolni őket:
- Solaris Hanglemezbolt (XIII. kerület, Szent István körút 16.)
- Rock Diszkont (VI. kerület, Király utca 108.)
- Stereo Hanglemezbolt (XI. kerület, Bartók Béla út 59.)

Verseny indul!!! :)"

 

Youwine Creative Commons License 2014.10.14 0 0 5823

 

Valami brutálisan bénán kérdez ez a nő ...

 

Előzmény: cirrocumulus (5822)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 5822

Már vissza is nézhető a hírTV-s riport! :o)
15'10"-nél kezdődik:

http://mno.hu/?block=mno_video_popup&param=media_id=110111

 

Előzmény: cirrocumulus (5821)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.12 0 0 5821

Hétfőn ismét láthatunk egy interjút, 16:30-tól a hírTV-ben:

most Attila és Csaba lesznek a vendégek.

Itt lesz a tv-s debütálása az új Solaris-dalnak :o)))

 

A műsort kedden 2x is megismétlik.

 

ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.10.12 0 0 5820

Kedves Róbert Művesz Úr!

Köszönöm szépen bejegyzését, örülök, hogy szánt időt arra, hogy a kulisszák mögött zajló események/döntések a rajongók számára is nyílvánvalóak legyenek! Természetesen ennek fényében minden világos és érthető számomra, és továbbra is teljes mértékben támogatom a Zenekart mindenben.

 

Kitartást és erőt kívánok a Zenekarnak a készülődéshez, remélem minden időben elkészül, mi meg 26-án felejthetetlen koncerélménnyel, meg egy teljesen új albummal távozunk a koncertről :)

erdészróbert Creative Commons License 2014.10.12 0 0 5819

Kedves ülünkahordótetején!

 

Először is mindannyiunk nevében köszönöm az első közreadott dalról az értékelésedet. Inspiráló az érdeklődésed, úgyhogy elhatároztam, a lemezkoncepcióról, a hozzá kapcsolódó zenei és story-elképzelési szempontjainkról a koncert után mindenképpen írok egy kis összefoglalót. A koncert anyagáról: érthető az igényed az új dalokkal kapcsolatban, de sok mindent kellett figyelembe vennünk, és ezek szinte automatikusan adták ki a "műsort". Egyrészt az egész koncert a MArsbéli Krónikák I. album amolyan újrabemutatójaként lett kitalálva. Először szó sem volt új anyagról. Aztán az ötletek elsodortak bennünket, és lassanként körvonalazódott bennünk egy új lemez ötlete. Ezt rögtön meg is osztottuk veletek, és körülbelül fél éve jutott el odáig az anyag, hogy stúdióba vonulhattunk vele. Nincs egy hete, hogy befejeztük a stúdiómunkát, gyakorlatilag mostanra alakult ki a számok végleges arculata. (Az utómunkák egyébként még mindig folynak, a jövő héten indul a lemez gyártása, a borító hétfőn kerül nyomdába.) Fizikai képtelenség volna ezekután nekiállni, és a hátralévő időben színpadi produkcióvá varázsolni a Marsbéli Krónikák II-t. Az I. album elejétől a végéig elhangzik, hiszen ez volt a lényege az egész ötletünknek annakidején: szeretnénk végigjátszani az egész Solaris repertoárt azzal a tematikával, ahogy megszülettek annakidején. Időrendben haladunk előre, tavaly az első lemez előtti idők voltak soron, idén - már csak az évforduló okán is! - a Marsbéli Krónikák. (Tulajdonképpen a II. album ötlete is ennek apropóján, amolyan "tiszteletadásként" született, megpróbáltuk mind zenei, mind történeti értelemben továbbgondolni az eredeti, Bradbury regényre épülő koncepciónkat.) Egyébként az eredeti Marsbéli Krónikák szvitet (hagyományos megfogalmazással a lemez "A" oldalát) közel 30 éve nem játszottuk, egy rövid részlet hangzott el belőle Los Angelesben és Rióban, de ezen kívül egyáltalán nem. Úgyhogy ebből a szempontból unikális lesz a koncert. Emiatt egyébként ki is maradnak azok a számok (hacsak ráadásban nem "kerülnek elő...."), amik nem voltak rajta valamilyen formában az eredeti albumon. Az Éden például biztosan nem lesz. Az új anyagból arra volt lehetőségünk, hogy izelítőül eljátsszuk azt, amivel időben elkészültünk ahhoz, hogy vállalható legyen a színpadra állítása. Ez körülbelül tíz perc lesz. Kérlek, vedd figyelembe: a fő cél az volt, hogy a Marsbéli újrabemutatója mellett (egyébként tavaly így is hirdettük meg a koncertet!) 15 év után erre az alkalomra elkészülhessünk egy teljesen új anyaggal! De még egyszer mondom: nagyon hálásak vagyunk az érdeklődésedért, azért a figyelemért, ami ezekben a hetekben, nem csak felőled, folyamatosan árad felénk, és igyekszünk minél többet megvalósítani abból, amit elképzeltünk. Találkozunk a koncerten!

