Keresés

Részletes keresés

Losy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 493
Ja! Mikor jöttem haza Spanyolból Zágráb után szét volt szedve teljesen az autópálya!
Jó nagy köcsögök voltak, mert leterelni letereltek róla, de vissza nem!
Úgyhogy egy valami mellék uton értünk Zágrábba amin utána jól eltévedtünk, pedig már voltam néhányszor ott!
Apu Creative Commons License 2000.08.04 0 0 492
Hali!
Többen inkább a Zágráb felé vezető utat javasolták...
Szombaton szerintem biztosan előnyösebb Bosznia felé gyünni-menni, ha Dél-Dalmáciát kötnétek össze Hu-val. Indok: lásd lejjebb a szombati dugók!!! De akkor nappal kell utazni és Zupanje-Orasje felé! Éjjel a zágrábi út ajánlatosabb!
zepp Creative Commons License 2000.08.03 0 0 491
1kg dinnye 6kuna???Júli 22-én még 2 kuna volt Splitnél...vagy max. 3. Vége a dinnyeszezonnak....
Előzmény: tónibá (480)
Losy Creative Commons License 2000.08.03 0 0 490
Kedves tara!
Én azért meren javasolni a barcs fele az utatm, mert ha Szántódnál lekanyarodsz Kaposvár felé akkor kikerülöd a Balatoni dugókat. Ráadásul Barcson a határon reggeltől du kettőig szinte várakozás nélkül lehet átjutni. utána már mennek lassan haza a horvát bevásárlók.
Szóval Pestről Barcsra jobb tempóval 2,5 óra alatt lehet leérni. Barcs- Záráb 1,5-2 óra.
Szerintem a letenyei határ is nehzeebb eset ..
A km 80+ és Kutina - Zágráb pálya 15 Kn azaz 450 Ft.
Egyébként a Horvátok tényleg elég bunkók!
Az utakon nagyon vigyázzatok szinte minden második faluban radaroznak, és olyankor röpködnek az 500-ok kunában. Van hogy több falun kersztül zsinórban radaroznak! Van hogy csak leakrják szedni az embert, veszélyes az összes iratunk kiadni a kezükből!
Most már Horvát-o ba lehet az ujj kártya személyivel is menni, ha valkinek lejárt az útlevele. Ja az autógáz csak 2 kuna 20 lipa= 66 Ft.!
Sziasztok Losy
bakibebi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 489
Koszonom !

Akkor ha jol ertem, szigoru ertelembe veve Rijekaban nincs kemping.
Az is erdekelne, hogy a vasutallomastol milyen messze van a tengerpart illetve hat a legkozelebbi kemping ...

bakibebi

vojtek Creative Commons License 2000.08.03 0 0 488
Bakibebi!

Olvasd el a 205-ös hozzászólásomat!

Előzmény: bakibebi (484)
lborli Creative Commons License 2000.08.03 0 0 487
Plitvice előtt (már ha a tenger felé tartasz), az úttól balra van egy kemping: Korana névre hallgatott a háború előtt valószínűleg most is, mivel a folyót hívják így, ami ott folyik (a tavakból jön a vize). Láttam tavaly augusztusban az országútról, hogy működött. Amúgy csak szállodák vannak a tavaknál ('96-ban 105 DM-ért töltöttünk ott el egy éjszakát. Bizonyára nem lett olcsóbb.) :-))
Előzmény: nyaraló (471)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.03 0 0 486
Én letenye zágráb karlovac felé mentem, és nektek is ezt az utat javaslom.
Előzmény: tara (485)
tara Creative Commons License 2000.08.03 0 0 485
Kedves Losy és a többiek!
Miért érdemesebb Barcs felé menni, ha Budapestről megy az ember Rijekába? A hosszabb út és a több autópályadíj ellenére is megéri? Nekünk időre kell Rijekába érnünk, mert már megvettük a hajójegyet.
Előre is köszönöm
Előzmény: Losy (467)
bakibebi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 484
Sziasztok,

Lehet, hogy nem tul konnyu a kerdes, de hatha valaki...
Rijekaba tervezzuk nehanyan, hogy lemegyunk vonattal. Tudja-e valaki, hogy egyaltalan messze van - e a tengerpart a vonatállomástól, illetve van-e a közelben elérhető kemping ?

