Keresés

Részletes keresés

Jacobs Ladder Creative Commons License 1999.07.05 0 0 43
Sziasztok!
Krk-szigetre, Punat városkába igyekeznénk augusztus vége felé. Bármilyen infót szívesen fogadok a városról (környék, víz, part, árak stb.)
Előre is kösz.
Skorpió Creative Commons License 1999.07.05 0 0 42
Dehogy küldöm mashova, csak összehasonlitaskeppen irtam. (Egyebkent azt sem hideg, söt (:-))))

De azert az Adria, az mas !

Gréti Creative Commons License 1999.07.05 0 0 41
Adrienne!
Kicsit megkésve vettem észre, mit is írtál: emberek, akik jártak Murteren! :-)
Tudnál esetleg vmi bővebb sztorit is, pl. milyen a part, tényleg igaz-e, hogy elhagyatott helyeket is lehet arra találni, stb...?
Előzmény: adrienne (36)
Gréti Creative Commons License 1999.07.05 0 0 40
nmi!

Pécsi volnék, így édesapámnak van néhány horvát ismerőse (barátja?). Tapasztalataim szerint az általános az, hogy elvannak a magyarokkal, nem olyanok, mint pl. a szlovákok. A háború alatt elég egyértelműen álltunk melléjük, és szerintem ezt is értékelik.

Fishtax!
Köszi, hogy megvédtél, igazad van, hideg lehet az a nagy víz! :-))) És a horvát tengerpart ugye sokkal szebb?... Különben csak azért éreztem ezt az árat olcsónak, mert máshol uez kb. másfélszer ennyibe került. Vagy lehet, hogy csak rossz helyen néztem???:-(
Az infók az árakról különben nagyon hasznosak, köszi :-)))

Gréti

Előzmény: nmi (37)
Fishtax Creative Commons License 1999.07.04 0 0 39
No, még1x, boccccs.....

Kedves Gréti!
Kösssz a dícséretet, de a profizmus "vádját" visszutasítanám, egyszerűen csak szeretem azt az országot, többet jártam arra, mint az átlag, ráadásul utazási irodában dolgozom, ahol az ember könnyebben szed össze mindenféle információt! :-)

Szia Skorpió!
Miért akarsz Te rosszat Grétinek?! :-) Miért menjen a Kanári-szigetekre, Tudod, hogy milyen hideg az Atlanti-óceán?? Brrr...
:-)))

Kedves adrienne!
Nagyon irigyellek!!! Évek óta vágyam egy hajóút (vitorlással) az Adrián... ohhh! Ne ragozd tovább, így is fáj a szívem! :-)
Hogy azért senkit se érjen meglepetés: Bol emlegetett félszigete (földnyelve ) igazából nem homokos, hanem apró, fehér (homoksárga) zúzott kaviccsal feltöltött mesterséges képződmény - de ezzel együtt valóban gyönyörű!
:-)

Hi nmi!
Kuna a hivatalos fizetőeszköz (jelentése menyét! :-) - ne röhögj :-D, komolyan!), váltópénze a lipa, jelenleg 1 kuna kb. 35,- Ft.
Nem jellemző, hogy utálnák a magyarokat, inkább semlegesnek mondanám a viselkedésüket. Nagy általánosságban. Mert ha megpróbálsz velük szóba elegyedni, akkor nagyon kedvesek, közvetlenek. Vagy csak nekünk van évek óta mázlink.
Az angol tökéletes, sokkal _többen_és_jobban_ beszélik, mint itthon!
Hogy mennyi pénzt vigyetek? Kempingárakat nem ismerem, de szeptemberig többen megyünk innen, úgy látom; ha addig más nem, akkor augusztus elején beszámolok róla, ok?

