Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.27 0 0 4635

Az szerintem senki számára nem volt kérdés eddig sem, hogy a japán kiadású Marsbélit Japánban gyártották és nem itthon :o) Nem szorultak a segítségünkre éppen a japánok :o)))

És hát a tegnap bemásolt, CD-füzetbeli 7. oldali szöveg végén lévő dátum a legelső Videoton CD-nél is korábbi:

 a hivatalos japán kiadványból

 

* * *

 

"A hamisitvány simán lehet, bár én inkább a CD kiadás hiánya miatt kiszolgált keresletnek hivnám."

 

Igen, csakhogy nem itthon volt az a kereslet, egyelőre...... Épp azért, amit Te is írtál, mert nálunk akkoriban még nem is léteztek CD-k, a CD-lejátszók is igen drágák voltak az itthoni viszonyokhoz képest.

Úgyhogy nem hinném, hogy itthoni hamisítványról lenne szó, kinek tudták volna itthon, akkortájt eladni....

 

Ezt pedig Robi mesélte ebben a zenekari interjúban - BEHARANGOZÓ -, a jelek szerint erről vagy egy nagyon hasonló hamis CD-ről:

"Brazíliában volt az első olyan élményünk, hogy kalóz-CD-t írattak alá. Egy nem létező CD-t. Ott árulták, vettem is egyet, 30 dolláromba került... Van egy Marsbéli krónikák CD-m, ami az eredeti bakelitről másolt, és még rajta is van a felirat, hogy a hangfelvételt a törvény védi... :) Ezek irtó jópofák. Amikor először mentünk Mexiko Citybe koncertezni, mentünk a színház felé, a járdára ki volt rakodva mindenféle relikvia. Póló, bögre, amit el tudsz képzelni, minden. Hamis póló fotóval, CD, kazetta, még olyan kazetta is volt, aminek más volt a borítója, mint ami benne volt... Mindegyik hamis Solaris volt, csak összekeveredtek. Nagyon megijedtek az árusok, amikor látták, hogy mi jövünk oda, de mondtuk nekik, hogy maradjanak csak ott nyugodtan :) - Ezek nagyon jó dolgok, igazából ez az, amiért megéri csoinálni az egészet. - Tudod, ezért jó a fél-profizmus - ha profik lennénk, akkor hogy bosszantana minket, hogy ott másolják a lemezünket?!"

:o))))))))))))

 

Előzmény: kozakz (4634)
kozakz Creative Commons License 2011.01.26 0 0 4634

A hamisitvány simán lehet, bár én inkább a CD kiadás hiánya miatt kiszolgált keresletnek hivnám.

 

Egyébként ez az infó a Videoton oldaláról van és valószinű, hogy nem itthon gyártották a Japanban kiadott Cdket mondjuk liszencz alapján:

 

A CD világpremierje 1984-ben volt, s a Videoton Kompaktlemez-gyártó Kft. 1988. december 5-én indította el az első CD gyártását az „István a király” c. rockopera válogatás albumával.  

Előzmény: cirrocumulus (4632)
pobeda Creative Commons License 2011.01.26 0 0 4633

A $ jelek meg villogtak a szemében. :)

Előzmény: cirrocumulus (4632)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.26 0 0 4632

HAMISÍTVÁNY..........

Azt írta Robi, hogy egy ehhez hasonlót Ő is vett Rio-ban.....

Előzmény: cirrocumulus (4631)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.26 0 0 4631

Bakker, hát ilyen nincs...............

Csak nem hagyott békén ez a START dolog és rákerestem így is....

Áááááááááááá, mondjátok már, hogy csak álmodom!

Ez hogyan lehet?????????

 

 Start SCDM 17819

 

Ezen a linken tisztán olvasható a CD hátsó borítóján: MADE IN HUNGARY 1988 START

Na de ilyen hátoldala meg egyik Marsbéli-kiadványnak sincs !!! Akkor ez honnan???

 

És itt: ez meg egy kifejezetten START oldal!

És akkor erről hogyhogy senki semmit nem tudott?????

Ha ez tényleg magyar kiadvány (ráadásul a START a Hungarotoné volt), akkor miért adta ki 1995-ben CD-n a Hungaroton a Marsbélit? Hiszen 7 évvel korábban már kiadta... Vagy??? Mi ez az egész????????

