Keresés

Részletes keresés

Fonografikus Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8048
Szó sincs róla, pont arról beszélek, hogy ők gondozzák az oldalaikat, nem más. Pláne nem én. :) Ettől függetlenül higgyétek, hogy kamuztam, nekem teljesen mindegy. Elvégre nem vállaltam az eredeti nickem, nem is elvárható, hogy higgyetek nekem. :)
Előzmény: rumci (8047)
rumci Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8047
Hát bennem egy pillanatig sem merült fel, hogy maguk csinálnák, de ezzel semmi baj. Mindenesetre, kedves Fonografikus, köszönjük, hogy gondozod mindhárom oldalt. :P
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8046
Vegyétek nyugodtan biztosra, hogy ők maguk írnak az oldalukra. Mindhárman felismerték a net jelentőségét, és egyikük sem engedné meg, hogy másvalaki írjon a nevében. Mivel ezek hivatalos, nem szokványos módon regisztrálható oldalak, lehetőségük is lenne tenni ellene, ha más élne vissza a nevükkel. És azt sem tudom elképzelni, hogy mást kérnének fel a szavaik tolmácsolására, ahhoz túlságosan önálló emberek, akik azt szeretik, ha a dolgok pont úgy néznek ki, ahogy ők akarják. A három művész egyikéről 100%-osan tudom, hogy ő kezeli az oldalt, a másik kettőben csak 90%-ig vagyok biztos, de a stílusuk felismerhetősége miatt inkább 99. Szörényi Levente oldalát pl. nem ő kezeli, ezt is tudom. Amúgy pedig semmi különös nincs az azonos időpontú bejegyzésekben, a magam részéről nem értem, mi ebben a furcsa. :)
Előzmény: Lappantyú (8045)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.06 0 0 8045
ugyanígy gondolom magam is, egyáltalán nem az a baj, hogy nem ők írják, hanem hogy akkor miért kell úgy tenni, mintha ők írnák, ezen sértődtem meg én is amikor megláttam, hogy a három oldal takk egyszerre frissült. amire ezért lássuk be, kedves Fonográfia, még a FB sűrű világában is viszonylag ritkán van példa. mert nem az az üzenet jött a három embertől teljes egyszerre, hogy "itt ülünk a kocsmában, megrendeltük a sört" (amire láttunk már sokszor példát a facebook-on), hanem valami akármi, bejegyzés.

ha más vezeti, más vezeti, tök rendben van, látott már olyat a nagyvilág, hogy egy ember egy másik embernek honlapot/fb oldalt működtet, még csak sokat se kell ehhez lépnem. :) de kell ehhez akkor egyféle távolságtartás.

(ezzel együtt ha a jövőben kiderül, hogy a véletlen mégis úgy hozta, hogy a három ember ezen a délutánon egymástól távol és függetlenül egyszerre ült oda a számítógépéhez/telefonjához, egyszerre jutott eszébe felütni a youtube-ot és kikeresni egy-egy dalt és azt egyszerre belinkelni egy-egy megjegyzés keretében az oldalára, akkor mea maxima culpa, véletlenek pedig vannak, kétségkívül. :))
Előzmény: roth_ur (8044)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8044
Ha ő maga írta, akkor rendben, egy művész ritkán emlékszik pontosan.
Ha nem ő írta, akkor viszont nincs rendben, ezért is kérdeztem, hogy vajon ki lehet megette.

Én olyan 90% köré teszem, hogy nem ő(k), lévén hogy képben vagyok (vagyunk), - ahogy írtad - milyen "Otthonosan mozognak az Internet világában".
Leginkább nem izgatja őket.
Előzmény: Fonografikus (8043)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8043
Nézd, onnan indultunk, hogy az jelent meg a facebookon, hogy kockázatos volt Rózsát énekelni akkoriban. Ami persze vagy igaz, vagy nem (de leginkább a kettő között), ettől függetlenül a miértet Zsuzsától kellene kérdezni, én ebben nem vagyok illetékes. Annyit mondhatok csak, hogy bőven 90% fölé saccolom, hogy ő maga írta a kérdéses mondatot.
Előzmény: roth_ur (8042)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8042
Elég nyilvánvaló, hogy az nem lehetett kockázat, hogy "becsukják". Jó, hogy nem azt írtad, hogy "kivégzik". 1984-ben kommunizmus volt még rendesen, de azért túlzásokba ne essünk. A Rózsa ebben az időszakban a következő lemezeken jelenhetett meg:

1983 - Jelbeszéd (KZS)
1983 - Rock a békéért (VA)
1984 - Konczert (KZS)
1985 - A búcsú (FG)
1985 - Ne szólj szám (BJ)

Mi lett volna, ha szeretik?
Előzmény: Fonografikus (8041)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8041
1. Én nem is mondtam, hogy volt :)
2. Te is éltél '84-ben, tudod, hogy nem nagyon szerették ezeket a dolgokat akkoriban. Egy, a rendszerrel nem közvetlenül konfrontálódó énekesnő számára nyilván nem csak az lehetett kockázat, hogy becsukják, hanem ennél sokkal enyhébb dolgok is.

Természetesen Zs nevében nem nyilatkozhatom, ezért a fentiek csak találgatások.
Előzmény: roth_ur (8040)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8040
Igen, szerintem is így lehet ez.
Őszi délelőtt izzik a stúdió, izzik a stúdió, ZS szalad ide-oda, de egyszer csak minden megáll egy pillanatra: Gyerekek, írjunk a fészbúkra! - mondja Bródy, és már futnak is a géphez, szépen sorba állnak, némi lökdösődés után.

1. 1984-ben sem volt búcsúkoncertje a Fonográfnak.
2. A Jelbeszéd lemezt 1983-ban rehabilitálták, a "Rózsa" szerepelt a 84-es Konczert-lemezen is, valamint a szintén 84-ben készült és leadott "Zsuzsa" c. tv-s portérfilmben is. Semmiféle kockázatosságról nem beszélhetünk tehát.
3. A koncertnek semmiféle tv-s felvétele nem maradt fenn, miután a tv nem vette fel a koncertet. MOKÉP-es (egyéb okok miatt mozikba nem kerülő, hivatalosan még soha be nem mutatott) koncertfilm lett belőle, r: Zsombolyai János. A filmben szerepel a Rózsa, a lemezen is és mint ahogy "A koncert" című filmből sem vágták ki, melyet akkoriban adott le a tv először.

Egyébkét stimmel.
Előzmény: Fonografikus (8039)
Fonografikus Creative Commons License 2010.10.05 0 0 8039
Szerintem mindhárom oldalt a tulajdonosa kezeli (az egyikükről biztosan tudom). Otthonosan mozognak az Internet világában, látják a csatorna adta lehetőségeket, és elég jól felismerhető a stílusuk. Nincs abban semmi különös, hogy pont egy napon szólalnak meg, sokan vannak ezzel így. :) Amit pedig Zsuzsa írt a '84-es felvétellel kapcsolatban, az teljesen rendben van, nincs benne semmi "hülyeség".
Előzmény: roth_ur (8034)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8038
jaaa, én nem is úgy értettem, hogy bármi hessmadár-feszkó, hanem hogy ne lenne bármiért is közös dal. a mozdulataik arról árulkodtak, hogy lesz.
Előzmény: roth_ur (8037)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8037
Jó, hát mitől is lenne feszkó, egy 25-30 éves story miatt, amin mi, elborult elméjű rajongók tudunk csak igazán röhögni, de semmiképpen sem botrány - ma már.
Előzmény: Lappantyú (8036)
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8036
valamint ha már itt, akkor gyorsan elmesélem, hogy VM-nek pénteken volt könyvbemutatója és ott volt Zsuzsa is és Bornai is és nagyon kedvesen és láthatólag elmélyülten beszélgettek egymással. a testbeszédjük semmi negatívumról nem árulkodott.
Lappantyú Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8035
... és Bródyval, bennem is most tudatosult, hogy a három lap egy valaki kezében van, a hármas-közös frissülés miatt.

pedig sokáig tényleg elhittem, hogy a Tolcsvay ezt saját magának csinálja. :)

(nemlájkolom)
Előzmény: roth_ur (8034)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.04 0 0 8034
Szerintetek ki kezeli a fészbúkos KZS lapot? Egy mondatban ennyi hülyeséget ritkán olvasni. Az illető egy rajongó lehet, kiválóan ír KZS stílusában, majdnemhogy elhiszem, hogy ő maga, de az, hogy pont egy napon szólal meg Tolcsvayval, az kissé elbizonytalanít.

