Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 1999.07.02 0 0 129
Kedves Diolen,

millpengő jó lesz? Olyat tudok mutatni... Értéke is kb. stimmel, 1 gramm papír, MÉH-áron.

(ui: HAME, látod? Mondtam, hogy nem értik... :)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (128)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1999.07.02 0 0 128
Kedves HAME!

Ha legközelebb Pesten jársz (vagy én járok feléd), mutass már nekem légy szíves egy eredeti milliforintost vagy millikoronást. Vagy elég, ha mondasz bármit, aminek az értéke milliforintban (10^-3) mérhető :).

Kedves Trebitsch!

A kockafejű informatikusok azt is kitalálták, hogy az ügyféltörzs-állományokban tárolt nevek fix hosszúságúak legyenek, és a végét töltsék fel space-szel. Mondd, Te ki szoktad írni a neved végén a szóközöket? Mondjuk itt fenn, a felhasználónév mezőben...

Diolen Mobi

Trebitsch Creative Commons License 1999.07.01 0 0 127
Kedves HAME,

nálunk is, de ahogy mondod: csak a kockafejű műszakiaknak. A pénzügyészek meg olyan adóbevallásokat írnak, ahol másképp nevezik ugyanazt a dolgot két egymást követő sorban, aztán csodálkoznak, hogy a népek kétharmada hibásan tölti ki...
De legjobban a bankszámlaszámok teccenek. Kockafejű informatikusok kitalálták, hogy minden bankszámlaszám legyen 3x8 számjegyű. Ebből az első 8 a bankfiók, a második 8 az ügyfélazonosító, a harmadik az ügyfél számláit, alszámláit jelöli (ha jól tudom, de a pontos jelentésük nagyjából mindegy).
Namost, a bankosok meg úgy gondolják, hogy ha valakinek csak egy számlája van, akkor az uccsó 8 jegy az csupa nulla, a nulla meg úgyse jelent semmit, úgyhogy ki se írják...
És nem értik, hogy mi ebben a rossz.

Előzmény: HAME (126)
HAME Creative Commons License 1999.07.01 0 0 126
Kedves Diolen,
nálunk a millió az 10^6, azaz Mega (M),
a milliárd az 10^9, azaz Giga (G).
Ellentétben az itt töbször használt (milliónak, milliárdnak) "m" jelöléssel ami mili, azaz 10^-3, azaz ezred.
Mér nálatok nem?
Vagy nálatok is, de csak a kockafejű műszakiaknak? :))
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (124)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.01 0 0 125
Kedves Diolen,

Mondjon le a ferencjóska, lyó. De az összes VIP-hiteles hiteltelen is... Ha kormánypárti, ha ellenzéki.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (124)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1999.07.01 0 0 124
Kedves HAME!

A "kár" jelentős része nem tény, hanem vélemény - a könyvvizsgálóé, az fb-é, Sepseyé vagy az enyém, tulajdonképpen mindegy, mert amíg konkrétan nem kell kifizetni (leírni) a veszteségeket, addig a 150 G (nálatok Giga?) nagyobbik része csak papíron létezik. Az meg sokat kibír. De ha az új menedzsment elég "ügyes", akkor idővel a 150 md-nál is többet lehet veszíteni a valóságban, pld. a jó hitelek kétessé minősítésével és ár alatti workout-jával.

Kedves Trebitsch!

Ferenc József mondjon le! :)