Előzmény: ülünkahordótetején (5818)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.10.12 0 0 5818

Azt hittem, azaz eddig úgy volt, hogy a teljes új lemez anyagát eljátszák a koncerten... a végén megint a múltidézés fog győzni??? Nem tudom, hogy jó döntés-e, majd kiderül mostmár nemsokára. Azt viszont már most tudom, hogy én jobban örülnék, ha letolnák az egész új albumot a Marsbéli1 után, úgy ahogy van... most nem kell Viking, nem kell Éden, mert felborítják a koncepciót... de mindegy, a művészek szabadsága sérthetetlen! Uff

Előzmény: cirrocumulus (5816)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.11 0 0 5817

Ezt a műsorösszeállítást pedig a hét elején kapták a Srácok a Facebook-on előzetesként, egy mexikói progrock rádió műsorvezetőjétől :o))))

 

Itthoni idő szerint csütörtök hajnalban ment le ez a műsor odakint:

 

 

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.11 0 0 5816

Ez az Attila-interjú most került ki frissen a FB-ra!

 

 

 

ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.10.11 0 0 5815

Hihetetlen, hogy kb. 15 éve ez a track az első teljesen új alkotás, és ennyire nem kommenteli szinte senki... azt hittem, hogy már aznap mindenki kiértékeli it... na mindegy...

szóval ez a track tényleg szépen simul mindenhez, amit eddig a Solaris alkotott, mégis kicsit más... szerintem több klasszikus prog hatás van benne, mint eddig bármelyik Solaris alkotásban. Van egy csipetnyi One of these days...-re hajazó Floyd basszerolás az elején, később meg olyan megoldások is vannak benne (főleg a szintikezelésben), amit eddig én kb. a Hűség/Játékok korabeli East-hez kapcsoltam fejben... aztán a szaxi nem átlagos Solaris kellék, noha előfordult már a Próféciák-on, ha nem tévedek...

Összességében a track megközelítése konzervatívnak mondható, ami nem jelent rosszat, azonban a kísérletezés, határok feszegetése, progresszivitás/előre haladás, megújulás nem feltétlenül jellemzi ezt az alkotást. Újra mondom, ez nem rossz dolog, mert a kisérletezés elég veszélyes, rizikós, én személy szerint kikészülnék, ha valami ma divatos electro/dub-step hatás is felütné a fejét, vagy valami exibicionista művészkedés...

Másfelől azonban anno a Marsbéli után jó 15 évvel a Proféciák hihetetlen arányú elmozdulást jelentett a kisérletezés és a remekbeszabottság irányába... az merész húzás volt akkor... ez a track azonban eddig inkább visszanyúlás a gyökerekhez... retro, ha úgy tetszik. Továbbra is keresek/várok még azonban egy sokkal űrbelibb, földöntúlibb atmoszférát, illetve ráérős, belefeledkező szólózásokat...

 

Ezzel együtt továbbra is remek, 10 pontos alkotás, a mérce ezzel a trackkel magasra lett téve! 

 

localhost Creative Commons License 2014.10.10 0 0 5814

Nekem valószínűleg már a véremben van a Soralis-kultúrkör [eddig ismertté vált] dallamainak többsége, így ez az egész szám VÉGIG ismerősnek tűnt!
De ez jól is van így, nem kárára van! Csak már hallhatnám az egészet, mindenestül!

 

Előzmény: oys... (5813)
oys... Creative Commons License 2014.10.09 0 0 5813

Tényleg nagyszerű! Mit nekem nagyszerű (?), igen gyorsan felismerhetően SOLARIS! Frenetikus!

(JéÉ, egy ismerős dallam a track közepe táján!)