 

Ááá, ez olyan, mintha álmodnék, megyek is aludni, reggelre biztos nem lesz mááár :o)))

 

Írtam az előbb Robinak és Attilának, kíváncsi vagyok a válaszra!

Előzmény: kozakz (4629)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.26 0 0 4630

Hát, ezt szimplán elírták, mert az a sorozatszám a 2 bónusszal kibővített 1995-ös Hungaroton kiadvány száma: HCD 17819 http://www.hungaroton.hu/hu/node/3322

 

A Hungaroton oldala kódra csak ezt dobta ki,

a SOLARIS névre pedig ezt és az 1990-et:

http://www.hungaroton.hu/hu/catalog?performer=solaris&op=OK

 

Azért, ha 1988-ban itthon megjelent volna CD-n (!!!) a Marsbéli krónikák, csak tudnánk róla ;o)

A Srácokról már nem is beszélve :o))))))))))))

 

 

Beszkenneltem ennek az 1996-os japán újrakiadásnak a CD-füzetéből a 4. és a 7. oldalt, nem tudom, mennyire fognak látszani a dátumok (az 1996 és az 1988):

Ez a bevezető szöveg a CD-füzetben, fent és a szöveg végén is látszik az 1996-os évszám. A további oldalakon pedig nyilván megismétlik az eredeti 1988-as kiadás szövegét, mert ennek a végén pedig az 1988. szeptember 19-i dátum olvasható (a szöveg után pedig már különböző lemezeket sorolnak fel):

 

Ajaj, kezdek már ebbe az egészbe belezavarodni, mert a King Records oldalán meg nem találom a SOLARIS-t :o( A nemzetközi előadóknál kéne lennie, de pl. az EAST-et sem látom: http://www.kingrecords.co.jp/index.html

Az angol nyelvű oldalon pedig még nem működik az előadók oldala....... :o(

Kezdem elveszteni a fonalat...........

 

Előzmény: kozakz (4629)
kozakz Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4629

Nekem mindenesetre furcsa, hogy Start label alatt és evvel hozza discorg:

 

SCDM 17819    Hungary    1988

 

Ez teljesen ugyanaz mint a LP kiadás.

 

A 96-os Japán kiadás pedig KICP2826.

 

Miért alkalmazna egy japán kiadó licensz esetén magyar sorszámot.

 

persze lehet hogy szimpla elirás.

 

 

Előzmény: cirrocumulus (4626)
pobeda Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4628

Majd körülnézek.

Előzmény: cirrocumulus (4626)
pobeda Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4627

"Nekem uj info volt hogy 88-ban kijött a Marsbéli CD-n"

 

Nekem is új. :)

Előzmény: kozakz (4623)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4626

Nekem ebből az 1996-os újrakiadás van meg.

 

Ja és ezt itthon vettem meg 1996 őszén: stílszerűen a SOLARIS Hanglemezboltban :o)

 

Előzmény: cirrocumulus (4625)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4625

"Nekem uj info volt hogy 88-ban kijött a Marsbéli CD-n. Csak a dupla lemez szimpla CD-jét láttam anno."

 

Hát nem is itthon jelent meg 1988-ban CD-n, hanem Japánban :o)))

Ez az a bizonyos King Record kiadvány, ami aztán elterjedt a világon!

Nekem ebből az 1996-os újrakiadás van meg.

 

Előzmény: kozakz (4623)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.25 0 0 4624

Licensed from Hungaroton Records Kft.
Remastered By - Shuichi Takano

 

Ez van feltüntetve ezen a 2 kiadványon, hogy pontosan ez mit fed, azt nem tudom.

Előzmény: kozakz (4623)
kozakz Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4623

szerintem nem valószinű, hogy ujrakeverték volna. maximum csináltak egy új transfert valami hungarotonos forrásból és azt kevergették 2 sáv sztereóban.

 

Nem hiszem hogy zenekari hozzájárulás nélkül a mester szallagokat feldigizték volna és sávonként ujrakeverte volna valaki.

 

A soksávos felvétel is kérdés meg van-e még és milyen állapotban.

 

Nagy valószinűséggel azt 1988ban használta valaki:)

 

Nekem uj info volt hogy 88-ban kijött a Marsbéli CD-n. Csak a dupla lemez szimpla CD-jét láttam anno.

 

 

Előzmény: pobeda (4621)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4622

Bárcsak lenne pénz mindehhez.............