Árak (nem hivatalos, tájékoztató jellegűek, kollégám egy hete jött haza, frissebbekkel majd csepp szolgál - remélhetőleg :-) ):
1 kg felvágott 100 kuna
1/2 l üdítő 5 kuna (vendéglátóhelyen 1 üveg 10!!!)
sör 5-10 kuna
1 gombóc fagylalt 3 kuna (évek óta)
pizza 20-25-30 kuna (feltéttől függően)
1 kg nektarin 12 kuna
1 cikk dinnye 10 kuna
egész napos hajókirándulás 130 kuna (ellátással, anélkül kb. fele)

Ennyi.

AdriáravágyóFishtax

Fishtax Creative Commons License 1999.07.04 0 0 38
Kedves Gréti!
Kösssz a dícséretet, de a profizmus "vádját" visszutasítanám, egyszerűen csak szeretem azt az országot, többet jártam arra, mint az átlag, ráadásul utazási irodában dolgozom, ahol az ember könnyebben szed össze mindenféle információt! :-)

Szia Skorpió!
Miért akarsz Te rosszat Grétinek?! :-) Miért menjen a Kanári-szigetekre, Tudod, hogy milyen hideg az Atlanti-óceán?? Brrr...
:-)))

Kedves adrienne!
Nagyon irigyellek!!! Évek óta vágyam egy hajóút (vitorlással) az Adrián... ohhh! Ne ragozd tovább, így is fáj a szívem! :-)
Hogy azért senkit se érjen meglepetés: Bol emlegetett félszigete (földnyelve ) igazából nem homokos, hanem apró, fehér (homoksárga) zúzott kaviccsal feltöltött mesterséges képződmény - de ezzel együtt valóban gyönyörű!
:-)

Hi nmi!
Kuna a hivatalos fizetőeszköz (jelentése menyét! :-) - me röhögj :-DNem jellemző, hogy utálnák a magyarokat, inkább semlegesnek mondanám a viselkedésüket. Nagy általánosságban. Mert ha megpróbálsz velük szóba elegyedni, akkor nagyon kedvesek, közvetlenek. Vagy csak nekünk van évek óta mázlink.
Az angol tökéletes, sokkal _többen_és_jobban_ beszélik, mint itthon!
Hogy mennyi pénzt vigyetek? Kempingárakat nem ismerem, de szeptemberig többen megyünk innen, úgy látom; ha addig más nem, akkor augusztus elején beszámolok róla, ok?

Árak (nem hivatalos, tájékoztató jellegűek, kollégám egy hete jött haza, frissebbekkel majd csepp szolgál - remélhetőleg :-) ):
1 kg felvágott 100 kuna
1/2 l üdítő 5 kuna (vendéglátóhelyen 1 üveg 10!!!)
sör 5-10 kuna
1 gombóc fagylalt 3 kuna (évek óta)
pizza 20-25-30 kuna (feltéttől függően)
1 kg nektarin 12 kuna
1 cikk dinnye 10 kuna
egész napos hajókirándulás 130 kuna (ellátással, anélkül kb. fele)

Ennyi.

AdriáravágyóFishtax

nmi Creative Commons License 1999.07.04 0 0 37
üdv

örülök hogy sikerült rátalálni erre a fórumra, mivel szeptember elején szeretnénk kizúzni a haverokkal Horvátországba Krk szigetére (akit érdekelne annak itt egy link : http://www.rpi.edu/~brzacd/krk.html ), és sajnos eléggé nem tudunk még semmit a horvátországi viszonyokról. egy
kulcsinformációt (Karlovacko Pivo, hail to Fishtax) már sikerült begyűjteni, de volna még pár dolog ami szeretnék megtudni. ahogy sikerült kivenni az eddigi csevejből, arafelé a kuna a hivatalos fizetőeszköz(?), de javítsatok ha tévednék. más. mennyire radikálisak arrafelé a népek ? nem utálják kis hazánk fiait ? angol nyelvtudással el lehet boldogulni ? mennyi pénzt erdemes vinni egy hétre mondjuk sacc per kb? (kempigben sátorban szándékozunk lakni, napi egy étkezés, többi kalória folyékony formában).
remélem nem hal el ez a topik.
hubi / nmi