Előzmény: localhost (5803)
Youwine Creative Commons License 2014.10.08 0 0 5812

 


Az EAST topikban van egy válaszra váró megjegyzés

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.08 0 0 5811

Az interjúhoz is kapcsolódva - az október 26-i koncert és a Marsbéli Krónikák II. CD végleges és teljes közreműködői listája:

 

Előzmény: Youwine (5809)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.08 0 0 5810

Gerendás és Szendőfi vendégzenészek, akik már több, Solaris-közeli produkcióban is részt vettek.

Kisszabóval kapcsolatban pedig ezt az infót kaptuk a FB-on:

"Gábor befejezte a zenei pályafutását, tavaly novemberben végleg letette a hangszert, és visszavonult a nyilvánosságtól. Nagy-nagy szomorúsággal vettük tudomásul a döntését, de természetesen megértjük a szempontjait. Ő már csak nézőként lesz ott a Művészetek Palotájában, de természetesen Örökös Tagja marad a zenekarnak."

Előzmény: Youwine (5809)
Youwine Creative Commons License 2014.10.08 0 0 5809

 

Kisszabó se lesz? Öcsi legalábbis nem említi a fellépők között.

 

Gerendás ...? Szendőfi B. ... ? Remek zenészek, de a Solarishoz mi közük ??

 

Előzmény: cirrocumulus (5808)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.08 0 0 5808

Már a tegnap esti Lánchíd rádiós interjút is meghallgathatjuk :o)

Műsorvezető: Bizse Ferenc

8'46"-tól indul a riport:

http://mno.hu/?block=mno_video_popup&param=media_id%3D109648

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.07 0 0 5807

Már meg is nézhető a ma reggeli ATV-s riport :o)))


http://www.atv.hu/videok/video-20141007-solaris-eletmusorozat

 

Előzmény: cirrocumulus (5805)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.06 0 0 5806

Holnapra még egy interjút kapunk :)

 

Október 7-én, kedden este 20:05-től Attila és Tereh Öcsi a Lánchíd Rádió vendégei lesznek a Lokátor c. műsorban :o))

http://mno.hu/lanchidradio

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.06 0 0 5805

Október 7-én (kedden) 08:40-kor nézzétek az ATV-t:

Robi és Tereh Öcsi lesznek a vendégek az ATV START 'Start+' c. műsorában!

 

ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.10.05 0 0 5804

Na, ez a tétel igen igen döfi!!! Nem is tudom, mit mondhatnék, hallgatni kell egymás után, most már 4.-nél tartok!!! ÓRIÁSI!!! Végre 15 év ütán egy teljesen új tétel!!! Felbecsülhetetlen értékű produkció!!! Hangzás is remek, a tétel maga szigorú, kimunkált, harapós, vérbő, ugyanakkor érzelmekkel, dallamokkal teli!!! Ha ilyen lesz az egész album, akkor engem ájult állapotból kell majd fellocsolni a koncerten!!!

 

Amit a SOLARIS tud, azt senki más!!! Remélem, a mennyben is lesz prog sarok, és ott majd a Solaris lesz a fő zenekar!!!

localhost Creative Commons License 2014.10.05 0 0 5803

Ide nézzetek népek!
Ami már nagyon régen volt! :-)

 

ÚJ SOLARIS lemez!!!!!:

https://www.youtube.com/watch?v=bwdjRJssIIk&feature=share

Hihetetlen sokat vártam, vártunk erre az anyagra! :-)

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.05 0 0 5802

Nagyon nagy öröm, hogy nemcsak idehaza várjuk, hanem a világ sok más részén is nagyon várják már a SOLARIS Marsbéli krónikák II. c. lemezének megjelenését!

 

Ezt nézzétek!

Egy francia progrock honlapon az október-novermber folyamán megjelenő lemezek között kiemelten várják a Solaris új lemezét is!

Együtt említve az új Pink Floyd albummal :o)))

 

 

Hogy kiemelten várják, az abból látszik, hogyha a nyíl alatti linken továbbkattintotok, akkor - kicsit lejjebb gördítve látszik - az október-novemberi megjelenések listája ilyen hosszú --- ezek közül emelték ki a SOLARIS új lemezét is :o)))

 

* * *

 

Ez pedig egy Marsbéli krónikás fórum :o)))
FEATURED CD - Marsbeli Kronikak (The Martian Chronicles)
Itt pl. egy holland és egy las vegasi rajongó is várja már a MK II-t :o)

 

 

De ugyanazen a honlapon egy másik Solaris forumban is szóba került az új lemez:

Solaris Return

 

* * *

 

És itt van egy argentin zenei honlap is, ahol az új lemezt és a koncertet is beharangozzák!!!