Diolen Mobi

Előzmény: HAME (120)
pindiy Creative Commons License 1999.06.30 0 0 123
Kedves speaker
Figyelmedbe szeretném ajánlani, hogy Princz karrierje és politikus vásárlási akciói már az Antall kormány idején kezdődtek.(Palotás stb.)Bár az akkori udvari szállító elsősorban az MHB volt.Azt is rendesen kellett konszolidálni.Sőt az a Lakitelek sem volt ingyér, de nem emlékszem sem ennek sem a Lendvai utcának a pontos kamatára (opciós) üzletek.
Háthe te tudod és lennél szíves megírni.
A Hornék csak a felhozatalt bővítették a piacon.
Előzmény: speaker (92)
jégtörő Creative Commons License 1999.06.30 0 0 122
Milyen funkciban van most? Remélem semmiben, mióta kivágták az OEP-ből.
Az lenne a korrekt, ha az érintettek minden közmegbízásukról lemondanának. A parlamenti képviselői mandátumról is.
Előzmény: speaker (121)
speaker Creative Commons License 1999.06.30 0 0 121
Azért a Sándor László, aki a legnagyobb görény volt az ügyben, szintén elhúzhatna a sunyiba.
HAME Creative Commons License 1999.06.30 0 0 120
na mégeccer akkor.
Most 5 perce monták a kukactiviben, hogy lezárult a Postabank vizsgálat.
Aszongya a kár jóval több mint 153 GFt. Sepsey többet nem mondott, leadta a papírokat a miniszterelnöknek, ennyi.
Szóval kedves Diolen, milyen papír?
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (117)
HAME Creative Commons License 1999.06.29 0 0 119
Kedves Diolen,

nézem ahogy nézem azon a papíron csak 150 GFt van. Sem a 50 plusz, sem a 20 eltökölt. Nem valami más papírról van szó mégiscsak?

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (117)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.29 0 0 118
Kedves Diolen Mobi,

hát: igen. Huhu.
A qrv@ság ui. nem ott kezdődik, tehát nem ott kerülhető el, hogy
a.) vagy államosítunk, és elsikáljuk az umbuldákat, amiket addig csináltunk, vagy
b.) nem csinálunk semmit.
A qrv@ság az umbuldával kezdődik. Azt nem kellett volna csinálni, illetve (mivel nem etikátlan magatartású pártról, hanem ~emberekről, ~képviselőkről van szó), aki umbuldált, az mongyon le. De ne a párttisztségeiről, mer azok engem baromira nem érdekelnek, hanem a parlamenti mandátumáról.
Mindaddig viszont, amíg egy párt az umbuldázós VIP-tagja mögé áll, és azt takargatja, mentegeti, segíti: addig arról a pártról is megvan a véleményem.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (117)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1999.06.29 0 0 117
Kedves HAME!

Azon a papíron, amelyik szerint a Postabankot 150 milliárddal kell konszolidálni.

Kedves Black!

A konszolidációt általában azzal szokták indokolni, hogy az elmaradása nemcsak a bank működésében okozna zavart, hanem megrendítené a bizalmat az egész pénzügyi rendszerben. Hiszi a piszi. Ha Te is konszolidálódni akarsz, akkor javaslom, hogy kössél csokornyakkendőt. ;)

krz!

A 150 milliárd nem Big Six adat. Olyan ugyanis nincs. Mindhárom könyvvizsgáló lényegesen kisebb adatokat mondott. A 150 milliárd a PM-től (illetve Urbántól) származik.

Kedves BaSand!

Úgy van, ahogy mondod. Tényleg SZVSZ.

Kedves Trebitsch!

Az előző kormányzat '98 eleje óta próbálkozott valamilyen megoldást találni a Postabank konszolidációjára, de meg kellett várniuk a májusi közgyűlést. Képzeld el, ha Hornék államosítják a Postabankot. Nyilván az egész jobboldal azért huhogott volna, hogy így akarják elsikálni a nagy umbuldákat (ami kétségtelen igaz is lett volna). Igy, hogy nem tették meg, ezért kurvák. :)

Diolen Mobi

mamagáj Creative Commons License 1999.06.29 0 0 116
Kedves Black!
Téged azért nem konszolidálnak mert nem vagy elég VIP...
Előzmény: Black (111)
dr. Életkopf Creative Commons License 1999.06.28 0 0 115

Kedves Trebitsch!

Jó, rendben van. Remélem, hogy igazad van.

ON

De a példa talán akkor sem volt rossz. Az egész mögött ugyanis az egyenlőség-egyenlőtlenség problematikája húzódik meg.

Egyszóval, az élet ezernyi területén látunk midenféle hátrányos és előnyös megkülönböztetéseket. Ezek egy részét észre sem vesszül, más részüket elfogadjuk, megint másokat elítélünk.

