Keresés

Részletes keresés

archimedex Creative Commons License 2005.03.04 0 0 27

szerintem toltsd le az angol verziot a www.freeciv.org-rol ott van dokumentacio is a DOCS menupont alatt eleg kimerito.

 

Az alapok: van 3 fele termelheto "dolog": food, shield, trade

Ha van egy x nagysagu varosod es osszejon 10*x kajatartalek akkor no egyet a varos, granary eseten 5*x.

A shield hatarozza meg milyen gyorsan termel epitmenyt vagy egyseget a varos.

Asszem ezen is lehet epuletekkel valtoztatni.

 

A trade harom fele oszlik az adokulcsok alapjan (Taxes) Science Tax Luxury.

Az elso vonatkozik a kutatasra a masodik a bejovo penzre a harmadik meg a happynessre.

 

Na ha ez utobbi alacsony akkor lazadoznak a nepek a varosokban:

 

A kov okai lehetnek:

-tul sok idegen hadsereg van a varos korul

-nincs szorakozasi lehetoseg (temple kell meg colosseum) azt hiszem a temple tuti.

-tul sok hadsereget tart fenn a varos.

-kicsi a Luxury rate.

-nem megfelelo uralmi rendszer (legjobb a democracy)

 

A legegyszerubb a kov dolgot csinalni. Luxuryt felnyomni, a lazadozo varosban a minimapen nehany urget felszabaditani es Elvisen hagyni (ez noveli a happinest)

A maradek urget azokra a mezokre rakni ahol a legtobb shield terem (kozepso szam a 3 bol) worklistben temple-t epiteni. Ha sok a penzed akkor Buy. Utana vissza mindent.

 

Vannak meg wonderek is amik segitenek (Bach katedralisa)

 

Meg egy csomo mindenre kell vigyazni meg figyelni. Pl hogy hova teszed le az elso varost, milyen sorrendben kutatsz ki uj dolgokat, (asszem elso Alphabet a goalt meg Republicra kell allitani) Ezek nagyon fontosak. Amint megvan a republic at kell ra valtani.

 

Ha settler vagy engineer van a varos felugyelete alatt azok visznek el koronkent kajat, a harcolo egysegek meg shielder. Ennyivel ugye kisebb a termeles. Szoval nem erdemes nagy csapatokat allomasoztatni bekeidoben mert csak a termelest lassitjak.

 

A wonderek kozul Magellan, Bach, Sun Tzu

Ha a tobbiek elhuztak fejlesztesben akkor Great Library.

 

Eleg komplex jatek, most keszul a 2-es verzio ki lehet probalni a beta verziot.

Ha tudsz angolul akkor a doc-ok kozott egy csomo taktika van gepek ellen.

Az emberek ellen allitolag mashogy kell jatszani. Erre vannak szerverek pl a pubserver.freeciv.org

Ott le lehet tolteni egy csomo savegamet aztan tanulmanyozni.

 

na remelem segitettem egy kicsit.

 

Laci

 

 

Előzmény: kisszszoros (26)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.04 0 0 26

van egy ingyenes programokat propagáló oldal, ahonnan elindulva letöltöttem egy verziót, ami valami automatizmus alapján (valszleg windoz nyelv beállítás) kiválasztotta a magyar nyelvet.

az oldal címe: www.xpedition.mine.nu

 

Sajnos nekem nem megy valami jól a játék, nagyon lázadoznak a városokban. miért?

Előzmény: archimedex (25)
archimedex Creative Commons License 2005.03.03 0 0 25

En nem vacakoltam  a magyar verzioval, mert beszelek angolul. Szerintem azt a keveset erdemes szotarazni es a stabil angol verziot hasznalni. Egyebkent honnan lehet letolteni a magyart?

 

Ha van kerdesed akkor kerdezz, mondjuk annyira nem vagyok otthon benne, majd ketten kitalaljuk. Elvileg a freeciv.org foruman van valami magyar urge aki asszem eleg jo a temaban.

