Keresés

Részletes keresés

oldadore Creative Commons License 2004.05.17 0 0 3935
Vincere, mégis :(( igazad lehet: a Litera - bár a címében azt írta, hogy átadták a díjakat -, itt csak kategóriánként felsorolta a jelölteket.
Előzmény: vincere (3933)
oldadore Creative Commons License 2004.05.17 0 0 3934
Ők kapták, május 3-án adták át nekik (az április 20-iki jelölés alapján). Itt egy másik cikk, hogy meggyőződhess:
Kiosztották a Gundel-díjakat
Előzmény: vincere (3933)
vincere Creative Commons License 2004.05.17 0 0 3933
ööööö.... És kik kapták a díjakat? Mert ha jól értem, ezek a jelölések.
Előzmény: oldadore (3931)
ke_p Creative Commons License 2004.05.16 0 0 3932
Erkel passzol ide?
Merthogy mégiscsaknem színház, hanem opera!
oldadore Creative Commons License 2004.05.16 0 0 3931
2004. május 3-án adták át az idei Gundel Művészeti Díjakat
A művészeti kuratórium 2004. április 20-án a következő alkotókat jelölte a díjra az alábbi indoklással:
Szervét Tibor, Edward Albee: "Szilvia a K"; Martin szerepéért; rendező: Gothár Péter; Radnóti Színház; bemutató: 2003. október 19.
Trill Zsolt, Bernard-Marie Koltés: Roberto Zucco; "Roberto Zucco" szerepéért; rendező: Vidnyánszky Attila; Új Színház; bemutató: 2003. december 4.
Sas József, a Sas -Selmeci-Trunkó: "Mikroszkóp fantomjá"-ért; rendező: Sas József; Mikroszkóp Színpad; bemutató: 2003. december
Udvaros Dorottya, Edward Albee: "Szilvia a K."; "Stevie" szerepéért; rendező: Gothár Péter; Radnóti Színház; bemutató: 2003. október 19.
Béres Ilona, Martin McDonagh: "Piszkavas"; "Mag" szerepéért; rendező: Guelmino Sándor; Madách Kamara; bemutató: 2004. február 28.
Csákányi Eszter, Csehov: "Siráj"; "Arkagtina" szerepéért; rendező: Schilling Árpád; Krétakőr Színház; bemutató: 2003. október 23.
Schilling Árpád Csehov: "Siráj" című darabjának rendezéséért; Krétakör Színház; 2003. október 23.
Vidnyánszky Attila: Bernard-Marie Koltés: "Roberto Zucco" rendezéséért; Új Színház; bemutató: 2003. december 4.
Zsótér Sándor, a Bertold Brecht: "Kurázsi mama és gyermekei" című darab rendezéséért; kecskeméti Katona József Színház; bemutató: 2004.
"Sztár lett" kategória: Oláh Ibolya, Hámori Gabriella, Zsédenyi Adrienn


triklopsz Creative Commons License 2004.05.11 0 0 3930
láttam, hogy odataláltál :)
Előzmény: SunshineSally (3929)
SunshineSally Creative Commons License 2004.05.10 0 0 3929
köszi az ötletet!
Előzmény: triklopsz (3928)
triklopsz Creative Commons License 2004.05.07 0 0 3928
a szinhaz.hu / fórumában van az előadásnak külön topicja, több száz hozzászólással. A bennfentesek biztosan tudnak érdekességeket :)
Előzmény: SunshineSally (3927)
SunshineSally Creative Commons License 2004.05.07 0 0 3927
a sóska sült krumpli a shure-ban még mindig fergetegesen vicces és szuper, szerintem még megnézem párszor :-)))
van valami infótok, hogy a júniusi 100-ik elôadáson lesz-e valami különlegesség?
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.05 0 0 3926
Láttam a főpróbát - ajánlom mindenkinek, nagyon jó az előadás!
Előzmény: h8 (3925)
h8 Creative Commons License 2004.05.05 0 0 3925
Szombat 7 órára Háy János A Senák című új darabjára lehetne 1000 Ft-ért venni diákigazolvánnyal jegyet (Nemzeti Színház, Stúdiószínpad), vagy 2000 Ft a teljes ár. Egy mondta, hogy náluk árul, de ha valakit érdekel, és ír csütörtök délutánig a lalaz@netposta.hu címre (elérhetőségével, telefonszámmal), akkor pénteken kézbe kapja a jegyét az általa megjelölt budapesti helyszínen. (Vagy lehet, hogy szombaton a helyszínen is megoldható, azt nem tudom.)
wauu Creative Commons License 2004.05.04 0 0 3924
Kentaur dedikálja könyvét az alábbi időpontokban és helyszíneken:

május 06. csütörtök 17:30 óra: Árkád Üzletház
május 13. csütörtök 17:00 óra: Mammut Üzletház
június 03. csütörtök 17:00 óra: Erkel Ferenc Könyvesbolt
Libri Könyvesboltok

A dedikálások alkalmával Kentaur mellett, Bíró Eszterrel is találkozhatnak a kedves érdeklődők!

http://www.kentaur-art.hu

Előzmény: pj (3923)
pj Creative Commons License 2004.04.29 0 0 3923
nem, még volt jegy a pénztárban is
nagyon szívesen megnéztem volna, de egy csúnya megfázás győzött:-((
Előzmény: triklopsz (3922)
triklopsz Creative Commons License 2004.04.29 0 0 3922
sikerült eladni?
Előzmény: pj (3920)
pj Creative Commons License 2004.04.28 0 0 3921
ja, Pesti Színház, bocs:-))
pj Creative Commons License 2004.04.28 0 0 3920
SOS!!
a mai Macka a forró tetőnre van egy eladó jegyem. Ha vkit érdekel, hívjon a 0620/3805866-os számon. Odaviszem a jegyet a színházhoz. Jó szórakozást!
h8 Creative Commons License 2004.04.26 0 0 3919
Ha már fekete: meghívtak a Black comdeyt megnézni, én meg gyanútlanul elmentem - nem sikerült fellelnem semmilyen könyvtárban a darab szövegét -, mert hogy Peter Shaffertől vagyon.

Harsány, többnyire unalmas előadás volt, néha viszont idegesítően affektáltak (gyufcsi, dzsinett stb.). Úgy gondolom, talán abból az egyedüli komikumforrásból is többet ki lehetett volna hozni, hogy (áramszünet van) a sötétben mikor melyik szereplő fogja meg véletlenül a másik mellét vagy ágyékát, vagy hogy amikor nekimennek valaminek, káromkodnak. A közönség viszont (számomra meglepően) őszinte derüvel fogadta az ilyenkor felhangzó "A kurva anyád!" kiáltásokat. Ezek szerint nekik nem kidobott pénznek és elbaszott másfél órának tűnt ezen tevékenység.

timcsili Creative Commons License 2004.04.21 0 0 3918
tegnapi mizantróp-közönségtalin nyilvánosan is elhangzott a fekete ország, tényleg gödör, előbemutató monostorapátiban.
Előzmény: timcsili (3916)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.04.21 0 0 3917
A Bozgorok nekem is nagy élmény. Május végén még, s aztán nyáron talán Zsámbékon (ha még lesz Zsámbék) és Kapolcson. (Fehér asztal mellett mondták nekem, aki látta, érti :-)
Előzmény: timcsili (3916)
timcsili Creative Commons License 2004.04.20 0 0 3916
lesz, nyáron kezdik. állítólag a gödörben (ami valami rémes egy helyszín), fekete ország címmel. az egyik szereplő mondta.
krétakörék lesznek még a felvonulási téren is zenekarilag.
hideg gyermek. egyszer megnézhető szvsz. rába rolandot ilyen karakterben még nem láttam.

más. a via italia+chicago+vérnász az újvidékiektől május 6-7-8. a tháliában.
a szkénében a bozgorokra tessék menni hosszú tömött sorokban.

(most, hogy kegyeskedett az index beengedni)

Előzmény: Törölt nick (3911)
quartya Creative Commons License 2004.04.19 0 0 3914
szerintem a krétakör általában kakipisi nélkül dolgozik...
Előzmény: Törölt nick (3911)
aagica Creative Commons License 2004.04.19 0 0 3913
Én láttam a darabot még tavaly, nekem tetszett és nem volt benne semmi durva.
Viszont a múlt héten láttam a Sirájt is, hát... Nagyon tetszett.:)))
Előzmény: Törölt nick (3911)
twenty Creative Commons License 2004.04.19 0 0 3912
és milyen a gyanútlan vendég?