adrienne Creative Commons License 1999.07.02 0 0 36
Hali!
Mindenkit irigylek, aki Horvátországba megy, a világ legszebb tengerpartjai ott vannak szerintem. Én is jártam már egy csomó helyen. Brac szigetét aki teheti ne hagyja ki, vagyis pontosabban Bol-t, ami egy homokos félsziget, egy homokos parttal, amúgy szörfparadicsom, du. 3-kor megjön a szél és akkor gyerünk. Én elég rég voltam ott, de akkor nagyon-nagyon élveztem. Szabad ég alatt aludtunk, tudjátok milyen jó hajnal hétkor tök egyedül a temger kékeszöld tükre mellett ébredni??? Komppal lehet átjutni, Supetarba erkezik a komp, az egy kis halászfalu, aztán onnan asszem félóra Bol.

Tavaly volt olyan szerencsém, hogy három hetet vitorláztam az Adrián, egy barátom charter hajóján. Hát, az az igazi. Mindenféle marinákban kikötni, éjjel a fedélzeten aludni, lágy tengeri szellôre plusz a már említett kékeszöld víztükörre ébredni, na, nem semmi.

Ja, aki teheti menjen el Skradin városkába, ahol a Krka Nemzeti Park található, a Krka folyó egy deltájában. Skradin-ból megy egy kishajó a parkba, van ott egy vízesés, csodálatos. (Ez Zadar és Trogir között található, nézzétek meg a térképen.)
Split-ben is kikötöttünk, és én már ugyan voltam ott évekkel ezelôtt, de most (talán a volt háború miatt) nagyon jó volt ott a hangulat. Rengeteg kiülôs hely, nyüzsřognek az emberek, fiatalok, idôsek, mindenki, szól a zene, stb, stb. Isteni.

Hát ennyit. Mindenkinek, aki megy, nagyon jó utat kívánok. Én is minden évben megyek az Adriára, ha tehetem, többször is, tényleg egy örök szerelem.

Ja, az egyik nagyon jó barátom most jött vissza Murter szigetérôl, imádták, mennek vissza. Aztán ami a motorcsónakozást illeti, azt hiszem kell hozzá vízijártassági vagy micsoda, vezetési engedély, és a hajós srácoktól tudom, hogy az ilyesmit nagyon komolyan veszik.

Üdv: adrienne

pancho Creative Commons License 1999.07.02 0 0 35
Bocs, így akartam:
Kunát, ha tudtok, váltsatok még Budapesten - amennyiben pestiek vagytok - vagy legkésobb Letenyénél a határ magyar oldalán, az országban is váltják a forintot, de sokkal rosszabbul.
Remélem, a kocsitok jó állapotban van, mert az utak idonként eléggé próbára teszik. Cserébe nagyon szép a látvány (foleg annak, aki nem vezet, a vezeto nemigen ér rá nézelodni, elég sok a kanyar). Zágrábnál javaslom az autópályát Karlovacig, a másik út elég lassú, keresztülmegy ezer falun (vagyis inkább csak egyen, de az 50 km hosszú :-), 12 kuna autópályadíj elviselheto. (Lesz még egy szakasz autópálya, Fiume/Rijeka elott az utolsó kb. 40 km, szintén 12 kuna, ott viszont nem is igen van más út. A két autópálya-szakasz közti hegyi út nagyon szép, csak tele van kamionnal, ezért baromi lassú, az emelkedok + beláthatatlan kanyarok miatt elozni alig lehet.)
Egy javaslat Rab sziget elérésére: menjetek be Krk szigetre (a hídpénz szintén 12 kuna, de szerintem olcsóbb, mint a hajó- vagy kompjegy).
Ja, nem árt pár szót megtanulni horvátul, örülnek, ha így szólsz, ha utána más nyelven folytatod is. Pár példa:
hvala lijepo - köszönöm szépen
hvala - köszönöm (könnyu megjegyezni a hála szóból)
proszim - kérem
dobro jutro - jó reggelt
dobar dan - jó napot
dobri vecser - jó estét
laku nocs - jó éjszakát (csak elköszönéskor)

