Keresés

Részletes keresés

worsi.971 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8059

Nem gondolom, hanem tudom.

 

Fonografikus Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8058
Te egyébként az a roth úr vagy, aki Zsuzsával először a Nyugati téri Alexandra pódiumán találkozott?
Előzmény: roth_ur (8057)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8057

Nem érdekes. Itten mi úgy döntöttünk nem fészbúkol.

 

Amitől éppen még fészbúkolhatna, de tudjuk, hogy nem teszi.

 

Ebben annyira egységesek vagyunk, mint a lovagok, akik azt mondják: ni.

 

Abban nem vagyunk egységesek, hogy ez most jó vagy rossz, ízléses-é vagy ízléstelen. Nekem pl. mindegy, csak ne írjon hülyeségeket.

Előzmény: Fonografikus (8055)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8056
No, én ettől a "Mestertől" is a falnak megyek, ezt ki találta ki?
Előzmény: hajnali lány (8053)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8055
Miből gondolod, hogy nem fészbúkol?
Előzmény: worsi.971 (8054)
worsi.971 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8054
Sziasztok!
Szerintem nem romantikus , sőt nem korrekt, hogy Zs. nevében valaki-akárki írogat.
Egyik féllel szemben sem!
És sajnos ez így van, mert Zsuzsi NEM " fészbukol".
Üdv. Orsi
Előzmény: hajnali lány (8053)
hajnali lány Creative Commons License 2010.10.08 0 0 8053
Úgy tudom, Bródyét a környezete csinálja. Mondjuk ott nemigen majmolják a Mester stílusát. Aztán hogy ő mikor és mit szól bele (ha, egyáltalán), azt nem tudom.


Azért annak is megvan a maga romantikája, hogy a leleményes beíró Koncz és Tolcsvay stílusában pátyolgatja a két oldalt. Igen, ez átverés, de sokan biztos örülnek neki.
Előzmény: Glóriaa (8049)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 8052
Az, hogy évente háromszor szól hozzá, nem jelenti azt, hogy nem olvassa gyakran. Mert gyakran olvassa és sok dolgot intéz interneten.

"Komolyan azt gondolod, hogy feltételezzük róla, hogy leül és belinkeli a népnek a Rózsát? Egy videómegosztóról, aminek szerzői jog tisztelete, hm, legalábbis nem tisztázott?"

Komolyan gondolom. :) Halad a korral és ő már felismerte, hogy felesleges a YouTube és az mp3 ellen küzdeni, mert egyértelmű, ki áll nyerésre.
Előzmény: roth_ur (8051)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8051
Azért, mert egyik sem az a "netbuzi" hogy finoman fogalmazzak. KZS maga nyilatkozta, hogy csak a legszükségesebbet, mert rengeteg idejét rabolná el, ha komolyabban foglalkozna vele. A saját honlapját is nagyívben, ha évente háromszor beleszól, akkor már felmerül a gyanú, hogy unatkozik. Méghogy fészbúk...
Komolyan azt gondolod, hogy feltételezzük róla, hogy leül és belinkeli a népnek a Rózsát? Egy videómegosztóról, aminek szerzői jog tisztelete, hm, legalábbis nem tisztázott?

De megnézheted a másik kettő honlapját is, csak úgy zsizsegnek azon is.

Előzmény: Fonografikus (8050)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8050
Ugyan ezek nem szupertitkos dolgok, mégsem szeretnék leírni olyasmit, ami ellen esetleg kifogása lehet bármelyiküknek. Lehet, hogy az illető nem szeretné, hogy kiderüljön, ő maga ül ott. Viszont kérdeznék én is. Úgy látom, a döntő többség egyértelműnek veszi, hogy nem ők kezelik az oldalaikat. Mitől tűnik olyan magától értetődőnek ez?
Előzmény: Glóriaa (8049)
Glóriaa Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8049
Nekem sem jutott eszembe, hogy ők írnák, de most miattatok mégis eszembe jutott. Aztán rögtön el is vetettem.