"Koncz Zsuzsa Bródy Jánossal 1984-ben a Fonográf búcsúkoncertjén. Akkoriban nem volt teljesen kockázatmentes ezt a dalt ilyen nagy közönség előtt elénekelni. A tévés változatból persze ki is maradt, de a felvétel fennmaradt."
Peppers Creative Commons License 2010.10.02 0 0 8033
Akkor már írja inkább az összes dalt a Lerchpisti, kivéve kettőt, amit Gerendás, és egyet, amit Bródy. Az kockázatmentes.
Előzmény: roth_ur (8031)
hajnali lány Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8032
Csak nehogy lapzárta után érkezzen a hír, hogy a botrány után Zs. visszalépett. :o)
Előzmény: roth_ur (8031)
roth_ur Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8031
Bornai blogjában úgy írta, hogy Zs ezzel a kéréssel fogadta őtet az ajtóban. Azaz nem a beszélgetés végén hangzott ez el (az s-modell-balhé után nyilván meggondolta volna kétszer is Zs az ötletet;-). Vámos valszeg ezt csak úgy odafosta a cikk végire, azért olyan, amilyen.
Előzmény: Peppers (8030)
Peppers Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8030
Vajjjon én vagyok az egyetlen, aki Bornai elköszönéséből, ami valami ilyesmi volt (NL-tulajdonsok idézzék pontosabban!):

"KZs:Tibikém, készül az új lemezem, írsz rá dalt?
BT: Boldoggá tettél, amint hazaérek, neki is látok."

pontosan az ellenkezőjét olvassák ki?
roth_ur Creative Commons License 2010.10.01 0 0 8029
István azt írja a honlapján, hogy (egyelőre) négy dalt írt, János illetve Orsolya a szerzőtársak (de úgy értelmezem, hogy nincs még mind a négy dalhoz kész a szöveg, szóval bővülhet még a névsor).
rumci Creative Commons License 2010.09.25 0 0 8028
:)))
Előzmény: hajnali lány (8025)
Borella Creative Commons License 2010.09.25 0 0 8027
Borella Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8026

Aki nem tag a network-on, érdemes regisztrálni, íme néhány kincset érő archív fotó:

http://slagermuzeum.network.hu/kepek/koncz_zsuzsa/koncz_zsuzsa_02#slideshow

hajnali lány Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8025
V. M.: Az a hír járja, hogy amikor ők kísértek téged, a Vörös Rébék című balladában a koncerteken a zenekar ahelyett, hogy „Hess, madár!”, néha azt vokálozta: „S-modell!” Zsuzsa, te tudsz erről?

K. Zs.: Nem tudok, és úgy gondolom, hogy nem igaz.

V. M.: Tibor?

B. T.: Én is úgy gondolom, hogy nem igaz… de igaz.

V. M.: Gazemberek. Zsuzsa, hogyhogy te nem hallottad?

B. T.: Intelligensen csináltuk. Szerintem a közönség sem hallotta.

K. Zs.: Szórakoztatták magukat. És ezt most kell megtudnom![i/]
Előzmény: roth_ur (8021)
Borella Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8024

Etrám már megtalálta a nlcafe cikket, én meg ezt a kis archív kincset találtam, valahol a lap alján, de előtte is érdekes retro anyagok vannak:

http://hangtarnok.klog.hu/tag/presser-kiallitas/

Előzmény: etrám (8009)
rumci Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8023
:D Aranyos! Légy a kilincsen.
(Amíg azt a dzsesszes harmonizációt nem teszik rá Levente műremekére, nagy baj viszont nincs. Néhány fícsör csak a különbség.)
Előzmény: roth_ur (8021)
hajnali lány Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8022
Azért ne feledd, hogy minden csoda három napig tart. :o)
Előzmény: tihizs (8019)
roth_ur Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8021

BT - VM  kérdésére - beismerte, hogy annak idején előfordult "néha", hogy a Vörös Rébékben "Hess, madár" helyett "S-modell"-t susogtak.

Előzmény: rumci (8020)
rumci Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8020
Osszátok már meg a Nők Lapját nem olvasókkal is az esetet! Köszi! :)
Előzmény: Glóriaa (8017)
tihizs Creative Commons License 2010.09.24 0 0 8019
Persze,de azért egy Arany-ballada közepette se Zsuzsa,se a közönség nem akar és nem is szeretne röhögni.Ez egy "kissé" izléstelen lenne.Bár aztán lehet,hogy elénekli és utána tesz erre utalást,ezzel is előkészítve a soron következő dalt.
Na,legalább ha az idő nem is lesz jó hétvégén,a kedvünk talán meg lett alapozva.
Jó pihenést mindenkinek!!

Előzmény: hajnali lány (8018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!