Keresés

Részletes keresés

Master Szaki Creative Commons License 2002.07.08 0 0 9
Az idő bebizonyította, hogy az AMD-K6-2 gyenge processor volt.

Viszont előjele volt az intellel szemben való előretörésének, az első olcsó proci, melynek hatására megjelentek a Celeronok. :-)) (ha nem tévedek)

Cuc Creative Commons License 1999.07.06 0 0 8
Egy érdekes hír: John Carmack újabb Q3A teszteredményei szerint a K7 gyorsabb volt a PIII-nál. Ez azt jelentheti, hogy a K6-2 is elég jól fog szerepelni a 3DNow!-nak köszönhetően (persze azért nem egy súlycsoport :)
Manticore Creative Commons License 1999.07.05 0 0 7
Remek cég az AMD.
Egy K6-2-300 procit futtatok 400-on (4x100). Szerintem az ár/teljesítmény tekintetben a legfaszább.
És jobban tetszik az AMD cégpolitikája is...
thanatos Creative Commons License 1999.07.05 0 0 6
nálam a 350-es k6 vígan megy 420-on (105*4)
szattila Creative Commons License 1999.07.01 0 0 5
Teljesen egyet értek Cuccal, ha az AMD nem fejlesztené ilyen sebességel a sokak által lenézett csippjeit akkor az intel :
1. Monopol helyzetéből eredően kábé háromszor ennyiért adná a jónépnek a dolgait.
2. Lehet, hogy a fejlesztések sem tartanának ott ahol tartanak. (Most jönne ki a 166 Pentium persze MMX nélkül mert azt nem fejlesztenék ki..)

Szóval rémhírterjesztések ellenére megbízható, és kellemes árú processzorokat gyárt az AMD. Ja és az első K7-es procikat leszállították a nagyobb cégeknek (200Mhz külső frekis alaplapokkal...)

Üdv szattila

Előzmény: Cuc (4)
Cuc Creative Commons License 1999.06.30 0 0 4
Hello

Szerintem nagyon jó ez a K6-2. Nálam is egy 333 MHz-es példány duruzsol 380-on egy Epox alaplapban. Szerencsésnek mondhatom magam, most vettem egy Voodoo3 AGP-s kártyát, és mondhatom minden probléma nélkül működik a gépben.
Super7 alaplaphoz egyébként Voodoo kártyák (2, 3) passzolnak vagy újabban TNT2-esek a legújabb, 3DNow!-t támogató driverrel (van egy cikk az Anandtech weboldalán Super7 + VGA kártyákról).
A K6-2 most még elég jó befektetés a 3DNow! miatt, de lehet, hogy később érdemes lesz felülvizsgálni a bővítés irányát: mondjuk ha megjelenik a celeronokban a KNI utasításkészlet.
Sajnálom az AMD-t, kár, hogy nem tud annyi chipet gyártani, amennyire igény volna, a K6-3 még sehol, pedig már februárban bejelentették. Azt is sajnálom, hogy a játék újságokban az AMD-t lekezelő cikkek jelennek meg, pedig nem kellene elfelejteni, hogy az olcsó celeronokat neki köszönhetjük.

Előzmény: fokukac (-)
szattila Creative Commons License 1999.06.29 0 0 3
Hali !

Úgy jó három hónapja használok egy K6-2 266-ot. Nekem minden feszültég bizgálá nélkül 300-on simán hajlandó menni. Különösebb rossz élményem nincs vele, minden szépen elszaladgál. Mivel nem nagyon vagyok 3D FPS- játékos (még 3D kártyám sincs) ezért a 3Dnow!-ról nem sokat tudok. Mostanában szeretném lecserélni kissé koros ET6000 kártyámat valami AGP-s szörnyre. Sokszor hallottam, hogy a super7-es alaplapokkal nem egyszerű összehozni az AGP-s kártyákat. Majd, ha meglesz megírom mi volt.

Üdv. szattila

fokukac Creative Commons License 1999.06.29 0 0 2
Hát, ami azt illeti, nem kényeztettek el a hozzászólásaitokkal...
Na mindegy, már kezdek álmosodni, jó éjt.
fokukac Creative Commons License 1999.06.29 0 0 1
Hát még a K7-re !
fokukac Creative Commons License 1999.06.29 0 0 topiknyitó
Sziasztok, szeretnék nyitni egy topicot, a "Celeron tapasztalatok" mintájára.
Szóval, lécci, írjátok le, milyen élményetek, benyomásotok van az AMD k6-2, K6-III, valamint K7 procikról

Kösz,

Balage

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!