Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 1999.07.01 0 0 12
gyerekek mennyivel vagyunk arrébb svájchoz képest ? vagy 1 időzone-ban vagyunk ?

.kav]4t

Újlaki Creative Commons License 1999.06.30 0 0 11
Az Internet-időszámítást? Hát ez evidens, Gill Bates születési idejétől. Ha ő nem lenne nekünk, akkor most mindannyian répát kapálnánk.

Gts. előtt 22-ben... Gts. után 18-ban... Milyen jól hangzik!

Előzmény: NagyAnd (4)
Fec Creative Commons License 1999.06.30 0 0 10
Mar bocs, de ez egy baromsag... :-|
De mi lenne ha mi is kitalalnak valami allatsagot, es akkor annak TA ido lenne a neve (esetleg Fec ido, az otletgazda utan :)))
mICK Creative Commons License 1999.06.30 0 0 9
Ha megszüntetnénk a téli-nyári időszámítást, az keményen meglátszana a villanyszámlákon :) Én már csak azt nem értem hogy miért kellett pont 1000 részre osztani a napot... Így fejből az ember az életben nem számol ki semmit.
Előzmény: Solt (8)
Solt Creative Commons License 1999.06.30 0 0 8
Gyakorlati haszna az, hogy az idővel kacsolatos számításoknál ki lehetne hagyni az időzónákat.
A távolságok zsugorodásával ez egyre hasznosabb tudna ez lenni, hiszen a privát életünkben is mind többször kerülünk más időzónákban élőkkel kapcsolatba, nem is szólva pl. a pénzügyi, és egyéb komolyabb dolgokról.
Engem azt hiszem csak annyiban érintene, hogy az egységes idő használatával egyszerűbb lenne időbeli történéseket rekonstruálni (pl. e-mailek időszerinti sorrendbe rendezése), időpontot egyeztetni (Chat). Viszont nem lenne olyan egyszerű belegondolni, hogy akivel ezt egyeztetni akarom, annak az adott időpont gyakorlatilag mit is jelent.
Szerintem is irreális a dolog (főleg IRL), maximum itt (CET-zóna) tudnák keresztülverni, mindenhol másutt reménytelen, akkor meg semmi értelme egységes időről beszélni.
Egyszerűen komlyabban kellene venni az ajánlásokat, és a hülye zóna-kódok (EST, EDT...) helyett a GMT+-XX00 formátumot t kellene _szigorúan_ használni. Ja, és meg kellene szüntetni a téli-nyári időszámítást, mert az előbb említett GMT+- XX00 minden évben kétszer változik, és ráadásul nem mindenhol ugyankkor.
Előzmény: Cassiel (6)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.30 0 0 7
ha tényleg egy óragyár ilyen értelmetlen találmánya, akkor undorító.
Cassiel Creative Commons License 1999.06.30 0 0 6
Ha ez tényleg azt jelenti amit ítok, akkor mi értelme van?
John Zero Creative Commons License 1999.06.30 0 0 5
Nekem akkor se tetszik ez az I-time, vagy hogy hivjak...
A Swatch kitalalta, hogy mivel ok Svajcban vannak, legyen Svajc a beats alapja, tehat amikor Svajcban ejfel van akkor 000 az ido, es 999-ig megy (1000 reszre van osztva egy nap). Valahogy ez olyan onkenyes meg egy ceghez kotott dolog, meg ha a Swatch oraceg es Svajc az orairol is hires.
Pl. nem tudom, hogy mi lett volna ha a Microsoft kitalal egy hasonlo idobeosztast, aminek az alapja Redmond ;)

Nem a neten kellenek orak, hanem a gepeken ;)
Van sok beats-kijelzo program, a helyi ido es az idozona ismereteben kiszamolhato a beats.

Előzmény: iLane (0)
NagyAnd Creative Commons License 1999.06.30 0 0 4
Hm. Honnan kellene kezdeni az internet-idoszamitast?
sti Creative Commons License 1999.06.30 0 0 3
És internet dátum nincs?
gargoyle Creative Commons License 1999.06.30 0 0 2
0 óra 0 perc
:))
sti Creative Commons License 1999.06.30 0 0 1
Én meg azt sem értem, hogy a címlapon miért más az ido, mint pl. a http://index.hu/friss/-n? Valami proxy szerver muve, vagy mi a túró?
iLane Creative Commons License 1999.06.30 0 0 0
A swatch talalta ki, hogy egyseges ido legyen a Neten, ne legyenek kavarodasok az idozonak miatt. Azt viszont nem tudom, hogy hany egyseg egy nap, es azt sem, hogy ezt hogy lehet lekerdezni, hol vannak a Neten "orak"??? :o
Előzmény: mICK (-)
mICK Creative Commons License 1999.06.30 0 0 topiknyitó
Szerintetek mit jelent az oldal tetején a @423? Csak én vagyok ennyire tudatlan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!