Előre is köszi az infót !

bakibebi

folder Creative Commons License 2000.08.03 0 0 483
Köszönöm a tippeket a Karlovac v. Bosznia felé
kérdéshez. A többségi döntés alapján Bosznia felé indulunk.Ha megjövök elmesélem.

folder

Triste Creative Commons License 2000.08.03 0 0 482
Tavaly pl. szeptember közepén voltam Európa legszebb tengerpartján, azaz a horvát Adrián, Kraljevica és Crikvenica fürdőhelyein. A tenger hőmérséklete ugyanolyan kellemes volt, mint a forró augusztus előn, ráadásul kevesebb turista lézengett, s a szállás és egyéb árak is lejjebb szálltak valamelyest.

Kicsit off, de nagyon érdekelne: járt már valaki az adriai szigetvilág legnyugatibb szirtjén, Palagruzán (Pelagosa)?

Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.03 0 0 481
tónibá,

le vagy irigyelve....
képed nem lesz?

Előzmény: tónibá (480)
tónibá Creative Commons License 2000.08.03 0 0 480
Üdv Mindenkinek!

Most gyöttem Rabról. Naggyon kafa vót. Az autópálya díj a határtól Karlovacig (több szakaszon) össz. 35 kuna. A komp, 4 méternél nagyobb autóra, 80 kuna ebbe a sofor is benne van + személyenként 9 kuna. Kaja: étteremben 80,90 kuna/fo-bol degeszre eszed magad. A bolti árak kb. két és félszeresei az itthoniaknak, gyümölcs iszonyú drága pl. 1kg dinnye 6 kuna!! Sör 15 kuna/korsó, a kimért bor viszont nem rossz és olcsó 8 kuna 2 deci. Apartmant nem foglaltunk, nem is érdemes mert lehet találni, turiszt büróban 25-27 DEM/fo/éj alku nincs, Zimmer Ferinél viszont ha nem jelentenek be 20 DEM-ért is lehet találni szállást. RAB leggyönyörubb partszakasza viszont a régi kompnál van. Ha jön az ember a mostani komp felol és elobukkan a növényzet de még Barbatot ( az elso lakóépületeket) nem érte el van egy leágazás a part felé, na az a régi komp. Ott az ember leteszi a szekeret, hutotattyó, békatalp, matrac a kézbe és neki vág a magas parton található kitaposott ösvényeknek. Na ottan szédületes milyen partszakaszokat, kis öblöket lehet találni. Nagyon apró (már-már homok) fehér kavics, türkizkék víz egyszóval, kék lagúna fíling.

ARC Creative Commons License 2000.08.03 0 0 479
Köszi az infót...
Fishtax Creative Commons License 2000.08.03 0 0 478
Hétfői adatok: Kutina-Zágráb szgk. 15 kuna, kisteherautó (max. 3,5 t) 25 kuna; Zágráb-Karlovac szgk. 15 kuna, kisteher 25 kuna; Delnice-Rijeka szgk. (10 v.) 12 kuna, kisteher nem emlékszem.

Fishtax

Előzmény: ARC (476)
Tamerlán Creative Commons License 2000.08.03 0 0 477
Ejnye, csak egy kicsit kellene beleolvasni az elozo beírásokba... (a válasz egy része pl.: 424.)
Előzmény: ARC (476)
ARC Creative Commons License 2000.08.03 0 0 476
Lenne egy fontos kérdésem..

Tudja valaki, hogy mennyi az autópálya díj a KUTINA-ZAGREB, illetve a ZAGREB-KARLOVAC szakaszon??
Szeretnénk elkerülni Boszniát, ezért mindenképpen útba kell ejtenünk ezt a két szakaszt...
Köszi.....