 

* * * 

 

De van itt orosz nyelvű beharangozója is az új CD-nek és a koncertnek :o)

 

* * *

 

És persze egy brazil progrock oldal is beharangozta már, a koncerttel együtt :o)

 

 

Előzmény: Istenhozottazelmémben (5799)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2014.10.05 0 0 5801

Kedves Solaris Zenekar,

 

Nagyon várom már a koncertet, hihetetlen, hogy újra láthatjuk a zenekart!!! Újra sokunk álma válik majd valóra.

 

Pár dolgot szeretnék viszont jelezni, mint rajongó.

 

Én egy vérbeli koncertet várok, ahol nincs sok megszakítás, múltba révedezés, sztorizgatás... Az is jó, csak nem a koncerten, hanem előtte, vagy utána egy sör mellett. A koncereten én a szó szoros értelmében teljes progresszivitást várok, azaz előrehaladást, 15-20 perces átúszó szvittekkel, ahol megállás nélkül ragad magával a ZENE. A szöveges megszakítások egy az egyben kinyírják az atmoszférát... Nem kell felvezetés, magyarázat, a zene beszél magáért, nem is akárhogy!

 

És ehhez még jön egy nagyon fontos dolog... A kivetítőt szintén nagyon várom, és kifejezetten magas elvárásaim vannak e tekintetben is. A marsbéli koncepcióhoz az úrutazás tematika illik, intergalaktikus vetitéssel... ennek az anyagát nagyon nagy odafigyeléssel kell majd összeválogatni! 

 

Fontos: Én itt nem követelőzni akarok, csak egy rajongói véleményt és elvárást közölni még a koncert megtörténte előtt. Remélem ez a koncert teljesen más irányt fog majd venni, mint a tavalyi - ami nagyon jó volt, csak mégis számomra széljegyzetnek tűnt, a SOLARIS mítikus nagyságához képest eltörpült, puszta múltidézéssé vált...

 

Nagyon sok erőt és energiát kívánok a felkészüléshez, ez most már a hajrá!!! Úgyhogy hajrá :) 

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.05 0 0 5800

Még Attiláék múlt szombati koncertjéhez:

jó hangulatú koncert volt, nagyon jó formában játszottak, különösen Attila volt nagyon elemében.
A koncert most nagyon jól szólt, jók voltak az arányok.

És nagyon jók az új dalok is, egyre progresszívebb a zenekar stílusa :o)

Újdonság volt az is, hogy az Utópia c. számuk új, izgalmasan lüktető basszusalapot kapott.

 

Az eredetileg tervezett 2 ráadás nem volt nekünk elég, addig tapsoltunk, míg kaptunk egy 3. ráadást is :o) - búcsúzásként a 338-as református ének feldolgozásukat játszották el.

 

És nagyon nagy öröm, hogy INVOCATIO lemez is lesz majd hamarosan! :o)))
A koncert után ezt írta Attila a FB-on:

"A szombat este Szentendrén, a Református Gimnázium Kápolnájában elhangzott INVOCATIO koncertről digitális felvételt is készítettünk, 14 sávban! Némi keverés és utómunkálatok után reméljük ez lesz a közeljövőben tervezett INVOCATIO CD-nk alapanyaga!"

Lóth Tomi fotója

Előzmény: cirrocumulus (5792)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2014.10.04 0 0 5799

Itt aztán olyan,de olyan bizsergések lesznek!

Előzmény: cirrocumulus (5798)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.02 0 0 5798

Ne is mondd, localhost, már egyre jobban bizsergek, hogy micsoda élménynek nézünk (hallgatunk) elébe :o))))

Előzmény: localhost (5796)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.10.02 0 0 5797

Az előzménybeli, pár nappal ezelőtti interjújában ezt is említi Attila:

"Az Orvosegyetem című lap ’84-ben közölt velem egy cikket, éppen azután, hogy az első nagylemezünk májusban megjelent. Épp most volt a 30 éves jubileuma."

 

És lám-lám, elő is kereste ezt az interjút Attila és ma föltette a FB-on :o)
Erre a linkre kattintva könnyen elolvashatjátok.

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!