Keresés

Részletes keresés

KAti Creative Commons License 2000.08.04 0 0 508
A horvátok stílusáról én sem vagyok nagy véleménnyel. Sajnos az maradt meg bennem, hogy ha valaki ott mosolyog, akkor az turista.... Nem szabad általánosítani, de amikor egy idegenforgalmi hivatal ajtaját úgy csapják rám, mint a jobb vígjátékokban, akkor nehéz arra ez egy hülye tyúkra haragudni. Meg akartam kérdezni valamit Korcsulán, hogy honnan indul a hajó. Ebédszünetük volt éppen még 2 percig, és az egyik nő engedte be a másikat. Siettem oda, Molim, plíz, és simán rámvágták az ajtót.
Én úgy gondolom, hogy ha egy ország az idegenforgalomból szeretne jutni valamire, akkor nem csak a plakátjaikon és szórólapjaikon kellene mosolyogniuk. Nem engedhetnék meg maguknak, hogy nem beszéljenek a turisták által látogatott helyeken (nem az ABC-re gondolok, bár beleférne az is) angolul és németül. Az is stílus kérdése, hogy amikor megkérdem a kempingben, van-e mindig meleg víz, szemrebbenés nélkül azt mondja, igen. Pedig nem. Nem olyan nagy baj, mert akkor felszerelem rögtön a zsákocskát, hogy abban melegítse a nap a vizet,és nem esek pofára este.

A közlekedési előjelző tábláik pedig igen is csapnivalóak. Nagyon sokszor nem tudtam biztosan, mikor kell befordulnom, erre nagyon kellett figyelni.

Az pedig már egészen más kérdés, hogy egy építész szerintem sírva fakadna az új házaikat látva. Igénytelen tervezés és környezet. Ez is árulkodik egy nép stílusáról szerintem.

Fishtax Creative Commons License 2000.08.04 0 0 507
Lapozz vissza a 127. hozzászólásig (4. oldal 100-as bontásnál), ezek tavalyi élmények, de szerintem nem sokat változhatott.

Fishtax

Előzmény: ezoterika (506)
ezoterika Creative Commons License 2000.08.04 0 0 506
Ja! Jujjj! Lehet! Akkor Makarska!
És valami tapasztalat? Jártál már ott?
Meséljetek nekem róla topiclakók, pls!
Azért keresem a hálón is! :)

Köszi .Tomeeee!

Előzmény: .Tomee (504)
mafalda Creative Commons License 2000.08.04 0 0 505
Bakibebi!

Mi vonattal voltunk ket hete. Rijekaban gyakorlatilag a tengerparton van az allomas, 5 perc seta maximum. A buszallomas (nagyjabol ugyanott, ahol a hajokikoto) is kozel van,
10-15 perc. Amugy van informacio a palyaudvaron, ott adnak kis terkepet is, azzal mar konnyu eligazodni.

