Keresés

Részletes keresés

Liquid_FX Creative Commons License 2000.01.09 0 0 27
Aha. drive. Mint cd-rom meghajtó. Kell venned a bótba, ha oem win98-at akarsz, mert aztat elvileg csak hardverrel eggyütt lehet forgalomba hozni. És azért minimum, mert az a legolcsóbb hardvereszköz, amivel még meg tudod venni, egyébiránt veheted még telejes géppel, vagy proci+alaplap, vagy winyo.) Ha nincs hardvervásárlás-elvileg-nem adhatnak el neked oem-et, csak dobozossat: plusz 15 rongy.

Liq.

Előzmény: Lord Csaba (25)
KoZi Creative Commons License 2000.01.08 0 0 26
Szerintem nem lehet így lerakni a nagyesküt amellett hogy dobozos vagy OEM. Például a Windows 98-nál tök mindegy hogy OEM vagy dobozos ( a dobozban 1kg-al több papaír kapsz), de például a Voodoo3-as kártyánál jobb lett volna ha dobozost veszek és nem OEM-et, ugyanis 3 Full játékot adtak hozzá Unreal, Descent3 és Fifa 99 (2999+7999+7999).
Lord Csaba Creative Commons License 2000.01.03 0 0 25
Drive-ot? Na persze!
Előzmény: Liquid_FX (23)
Lord Csaba Creative Commons License 2000.01.03 0 0 24
Sziasztok!

Nem csak a doboz hanem a support sincs benne. Ezert aztan nem mindegy, hogy melyik forgalmazotol veszel OEM Windowsos gepet, mert ismerek olyan helyet ahol az NTnel azt sem tudtak, hol talaljak a hibauzeneteket (amik azert keletkeztek, mert benak voltak). Na most kepzeld el amikor az MS support elkuld a sunyiba egy ilyen forgalmazohoz tamogatasert...

Előzmény: bdadam13 (22)
Liquid_FX Creative Commons License 2000.01.03 0 0 23
Az OEM windowshoz valóban nincsen doboz, csak cd és kézikönyv, rajta az M$ eredetiséget bizonyitó ragaszával és a regszámmal. Mondjuk azt nem tudom, hogy a nem OEM-hez jár e doboz- szerintem nem. Ellenben az OEM mellé mindenképpen "kapsz" minimum egy CD-ROM driveot, mert anélkül nem veheted meg...
Előzmény: bdadam13 (22)
bdadam13 Creative Commons License 2000.01.03 0 0 22
Hello mindenki!

Még azt is megmondhatná valaki, hogy programban (pl. Windows) az OEM csak annyit jelent, hogy nem adnak hozzá dobozt?
Amúgy köszi a mostani hozzászólásokat.

ByE

oz Creative Commons License 2000.01.03 0 0 21
Az OEM szerintem is Original Equipment Manufacturer -t jelent (meg az angol-magyar számítástechnikai kisszótár szerint is :)

Nemrégen vettem egy új egeret, egy OEM MS IntelliMouse-t. Egy zacsiban kaptam, mindenféle szoftver nélkül. Mivel az NT 4.0 nem támogatja alapból a görgőt, igencsak megizzadtam, mire sikerült hozzá megfelelő drivert találni. Még az MS honlapján is csak update található.

Spring. Creative Commons License 2000.01.03 0 0 20
Háj!

Az OEM tudtommal Other Equipment Manufacturer - t jelent. Egy szakszövegben találkoztam vele, de elképzelhető, hogy rosszul emlékszem. Ti hogyan tudjátok?

mulatt Creative Commons License 2000.01.03 0 0 19
Akkor egy kis tájékoztató.

Oem nem adható kiskereskedelmi forgalomban, mert lényege, hogy alkatrészként árúsítják. Tehát valaki hozzáértő építi be és installálja. (Ezért kapott valaki noname, másolt floppyt.) Ebből következően pl. a Ms nem ad támogatást, hanem az eladóhoz küld. Ezért olcsóbb, mert nem regisztrálod a hagyományos módon és nem kell nekik foglalkozni Veled.

Scsi-ben is van doboz nélküli.
Prociban mindenképpen a dobozos javasolt, mert összeszerelni a hűtéssel nem a legkönyebb. Ha nincs rugalmas hővezető illesztés megfőzheted a procidat. Nincs jobb szigetelő, mint néhány tizedmiliméteres légrés, és nincs tökéletesen sima felület.

Alegjobbakatkívánjapróbálkozásaikhozmulatt

bdadam13 Creative Commons License 2000.01.02 0 0 18
Mármint ebben a topicban.
bdadam13 Creative Commons License 2000.01.02 0 0 17
Gondoltam felhozom a fórumot, hátha érdekel még valakit.
De ez itt 2000 első hozzászólása is.

ByE

ban Creative Commons License 1999.07.24 0 0 16
Az OEM cuccot elvileg meg sem vehetnéd a kiskerben. Ezt a gyártók új PC-kbe szánják. Azért, hogy ne kelljen még egy tucat dobozt hazavinned az új számítógép mellé, meg persze mi értelme lenne. Elméletben ezeket nem lehetne kiskerekben árulni.
Egyébként ugyan az a két dolog, csak kapsz egy szép dobozt is, ha azt veszed. Aztán egy idő után ugysem tudod hova rakni.
ban Creative Commons License 1999.07.24 0 0 15
ljkg
ban Creative Commons License 1999.07.24 0 0 14
Az OEM cuccot elvileg meg sem vehetnéd a kiskerben. Ezt a gyártók új PC-kbe szánják. Azért, hogy ne kelljen még egy tucat dobozt hazavinned az új számítógép mellé, meg persze mi értelme lenne. Elméletben ezeket nem lehetne kiskerekben árulni.
Egyébként ugyan az a két dolog, csak kapsz egy szép dobozt is, ha azt veszed. Aztán egy idő után ugysem tudod hova rakni.
ban Creative Commons License 1999.07.24 0 0 13
ljkg
Don Mikele Creative Commons License 1999.07.17 0 0 12
Fotel.... vagy bárki más!