én nagyon szerettem a Hideg gyermeket. néhol azért ez is elég bizarr, meg sajátságos. el tudom képzelni, hogy nem mindenkinek jön be.

Előzmény: Törölt nick (3911)
kagy Creative Commons License 2004.04.19 0 0 3910
2004 május 29.Madách Kamara
Különóra - Kopasz énekesnő
2 db jegy eladó
földszint jobb 10. 4-5.

28-ára akartam venni, és otthon láttam, hogy mi a helyzet. Ezt már láttuk.
Mentsetek meg! Köszi.
kagy

ke_p Creative Commons License 2004.04.18 0 0 3909
Tegnap felderítő munkába fogtunk, elmentünk a Karinthy Színpadra.
Ez valamikor egy oszlásnak indult mozi volt, Haladás néven. Gyakran jelentek meg olvasói levelek a sajtóban vödörbe csöpögő vízről, szemétdombról, széteső székről, egyszer pedig valaki a Ludas Matyi Tücsök és Bogár rovatába küldte be a mozi omladozó portálját ezzel a szöveggel:
"fontolva haladunk".

Most egy mini színház üzemel benne és ha jól emlékszem, valamikor itt volt a Harsányi Gábor-féle HÖKÖM Színpad.

Telefonon foglalunk jegyet, a telefont elsőre felveszik, minden megy flottul. A helyszínen megkapjuk a kockás papírból kitépett cédulára kézzel írt jegyet ;o))))

A hely igencsak szűk, egymás szájában állunk és várunk a bebocsátásra. Pár perccel hét előtt megnyílnak az ajtók, pár perccel hét után elkezdődik az előadás.
Ön is lehet gyilkos
vígjáték 2 részben

Aki szereti a krimikomédiát, annak feltétlenül érdemes megnéznie. Aki szereti a szép lábakat, annak is, merthogy Nyertes Zsuzsának van belőle kettő is, ami meghatározó része az alakításának. Sajnos csak ezek, mert egyébként a Vidám Színpadról és máshonnan unásig ismert két-három gesztusából állt a színészkedése. Ráadásul egyszer, látszólag minden ok nélkül szétröhögte a jelenetet. Pont valami buta műfelháborodásnál tartott, amikor elcsuklott a hangja, elkezdett rázkódni a röhögéstől és csorogtak a könnyei - pedig akkor épp senki nem mondott semmi vicceset.
Böröndi Tamás, aki a színészi teljesítményét illetően is két fejjel magasodott a többi szereplő fölé - szemrebbenés nélkül, bravúros önfegyelemmel kezelte az önmagáról megfeledkezett, röhögőgörcsbe rándult Zsuzsikát. Egyedül neki volt köszönhető, hogy a jelenet folytatódott.
Straub Dezső - aki a darabot rendezte - hozta saját magát. Komikus. Mondjuk nem az a fajta, aki ha megszólal, hogy "lenni vagy nem lenni" akkor a nagyérdemű fetreng, mint mondjuk Kabos, Harkányi, vagy a méltatlanul elfelejtett Halász József esetében, hanem olyan korrekt, aki teszi a dolgát, a néző jót röhög, aztán elfelejti.
Tallós Ritával jól kiszúrt a rendező. Olyan szerepet kapott, amiben volt vagy öt mondata és elég lett volna szépnek lennie, de egy csúnya, jelentéktelen nőnek volt maszkírozva, így az nem derült ki, hogy színész-e, vagy csak szereplő.

Egy szó mint száz, nem bántuk meg a tegnap estét. A 10 perc nevetés - azt mondják - legalább egy héttel meghosszabbítja az életet. Mi most nyertünk egy fél évet.

ke_p Creative Commons License 2004.04.18 0 0 3908
Sziasztok.
Először járok itt, a Madáchos topikból jöttem és beírom ide is, ami miatt rátaláltam arra a topikra.

Nemrég jegyünk volt a Madáchba, az Egy pohár víz című előadásra.
Beültünk.
A nézőtér elsötétedett, és zöld macskaszemek jelentek meg. Aztán megszólalt a zene és én mondom az asszonynak: jé, a Macskák is így kezdődött.
Aztán belibben a színpadra egy macsek és rákezd:
"Vaknak születsz-e mondd?...."

