Keresés

Részletes keresés

Újlaki Creative Commons License 1999.06.24 0 0 16
Ez az, végig attól féltem, hogy pont akkor esik a fejemre!
Előzmény: bubu (15)
bubu Creative Commons License 1999.06.24 0 0 15
ebbe igazad van,
a franciaagyon szorfolni meg jobb szorakozas, ha _kozben_ a franciaagy felett log a szorf ;-)))
Előzmény: Újlaki (10)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.24 0 0 14
Hát, hogy tíz fillérrel lehet, azt kétlem, de hogy egy forint 10 fillérrel a hetvenes években be lehetett utazni Magyarországot, az biztos.

Egy osztálytársam és a legjobb barátom, Andris volt az, aki állandóan járta a vidéket. Az volt a baj, hogy ha valaki állomáson aludt, és nem volt jegye, akkor bevihették a rendőrök. Akkoriban a legolcsóbb vonatjegy, az 5 km-es, 1,10-be került. Ha jött a rendőrség, csak venni kellett egy jegyet a következő faluig, és máris jogos volt a tartózkodás. Aztán talán vissza lehetett váltani, nem tudom.

Egyszer a srác megjárta, mert vészhelyzet volt, és alkalmazni kellett a túlélési trükköt. Igen ám, de pont ott, ahol volt, nem volt 5&mbsp;km-es megálló, 10 km-est kellett venni, az 2,20-ba került. Még j, hogy volt a srácnak egy dugi 100-asa -az nagy pénz volt akkor -, muszáj volt felváltania, hogy el ne vigye a rendőr.

Előzmény: Csodaszarvas (13)
Csodaszarvas Creative Commons License 1999.06.23 0 0 13
Koszonom emberek, johet meg ... lassan korvonalazodik a jovom :)))
Újlaki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 12
A második cimborádnak bizonyára begyulladt a katmandulája...
Előzmény: MGperY (11)
MGperY Creative Commons License 1999.06.23 0 0 11
tapasztalatom szerint tőlünk ny-ra és főleg az angolszászoknál egyáltalán nem nagy dolog utazni 1-2 évig. veszel egy föld körüli repjegyet azt leszálsz itt-ott körülnézel tanítasz angolt vagy beíratkozol egy jóga tanfolyamra mész tovább. néha ha gázvan anyád küld pénzt az amexedre, azt hadszoljól.

ismerek egy magyar arcot ő stoppolt skóciában megismerkedett fiatalokkal elmentek a farmjukra és ott volt 1 hétig.

másik cimborán ijen "autóbusszal-irán-afganisztán" típusu egyedelőfordulás.
ő 2 hétig feküdt betegen katmanduban.

összejön ez.

deellenben angolul tényleg kell tudni.

Újlaki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 10
A srácnak a nappali-hálóban, a (francia :-) ágy fölött a falon lógott a vitorlás deszkája.

A surf szó eredetileg csak a deszkát jelenti, de mivel nekünk nem sok tenger jutott (tizenvalahány méter tengerpartunk van), a hullámlovaglás még fogalom szintjén is alig vonult be a köztudatba. A szörf nálunk legtöbbször automatikusan a windsurföt jelenti.

Előzmény: bubu (9)
bubu Creative Commons License 1999.06.23 0 0 9
ebbol az uccsot a legegyszerubb utanozni, bar a srac akirol irsz valszeg hullmalovagolt, de windszorfozni remekul lehet a balatonon is
igen jo szorakozas
Előzmény: Újlaki (8)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 8
Hát, nem éppen tíz fillérrel...

Az egyik előző cégemnél volt egy francia partnerünk. Fiatal srác volt az ügyintéző, kb. negyedannyit értett a dolgokhoz, mint én, és kb. húszszor annyit keresett. Imádta a szörfözést. Ja, és volt egy nagyon csinos barátnője, Catherine, ő is ugyanott dolgozott, és nagyon finom kagylót tudott sütni.