Nehéz tehát az igazságosság mércéjét alkalmazni, az erkölcsét még inkább. (Mert hogy kinek az erkölcse legyen a zsinórmérték? A "közerkölcs" túl tág fogalom)

Marad a jogi norma. Egyelőre az a legmegbízhatóbb.

Előzmény: Trebitsch (107)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.28 0 0 114
Akkor jó, ha szerinted is olyan volt a PB, mint az M&M Company; szerintem is. Valójában abból se részesedett senki, Milót kivéve.
Hogy ki a PB Milója, azon még gondolkodnom kell. :)

A Fidesz hozta össze a bukó felét... Lehet, én nem értek hozzá.
De ha igazad van: akkor is legalább véget vetnek a zenének. Ideje volt; én nem tudom megítélni, hogy lehetett volna jobban, vagy lehetett volna olcsóbban, gyorsabban... biztosan.

Hamarabb egész biztosan lehetett volna. Sajnos, valami rejtélyes okból az előző kormánynak ez az egész nem jutott eszébe... :)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
BaSand Creative Commons License 1999.06.28 0 0 113
Kedves Diolen Mobi !

1. Bizony, bizony, aki nyalakodott az jól járt. Aki a mézet töltöttr (költségvetés) az nem járt jól.
2. Ez így nem kerek. A könyvvizsgálók nem kaptak TELJES információt. Nem a kupi miatt.
3. A magánvélemény ebben az esetben csak saccolás lehet. A milliárdok megítélése csak pontos adatok birtokában lehetséges, ami nem áll a rendelkezésdre (itt viszont SzVSz)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
krz Creative Commons License 1999.06.28 0 0 112
mobi,

ha harom big six (+egyebek) elverzet, akkor majd pont te mondod meg, hogy mennyivel konszolidaltak tul a bankot. ha egyaltalan, mert a 150 bn azert big six adat.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
Black Creative Commons License 1999.06.28 0 0 111
Kedves Mobil!

Én már nem tudom pontosan, hogy hol van megírva ez a konszolidáció-szükséglet. Hogy miért is kell egy bankot konszolidálni, és miért éppen a Postabankot. És mi történik akkor, ha nem konszolidálják?

Úgy tűnik, hogy ez a konszolidáció amolyan kívánatos dolog. Akkor miért nem konszolidálnak mindenkit? Rám is rámférne.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
bubu Creative Commons License 1999.06.28 0 0 110
hehe. csak tajekoztatasul: Peter Mandelson gyon visszafele a politikaba, valami fo-europa-akarmi lesz belole. felev ahidegen eleg volt neki. meg buntinek is, ugy latszik.
Előzmény: Trebitsch (78)
HAME Creative Commons License 1999.06.28 0 0 109
na ja.
melyik papíron?
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1999.06.28 0 0 108
Csak két apróságra szeretnék emlékeztetni.

1. A Postabank-mézesbödön olyan volt, mint Milo Minderbinder M&M Company-ja: mindenki jól járt, és mindenki részesedett belőle. Még a Fidesz is. Még Félkupica Fehér Főnök is. Bizony.

2. A Postabank könyveiben lévő kuplerájon három könyvvizsgáló cég vérzett el a Big Six-ből, és most sem bír vele a KEHI, az ÁSZ és az ÁPTF együttvéve. Kíváncsi lennék, hogy mire ment volna egy plank fb-tag (konkrétan S.L.).

A harmadik nem tény, hanem vélemény (az enyém): a 150 milliárd konszolidából legalább 50 milliárd teljesen szükségtelen volt, és további 20 milliárd elkerülhető lett volna, ha a kormány botránykeltés helyett a gyors konszolidációra törekszik. Vagyis a bukó közel felét IMHO a Fidesz hozta össze - legalábbis papíron.

Diolen Mobi

Trebitsch Creative Commons License 1999.06.28 0 0 107
Kedves dr. Életkopf,

off, nem off, ottegye a fene.