 

Laci

Előzmény: kisszszoros (24)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.03 0 0 24

Nem baj, minek nyissak újat?

 

Neked a magyarított verzió jól megy? nincsenek benne problémás részek?

Előzmény: archimedex (23)
archimedex Creative Commons License 2005.03.03 0 0 23

hi

 

Ujrainditasz egy 4 eves topicot aztan csodalkozol hogy nem ir senki :)

 

En neha szoktam jatszani vele, szerintem megunhatatlan.

 

Laci

Előzmény: kisszszoros (22)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 22
Naaaa! gyerünk, ne csak magamban legyek!!!
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 21

Tessék nekiugrani, letölteni, jáccani vele, és beszélni róla, hogy mások is jáccák!!

Méltatlanul mellőzött játék, és a magyarítása is félbemaradt ezmiatt!!!

kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 20
Mostanában senki sem játszik ilyet?
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 19

Ahoj!

 

Igencsak eljárt az idő, eltelt közel négy év az uccsó hozzászólás óta.

A neten is hiába gyúrok friss infókra, nincsenek komolyabb oldalak a játékkal kapcsolatban.

 

Letöltöttem a minap a játékot, csak épp egy csomó dolgot nem értek, hogy hogyan működik..

Például a helpnek csak egy része magyar, és van egy csomó egyéb infó képernyő ahol &vagy% jelek vannak csak értelmes szöveg helyett..

 

Amúgy a játék nagyon baró, bár a nép állandóan lázong...

slate Creative Commons License 2001.11.09 0 0 18
Az egységek átrajzolása megoldható, a freeciv.org on van hozzá howto, én nem próbáltam, de elég hekkelősnek tűnik. A scenárió sajnos azt hiszem keményebb dió. A térképgenerálás alapszáma befolyásolja hogy sok kis sziget legyen vagy néhány kontinens. Lásd a freeciv.org on ismét:)
A mentés azért van a szerveren, mert a logika szerint, ha hálózaton játszol, akkor csak a szerveren van meg az egész állás. Egyébként is, ahogy olvastam, arra halad a fejlesztés hogy a klienst butítsák.
Nekem nincs időm sajnos erre a játékra, csak hódítózni tudok mert az mindenhonnan el tudom érni. De otthon szoktam játszani egyedül.
sziasztok
slate
Előzmény: Törölt nick (16)
dacas Creative Commons License 2001.11.08 0 0 17
Hali!

Biztos lehet átrajzolni, csak nem tudom hogyan...
OK, akkor tavasszal indul a parti (addig meg 5-szer meghódítom a világot 10 űrhajót küldök az Alpha Centaury-ra...

Csá.

dacas

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.07 0 0 16
folyjon ki a szemem, ha magamtól láttam a mentés opciót, a helpben, na de vak vagyok :)) köszi szépen!

hálózat egyelőre nem játszik, csak egy kétgépes LAN-t csináltam otthon, talán tavasszal lesz internet is, addigra talán rájövök egyre s másra

egységek átrajzolása megoldható? a szabályok módosítgatására már rátaláltam, de egyelőre csínján bánok a variálgatásokkal

Előzmény: dacas (14)
dacas Creative Commons License 2001.11.07 0 0 15
Hali!

6. indítsd el a kliens programot: civclient
7. kattints rá az "OK" gombra
8. lépjenek be a többiek is (ha hálóban játszol
gépi játékosoknak természetesen NEM kell
belépni)
9. a civserver paracssorába gépeld be: start
10. üss "enter"-t
11. élvezkedj...

dacas

Előzmény: dacas (14)
dacas Creative Commons License 2001.11.07 0 0 14
Hali!