Egyszer nem ő vette fel a telefont a cégnél, hanem a barátnője. Elmondta, hogy a srác kilépett a cégtől, és elment valahova a Csendes-óceánra szörfözni. Egy évre.

Később - éppen kint vígasztaltam a leányzót Párizsban - elárulta, hogy a srác a főnök beleegyezésével ment el, munkanélküli segélyen van, abból él és szörfözik valahol. Nagyon rossz lehetett neki, mert meghosszabbította még egy évre.

Aztán nem sokra rá megint másvalaki vette fel a telefont, Catherine barátnője. Elmondta, hogy Catherine is elment a cégtől. Amikor rákérdeztem, hol van, kiderült, hogy ugyanúgy és ugyanott, az óceánon: nem bírták tovább egymás nélkül.

Arról nem tudok, hogy ez a második leányzó utánuk ment-e harmadiknak, eljöttem a cégtől. Ja, én nem szörfözök.

Előzmény: bubu (7)
bubu Creative Commons License 1999.06.22 0 0 7
vagy tiz eve Koszovoban talalkoztam egy ausztral banyamernokkel, aki miutan osszesporolt nemi penzmagot, felhagyott a munkaval es attert a vandoreletre. Egy japan sraccal, sator/halozsakkal utazgattak, inkabb vandoroltak. Amikor vagy fel evvel kesobb Pestre ert, akkor reszletesebben is meselt, pl hgy huzta ki a telet valami lengyel nonel ;-))
Amikor elment, azt mondta delamerikaba megy...
azota nem hallottam rola

Előzmény: Csodaszarvas (-)
Girafe Creative Commons License 1999.06.22 0 0 6
Csak le ne essenek, mert akkor nagyon megütjük magunkat!-)
Előzmény: Újlaki (3)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.22 0 0 5
Elolvasnám.
Előzmény: bakunyin (4)
bakunyin Creative Commons License 1999.06.22 0 0 4
Dehogyis, röhögnöm kell.
Ez a Discworld, és akiről szó van. nagy A'Tuin. Én már csak tudom, esettanulmányt írtam róla.
Előzmény: Újlaki (3)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.22 0 0 3
Tévedés. A föld ugyan lapos, de négy elefánt tartja, ezek állnak egy teknősbéka hátán.

Azt hiszem, a hindu világkép ez.

Előzmény: jeegynullas (0)
Vajk Creative Commons License 1999.06.22 0 0 2
Ilyen embert en sem ismerek,olyat mar igen, aki dolgozott par honapot idegenben, aztan hazajott egy hetre, es mar ment is tovabb.

Az elso feltetel: perfekt angol tudas.
2. Gyokertelenseg
3. Ezermesteripari Szakkozep

De komolyra forditva, eleg egy kis ido kulfoldon es egy picit atlagon feluléi kommunikacios keszseg es mar nyitva elotted a vilag.

Csodaszarvas Creative Commons License 1999.06.22 0 0 1
Na biztos tud valaki egy csinos kis tortenetet! Ne szurjatok ki velem :)
Az egyik ismerosom egy kibucba ment ki dolgozni, 1 honapra ra mar Jeruzsalemben kavart valahol ...
jeegynullas Creative Commons License 1999.06.22 0 0 0
A Fold egy lapos nulla alaku es negy teknosbeka tartja a hatan.
Előzmény: Csodaszarvas (-)
Csodaszarvas Creative Commons License 1999.06.22 0 0 topiknyitó
Udv!

A kovetkezo kerdesem van:
ki volt mar foldkoruli uton, vagy ugy, hogy evekig haza sem jott?
Hallottam, illetve ismerek olyan embereket, hogy dolgoznak valahol par honapot aztan utaznak tovabb amerre a kedvuk tartja, evekig haza se mennek.
Na ezt hogy kell csinalni, hogy kell elkezdeni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!