A horvát borok (száraz vörösek) elég jók. A száraz talán szuhoj, az édeset nem tudom, de a másik.
A halételek kurva drágák (más ételekhez képest is).
pancho Creative Commons License 1999.07.02 0 0 34
Kunát, ha tudtok, váltsatok még Budapesten - amennyiben pestiek vagytok - vagy legkésobb Letenyénél a határ magyar oldalán, az országban is váltják a forintot, de sokkal rosszabbul.
Remélem, a kocsitok jó állapotban van, mert az utak idonként eléggé próbára teszik. Cserébe nagyon szép a látvány (foleg annak, aki nem vezet, a vezeto nemigen ér rá nézelodni, elég sok a kanyar). Zágrábnál javaslom az autópályát Karlovacig, a másik út elég lassú, keresztülmegy ezer falun (vagyis inkább csak egyen, de az 50 km hosszú :-), 12 kuna autópályadíj elviselheto. (Lesz még egy szakasz autópálya, Fiume/Rijeka elott az utolsó kb. 40 km, szintén 12 kuna, ott viszont nem is igen van más út. A két autópálya-szakasz közti hegyi út nagyon szép, csak tele van kamionnal, ezért baromi lassú, az emelkedok + beláthatatlan kanyarok miatt elozni alig lehet.)
Egy javaslat Rab sziget elérésére: menjetek be Krk szigetre (a hídpénz szintén 12 kuna, de szerintem olcsóbb, mint a hajó- vagy kompjegy).
Ja, nem árt pár szót megtanulni horvátul, örülnek, ha így szólsz, ha utána más nyelven folytatod is. Pár példa:
hvala lijepo - köszönöm szépen
hvala - köszönöm (könnyu megjegyezni a hála szóból)
proszim - kérem
dobro jutro - jó reggelt
dobar dan - jó napot
dobri vecser - jó estét
laku nocs - jó éjszakát (csak elköszönéskor)
A horvát borok (száraz vörösek) elég jók. A száraz talán szuhoj, az édeset nem tudom, de a másik.
A halételek kurva drágák (más ételekhez képest is).
Skorpió Creative Commons License 1999.07.02 0 0 33
Kedves Greti !

Ennyiert mar a Kanari-szigeteken is tudsz nyaralni egy hetig. Ez teljesen realis.
Nekem a bolti kinalattal es az arakkal volt gondom. Mondjuk 2,5 - 3.-szoros szorzo volt az otthoni arakhoz kepest.
Egyebkent tenyleg szep a Horvath tengerpart. Tavaly es tavalyelött is ott voltunk.

Előzmény: Gréti (32)
Gréti Creative Commons License 1999.07.02 0 0 32
Nem lettek most olcsóbbak az árak? Bár a háború miatt megcsappant érdeklődés lehet, hogy épp áremelkedést váltott ki? Engem kellemes meglepetésként ért a lefoglalt apartman ára (rezsivel, takarítással, illetékkel együtt): 4 főre, 2 hálószoba, külön nappali, konyha, fürdő, erkély, kocsibeálló összesen 110.000.-. Nem kevés ez? Sajna nem ismerem az utazási irodát, ahol lefoglaltuk, így egy kicsit bizalmatlan vagyok... :-((( Különben úgy hívják, MiraMare, köszönettel vennék bármilyen infót:-)))

Fishtax, olyan jó, hogy van itt valaki, aki ennyire profi a témában! :-)
Gréti

Előzmény: Fishtax (31)
Fishtax Creative Commons License 1999.07.02 0 0 31
Murteren még ne voltunk, a szigetek közül is csak a nagyobbakat részesítettük eddig előnyben! :-)
A motorcsónakbérléshez nem sokat értek - mindezekből kitűnik, afféle szárazföldi Fishtax volnék! :-)))
Ha csak vmilyen kissebb farmotoros csónakot akartok bérelni, ahhoz szerintem nem kérnek sok igazolványt, de a motorcsónak már rázósabb lehet - a pénztárcára nézve is! Éppen Rabon akartunk annak idején (4 éve) robogót bérelni, de az árak hallatán könnyű volt lebeszélni magunkat. Pontosan már nem emlékszem, de 3-4 nap vmi 7-8e Ft volt. (Ez persze nem szentírás, lehet, hogy csak baleknek néztek minket! :-))) )