Szóval a Macskák ment.
Indulás előtt direkt hallgattuk a rádiót, van-e műsorváltozás. Volt. A Radnóti színpadon.
Szünetben körülnéztünk az előcsarnokban: mindössze egy printelt A4-es lap volt a nyitott üvegajtón, hogy műsorváltozás. Érkezéskor a fene nézi az ilyet, örül, hogy odaért időben, talált parkolót, stb. Eljöttünk, eléggé morcosan.

Nem csak azért, mert nem erre voltunk felkészülve és már kétszer is láttuk a Macskákat, hanem mert az előadás GAGYI volt.

Az első szereposztás - Haumann, Almási Éva, Hűvösvölgyi Ildikó, Gyabronka József HATALMAS volt, a színpadon valódi macskák jelentek meg.

Most az előadás elfordult valami ízetlenkedő-malackodó formába, amikoris szépséges, fiatal játékosok riszálják magukat, cicifogdosással, combok közé nyúlkálással és hasonlókkal pótolják azt, ami a nagyoknak még könnyedén ment.

Van valami ilyesmi, még a régi emlékekből maradt bennem:

"ne ésszel, de szívvel is játssz
ne csak domboríts hátaddal,
mint egy pojác!"

Sajnos a mostaniaknak, incl. Détár Enikő, a MédiaMarkt reklámból ismert Gallusz Nikolett, a bájolgó Kautzky Armand nem sikerült szívvel játszani, szemmel láthatóan jól érezték magukat a színpadon, miközben alant a néző bosszankodott: az hagyján, hogy itt nem erről van szó, de miért hallom a playbaken Hűvösvölgyi Ildikó hangját, ha ő már sajnos rég nincs a produkcióban????

Azért volt benne jó is. Bencze Ilona gyönyörűen énekelt, továbbá sehol nem volt az első leosztás gyenge pontja: Kishonti Ildikó, aki rém csúnya volt, de legalább hamisan énekelt....

banyaszbeka Creative Commons License 2004.04.18 0 0 3907
Hideg gyermek: a netről sok minden megtudható róla. Most írták a hírlevélben, hogy a jövő héten lesz az utolsó előadás. Azt sejtem, eddig ez a darab jött be legkevésbé a krétakörösöknek.
Előzmény: Törölt nick (3905)
oldadore Creative Commons License 2004.04.17 0 0 3906
Idén is választhatunk örökös tagokat. "Idén a négy színésznő, akire szavazni lehet: Básti Juli, Béres Ilona, Moór Marianna, Udvaros Dorottya, a színészek: Bálint András, Bárdi György, Bodrogi Gyula és Lukács Sándor. Az operaénekesek: Komlóssy Erzsébet, Miller Lajos, Sass Sylvia és Sólyom-Nagy Sándor, a táncművészek: Dózsa Imre, Keveházi Gábor, Kun Zsuzsa és Pongor Ildikó."
banyaszbeka Creative Commons License 2004.04.10 0 0 3904
Ismerem, és nekem is. Plusz a Krétakör, plusz a kilencvenes évek közepén Marosvásárhelyen végzett színészosztály, akik egy ideig az ottani színházban, jelenleg pedig, Honvéd Kamaraszínház néven, Budapesten dolgoznak, plusz bármi, amit Novák Eszter csinál (többek közt a marosvásárhelyiekkel közösen), amikor is valahogy elkezdenek legalább nyomokban társulatként működni, egymásra figyelni a színészek. Izgalmasabbnak tartom ezeket a társulatként erős fiatalokat, mint a nagyszerű egyéni teljesítményekkel és kiváló produkciókkal sokszorosan bizonyított, szintén kevés hazai színházat -- akár mint a Katonát, ahová egyébként gyakran és szívesen járok.
Előzmény: Naga Queen (3902)
onagyz Creative Commons License 2004.04.10 0 0 3903
Így is van. Az utolsó infóm szerint (három éve) még teniszedzősködött.
*
Viszont van itt egy érdekesnek tűnő dolog, és ha van köztetek, aki tud válaszolni, tegye meg: Ki az ki Bíró László?
*


MU: CSALÁD (Pont Műhely) 18 éven felülieknek (04. 10.)

Előzmény: Törölt nick (3898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!