Fishtax Creative Commons License 2000.08.03 0 0 475
Jogos a bőgés, oroszlán, régen voltam fizikus, így felületesen átgondolva először pont fordítva gondoltam, de ugye akkor most már jól rémlik, hogy a sós víznek nagyobb a fajsúlya, ezért van alul? (Vagy ha nem, akkor visszaminősíttetem az iq-tesztemet! :-))) )

Fishtax

Előzmény: folder (473)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.03 0 0 474
Mindenesetre olyan hideg volt, hogy én nem sokáig bírtam a vízben lenni. Ráadásul vagy 40 fok volt+a nap és a sziklák.. párom nagyon élvezte, na persze o állandóan a víz alatt volt...
Előzmény: folder (473)
folder Creative Commons License 2000.08.02 0 0 473
Nagy valószínűséggel a tengerbe ömlő édesvíz, és a magas sótartalmú tengervíz fajsúlykülönbsége okozza.
Előzmény: Fishtax (470)
Traubi Creative Commons License 2000.08.02 0 0 472
Sziasztok!

SÜRGOS: nem tudtok Zágrábban olcsó szállást?

Pénteken indulunk a tengerpartra és közben megszállnánk egy éjszakát.
köszi.

nyaraló Creative Commons License 2000.08.02 0 0 471
Sziasztok HR rajongók!

Én sok-sok év után immár gyerekkel felszerelkezve megyek Horvátországba, de ahogy végigrágtam magam ezen a tengernyi információn, még mindig lenne 1-2 kérdésem azokhoz, akik mostanában jártak arra. Hárman megyünk autóval, 2+1 gyerek aug 13-22-ig (vagy amíg a pénzünk tart...)

- a Plitvicei tavaknál hol lehet aludni, ill. mennyiért (nem a méregdrága hotelekre gondolok)
- Dalmáciában átlagosan menniyért lehet kivenni
3 fős apartmant/nap a fenti időszakban
- mennyi az a minimum összeg (a szálláson kívül), amivel egy napra érdemes számolni, ha az ember mondjuk naponta csak egyszer eszik (szolídabb)étteremben, a többit kaját ő készíti el
- csak úgy ömlesztve: hol vannak olyan partszakaszok, ami nem sziklás (nem Isztria)
- hol vannak olyan kempingek, ahol normális minőségű faházat, vagy ilyesmit lehet bérelni - ill ennek ára
- Dalmáciában hová menjünk ha el akarjuk kerülni a tengerparti szaríniásdoboz-strandokat

Én párhuzamosan próbálok nyomozni különböző szájtokon, de nagy segítség lenne, ha a fenti kérdésekbe mankót tudnátok nekem nyújtani :)

Köszönettel,

nyaraló

Fishtax Creative Commons License 2000.08.02 0 0 470
... de ez persze ellentmond a logika törvényeinek: a hideg víz nehezebb, mint a meleg, mégis az van felül - és nem csak ott, ahol beleömlik, hanem jóval távolabb is! érthetetlen...

