Keresés

Részletes keresés

vojtek Creative Commons License 2001.01.28 0 0 635
Előzmény: vojtek (626)
fordfairlane Creative Commons License 2001.01.23 0 0 634
Baska, Krk sziget. Merem ajanlani. De ha szallodaban kivannatok aludni, erdemes elore foglalni, mert julius-augusztusra majdnem teljesen telt haz van. Kepeket is tudok kuldeni. Ha erdekel valakit.
Tibsi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 633
Luxi! Engem érdekelne Trogir. Milyen árakkal dolgoznak jelenleg? Elsosorban apartmanban gondolkodom (3 fo). Kerékpárt ki lehet-e használni, ha kiviszem oket.
Előzmény: LUXI (632)
LUXI Creative Commons License 2001.01.18 0 0 632
Sziasztok!
Mi már nagyon készülünk a nyárra! Ma foglaltam le az apartmanokat. Trogirba és Pisakba megyünk. Trogirban már voltunk többször, gyönyörű hely. Mindenkinek csak ajánlhatom. Ha kell, tudok ott egy nagyon jó apartmant. Pisakba most megyünk először, ezt a netről néztem le. Ha vki járt már itt mesélhetne!
Üdv.: LUXI
Fishtax Creative Commons License 2001.01.17 0 0 631
Biztosan írtak már. De ez egy olyan topic, ahol senki sem veszi rossz néven az ismétléseket - ráadásul nem is ismétlés az, ha mindenki a saját szemszögéből számol be a dolgokról, ha a saját élményeit meséli.
Továbbá: ilyen téli időben úgyis csak álmodozunk horvát nyarakról, legalább mindenki révedezhet kedve szerint...
Gyerünk, mesélj, tartsd bennünk a lelket!
:-)

Fishtax

Előzmény: fönök (629)
Vanek Creative Commons License 2001.01.16 0 0 630
Halljuk.
Előzmény: fönök (629)
fönök Creative Commons License 2001.01.16 0 0 629
Elöször olvasok bele, így nem tudom valaki írt e már Korcularol, vagy a Bosznián keresztül vezetö útról. Ha valakit érdekel, szívesen.
Fishtax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 628
Nem hiszem, hogy szabadkoznod kellene a fényképek minősége miatt, el tudom képzelni milyen lehet az eredeti minőség, ha még a falról levett digitális kép is ilyen jó!
(Fényképim nekem is vannak dögivel, csak szkennert és tárhelyet kellene találnom hozzá...)
:-)

Fishtax

Előzmény: vojtek (626)
vojtek Creative Commons License 2001.01.14 0 0 627
Ja! Csak éppen az címet felejtettem el leírni: kep.tar.hu/vojtek
vojtek Creative Commons License 2001.01.14 0 0 626
Sziasztok!

Néhány kép két tavalyi utamról. Igyekszem újakat feltölteni. Ha esetleg van még valakinek saját fotója valahol a neten, megoszthatná velünk!

LUXI Creative Commons License 2001.01.13 0 0 625
Hello!

Kösz szépen a segítséget! Ezt a címet még nem ismertem. Hozzászólásomban valóban nem írtam, igazából Molunáton kellene apartman. Trogirban már megvan a szállás.
Üdv.: LUXI

Előzmény: Dun Ringill (624)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.01.12 0 0 624
Trogir kapcsán tessék megnézni ezt a linket.
Akkor most hol is kell az apartman?
Előzmény: LUXI (623)
LUXI Creative Commons License 2001.01.12 0 0 623
Hello-halo! Ébresztő!!!