Milyen jó lenne a gyűjteményt ezekkel a kiadványokkal is gyarapítani :o)

Mindenesetre az a srác, aki fölhívta a figyelmemet rájuk, nagyon elszánt, Ő be akarja ezeket szerezni. Azt mondta, szól majd, ha megvannak. Kíváncsian várom a beszámolóját! :o)

Előzmény: pobeda (4621)
pobeda Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4621

de újrakeverve!

 

Ezt nem szerettem volna olvasni.

Előzmény: cirrocumulus (4620)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4620

És hát itt az újabb szenzáció: a japánok ismét kitettek magukért !!! 

(Nem akarok más tollával ékeskedni,

egy rajongótársunk hívta föl erre a figyelmemet, de ennek nyomán tovább kutakodtam a neten.)

 

Kiadták a SOLARIS bakelites kiadványait (Marsbéli krónikák, SOLARIS 1990) mini LP CD-s kivitelben is, SHM (Super High Material) formátumban - alig fél éve, 2010. június 25-én!

 

Hogy pontosan mi is az a mini LP és hogyan kell elképzelni, arról ezen az oldalon olvashattok, ill. itt egy videó is látható, ahol Led Zeppelin mini LP-kel illusztrálják ezt.

A mini LP voltaképpen CD, viszont az eredeti bakelit lemez borítójának kicsinyített papír tokos hű másában dobják piacra!

Ugyanakkor a CD anyagát tartalmazza, ami általában bővebb, mint az eredeti LP anyaga.

Limitált példányszámban adják ki ezeket és a normál CD-kiadáshoz képest lényegesen drágábban.........., de újrakeverve!

 

http://cgi.ebay.com/SOLARIS-Marsbeli-Kronikak-SHM-CD-JAPAN-Mini-lp-sleeve-/300517052949?pt=Music_CDs&hash=item45f8365215

 

Ezen az oldalon is:  http://www.cdbanq.com/Solaris--Marsbeli-Kronikak-Japan-LTD-Mini-LP-SHM-CD-BELLE-101711_p_24120.html

 

 

 http://cgi.ebay.com/SOLARIS-1990-JAPAN-ISSUE-MINI-LP-SHM-CD-2CDs-0625-/350433230672?pt=Music_CDs&hash=item519772bf50

 

És keresgélés közben rábukkantam egy BOX változatra is, amely mindkét mini LP-t tartalmazza:

 http://diskunion.net/portal/ct/detail/BOX358

A japán szövegben is kibogarászható, hogy a 2 mini LP-ről együtt van szó, de ezen az oldalon ez egyértelműen olvasható: http://www.minilps.net/solaris/marsbeli-kronikak-box-du-box358

Ezt a box-kiadást egyébként ezen a komplett SOLARIS oldalon találtam (2 oldalas)!

Az 1. oldal alján van egy érdekesség, egy másik Marsbélis box: ebben az EAST együttes Hűség c. lemezének mini LP-jével együtt lehet megvásárolni - ez sem rossz párosítás :o)))

Ugyanakkor a 2. lap utolsó kiadványára nem sikerült még rájönnöm, hogy mi lehet.......

Javaslat Attilának: tegye föl ezt is találós kérdésnek a Facebook-on, lehessen ezzel is jegyet nyerni a reménybeli évvégi SOLARIS koncertre......... :o) Eddig 1 jegy már elkelt egy másik kérdésre :o)

 

Ez is egy majdnem teljes SOLARIS oldal, ezen is szerepel a BOX-kiadvány!

Erre az oldalra rákeveredett egy olyan anyag is, ami nem tudom, mi lehet (az a brightoni koncert...)

  

És akkor itt van az a SOLARIS oldal, ahol teljes részletességében megnézhető ez a két mini LP-s CD: a Marsbéli mellett nyissátok le a 4 verziót és akkor egymás alatt látható mindkét Belle Antique kiadvány.

A linkekre kattintva mindkettőnél olvasható a részletes tartalom és ebből látható is, hogy valóban a CD-n megjelent, az LP-hez képest bővebb anyag szerepel a mini LP-ken (a Marsbélin a két bónusz track, az 1990-en pedig a közjátékok is).

Kattintsatok tovább a borítóképekre: a megnyíló oldalakon viszont tényleg az "eredeti" LP-borítókat láthatjuk, de már nem a Hungaroton, hanem a Belle kiadó sorozatszámaival.