Fishtax

Előzmény: Törölt nick (469)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.02 0 0 469
Akkor tudom már, hogymi volt az Stara baskán egy kis öbölben.. és tényleg csak a felszínen volt jideg a víz, de valalmi rettenetesen. Alul meg meleg... ott láttunk gyönyöru polipot is...
Előzmény: Fishtax (468)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.02 0 0 468
Tegnapelőtt jöttünk haza, tegnap még nosztalgiázva megnéztük közösen a videót, ma meg a topic olvasásával relaxálok... :-)
Július 22-én mi is ott álltunk a 10 km-es sorban Karlovac előtt pedig már 8 előtt odaértünk. utána még szívtunk kicsit, a Rijeka előtti autópályán/úton nem volt kedvünk fizetni, így Delnice után vettünk egy balost, hogy majd mi most jól lerövidítjük az utat Novi Vinodolski felé - szép helyeken jártunk, gyönyörű erdőkben, tiszta vizű patakok mellett, de néha elfogyott alólunk az aszfalt, táblák hiányában csak a megérzésünkre hagyatkozhattunk, végeredmény: ha nem vagy benne biztos, ne térj le a főútról! :-)
Nem kempingben voltunk, de egy ismerősnek megnéztük: 1 sátor két emberrel, kurtaxával (kocsi a kempingen kívül!) 65 kuna/nap Novi Vinodolski mellett egy kis kempingben.
Látnivaló Novi Vinodolskiban nem sok, Crikvenicában is csak az üzletsor az, fagyit zárás körül érdemes venni, amikor már szabadulnának a készlettől, 3 gombóc áráért kb. 6-ot kaptam.
Diszkóbelépő 30 kuna, ezért két termet kapsz, egyikben ház-zene, másikban inkább táncolhatósabb, légkondicionállás van, de a pulton sajnos nem lehet táncolni, és érdekes módon a diszkóban sokkal jobban néznek ki a lányok, mint az utcán! :-)
Élelmiszerárak magasak, 1(?) kg kenyér 5 kuna, de nagyon-nagyon finom, gyümölcs aranyárban van, pohár tejföl 6-7 kuna (...na, most beégtem, csak egyszer került rám a sor vásárlásnál, másra nem emlékszem...).
Vízi szórakozás adottságai kielégítőek: 10 perc motorcsónakvontatású siklóernyő 250 kuna, banánozás 40 kuna/fő/10 perc, fánkozás 50 kuna/fő/10 perc, ugrálás a partról, gyengébb fizikumú egyének behajigálása a vízbe ingyenes.
Vízparti szórakozás italozós része kicsit húzós, vizes sör pohárban kimérve 18-20 kuna/fél liter v. 28 kuna/literes korsó, szénsavas üdítő 8-10 kuna/üveg, minőségi égetett szeszek 15 kuna/3 cl, kapuccsínó 5-7 kuna, éttermi étkezés 3 személyre helyi specialitásokkal, itallal, jattal együtt 250 kuna - nagyon elegáns kiszolgálással.
Hazafelé, ha vki Barcsra akar elérni, akkor Zágrábot közelítve Karlovac felől a Lipovac v. Sl. Brod feliratokat keresse, így nem megy be a fővárosba, Kutinánal, a lehajtónál meg vigyázzon a rendőrökre, mert ha egy kicsit is későn kap észbe (mert pl. a hülye haverjainak mutogat át a másik kocsiba mindenféle nemzetközi jeleket, és nem veszi időben a lehajtósávot az autó kerekei alá), akkor bizony a rendőrök kiszedik az útról, majd jól felirják az adatait egy négyzetrácsos lapú jegyzettömbbe.
95-ös oktánszámú benzin 6,48 kuna (Eurosuper nevet kapta a horvát keresztségben).
Kis öblökkel vigyázni, soknak a végében található friss, és nagyon hideg vízű forrás, ami igencsak lecsökkenti a tengervíz melegérzetét! Egy ellenszere van, ha sokáig lent tudsz maradni a víz alatt, mert meglepő módon csak a felszín lesz tőle hideg, mélyebben nincs hatása.
Ezek voltak...

Fishtax

Losy Creative Commons License 2000.08.01 0 0 467
Hello mindenkinek!

Mondjuk én idén nem volta az Adrán mert Spanyolba mentünk, de van egy két érdekes tapasztalatom.

Tavaly nem volt gond a helyszinen szállást szerezni, igaz én július elején voltam.
Az történ, hogy volt foglalt appartmanunk, d e a tulaj tök részeg volt amikor odaértünk és nem azokat a feltételeket, nyujtotta mint amikor lefoglaltuk, úgyhogy othagytuk a francba.
Este 10 óra körül volt és lementünk a Turistica Agencijába :) (ami minden faluban van a parton)10 percen bellül volt szállásunk ami olcsóbb is volt meg szebb is jobb is! Fejenként 10 dm/nap 10 napig voltunk 8-an 3 szoba egy nappaliétkező felszerelt konyhával 2 hütő 2 fürdő 2 Wc. Szóval korrekt volt. Mi Crkvenica környékén Novi Vindolskiban voltunk. Sajnos álltalában elég bunkók voltak a magyarokkal szemben :((
Pedig közölünk sokan tudtak horvátul. Mert én Barcson lakom a horvát határ mellett, és itt rengeteg horvát áttelepült él, meg idejárnak bevásárolni. Én ha valki az istriára vagy Krk-ra , vagy Crkvenica környékére utazik javasolnám a: Bp-Kaposvár-Barcs-Vorovitica-Kutina-Zágráb-Rijeka utirányt. Barcsról 4 óra alatt lenn voltunk az adrián.
Plitvicére egy egész napot egy kényelmes cípőt és egy kis pénzt mindenképpen érdem áldozni mert egyszerün gyönyrű. Vigyetek magatokkal üveget, hogy tudjatok a vízbő hazahozni mert usteni tiszta éa finom.