Új év van, és lassan itt a nyár! Készülődni, tervezni már mindenképpen ideje! A párommal és egy baráti párral Trogirba megyünk. Én már nagyon rá vagyok gerjedve az útra. A nővéremék Molunátra szeretnének menni apartmanba. Ez Horvátország legdélibb vége. Ha tudtok esetleg vmi apartman lehetőséget írjátok meg! És különben is!
ÉBRESZTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv.: LUXI

parvenue Creative Commons License 2000.09.24 0 0 622
Mostan voltunk éppen egy egészen pazar utószezoni kiránduláson Isztriában, a Bale nevű - egyébként gyönyörű - mezővároska melletti kempingben (Kolone), ahol már belépőt sem szedtek, a levegő, a víz is kifogástalan hőmérsékletű volt, még éjszaka is, a turistaság pedig élvezhetően megfogyatkozott.
Amire ugyanakor felhívnám a figyelmet, az egy pompás tengerre nézo ablakú szálloda Fiuméban (gy.k.: Rijeka), mindössze 55 kunáért fejenkint. Na jó, nem szálloda, hanem a Vöröskereszt egykor vaszleg menekülttábori funciókat ellátó épülete, de tiszta, korrekt, amolyan kollégiumos hely, a létező legolcsóbban, amiért egyúttal kiadják a tartózkodási engedélyt is. A cím: Dom crvenog kriza, Rijeka, J. P. Kamova 32.
Zmac Creative Commons License 2000.09.19 0 0 621
Jól elmaradtam... Mi 10-én értünk vissza, egy hetet töltöttünk Zára mellet, Petrcane nevű kis faluban, egy nagyon kulturált panzióban. 45 dem/2 főt fizettünk éjszakánként, a házigazda roppant szívélyes volt, valóban vendégnek érezhettük magunkat. Odafelé Losyék panziójában aludtunk Barcson, ha valakinek így kényelmesebb, nyugodtan ajánlom.
Fishtax Creative Commons License 2000.09.19 0 0 620
úgy látom, vége a szezonnak, már nem nagyon irogatunk ide... Azt tanácsolom Neked, olvasd el a topicot, az idei nyári termésben többször is felmerült az ilyen tipusú utazás, azokból a hozzászólásokból talán meríthetsz ötletekek. Magam nem vagyok otthon a kempingezésben, ezért nem is tudok semmit mondani, de bízom benne, hogy találsz magadnak hasznosságokat!

Sok sikert, jó utat, biztosan nagyon szép lehet az őszi Isztria is!

Fishtax

Előzmény: fiatalsag (619)
fiatalsag Creative Commons License 2000.09.12 0 0 619
jonapot'

Kernem segitseguket'
Ahogy szereny nevem is mutatja, en meg igencsak kaphato vagyok a fapados utazasra/szallasra, tehat nekem a lenyeg hogy minel olcsobb legyen. Pl. kemping, busz, stb.
Nehany haverommal Nyugat-es Del Isztriat neznenk meg, igy uto szezonban.
Kerem ha tudtok segitsetek mar, hogy erdemes oda menni, hol vannak jo kempingek, elfogadhato aron, stb....
Elore is koszonom.

viszlat'

Braun Creative Commons License 2000.09.06 0 0 618
Még valami.
Én mostantól mindenkinek Isztria nyugati részét ajánlom, szerintem a keleti - Abbáziával, a füstölgő fiumei kéményekkel, az olajtározókkal KRK-en - nagy nulla. Ellenben Rovinj, Porecs az kafa. Tapasztalatom szerint az időjárás is jobb a nyugati részen.
Előzmény: csubull (616)
Braun Creative Commons License 2000.09.06 0 0 617
A hét végén voltam az Isztrián a keleti és nyugati parton is. Erdőtüzeknek csak a nyomai látszanak már, lezárások sehol.
Kiadós esők voltak a múlt héten de a hét végére már szép idő volt, a nyugati részen különösen.
Hétfőtől ígérték a javulást, de arra lehet készülni, hogy a reggelek és az esték már hűvöskések. Rengeteg német nyugdíjas tötyörög az utakon!
Jó utat!
Előzmény: csubull (616)
csubull Creative Commons License 2000.09.06 0 0 616
Most mennének a hétvégén egyik ismerősömék az Isztriára. Szeretném megkérdezni, hogy erdőtűzek miatt nincsenek-e lezárások a tengerparton. Le lehet-e jutni? Érdemes-e elindulni?

