Keresés

Részletes keresés

archimedex Creative Commons License 2005.03.03 0 0 25

En nem vacakoltam  a magyar verzioval, mert beszelek angolul. Szerintem azt a keveset erdemes szotarazni es a stabil angol verziot hasznalni. Egyebkent honnan lehet letolteni a magyart?

 

Ha van kerdesed akkor kerdezz, mondjuk annyira nem vagyok otthon benne, majd ketten kitalaljuk. Elvileg a freeciv.org foruman van valami magyar urge aki asszem eleg jo a temaban.

 

Laci

Előzmény: kisszszoros (24)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.03 0 0 24

Nem baj, minek nyissak újat?

 

Neked a magyarított verzió jól megy? nincsenek benne problémás részek?

Előzmény: archimedex (23)
archimedex Creative Commons License 2005.03.03 0 0 23

hi

 

Ujrainditasz egy 4 eves topicot aztan csodalkozol hogy nem ir senki :)

 

En neha szoktam jatszani vele, szerintem megunhatatlan.

 

Laci

Előzmény: kisszszoros (22)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 22
Naaaa! gyerünk, ne csak magamban legyek!!!
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 21

Tessék nekiugrani, letölteni, jáccani vele, és beszélni róla, hogy mások is jáccák!!

Méltatlanul mellőzött játék, és a magyarítása is félbemaradt ezmiatt!!!

kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 20
Mostanában senki sem játszik ilyet?
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.10 0 0 19

Ahoj!

 

Igencsak eljárt az idő, eltelt közel négy év az uccsó hozzászólás óta.

A neten is hiába gyúrok friss infókra, nincsenek komolyabb oldalak a játékkal kapcsolatban.

 

Letöltöttem a minap a játékot, csak épp egy csomó dolgot nem értek, hogy hogyan működik..

Például a helpnek csak egy része magyar, és van egy csomó egyéb infó képernyő ahol &vagy% jelek vannak csak értelmes szöveg helyett..

 

Amúgy a játék nagyon baró, bár a nép állandóan lázong...

slate Creative Commons License 2001.11.09 0 0 18
Az egységek átrajzolása megoldható, a freeciv.org on van hozzá howto, én nem próbáltam, de elég hekkelősnek tűnik. A scenárió sajnos azt hiszem keményebb dió. A térképgenerálás alapszáma befolyásolja hogy sok kis sziget legyen vagy néhány kontinens. Lásd a freeciv.org on ismét:)
A mentés azért van a szerveren, mert a logika szerint, ha hálózaton játszol, akkor csak a szerveren van meg az egész állás. Egyébként is, ahogy olvastam, arra halad a fejlesztés hogy a klienst butítsák.
Nekem nincs időm sajnos erre a játékra, csak hódítózni tudok mert az mindenhonnan el tudom érni. De otthon szoktam játszani egyedül.
sziasztok
slate
Előzmény: Törölt nick (16)
dacas Creative Commons License 2001.11.08 0 0 17
Hali!

Biztos lehet átrajzolni, csak nem tudom hogyan...
OK, akkor tavasszal indul a parti (addig meg 5-szer meghódítom a világot 10 űrhajót küldök az Alpha Centaury-ra...

Csá.

dacas

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.07 0 0 16
folyjon ki a szemem, ha magamtól láttam a mentés opciót, a helpben, na de vak vagyok :)) köszi szépen!

hálózat egyelőre nem játszik, csak egy kétgépes LAN-t csináltam otthon, talán tavasszal lesz internet is, addigra talán rájövök egyre s másra

egységek átrajzolása megoldható? a szabályok módosítgatására már rátaláltam, de egyelőre csínján bánok a variálgatásokkal

Előzmény: dacas (14)
dacas Creative Commons License 2001.11.07 0 0 15
Hali!

6. indítsd el a kliens programot: civclient
7. kattints rá az "OK" gombra
8. lépjenek be a többiek is (ha hálóban játszol
gépi játékosoknak természetesen NEM kell
belépni)
9. a civserver paracssorába gépeld be: start
10. üss "enter"-t
11. élvezkedj...

dacas

Előzmény: dacas (14)
dacas Creative Commons License 2001.11.07 0 0 14
Hali!