Egy két horvát kifejezés:
Koliko kosta- mennyibe kerül
Gdje ima ...- hol van
mali(o)-kicsi
veliki(a) - nagy
Egy 3dl minőségi sör (Tuborg) annyi mint a kisüveges Cola! 12-15 kuna
A Balantines+cola rengeteg pénz 40-50 kuna :(
De a boltokban sokkal olcsobb minden mint a parton, ezért a hüűtő táska jól szolgál.
Ha tudtok vigyetek apró kunát(lipa) mert az autópálya kapukban nem szeretnek vissza adni, bár elfogadják a DM-et mindenhol, de nagyon rosszul váltják!
Itt BArcson bármelyik váltóban lehet 33,40 Ft-ért Kunát venni. Van belőle vagy 20 a itt a városban.
Aki esetleg két részletbe akarja levezetni az utat itt nálam meg is szállhat van egy kis Panzíóm, felyenként 1500.-/fő /nap
Bocs a sok közhelyéert, de talán volt benn egy két hasznos infó.

Szepy68 Creative Commons License 2000.08.01 0 0 466
Szia Ceha!
A mi szállásunk Banjolban volt, szinte mindennap autoztunk San Marinóba. A népsűrüség szerintem nem veszélyes, mindig 11 után értünk oda és így is árnyékos helyen tudtunk letelepedni, csak a parkolás a problémás. A kempingben nem voltam nem tudom ott milyen volt a zsúfoltság.

A többieknek: köszi az infót, sajnos idén kimaradt Plitvice, de ma megnéztem az Ezüst tó kincsét a tévében. :)))

Aki Karlovác felé megy ne lepődjön meg, hogy Varazsdinnál vége lessz az autópályának, majd egy kicsit később újra fizetve megint próbálkozhat. Karlovacnál a lehajtás tényleg bénán van megoldva, bár mi elég későn értünk oda így nem volt nagy dugó.

Aki most indul annak jó nyaralást!
Sziasztok

Előzmény: ceha (449)
lborli Creative Commons License 2000.08.01 0 0 465
Bosznián át a Neretva-völgy valóban egy csoda, amint valaki korábban már igen érzékletesen leírta. Magam is '90-ben mentem arra utoljára. Ha rám hallgatsz arra mész amerre akarsz, én inkább a Zágráb-Karlovac-Plitvice-Knin-Split utat választom, bár igazából kíváncsi lennék a régen látott vidékekre is.
Javaslatom neked Drvenikbe illetve mindazoknak, akik Splittől délre mennek a Makarska riviéra és tovább: nem lemenni Splitnél a parti útra (Jadranska Magistrala) hanem Knin-Perucsai víztároló mellett elhaladva Sinj-Brnaze-Trilj-Cista Provo (ott jobbra le a tenger felé) és Brelánál értek ki az Adriához. Csodás szerpentinen juttok le a Jadranska Magistralara. (No meg rövidebb is az út.) Ott értelemszerűen követni a táblákat, akár Dubrovnikig (persze az még eléggé messze van onnan).
Előzmény: folder (458)
lborli Creative Commons License 2000.08.01 0 0 464
Bocsi. Lemaradt: Cres 404 km2. 68 km hosszú, a legkeskenyebb helyen 2 km széles. Szóval Hvar inkább Cres-re hajaz.
Előzmény: lborli (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!