Info másoknak esetleg: Azt már megnéztem (CNN, stb), hogy jelenleg elég 'rossz' idő van 20-21 fok, hétvégére talán tisztul 23-28 fokokat irnak
webcímtől függően. A tenger 25-26 fokos.

csn Creative Commons License 2000.08.28 0 0 615
Eladó 1600 HRK (horvát kuna) 35 Ft/HRK árfolyamon egy tételben (eladási ára váltóhelyeken 37 Ft felett van!). Utazásról maradt vissza, a forrása igazolható.
ceha Creative Commons License 2000.08.28 0 0 614
Haliho mindenkinek,

Még egy hozzászólás a "Most jöttem vissza..." tipusúak közül.
Én is Rab/Lopar/San Marino kempingben töltöttem 11 napot utánba meg 2 nap Sibenik/Vodice,Krka vizesés.
Akárhogy is nézzük a San Marino kemping jó. Igaz amikor megérkeztünk iszonyú tömeg volt. Az elso éjszakát mi még nyomor helyen töltöttük, de másnap reggel már találtunk csomó jó helyet és az egyikre átköltöztünk.(20 után egyébként nagyon leürült - germók elhuztak).
Tényleg nem drága : hüvelykujj szabályként : felnott, kocsi, áram, huto kb 500-500 Ft /nap. (Vagányok esetleg fontolóra vehetik a lógást : sem a múlt évben, sem most soha senki semmit nem ellenorzött (kivéve a kocsi a bejáratnál, de az is csak befele)Ha valakinek nem kell áram és a kocsiját kint hagyja, akkor 0 Ft-bol is meguszhatja (egyébként nem kell oket félteni - a 3500 férohelyes kempingben a csúcson állítólag 5000 ember volt)
A szigeten levo csak gyalog megközelitheto kisebb (gyakran fkk) strandok szuperek, mindenkinek ajánlom (Sahara, Stolac meg ilyesmi névre hallgatnak- gyerekekkel is jól megközelithetoek)
Vodice-i kempinget kerüljétek el de jó messzire : csúnya, drága, sz*r a part...brrr...
Krka : not bad de Plitvice kenterbe veri. Figyelem aki még nem járt ott : a Krka alján/végén lehet fürdeni ! Az nagyon buli volt (feletted vizesés), csak mi nem tudtuk elore és nem vittünk fürdogatyeszt. Ne tessenek elfelejteni !
Sibenik nagyon szép - késo délutáni,esti sétára ajánlom. Érdemes ott sétálni, ahol a turisták nem - szinte ijesztoen középkori néha a hangulata.
Mi visszafelé nem a lenti uton jöttünk, hanem a fentin. Nagyon érdemes 150 km helyett 100 és 50 helyett 110-el lehet menni rajta. Egyébként döbbentes. Végig egykori szerb falvak mentén vezet az ut, amelyeket rendre elhagytak. csak mész és mész és mindenhol kilott és elhagyott falvak... Ez is Horvárország
Mindenkinek aki még most megy jó utat !

Ebey Creative Commons License 2000.08.28 0 0 613
Sziasztok!

Hét végén jöttünk meg Rab szigeti nyaralásból: nagyon klassz volt!
Több ismerősöm ajánlotta, hogy kerüljük el a San Marino kempinget Lopar mellett. Hát, megnéztünk több kempinget is, egyik sem volt 100%-osan szimpatikus. Csak hogy biztosra menjünk, megnéztük a San Marinot is - és ott is maradtunk. Tényleg rengetegen voltak a kempingben, de öt perc alatt találtunk árnyékos sátorhelyet úgy, hogy 100 m-es körön belül volt vízpart, supermarket, vizesblokk. Tényleg nagy a tömeg a parton, de minden nap az "első sorban" tudtunk lepakolni, már a nedves föveny határánál. Az árak nem voltak magasak (4 felnőtt, 3 gyerek, 2 sátor, 1 kisbusz, áramvételezés, 7 éjszakára 1600 Kn azaz kb 56.000,- Ft), a homokos strand gyönyörű, a víz 27oC, 300 m-re egy kis sziget körül klasszul lehetett "búvárkodni" (értsd: szemüveg-pipa-békatalp), igazi kikapcsolódás volt. Egy tanulság: nem biztos, hogy más véleményére fenntartás nélkül szabad támaszkodni.