A tartalmi oldalon mindkét mini LP esetében ez olvasható:

Licensed from Hungaroton Records Kft.
Remastered By - Shuichi Takano

 

Jó csemegézést kívánok mindenkinek! :o)

 

cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4619

Szia, a neten már én sem találtam meg, a PC-men viszont igen :o)))

Feltöltöttem és átküldtem az itt megadott címedre a letöltő linket.

 

Szóljon, aki szintén le akarja még tölteni!

Ide nem akartam föltenni a linket, mert valószínűleg törölték volna ezt a hozzászólást...

 

Az előzményből idemásolom, pontosan miről is van szó:

 

* * *

Időpont: 1982. február

Apropó: II. Humorfesztivál

 

Nádas György HOMOKÓRA paródiájához a SOLARIS szolgáltatta a zenét!!!

 

Ez az időpont a 2., a  NOAB-os korszakukhoz tartozik, az ekkori tagok: Bogdán Csaba, Cziglán István, Erdész Róbert, Kisszabó Gábor, Kollár Attila, Rauschenberger Ferenc.

 

A paródia alapja Juhász Előd Zeneközelben c. könnyűzenei magazinja volt, melyben aktuális zenékről, érdekességekről volt mindig szó.

Ennek megfelelően Nádas Gyuri is akkori ismert előadókat vagy éppen frissen befutottakat mutatott be 13’34”-es paródiájában:

-  elsőként az előző évi Táncdalfesztiválon „Bábu vagy” c. számával nagy feltűnést keltett KFT került terítékre,

-  majd Hobó következett,

-  utána Amanda Lear - vele kapcsolatban külön érdekesség, hogy kicsit később abban az évben Solarisék az ő (!) előzenekaraként léptek föl Prágában :o))),

-  őt Cseh Tamás paródiája követi,

-  majd Hernádi Judit akkoriban nagyon népszerű „Sohase mondd” c. számának paródiája hangzik el,

-  végül a P. Mobil együttes jutott még erre a sorsra;

-  és ráadásként egy mulatós stílusú paródiát hallhatunk.

Természetesen mindet Solarisos körítéssel: ebben a szerepükben sem hazudtolták meg magukat! Hallgassátok csak a jó kis basszusalapokat; meg Attila fuvolabetétjét az Amanda Lear paródiában, és persze Robi billentyűs szösszeneteit!

* * *

Ja, és ha már ennél az időszaknál tartunk...

Attila tegnap tette föl ezt a fotót a Facebookra találóskérdés formájában, hogy

"Mikor és hol készült ez a koncertfotó.... és melyik zenekarral?"

:o)))

(A válasz már megszületett.)

Előzmény: TheSaurus62 (4618)
TheSaurus62 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 4618

Szia!

Évek óta keresem ezt a Homokóra-paródiát, ezek szerint persze rosszul, mert most találtam meg a hozzászólásodat. A link viszont nem működik rajta. Meg tudnád adni, honnan szedhetem le? (Megvolt nekem valódi Polimer kazettán, de tönkrement.)

KöszöNETtel:

thesaurus222kukacgmailpontcom

Előzmény: cirrocumulus (948)
Drappsapka Creative Commons License 2011.01.23 0 0 4617

Köszönöm az infót. Majd figyelek erre. :)

 

Czuppa

Előzmény: clavicula (4616)
clavicula Creative Commons License 2011.01.22 0 0 4616

Szó szerint ugyanolyan hozzászólást nem tehetsz ki más fórumba is, de szerintem erre kellett volna figyelmeztetést kapnod...

 

Pusz!

Előzmény: Drappsapka (4615)
Drappsapka Creative Commons License 2011.01.22 0 0 4615

Hoppáááááááá .... eltűnt, amit írtam két órája.:( Akkor újra megteszem.:)

 

Kedves Fórumozók!

 

Amíg készül a Tompox weboldala, látogathatjátok a zenekart a facebook közösségi portálon.

Természetesen utána is. Itt olvashattok híreket, hallgathattok zenét és fotókon nyomon követhetitek a zenekar tevékenységét. Természetesen vannak, akik nem szeretik a közösségi portálokat, őket továbbra is itt értesítjük a soron következő koncert helyéről és időpontjáról.