Fonografikus: melyikről tudsz "biztosan", hogy ő maga csinálja?
Előzmény: rumci (8047)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8048
Szó sincs róla, pont arról beszélek, hogy ők gondozzák az oldalaikat, nem más. Pláne nem én. :) Ettől függetlenül higgyétek, hogy kamuztam, nekem teljesen mindegy. Elvégre nem vállaltam az eredeti nickem, nem is elvárható, hogy higgyetek nekem. :)
Előzmény: rumci (8047)
rumci Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8047
Hát bennem egy pillanatig sem merült fel, hogy maguk csinálnák, de ezzel semmi baj. Mindenesetre, kedves Fonografikus, köszönjük, hogy gondozod mindhárom oldalt. :P
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8046
Vegyétek nyugodtan biztosra, hogy ők maguk írnak az oldalukra. Mindhárman felismerték a net jelentőségét, és egyikük sem engedné meg, hogy másvalaki írjon a nevében. Mivel ezek hivatalos, nem szokványos módon regisztrálható oldalak, lehetőségük is lenne tenni ellene, ha más élne vissza a nevükkel. És azt sem tudom elképzelni, hogy mást kérnének fel a szavaik tolmácsolására, ahhoz túlságosan önálló emberek, akik azt szeretik, ha a dolgok pont úgy néznek ki, ahogy ők akarják. A három művész egyikéről 100%-osan tudom, hogy ő kezeli az oldalt, a másik kettőben csak 90%-ig vagyok biztos, de a stílusuk felismerhetősége miatt inkább 99. Szörényi Levente oldalát pl. nem ő kezeli, ezt is tudom. Amúgy pedig semmi különös nincs az azonos időpontú bejegyzésekben, a magam részéről nem értem, mi ebben a furcsa. :)
Előzmény: Lappantyú (8045)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8045
ugyanígy gondolom magam is, egyáltalán nem az a baj, hogy nem ők írják, hanem hogy akkor miért kell úgy tenni, mintha ők írnák, ezen sértődtem meg én is amikor megláttam, hogy a három oldal takk egyszerre frissült. amire ezért lássuk be, kedves Fonográfia, még a FB sűrű világában is viszonylag ritkán van példa. mert nem az az üzenet jött a három embertől teljes egyszerre, hogy "itt ülünk a kocsmában, megrendeltük a sört" (amire láttunk már sokszor példát a facebook-on), hanem valami akármi, bejegyzés.

ha más vezeti, más vezeti, tök rendben van, látott már olyat a nagyvilág, hogy egy ember egy másik embernek honlapot/fb oldalt működtet, még csak sokat se kell ehhez lépnem. :) de kell ehhez akkor egyféle távolságtartás.

(ezzel együtt ha a jövőben kiderül, hogy a véletlen mégis úgy hozta, hogy a három ember ezen a délutánon egymástól távol és függetlenül egyszerre ült oda a számítógépéhez/telefonjához, egyszerre jutott eszébe felütni a youtube-ot és kikeresni egy-egy dalt és azt egyszerre belinkelni egy-egy megjegyzés keretében az oldalára, akkor mea maxima culpa, véletlenek pedig vannak, kétségkívül. :))
Előzmény: roth_ur (8044)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8044
Ha ő maga írta, akkor rendben, egy művész ritkán emlékszik pontosan.
Ha nem ő írta, akkor viszont nincs rendben, ezért is kérdeztem, hogy vajon ki lehet megette.

Én olyan 90% köré teszem, hogy nem ő(k), lévén hogy képben vagyok (vagyunk), - ahogy írtad - milyen "Otthonosan mozognak az Internet világában".
Leginkább nem izgatja őket.
Előzmény: Fonografikus (8043)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8043
Nézd, onnan indultunk, hogy az jelent meg a facebookon, hogy kockázatos volt Rózsát énekelni akkoriban. Ami persze vagy igaz, vagy nem (de leginkább a kettő között), ettől függetlenül a miértet Zsuzsától kellene kérdezni, én ebben nem vagyok illetékes. Annyit mondhatok csak, hogy bőven 90% fölé saccolom, hogy ő maga írta a kérdéses mondatot.
Előzmény: roth_ur (8042)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8042
Elég nyilvánvaló, hogy az nem lehetett kockázat, hogy "becsukják". Jó, hogy nem azt írtad, hogy "kivégzik". 1984-ben kommunizmus volt még rendesen, de azért túlzásokba ne essünk. A Rózsa ebben az időszakban a következő lemezeken jelenhetett meg:

1983 - Jelbeszéd (KZS)
1983 - Rock a békéért (VA)
1984 - Konczert (KZS)
1985 - A búcsú (FG)
1985 - Ne szólj szám (BJ)

Mi lett volna, ha szeretik?
Előzmény: Fonografikus (8041)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8041
1. Én nem is mondtam, hogy volt :)
2. Te is éltél '84-ben, tudod, hogy nem nagyon szerették ezeket a dolgokat akkoriban. Egy, a rendszerrel nem közvetlenül konfrontálódó énekesnő számára nyilván nem csak az lehetett kockázat, hogy becsukják, hanem ennél sokkal enyhébb dolgok is.

Természetesen Zs nevében nem nyilatkozhatom, ezért a fentiek csak találgatások.
Előzmény: roth_ur (8040)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8040
Igen, szerintem is így lehet ez.
Őszi délelőtt izzik a stúdió, izzik a stúdió, ZS szalad ide-oda, de egyszer csak minden megáll egy pillanatra: Gyerekek, írjunk a fészbúkra! - mondja Bródy, és már futnak is a géphez, szépen sorba állnak, némi lökdösődés után.