Hazafelé Plitvicét kihagytuk a nagy hőség miatt, helyette Postojna (Szlovénia) felé kerültünk. A cseppkőbarlang élményben mindenképpen azonos nagyságrendű Plitvicével, aki még nem volt és arra jár, ne hagyja ki!

Jó Ember Creative Commons License 2000.08.26 0 0 612
Bevallom, eddig "kukkoltam", aztán megjártam, és bizony, jól megjártam!!!

Az Isztriai-félszigeten voltunk, Rijekán túl, *** szállodának nevezett SZOT-üdülő szerűségben, undok személyzettel, ami bizony nagyon megkeserítette az ott-tartózkodást.

Az útról viszont csak jó benyomásaim vannak: 19-én a rendőrök végig segítették a forgalmat, az összes lámpa sárgán villogott, és terelték lefele az üdülőket. Sem oda, sem vissza nem álltunk 5 percnél többet sehol, még Karlovacban sem! Dehát sajnos nem az volt a lényeg.
Jövőre csakis pozitív referenciával rendelkező helyre szeretnék visszamenni, mert a tenger valóban gyönyörű, találkoztunk sok kellemes emberrel is. Az infrastruktúrán azért még van mit fejleszteni, de ezt majd tavasszal megint szedjük elő. Addigra talán az is kiderül, hogy mire megyek a szervező utazási irodával a reklamációval.

Jó Ember, aki jól megjárta... Horvátországot

Losy Creative Commons License 2000.08.26 0 0 611
Zmac!
Emailt küldtem a szállásal kapcsolatban!

Estleg ha valkit még érdekel Barcson szállás, jelzze emailben losi@externet.hu címen.
Kellemes, nyugott környezet zárt parkoló!
Bocsi a reklámért: Losy

Előzmény: Zmac (605)
gige Creative Commons License 2000.08.25 0 0 610
Volt valaki a VIS szigeten?
Várom a tapasztalatokat!
Traubi Creative Commons License 2000.08.25 0 0 609
"Trogir, a Kastela és Split gyönyörű!!!" ez így van, a másik irányban meg Sibenik és a Krka vízesés. Tudom, hogy volt már, de tényleg!!
kenguru Creative Commons License 2000.08.25 0 0 608
A kollégám 3 hete jött vissza, azt mondta Trogirban nem találtak, de tőle nem messze volt egy zsír új szálloda, ahol király helyük volt. Mostr meg már lezajlott a nagy sezonsko, nem lehet gond. Trogir, a Kastela és Split gyönyörű!!!
Előzmény: beltram99 (606)
majano Creative Commons License 2000.08.25 0 0 607
Zmacnak: Menj a 467-re, ott van barcsi szállás.
Hasznos linkek:
Térkép(HR, SLO, BIH egyben): http://www.kakaragi.net/maps
Horvát települések honlapjai:
http://web2.kw.igs.net/~amilardo/croframe.htm
Turista infó: http://ctirs.iii.hr/hr/drzave/c1.asp
Autópályadíjak: http://www.htz.hr/by_car.htm#tolls
Hajó és komp menetrend árakkal: http://www.jadrolinija.tel.hr/jadrolinija/info/english/menu.htm
Plitvice: http://www.np-plitvice.tel.hr/np-plitvice , a belépodíj a horvát nyelvu lapon "Razgledavanje"-re kattintva látható.
Aki most utazik,jó pihenést kívánok neki.
beltram99 Creative Commons License 2000.08.24 0 0 606
volt mar valaki kozuletek Trogir-ban? velemeny? van sok zimmer frei? erdemes oda indulni szallasfoglalas nelkul?
Előzmény: Zmac (605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!