Fishtax

Előzmény: Gréti (30)
Gréti Creative Commons License 1999.07.02 0 0 30
Nagyon köszi, Fishtax!
Mi július végén megyünk Murter szigetére, és már alig várom! A sziget csak 19 km2 területű, romantikus, és csak 3 kis halászfalu van rajta. Lehet, hogy már ott is jártál? Tényleg, azt meg tudod mondani, mi kell ahhoz, hogy bérelhessünk egy kicsinyke motorcsónakot? (pl. vmi igazolvány arról, hogy az ember látott már ilyet?... Vagy nem kell ilyen?)
Most, hogy Csepp elment, azért tovább él a topic, ugye? Remélem! :-)
Előzmény: Fishtax (27)
Fishtax Creative Commons License 1999.07.02 0 0 28
csepp!

Jó utat, szívesen a segítséget!
:-)))

TengeriFishtax

Előzmény: csepp (26)
Fishtax Creative Commons License 1999.07.02 0 0 27
Szia Gréti!

Az info az, hogy az ebrű' kell három napnál nem régebbi állatorvosi igazolás, akkor lehet bevinni. A részleteket érdemes magával az orvossal megbeszélni, általában tájékozottak az ilyenben (próbáljatok meg olyan lapot kérni, amin minimum angolul is szerepel a szöveg!).

Fishtax

Előzmény: Gréti (20)
csepp Creative Commons License 1999.07.02 0 0 26
Holnap hajnalban indulunk, legkésőbb 4-kor, egyenesen Horvátország felé, és már alig várjuk a nyaralást!!!

10 nap múlva jön a beszámoló.

Köszönöm az infokat!

Fishtax Creative Commons License 1999.07.02 0 0 25
Szia Dzsabb!

A vidék nem ismeretlen, az út sem, amikor 1985-ben először voltunk Jugoszláviában, akkor Bracon, a szemközti szigeten voltunk.
Persze, hogy Dubrovnik is megvolt már!!! Lehet ilyet kihagyni???
(Kopertől Budváig mindent láttunk már!)
:-)))

Fishtax

Előzmény: Dzsabb (24)
Dzsabb Creative Commons License 1999.07.02 0 0 24
Kedves Fishtax!

Tavaly mi is arrafelé jártunk az út elég hosszú, de nagyon megéri. Mi egy Gradac nevű kis faluban voltunk. Nagyon kellemes, már igazán mediterrán klima.
Ha már ott jártok Dubrovnikot ki ne hagyjátok!!!

Karlovacko pivotényleg nem rossz sör, és valóban olcsó, bár ha jól emlékszem a csapolt változat a tengerparti teraszon iszogatva olcsóbb volt, mint a boltban a dobozos.
Dubrovnik

Előzmény: Fishtax (23)
Fishtax Creative Commons License 1999.07.01 0 0 23
Mi amúgy négy hét múlva megyünk, idén egészen a Makarskai Riviéra nevezetű részig (Split és Dubrivnik között, majdnem szemben Brac szigetével).

Fishtax
(érdekel ez egyátalán vkit???? :-))) )

Fishtax Creative Commons License 1999.07.01 0 0 22
Saját tapasztalat nincs, de holnap utánanézek!