A következő módon tudod visszatölteni a játékot:
1: lépj be a könyvtárba, ahol a mentés van
2. gépeld be: civserver -f XXXX.gz
3. ha begépeled: civserver --help kiírja az
összes paramétert. Ez ált. a többi linuxos
programnál is működik. Máskor !!léci!! ezzel
próbálkozz először.
4. a haverommal benne vagyunk egy hálózatos
parti lehetőségében.
5. Csá.

dacas

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.06 0 0 13
hali!

nem vagyok egy nagy spíler, de a civ típusú stratégiákért mindig bomoltam (szerintem dosemu-t is azért fogok a gépre rakni, hogy a szépemlékű colonize-zal játszhassak :)), de a freeciv egyelőre nagyon nem áttekinthető számomra. a szervert szépen elindítom, hozzáadok pár játékost (lehet népeket is, vagy csak vezetőket?), de arra pl. még nem jöttem rá, hogy ilyen szerver-kliens megoldással lehet-e mentett állást betölteni (a home-ba szorgosan ment).

ill. saját scenario-k, egységek stb. gyárthatók-e?

Nyegleo Creative Commons License 2001.01.30 0 0 12
Kicsit keson de hozzaszolnek.
Linuxra van de csak keresekedelmi valtozatban civ1 es civ2. A Lokigames adja oket ki ami elegge elen jaro a kedvelt jatekok Linux-ra atirasaban. Persze ez fizetos:(
azert ide teszek egy linket:
Lokigames

Udv Nyegleo

Előzmény: LamaXX (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.05 0 0 11
No, így ez korrekt válasz, a múltkorinak csak a vége nem tetszett.Ok megértettem.

Bye

Előzmény: LamaXX (10)
LamaXX Creative Commons License 2001.01.05 0 0 10
Winemuval igen, egy működö linux fölött. Azt hiszem, nem erre van szükségünk, mivelhogy ezzel még a windozonlyság se változik sokat, a binaryonlyság és copzrightosság meg semennyit.

Különben én anno még civ2-től kaptam kedvet a civhez. A civ1 nem jött be.

Aztán jött linux, ami elhozta a freecivet is az életembe, és azota minden teljesen lágy, selymes és tiszta a nehéz napokon :)

Rossz hirem van. Eltévesztetted a topicokat. Ez ugyanis LINUXOS topic. NEM win31es topic. És FREECIV topic. NEM generális CIV és nem is CIV2 topic.

Egyvalami, ami melletted szól, az a segitőkészséged. Úgyhogy most már csak azt mondom, hogy

Köszönöm, nem kérjük.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.04 0 0 9
Menj te a fenébe (ide még akartam tenni egy jelzőt ,de inkább elhagyom)!

Ha az utolso mondatot nem teszed hozzá azt mondom ok.Na de kérem szépen engem csak ne akarj elküldeni te a fenébe.

- asszem megy a civ2 linux alatt is, van egy haverom majd ő megnézni

Előzmény: LamaXX (8)
LamaXX Creative Commons License 2001.01.02 0 0 8
Igazán rendes Tőled, de mi, elveink foglyai vagyunk. Utáljuk a
- windozonly cuccokat
- binaryonly cuccokat
- copyrightos cuccokat.

Röviden és velősen: menj a fenébe.

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.01 0 0 7
Szerintem civ2 -t próbáljátok ki multiban ,manapság az a legjobb net-en is játszható civ , ha esetleg kéne valakinek akkor az írjon ide vagy az emilcímemre, 17 mega tömörítve a game.
LamaXX Creative Commons License 2000.11.20 0 0 6
Hehe, a topic csak ne süllyedjen :-) A freecivet én is nagyon szeretem :-)

LamaXX

rayn Creative Commons License 2000.11.18 0 0 5
Jaj, ne! Nagyon süllyed ez a topic.
Pedig úgy kipróbálnám már ezt e Freeciv-et!