1. 1984-ben sem volt búcsúkoncertje a Fonográfnak.
2. A Jelbeszéd lemezt 1983-ban rehabilitálták, a "Rózsa" szerepelt a 84-es Konczert-lemezen is, valamint a szintén 84-ben készült és leadott "Zsuzsa" c. tv-s portérfilmben is. Semmiféle kockázatosságról nem beszélhetünk tehát.
3. A koncertnek semmiféle tv-s felvétele nem maradt fenn, miután a tv nem vette fel a koncertet. MOKÉP-es (egyéb okok miatt mozikba nem kerülő, hivatalosan még soha be nem mutatott) koncertfilm lett belőle, r: Zsombolyai János. A filmben szerepel a Rózsa, a lemezen is és mint ahogy "A koncert" című filmből sem vágták ki, melyet akkoriban adott le a tv először.

Egyébkét stimmel.
Előzmény: Fonografikus (8039)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8039
Szerintem mindhárom oldalt a tulajdonosa kezeli (az egyikükről biztosan tudom). Otthonosan mozognak az Internet világában, látják a csatorna adta lehetőségeket, és elég jól felismerhető a stílusuk. Nincs abban semmi különös, hogy pont egy napon szólalnak meg, sokan vannak ezzel így. :) Amit pedig Zsuzsa írt a '84-es felvétellel kapcsolatban, az teljesen rendben van, nincs benne semmi "hülyeség".
Előzmény: roth_ur (8034)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8038
jaaa, én nem is úgy értettem, hogy bármi hessmadár-feszkó, hanem hogy ne lenne bármiért is közös dal. a mozdulataik arról árulkodtak, hogy lesz.
Előzmény: roth_ur (8037)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8037
Jó, hát mitől is lenne feszkó, egy 25-30 éves story miatt, amin mi, elborult elméjű rajongók tudunk csak igazán röhögni, de semmiképpen sem botrány - ma már.
Előzmény: Lappantyú (8036)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8036
valamint ha már itt, akkor gyorsan elmesélem, hogy VM-nek pénteken volt könyvbemutatója és ott volt Zsuzsa is és Bornai is és nagyon kedvesen és láthatólag elmélyülten beszélgettek egymással. a testbeszédjük semmi negatívumról nem árulkodott.
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8035
... és Bródyval, bennem is most tudatosult, hogy a három lap egy valaki kezében van, a hármas-közös frissülés miatt.

pedig sokáig tényleg elhittem, hogy a Tolcsvay ezt saját magának csinálja. :)

(nemlájkolom)
Előzmény: roth_ur (8034)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8034
Szerintetek ki kezeli a fészbúkos KZS lapot? Egy mondatban ennyi hülyeséget ritkán olvasni. Az illető egy rajongó lehet, kiválóan ír KZS stílusában, majdnemhogy elhiszem, hogy ő maga, de az, hogy pont egy napon szólal meg Tolcsvayval, az kissé elbizonytalanít.

"Koncz Zsuzsa Bródy Jánossal 1984-ben a Fonográf búcsúkoncertjén. Akkoriban nem volt teljesen kockázatmentes ezt a dalt ilyen nagy közönség előtt elénekelni. A tévés változatból persze ki is maradt, de a felvétel fennmaradt."
Peppers Creative Commons License 2010.10.02 0 0 8033
Akkor már írja inkább az összes dalt a Lerchpisti, kivéve kettőt, amit Gerendás, és egyet, amit Bródy. Az kockázatmentes.
Előzmény: roth_ur (8031)
hajnali lány Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8032
Csak nehogy lapzárta után érkezzen a hír, hogy a botrány után Zs. visszalépett. :o)
Előzmény: roth_ur (8031)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8031
Bornai blogjában úgy írta, hogy Zs ezzel a kéréssel fogadta őtet az ajtóban. Azaz nem a beszélgetés végén hangzott ez el (az s-modell-balhé után nyilván meggondolta volna kétszer is Zs az ötletet;-). Vámos valszeg ezt csak úgy odafosta a cikk végire, azért olyan, amilyen.
Előzmény: Peppers (8030)
Peppers Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8030
Vajjjon én vagyok az egyetlen, aki Bornai elköszönéséből, ami valami ilyesmi volt (NL-tulajdonsok idézzék pontosabban!):

"KZs:Tibikém, készül az új lemezem, írsz rá dalt?
BT: Boldoggá tettél, amint hazaérek, neki is látok."

pontosan az ellenkezőjét olvassák ki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!