Fishtax

Előzmény: Gréti (20)
Gréti Creative Commons License 1999.07.01 0 0 21
Sorry!
Gréti Creative Commons License 1999.07.01 0 0 20
Szió!
Bocs, hogy belekotnyeleskedem, de tudnátok valamit arról is írni, miféle papírok kellenek kutya beviteléhez? Ugyanis egymásnak ellentmondó dolgokat hallottam...
Gréti Creative Commons License 1999.07.01 0 0 19
Szió!
Bocs, hogy belekotnyeleskedem, de tudnátok valamit arról is írni, miféle papírok kellenek kutya beviteléhez? Ugyanis egymásnak ellentmondó dolgokat hallottam...
Fishtax Creative Commons License 1999.07.01 0 0 18
Csapvíz iható, de minek??? :-))))
Ha valaki szereti a söröt (Vivát, Wágner Ur!), annak melegen ajánlom a... (ja, ez hülyeség)... szóval jól behűtve a Karlovacko pivo-t, többek állítása szerint vetekszik mindenféle nyugati márkákkal. (Ezt csak úgy mondták nekem több megbízható források, én nem iszom) Az ára meg teljesen elviselhető, szemben az üdítőkkel, na, azok piszok drágák, még a boltban is!!!
Azt el lehet mondani általánosságban, hogy mindenféle dolog drágább, mint nálunk (sör, benzin kiv.), erre készüljetek fel!

Jó utat, és persze kérünk majd élménybeszámolót!!!!

Fishtax

Előzmény: csepp (17)
csepp Creative Commons License 1999.07.01 0 0 17
Én tavaly voltam Szlovéniában, a part tényleg gyönyörű volt, de a kemping kaotikus, igazi nyárközepi csúcsforgalom.

Néhány száz kunát sikerült váltanunk, abból tervezzük kifizetni az autópályadíjat meg a kompot.

A búvárkodásra - nem is lehet ezt búvárkodásnak nevezni - nagyon készülünk!

A kocsi kötelezője meh nemzetközi zöld kártyája persze megvan,
csak még betegség-balesetet nem kötöttem, de majd holnap.

Csapvíz iható?

Köszi még1x,

csepp

Újlaki Creative Commons License 1999.07.01 0 0 16
Crikvennica gyönyörű, de ne menjetek oda. Ha véletlenül balesetbe keveredtek, mindenképpen ti lesztek a hunyók, és még a használhatatlan tolmácsot is veletek fizettetik meg. A helyi autóklub-iroda pedig két napig az érvényes hitellevél ellenére nem segít, akkor meg úgy, hogy meghamisítják a hitellevelet, és utólag nagyobb összeget hajtatnak be rajtad, mint amennyit tényleg kifizettek.
Fishtax Creative Commons License 1999.07.01 0 0 15
Örök szerelem, az biztos!!!
:-)

Val'sz'eg Te is Lopárban voltál.

Fishtax

Előzmény: Dzsabb (14)
Dzsabb Creative Commons License 1999.07.01 0 0 14
Hello!

Úgy látom Fishtax minden infó-t leírd szvsz ne hozzatok haza kunát ha más nincs akkor tankoljátok el az utolsó kútnál, a benzin olcsóbb, mint itthon. A 95-os olommentes kb. 3.50 kuna. A határon nem szórakoznak, sőt. Szerintem szeretik a magyrokat, bár mi éjjel mentünk, hazafelé meg a magyar vámos akarta kipakolni az autót, de azért sikerült lebeszélni.
Én is voltam Rab szigeten egy homokos parton, azt nem tudom, mi volt a neve? kb. 10 éve volt. Ez az ahol nagyon sekély a víz?

Jó nyaralást, ha még nem voltál a horvát tengerparton biztosan örökre beleszeretsz :))

Fishtax Creative Commons License 1999.07.01 0 0 13
Igen, jól mondja Kevin!

Öcsém tavaly belecsúszott egy "Radarska controlla"-ba hazafelé (lakott terület!!!), otthagytuk az összes kunát, amit még el akartunk tankolni!
Ja, a benzin kint olcsóbb! (mint Kevin is írta)

Az autópálya Zágráb-Karlovac között 12 kuna szgk-val, ha van utánfutó vagy lakókocsi, akkor 20.

Előzmény: Fishtax (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!