mafalda

.Tomee Creative Commons License 2000.08.04 0 0 504
Nem Makarska ?
Szép hely, sok infót találsz a neten róla.
Előzmény: ezoterika (503)
ezoterika Creative Commons License 2000.08.04 0 0 503
Sziasztok!
Valaki hallott már a Makarckai Riviéráról?
Esetleg járt már ott? No és milyen vóóót? Lehet, hogy rosszul értettem a nevét...
Elore is köszönet!
ezo
Tamerlán Creative Commons License 2000.08.04 0 0 502
Zmac,
a.)Autópályán 130 km/ó, a többi, mint nálunk. Egyébként - gondolom, nemcsak a letenyei határátkelo horvát oldalán (Goricanban) -, egy nagy tájékoztató táblán ki is írják az autósoknak a sebességkorlátokat.
b.) Sajnos, a kérdés nem egyértelmu. A reggel hány órát jelent? Szombaton, vagy más napon? A tengerpart melyik szakaszáról van szó?
Néhány év (június-júliusi) tapasztalata alapján én a hajnali indulás mellett vagyok. (Mindig apartmant béreltünk, ezért egy kivétellel mindig szombaton mentünk.) Általában hajnali 1-5 óra között indultunk és útközben többször tartottunk pihenot. Trogirba (Medena) például du. 3 óra körül érkeztünk meg, pedig ebben egy három órás dugó is benne volt. Igen, a turnusváltás napja, a szombat nehezebben számítható, mert közlekedési dugók inkább elofordulnak (én az utóbbi 5x2 úton kétszer kerültem dugóba). A hajnali indulás ezért is elonyös. Visszafelé az idén eloször este, 7 óra után indultunk. Nem volt rossz. Aki bírja az éjszakai vezetést, annak ez is jó megoldás. (Ráadásul az utolsó nap is még igazi nyaralás.)
Szeptemberi tapasztalatom nincs ugyan, de biztos, hogy a foszezon után nyugodtabban lehet menni.
Előzmény: Zmac (498)
lborli Creative Commons License 2000.08.04 0 0 501
Igaz, ami igaz valóban optimális körülmények és (csak zárójelben merem megjegyezni) a megadott sebességhatárok rugalmas alkalmazása. :-))
(Zugló-Split trajekt 702 km.)
Előzmény: Fishtax (500)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.04 0 0 500
Ejj, ahhoz azért valóban elég normális körülmények kellenek, ha jól számolom fejben, akkor az minimum 800 km! :-) De szeptemberben már azért elő szoktak fordulni normális körülmények.

Fushtax

Előzmény: lborli (499)
lborli Creative Commons License 2000.08.04 0 0 499
El, ha időben elindulsz. Zuglóból a spliti komp 11-12 óra normális körülmények között. Sebességkorlátozások: 50, 90, 130 km/h.
Előzmény: Zmac (498)
Zmac Creative Commons License 2000.08.04 0 0 498
Mik a sebességkorlátok Horvátországban? Reggeli indulással Bp-ről ép ésszel elérhető estére a tengerpart? Dugók, útjavítások, forgalom... Szeptember elején megyünk...
Előzmény: Tamerlán (496)
lborli Creative Commons License 2000.08.04 0 0 497
Nagyon igaz!
Előzmény: Tamerlán (496)
Tamerlán Creative Commons License 2000.08.04 0 0 496
Losy,
Szerintem jó lenne, ha a horvátokat illeto, durva, méltánytalan (és általánosító) jelzoidet sürgosen visszavonnád.
Az autópálya nem "szétszedve" volt, hanem még építették. Egy autópálya bizony-bizony, szakaszosan épül, nincsen hipp-hopp kész az egész. Igen, oda- és visszafelé is van elterelés, tavaly is volt, meg azelott is. De pályára visszajutást mutató tábla is van és volt, amit szépen elnéztél.
Ha figyelmesen vezet az ember, a szándéka ellenére nem keveredik be Zágrábba. Ha meg figyelmetlen, ne a horvátokat szidja, hanem magát.
A "Radarska kontrola" tábla sokhelyütt figyelmezteti a vezetot a sebességkorlátra, amit a tábla nélkül is be kellene tartani. Ha mégis szabálytalan az autós, akkor o a bunkó, nem a szabálynak érvényt szerzo rendor.
Szóval, ha nem (így) szóltál volna...
.Tomee Creative Commons License 2000.08.04 0 0 495
Már páran megemlítették, hogy milyen bunkók a horvátok. Érdekes én sokat voltam kint, de még nem vettem észre. Miért gondoljátok. Engem pl. sohasem akartak az autópályákon leszorítani (ellentétben az M7-essel), ha kérdeztem valamit segítettek, és a lányok is igen barátságosak :o)
Vagy csak nekem volt szerencsém? Egyébként holnap éjszaka indulok Soltára, ez Splittől 20 km-re lévő kis sziget. Ha mejgöttem mesélek.
Minden most indulónak jó utat !