 

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/pages/Tompox-zenekar/149341438452535

 

Üdv Horváth Ildikó (szervező)

lokomotivum Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4614

Voltam, és azt mondom megérte. Az elektromos hálózat feszültségingadozásai miatti nyűanszot beleszámítva is mondom ezt. Nagy élményt nyújtottak ismét a srácok. Nem óhajtok senkit külön kiemelni, hiszen ez csapatmunka volt, de Ádám imprója a Nap kapujában nagyon vidám, mulatságos volt és amellett nagyszerű. Szerény személyemen kívül csak alig páran voltak akik a Postás-klubba jártak SF ill. Nostradamus koncertekre, viszont jónéhány új arc jelent meg, bár csak a Postáshoz képest újak, mert itt már néhányukat többedjére láttam, szóval jó volt nézni -mert főként elég fiatal korosztályról van szó- mennyire élvezik és tetszik nekik a műsor akár Solaris, akár Tompox szerzeményt hallhattunk. A beiktatott Czigi emlékszám pedig nagyon jól szólt, eltalált a közönség szívéhez. Talán néhányatok érdeklődését sikerül felkeltenem, ha azt mondom tervbe van véve még olyan Czigi szám ami eddig nem szólt koncerteken. ;o)

lokomotivum Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4613

Én biztos, hogy megyek, nem először és nem is utoljára. És mindenkit bíztatok aki Solaris zenét akar hallani élőben, remek kis bulik szoktak összejönni. Részemről a novemberi klubestet "preferálom", de lehet a decemberi jobb volt, csak azon sajna nem tudtam ott lenni. Minden esetre a kétkedőket bíztatom gyertek, legyetek kíváncsiak, hogy: tényleg nem éredemes meghallgatni? Szerintem igen, de ki-ki maga győződjön meg róla!

Előzmény: Tompoxx (4612)
Tompoxx Creative Commons License 2011.01.10 0 0 4612

2011-ben is TOMPOX klub!

Január 14-én (péntek) 20 órakor, az óbudai régi harisnyagyár területén (Bpest. III., Bogdáni út 1.)
Belépő most is 500 Ft. Vendég: Gömör Laci jam zenekara.

Közben megemlékezés Czigiről. (már 12 éve....)
Sorompós bejárat után jobbra az épület alatti átjárón, aztán balra. Gyertek, ha tudtok.

 

Nyugalmas Creative Commons License 2011.01.07 0 0 4611

Eladó Solaris: Live in Los Angeles 1995 dupla CD (remaster + bonus tracks változat)

 

 

Hangzást tekintve megegyezik a nemrég megjelent DVD-n lévő hangsávval. Azért adom el, mert nekem megvan a legelső Live in Los Angeles CD változat, amely nem remasteres, s nekem ez az első változat jobban tetszik, mint a remasteres változat. Nem tudtam megbarátkozni a remasterizált hangképpel, nekem az analóg hangkép tetszik alapvetően, ezért úgy döntöttem pénz szűkében, hogy nem tartom meg két példányban a Live in Los Angeles CD-t. Maradok az első változatnál. A CD karcmentes, vadonat új. Valamivel olcsóbban adom a bolti árnál.

 

Akit érdekel, a nyugalmas@citromail.hu mailcímen elér

cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4610

Az Attilával készített interjú 2. része innen tölthető le: Balogh Tibor műsora a Katolikus rádióban ma, 11:34-től hangzott el (ahogy eref is jelezte nekünk).

 

Az Egy kis hazai c. műsorban most főként INVOCATIO-s tervekről esett szó (koncertek, tavaszi-nyári lemezkészítés), de szóba került a decemberi jubileumi MW+INVOCATIO koncert is, valamint kihagyhatatlanul a SOLARIS is :o)........ Attila ebben a műsorban is megemlítette, nagyon bízik abban, hogy idén már Solaris koncertek is lesznek!

Előzmény: cirrocumulus (4602)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4609

Köszi :o)))

Este pótoljuk az archívumból.

Előzmény: eref (4607)
eref Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4608

vége

Előzmény: eref (4607)
eref Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4607

http://www.katolikusradio.hu/?m_id=6

 

A Katolikus Rádióban most Kollár Attila!

cirrocumulus Creative Commons License 2011.01.02 0 0 4606

Így év elején pedig azt kívánom, hogy végre induljon el a SOLARIS szekere is!

Emlékeztetőül ebből az utolsó bekezdést ajánlom :o)

 

És azt is kívánom, hogy a tegnappal elkezdődött új évtized a SOLARIS évtizede legyen!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!