Egyetlen ponton hibádzik a számításod: kb. 100-150 ezer, és nem 10 ezer turista jön. Bruttósítva 100 dollárt kell tehát nekijük elkölteni fejenként, 2-3 nap alatt, és az szerintem összegyön... Arról nem is beszélve, hogy sok F1 rajongó több időt tölt itt, akkor jönnek a versenyhéten már előző hétvégén is, majd figyeld a híradásokat augusztus elején.
Amúgy, kérlek, nézd meg a http://www.hungaroring.hu/html/news_h.html címet, aztán beszéljünk a Herényiről, a Nagyról, meg a Csiháról... OK? :)

Előzmény: dr. Életkopf (106)
dr. Életkopf Creative Commons License 1999.06.28 0 0 106

Kedves Trebitsch!

Noha tényleg OFF ez a Hungaroring, azért végigviszem, ha már belekezdtünk.

A 600 milliós támogatás = kb. 3 millió USD. Hogy ez visszajöjjön ADÓ FORMÁJÁBAN (tehát állami bevételként) akkor 10.000 turista után egyenként 300 dollár ADÓBEVÉTELT kellene realizálni.

Bruttósítva: 10.000 külföldinek kb. 1000 dollárt (vagyis 200.000 forintot) kellene költeni 2-3 nap alatt.

Lehetséges ez szerinted?

ÉS a mai adómorál mellett ezek a bevételek valóban be is folynak az államkasszába?

A Hungaroring egy csődtömeg, közpénzből finanszírozva. Nem helytelenítem, csupán meállapítom, és egyetértek azzal, hogy szükségünk van még így is rá.

De ne széplelkűsködjünk.

Előzmény: Trebitsch (89)
tata Creative Commons License 1999.06.28 0 0 105
Látom eléggé felborzoltam a kedélyeket...
Nincs túl sok részletes infóm az ügyről, csak amennyit el-elcsípek a híradókból, mostanában másirányú elfoglaltságaim miatt nem igazán követtem az eseményeket, a listáról is csak azok nevét ismerem jóformán, akik lemondtak posztjukról az ügy miatt. Lehet, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, de szerintem ez akkor is műbalhé. Lehet, hogy csak a közgazdasági műveltségem hiányos, és emiatt nem érzem át az ügy súlyát, nem tudom.
Jó elfogadom, legyen korrupció, meggyőztetek. Vagy csak belefásultam?
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.28 0 0 104
Höhö... Nasgysanya az MSAT-on...

Ki volt a riporter, kedves poet? Ámbár, tippelek: Németh Péter? :)

Előzmény: poet (102)
aztamindenit Creative Commons License 1999.06.28 0 0 103
Kedves Trebitsch!

Héder 1995. január 30-ig volt ügyvezető a H. P. Alapban, Palik pedig máig az egyetlen tag, tehát az ő cége. (céginformációs cd) Mindez egyébként végtelenül lényegtelen, hiszen elég jelentős összefonódás van a két fickó közt. (Ahol egyik ügyvezető, ott a másik fb-tag, és fordítva.)

Üdv:
aztamindenit

Előzmény: Trebitsch (96)
poet Creative Commons License 1999.06.28 0 0 102
Ne csigazzatok, vagyom arra a VIP listara !
NS mentegetozese(?) az M-SAT-on megrazo volt ...
dekóder Creative Commons License 1999.06.28 0 0 101
Na még egy kis adalék, kedves Trebitsch, a postabankor, czégés kapcsolathoz:

KURIR Könyv és Lapkiadó Részvénytársaság, ahol Héder Barna igazgatósági tag, Palik László és Murányi Róbert pedig felügyelőbizottsági tag volt.

A Postabank Press Hirdetésszervező Reklámügynökség Részvénytársaságnál Németh Péter és Palik László igazgatósági tag, Héder Barna pedig felügyelőbizottsági tag volt.

A TORNÁDÓ-MÉDIA Kft-nél Czégé Zsuzsanna és Palik László ügyvezető volt.

Előzmény: Trebitsch (100)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.28 0 0 100
Köszi, elolvastam.... Még Patkó Bandi is van benne, qrv@ lyó.... :))
Előzmény: dekóder (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!