Azt mondod, az ASUS-t hamisitják és a neten lelhető leirás,hogy azt hogy lehet észrevenni, megköszöném ha vmibővebb infóról szolgálnál, mert épp olyat szemeltem ki magamnak fejlesztés céljából.

Kösz
Don Mikele

Előzmény: fotel (7)
kishal Creative Commons License 1999.07.13 0 0 11
OEM - Original Equipment Manufacturer (asszem) Kb. annyit tesz, amit jelent. Meg amit erzel beleole - olcsobb.

Amugy meg dobozos hangkartyarol - en az MX300-at ugy vettem, egyreszt tavaly ev vegen meg csak ugy lehetett, masreszt akkor meg nem volt olyan oreg a HalfLife :-)

Előzmény: mirach (6)
oldbubuci Creative Commons License 1999.07.07 0 0 10
Mindenbol van dobozos. Sot. Csakhat, a cegek is meg akarnak elni valamibol. Videken kifejezetten ilyen a helyzet tapasztalatom szerint. Mirt ugyanazt a tipus Hdd-t Szolnokon 'ujsagpapirba csomagolva' tettek elem, Poston mog dobozban. Kerdesemre Szolnokon a forrast okoltak. Sot, szinte mindennapos, hogy a drivert sem kapja meg az illeto multimedias, uj PC-hez. Ha megis, fenyegetozes, karaomkodas, egymas oseinek felemlegetese, de a vegen kap egy - esetleg tobb - Noname lemezt, aztan szevasz. Hat ennyit a magyar kereskedoi kulturarol PC vonalon
Hellhammer Creative Commons License 1999.07.07 0 0 9
Még hogy HDD nincs dobozos! Múltkor láttam a nagykerben, volt a dobozban harminc HDD... :-))
Mike Creative Commons License 1999.07.07 0 0 8
OEM dobozos!
vagysi inkabb ooo...
dobozos OEM?
Hm... most mar mindegy...

Mike

fotel Creative Commons License 1999.07.07 0 0 7
KeFE hologrammot nézted?

szóval egy lista:
-CPU dobozos
-ALAPLAP csak ASUS-ból megt azt hamisítják és a neten megvan a leírás hogy mibenkülönbözik a hamis doboza az ASUS-tól
-RAM én még ebből nem láttam ramot de ha lehet micront vegyetek
-HDD Mo.-on ebből nem létezik dobozos
-VGA carte csak ha megéti a mellé adott (játék)program
-HANGLAPKA ugyanaz mint a VGA
-Monitor csak dobozos van
-ha M$ natural billentyűzetre szánod el magad (nekem bevált ez az egy microshit termék meg a kormány rlz) akkor dobozost
-egér minek
-joystick/kormány dobozos
-SCSI carte-ügyben nem vagyok otthot
mit hagytam ki???

mirach Creative Commons License 1999.07.07 0 0 6
Kohom...kicsit zavarba vagyok, de...mit jelent az OEM? Miben kulonbozik a dobozostol?
KeFe Creative Commons License 1999.06.30 0 0 5
Lattam en mar dobozos PII-300-ast nem is egyet ami 233-rol lett atszitazva. Ja, es szep inteles foliaban volt a doboz... Onnan lehletett megismerni oket hogy kb 2-3 cm-el nagyobb volt a doboza.
Előzmény: fotel (1)
Gundark Creative Commons License 1999.06.30 0 0 4
Igy igaz. Proc-ból "egészségesebb" a dobozos, mig pl egy hangkártyánál az OEM jobb. Minek kiadni egy rakat pénzt "dobozra"? Nekem az OEM Live!-m tökéletesen müködik.
Gundark
bdadam13 Creative Commons License 1999.06.26 0 0 3
Akkor még egy kérdéssel egészíteném ki a topicot: Ennek mekkora a szerepe a túéhajtásnál( pl. prociknál ) ?
bigfoot Creative Commons License 1999.06.26 0 0 2
Egyetertek Fotel-lel. Szerintem is CPU-bol dobozost erdemes venni, mert abban van mar huto+ventillator => olcsobb mintha kulon venned meg (ez leginkabb a Celeronoknal igaz)
fotel Creative Commons License 1999.06.26 0 0 1
szerintem prociból ha nincs sok különbség akkor dobozost vegyél főleg akkor ha a procid úrajele elérhető úlhajtással is pl egyes p166mmx-ek mentek 233-on és lecsiszolták az ügyes magyarok annak ...
de mostmár mondjuk nem divat de az intelnek szép a doboza
6Boci Creative Commons License 1999.06.25 0 0 0
Egyertelmuen, az oem-et eri meg megvenni. Az a nehany plussz dolog amit a dobozoshoz adnak tulajdonkeppen nem jo semmirre, vagy esetleg mar regi(pl. full jatek).Az megvett hardware leirasat es a mukodteto valamint felhasznaloi szoftveret meg az oem-hez is megkapod.
bdadam13 Creative Commons License 1999.06.25 0 0 topiknyitó
Hello mindenki!!

Itt véleményeket, tapasztalatokat lehet írni arról, hogy vmiből a dobozos vagy az OEM változatot érdemesebb -e megvenni. Proci, hangkártya, stb. (egyszóval minden) jöhet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!