A következő módon tudod visszatölteni a játékot:
1: lépj be a könyvtárba, ahol a mentés van
2. gépeld be: civserver -f XXXX.gz
3. ha begépeled: civserver --help kiírja az
összes paramétert. Ez ált. a többi linuxos
programnál is működik. Máskor !!léci!! ezzel
próbálkozz először.
4. a haverommal benne vagyunk egy hálózatos
parti lehetőségében.
5. Csá.

dacas

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.06 0 0 13
hali!

nem vagyok egy nagy spíler, de a civ típusú stratégiákért mindig bomoltam (szerintem dosemu-t is azért fogok a gépre rakni, hogy a szépemlékű colonize-zal játszhassak :)), de a freeciv egyelőre nagyon nem áttekinthető számomra. a szervert szépen elindítom, hozzáadok pár játékost (lehet népeket is, vagy csak vezetőket?), de arra pl. még nem jöttem rá, hogy ilyen szerver-kliens megoldással lehet-e mentett állást betölteni (a home-ba szorgosan ment).

ill. saját scenario-k, egységek stb. gyárthatók-e?

Nyegleo Creative Commons License 2001.01.30 0 0 12
Kicsit keson de hozzaszolnek.
Linuxra van de csak keresekedelmi valtozatban civ1 es civ2. A Lokigames adja oket ki ami elegge elen jaro a kedvelt jatekok Linux-ra atirasaban. Persze ez fizetos:(
azert ide teszek egy linket:
Lokigames

Udv Nyegleo

Előzmény: LamaXX (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.05 0 0 11
No, így ez korrekt válasz, a múltkorinak csak a vége nem tetszett.Ok megértettem.

Bye

Előzmény: LamaXX (10)
LamaXX Creative Commons License 2001.01.05 0 0 10
Winemuval igen, egy működö linux fölött. Azt hiszem, nem erre van szükségünk, mivelhogy ezzel még a windozonlyság se változik sokat, a binaryonlyság és copzrightosság meg semennyit.

Különben én anno még civ2-től kaptam kedvet a civhez. A civ1 nem jött be.

Aztán jött linux, ami elhozta a freecivet is az életembe, és azota minden teljesen lágy, selymes és tiszta a nehéz napokon :)

Rossz hirem van. Eltévesztetted a topicokat. Ez ugyanis LINUXOS topic. NEM win31es topic. És FREECIV topic. NEM generális CIV és nem is CIV2 topic.

Egyvalami, ami melletted szól, az a segitőkészséged. Úgyhogy most már csak azt mondom, hogy

Köszönöm, nem kérjük.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.04 0 0 9
Menj te a fenébe (ide még akartam tenni egy jelzőt ,de inkább elhagyom)!

Ha az utolso mondatot nem teszed hozzá azt mondom ok.Na de kérem szépen engem csak ne akarj elküldeni te a fenébe.

- asszem megy a civ2 linux alatt is, van egy haverom majd ő megnézni

Előzmény: LamaXX (8)
LamaXX Creative Commons License 2001.01.02 0 0 8
Igazán rendes Tőled, de mi, elveink foglyai vagyunk. Utáljuk a
- windozonly cuccokat
- binaryonly cuccokat
- copyrightos cuccokat.

Röviden és velősen: menj a fenébe.

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.01 0 0 7
Szerintem civ2 -t próbáljátok ki multiban ,manapság az a legjobb net-en is játszható civ , ha esetleg kéne valakinek akkor az írjon ide vagy az emilcímemre, 17 mega tömörítve a game.
LamaXX Creative Commons License 2000.11.20 0 0 6
Hehe, a topic csak ne süllyedjen :-) A freecivet én is nagyon szeretem :-)

LamaXX

rayn Creative Commons License 2000.11.18 0 0 5
Jaj, ne! Nagyon süllyed ez a topic.
Pedig úgy kipróbálnám már ezt e Freeciv-et!