Tomee

Fishtax Creative Commons License 2000.08.04 0 0 494
tara, annak érdemesebb mindenképpen Barcs felé menni, aki Dél-Magyarországon lakik, de Losy indoklása is jogosnak tűnik, a hosszabb (és jó minőségő, gyorsan autózható) autópályaszakasz igen meggyorsítja a lejutást.
Losy, vitatkoznék Veled, hogy a horvátok bunkók, nekünk nagyon kevés rossz tapasztalatunk volt velük, biztosan kevesebb, mint a magyarokkal, ha itthon nyaratunk volna már ennyiszer. Engem pl. megállítottak a rendőrök, mert nem egészen szabályosan jöttem le az autópályáról, el is kérték az össze iratot, amiből az adataimat egy kockás füzetbe felírták, majd jóindulatúan figyelmeztettek, hogy legyek óvatos, sok baleset történik az utakon. Semmi bunkóskodás, majd-megmutatom-én-neked-hangulat. A határon meg csak azt kérdezték: "Adria?", és mindkétszer átengedtek anélkül, hogy belenéztek volna a papírokba.
zepp, nem inkább az lehet, hogy most jön igazából a szezon, és a kofák í kereslethez igazodva így akarják megsokszorozni a bevételüket? :-)

Fishtax

Losy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 493
Ja! Mikor jöttem haza Spanyolból Zágráb után szét volt szedve teljesen az autópálya!
Jó nagy köcsögök voltak, mert leterelni letereltek róla, de vissza nem!
Úgyhogy egy valami mellék uton értünk Zágrábba amin utána jól eltévedtünk, pedig már voltam néhányszor ott!
Apu Creative Commons License 2000.08.04 0 0 492
Hali!
Többen inkább a Zágráb felé vezető utat javasolták...
Szombaton szerintem biztosan előnyösebb Bosznia felé gyünni-menni, ha Dél-Dalmáciát kötnétek össze Hu-val. Indok: lásd lejjebb a szombati dugók!!! De akkor nappal kell utazni és Zupanje-Orasje felé! Éjjel a zágrábi út ajánlatosabb!
zepp Creative Commons License 2000.08.03 0 0 491
1kg dinnye 6kuna???Júli 22-én még 2 kuna volt Splitnél...vagy max. 3. Vége a dinnyeszezonnak....
Előzmény: tónibá (480)
Losy Creative Commons License 2000.08.03 0 0 490
Kedves tara!
Én azért meren javasolni a barcs fele az utatm, mert ha Szántódnál lekanyarodsz Kaposvár felé akkor kikerülöd a Balatoni dugókat. Ráadásul Barcson a határon reggeltől du kettőig szinte várakozás nélkül lehet átjutni. utána már mennek lassan haza a horvát bevásárlók.
Szóval Pestről Barcsra jobb tempóval 2,5 óra alatt lehet leérni. Barcs- Záráb 1,5-2 óra.
Szerintem a letenyei határ is nehzeebb eset ..
A km 80+ és Kutina - Zágráb pálya 15 Kn azaz 450 Ft.
Egyébként a Horvátok tényleg elég bunkók!
Az utakon nagyon vigyázzatok szinte minden második faluban radaroznak, és olyankor röpködnek az 500-ok kunában. Van hogy több falun kersztül zsinórban radaroznak! Van hogy csak leakrják szedni az embert, veszélyes az összes iratunk kiadni a kezükből!
Most már Horvát-o ba lehet az ujj kártya személyivel is menni, ha valkinek lejárt az útlevele. Ja az autógáz csak 2 kuna 20 lipa= 66 Ft.!
Sziasztok Losy
bakibebi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 489
Koszonom !

Akkor ha jol ertem, szigoru ertelembe veve Rijekaban nincs kemping.
Az is erdekelne, hogy a vasutallomastol milyen messze van a tengerpart illetve hat a legkozelebbi kemping ...

bakibebi

vojtek Creative Commons License 2000.08.03 0 0 488
Bakibebi!

Olvasd el a 205-ös hozzászólásomat!