Lehet, hogy egy gépet is tudnék, amin állandóan menne a Freeciv szerver.
:)

rayn Creative Commons License 2000.11.16 0 0 4
Feltettem! Jó lenne mihamarabb kipróbálni!
Persze kéne némi segítség.
Annyit már tudok, hogy nyomogatni kell a "turn done" és az "auto explore" gombokat és történik valami, meg üzeneteket irkál ki...
Ha esetleg van magyar nyelvű doksi az megkönnyítené a dolgot. Ha nincs az se baj, hamar belejövök! :)))

Szóval próba mikor?

layne Creative Commons License 2000.10.30 0 0 3
Sziasztok!
Most már a legújabb az 1.11.4-es.
A hálózatos játék mindenképpen sokkal jobb mint az AI-s ezért jó lenne egy magyar metaserver.
Imho indulásnál egy-két szerveropciót érdemes átállítani, (pl. techlevel, researchspeed), hogy lehessen gyorsan artillery-kkel, tankokkal és vadászbombázókkal meg cirkálókkal taktikázni.
Sajnos az a tapasztalatom, hogy elég kevés a hálózatos játékos másrészt meg ha sokáig tart, a legtöbben kiszálnak.
'Szal én mindenképpen benne lennék.
Üdv,
al
syntern Creative Commons License 1999.07.17 0 0 2
Megjelent a legujabb freeciv verzio, 1.8.1-es verzioszammal. Mindenkinek ajanlom letoltesre. www.freeciv.org

bye,
Syntern

InfraRED Creative Commons License 1999.06.28 0 0 1
tedd fel a disztribuciodnak megfelelo csomagot a www.freeciv.org-rol.
Utana ket programot kapsz..
egy civserver nevu, ezzel tudsz szervert indini,
es egy civ nevu, amivel jatszani tudsz.
Miutan a szervert elinditottad, utana a kliensel hozzakapcsolodsz..
A szerverben help parancsal kerhatsz segitseget.
Ha beallitottal mindent, beraktad az esetleges AI playereket es minden jatekos belepett, akkor s parancsal inditod a jatekot..
menteni a szerveren lehet (save parancsal)
ha minden jatekos bekapcsolodott, akkor s-
Előzmény: Pozsi (0)
Pozsi Creative Commons License 1999.06.27 0 0 0
En szivesen, de nem tom hogy kell felkapcsolodni. Esetleg ird le ide, hogy hogyan megy. Vagy inkabb RTFM?

Udv: Pozsi

Előzmény: John Zero (-)
John Zero Creative Commons License 1999.06.26 0 0 topiknyitó
Aki ismeri a jatekot, az tudja, mirol van szo, aki nem, annak most elmondom ;)
A Civilization (es Civ. II) nevu Sid Meier fele jatekot gondolom sokan ismerik meg a 'hoskorbol' ;)
Ez gyakorlatilag egy strategiai jatek, egysegeket kell tologatni, felfedezni, varosokat epiteni es azokban termelni. A sema legalabbis biztosan ismeros mindenkinek.
A FreeCiv (http://www.freeciv.org) gyakorlatilag ehhez nagymertekben hasonlo (erdemes nezegedni a site-ot is).

A Freeciv internetre keszult, halozati merkozesekre (bar mar van benne AI player is, de az meg fejlesztes alatt van).

En szoktam jatszani idonkent a haverommal, de sajnos ketten kevesen vagyunk a jatekban. Ezert nyitottam ezt a temat, akit erdekel a jatek, kiprobalgatta es beszallna egy-egy jatekba, az irjon ide vagy az emilemre.

Gyakorlatilag estenkent szoktunk jatszani, kezdes lehet 18 es 24h kozott, a jatek hossza kb. 3-6 ora (vagy hosszabb).

Jatszhatunk esetleg 2 ember 2 ember ellen felallasban is, ha az jo.

Szoval jatekosokat varunk, mert tenyleg szuper ez a jatek, csak tobb player kell hozza ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!