Lehet, hogy egy gépet is tudnék, amin állandóan menne a Freeciv szerver.
:)

rayn Creative Commons License 2000.11.16 0 0 4
Feltettem! Jó lenne mihamarabb kipróbálni!
Persze kéne némi segítség.
Annyit már tudok, hogy nyomogatni kell a "turn done" és az "auto explore" gombokat és történik valami, meg üzeneteket irkál ki...
Ha esetleg van magyar nyelvű doksi az megkönnyítené a dolgot. Ha nincs az se baj, hamar belejövök! :)))

Szóval próba mikor?

layne Creative Commons License 2000.10.30 0 0 3
Sziasztok!
Most már a legújabb az 1.11.4-es.
A hálózatos játék mindenképpen sokkal jobb mint az AI-s ezért jó lenne egy magyar metaserver.
Imho indulásnál egy-két szerveropciót érdemes átállítani, (pl. techlevel, researchspeed), hogy lehessen gyorsan artillery-kkel, tankokkal és vadászbombázókkal meg cirkálókkal taktikázni.
Sajnos az a tapasztalatom, hogy elég kevés a hálózatos játékos másrészt meg ha sokáig tart, a legtöbben kiszálnak.
'Szal én mindenképpen benne lennék.
Üdv,
al
syntern Creative Commons License 1999.07.17 0 0 2
Megjelent a legujabb freeciv verzio, 1.8.1-es verzioszammal. Mindenkinek ajanlom letoltesre. www.freeciv.org

bye,
Syntern

InfraRED Creative Commons License 1999.06.28 0 0 1
tedd fel a disztribuciodnak megfelelo csomagot a www.freeciv.org-rol.
Utana ket programot kapsz..
egy civserver nevu, ezzel tudsz szervert indini,
es egy civ nevu, amivel jatszani tudsz.
Miutan a szervert elinditottad, utana a kliensel hozzakapcsolodsz..
A szerverben help parancsal kerhatsz segitseget.
Ha beallitottal mindent, beraktad az esetleges AI playereket es minden jatekos belepett, akkor s parancsal inditod a jatekot..
menteni a szerveren lehet (save parancsal)
ha minden jatekos bekapcsolodott, akkor s-
Előzmény: Pozsi (0)
Pozsi Creative Commons License 1999.06.27 0 0 0
En szivesen, de nem tom hogy kell felkapcsolodni. Esetleg ird le ide, hogy hogyan megy. Vagy inkabb RTFM?

Udv: Pozsi

Előzmény: John Zero (-)
John Zero Creative Commons License 1999.06.26 0 0 topiknyitó
Aki ismeri a jatekot, az tudja, mirol van szo, aki nem, annak most elmondom ;)
A Civilization (es Civ. II) nevu Sid Meier fele jatekot gondolom sokan ismerik meg a 'hoskorbol' ;)
Ez gyakorlatilag egy strategiai jatek, egysegeket kell tologatni, felfedezni, varosokat epiteni es azokban termelni. A sema legalabbis biztosan ismeros mindenkinek.
A FreeCiv (http://www.freeciv.org) gyakorlatilag ehhez nagymertekben hasonlo (erdemes nezegedni a site-ot is).

A Freeciv internetre keszult, halozati merkozesekre (bar mar van benne AI player is, de az meg fejlesztes alatt van).

En szoktam jatszani idonkent a haverommal, de sajnos ketten kevesen vagyunk a jatekban. Ezert nyitottam ezt a temat, akit erdekel a jatek, kiprobalgatta es beszallna egy-egy jatekba, az irjon ide vagy az emilemre.

Gyakorlatilag estenkent szoktunk jatszani, kezdes lehet 18 es 24h kozott, a jatek hossza kb. 3-6 ora (vagy hosszabb).

Jatszhatunk esetleg 2 ember 2 ember ellen felallasban is, ha az jo.

Szoval jatekosokat varunk, mert tenyleg szuper ez a jatek, csak tobb player kell hozza ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!