Előzmény: bakibebi (484)
lborli Creative Commons License 2000.08.03 0 0 487
Plitvice előtt (már ha a tenger felé tartasz), az úttól balra van egy kemping: Korana névre hallgatott a háború előtt valószínűleg most is, mivel a folyót hívják így, ami ott folyik (a tavakból jön a vize). Láttam tavaly augusztusban az országútról, hogy működött. Amúgy csak szállodák vannak a tavaknál ('96-ban 105 DM-ért töltöttünk ott el egy éjszakát. Bizonyára nem lett olcsóbb.) :-))
Előzmény: nyaraló (471)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.03 0 0 486
Én letenye zágráb karlovac felé mentem, és nektek is ezt az utat javaslom.
Előzmény: tara (485)
tara Creative Commons License 2000.08.03 0 0 485
Kedves Losy és a többiek!
Miért érdemesebb Barcs felé menni, ha Budapestről megy az ember Rijekába? A hosszabb út és a több autópályadíj ellenére is megéri? Nekünk időre kell Rijekába érnünk, mert már megvettük a hajójegyet.
Előre is köszönöm
Előzmény: Losy (467)
bakibebi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 484
Sziasztok,

Lehet, hogy nem tul konnyu a kerdes, de hatha valaki...
Rijekaba tervezzuk nehanyan, hogy lemegyunk vonattal. Tudja-e valaki, hogy egyaltalan messze van - e a tengerpart a vonatállomástól, illetve van-e a közelben elérhető kemping ?

Előre is köszi az infót !

bakibebi

folder Creative Commons License 2000.08.03 0 0 483
Köszönöm a tippeket a Karlovac v. Bosznia felé
kérdéshez. A többségi döntés alapján Bosznia felé indulunk.Ha megjövök elmesélem.

folder

Triste Creative Commons License 2000.08.03 0 0 482
Tavaly pl. szeptember közepén voltam Európa legszebb tengerpartján, azaz a horvát Adrián, Kraljevica és Crikvenica fürdőhelyein. A tenger hőmérséklete ugyanolyan kellemes volt, mint a forró augusztus előn, ráadásul kevesebb turista lézengett, s a szállás és egyéb árak is lejjebb szálltak valamelyest.

Kicsit off, de nagyon érdekelne: járt már valaki az adriai szigetvilág legnyugatibb szirtjén, Palagruzán (Pelagosa)?

Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.03 0 0 481
tónibá,

le vagy irigyelve....
képed nem lesz?

Előzmény: tónibá (480)
tónibá Creative Commons License 2000.08.03 0 0 480
Üdv Mindenkinek!

Most gyöttem Rabról. Naggyon kafa vót. Az autópálya díj a határtól Karlovacig (több szakaszon) össz. 35 kuna. A komp, 4 méternél nagyobb autóra, 80 kuna ebbe a sofor is benne van + személyenként 9 kuna. Kaja: étteremben 80,90 kuna/fo-bol degeszre eszed magad. A bolti árak kb. két és félszeresei az itthoniaknak, gyümölcs iszonyú drága pl. 1kg dinnye 6 kuna!! Sör 15 kuna/korsó, a kimért bor viszont nem rossz és olcsó 8 kuna 2 deci. Apartmant nem foglaltunk, nem is érdemes mert lehet találni, turiszt büróban 25-27 DEM/fo/éj alku nincs, Zimmer Ferinél viszont ha nem jelentenek be 20 DEM-ért is lehet találni szállást. RAB leggyönyörubb partszakasza viszont a régi kompnál van. Ha jön az ember a mostani komp felol és elobukkan a növényzet de még Barbatot ( az elso lakóépületeket) nem érte el van egy leágazás a part felé, na az a régi komp. Ott az ember leteszi a szekeret, hutotattyó, békatalp, matrac a kézbe és neki vág a magas parton található kitaposott ösvényeknek. Na ottan szédületes milyen partszakaszokat, kis öblöket lehet találni. Nagyon apró (már-már homok) fehér kavics, türkizkék víz egyszóval, kék lagúna fíling.

ARC Creative Commons License 2000.08.03 0 0 479
Köszi az infót...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!