Keresés

Részletes keresés

Vendég Creative Commons License 2000.02.13 0 0 23
Hé Faithful!

Látom, régóta irogatsz sok mindent. Elég rossz cégére vagy a HGY-nek. Szerintem ártasz nekik. A többség remélem, nem ilyen mint Te. (Ha abbahagynád a levelezgetést, lehet, hogy egy-két hónapon belül legalább húsz ellenséggel kevesebbje lenne.)

Figyelj!

Ahogy Te más emberekről (pl. autonóm gyülekezetbeliekről) vélekedsz, az sajnos nem üti meg a legminimálisabb polgári mércét sem, nemhogy a keresztény normákat. Meg kellene térned!

Üdvözöl és remélem üdvözül:

Vendég

Előzmény: faithful (6)
aranyviktor Creative Commons License 1999.07.09 0 0 22
Kedves hokuszpok!

A HIT-esek alkalmán én is furcsán fogadtam, fura volt egy halomban a sok különleges megnyilvánulás.
Ugyanakkor velem is mgtörtént, hogy két hölgyismerősömmel kimentünk a természetbe, egy városunk körüli erdőbe imádkozni, és egyikük, maga sem tudta miért, ugatási kényszert érzett, és ettől nagyon megkönnyebült.
Bennem az a meggyőződés alaklult ki, több ilyen megtapasztalás után, hogy Isteni Énünket káposztalevelekként borítják be, fedik a bűnrétegek, bukottsági rétegek, és sok inkarnáción keresztül kell ezt lebontanunk. Olykor egy egész életben csak egyetlen egy levelet sikerül, vagy még egyet sem teljesn. Amikor Isten felé törekvésünk, illetve ennek következtében minket elérő Isteni Kegyelem, Szeretetsugár lebomlaszt egy réteget, az abban a rétegben lerakódott tartalom is felszabadul, és ennek kísérőjelensége az ugatás,a dervispörgés, az ugrándozás, hahotázás, sírás. Magamon a sírást szoktam megtapasztalni, sk aazóta tudok ismét sírni, hog közeledem a Jóistenhez. Ismerősöm hol jéggé fagyotnak érezte magát, hol katogott a foga a félelemtől, amikor elkezdtük a közös imádkozást, meditációt. Pár hónap elmúltával csak kellemes jelenségek, megkönnyebülés, fények, angyalok látása, szaglóképesség kifinomodása jelentkezett nála.
Tehát az alkalmakon rossz erők mennek ki emberekből, de ezt lehet úgy is megközelíteni, hogy lám, csak itt van jelen a Szentlélek, meg úgy is, hogy lám, milyen démoniak, pedig egyik sem helyes. Ők így tisztulnak, volt már az egyháztörténelemben számos különlegeség. Pió testvért azzal vádolták, hogy savval maratta stigmákat testére, stb.
Szerintem ezek a különleges jelenségek se nem követendők, se nem kerülendők. Mindenki a maga útján közelít Istenhez, és csak Isten tudja, kit, miért, melyik gyülekezetbe hív el, milyen élményeken keresztül vonzza magához.
Szektás-nak csak a többségtől, a kialakult normától eltérő hitvallást és gyakorlást szokták nevezi, de ne felejtsük, a Mester is szektásnak számított kétezer éve, és tanítványai is jó ideig.

üdv: aranyviktor

Előzmény: hokuszpok (-)
Ariel Creative Commons License 1999.06.22 0 0 21
vili!
csinaljatok akkor erre egy topicot, es ne minden topicba nyomassatok az omlengeseiteket olyan aranyviktoros formaban...

kosz!

Előzmény: Vili (20)
Vili Creative Commons License 1999.06.22 0 0 20
Kedves Satya, én nagyon szívesen beszélgetnék a hitről, de nagyon félek, hogy jönnek a démonűzők. :( Vili
Előzmény: satya (15)
Vili Creative Commons License 1999.06.22 0 0 19
Off Kedves JT, emil ment On
Braveheart Creative Commons License 1999.06.22 0 0 17
faithful

"Az extázis nem szektás jelenség, minden apostol volt extázisban, beleértve Jézus Krisztust is." - Fetrengett es ugatott is? Ez hol olvashato???

Előzmény: utnapistim (16)
utnapistim Creative Commons License 1999.06.21 0 0 16
Szia Satya!

Te csak ne nagyon emlegesd Faithful-t mert még ideér. Tudod, aki farkast kiált... :))
Egyébként meg én is aszittem, hogy a hitről van itt szó.

Előzmény: satya (14)
satya Creative Commons License 1999.06.21 0 0 15
"Megszállt" az apostolutód kézfeltétele által a Szentlélek. Kegyelemből vagyok, ami vagyok, tudom, kinek hittem, szivesen beszélnék hitemről, ha egy ilyen témára kiváncsi valaki.
Előzmény: Ariel (11)
satya Creative Commons License 1999.06.21 0 0 14
Kedves Vili!
Engem nem zavar, csak mosolyogjon. Azért van két fülem, hogy ne vegyen fel az ilyeneket.
Még jó, hogy nem faithful ért ide, mert ő nem csak mosolyogna...
Előzmény: Vili (12)
Leslie_the_Troll Creative Commons License 1999.06.21 0 0 13
Hogy kukkanthatok bele egy HGY-s összejövésbe, hogy ismerhetem meg ôket? Segítsen valaki!
Vili Creative Commons License 1999.06.21 0 0 12
Kedves Satya, baj van, Ariel mosolyog... Ilyenkor mindig frászt kapok.
Előzmény: Ariel (11)
Ariel Creative Commons License 1999.06.21 0 0 11
satya!
mar keso...
jopar eve megszalltak... :))))))
Előzmény: satya (10)
satya Creative Commons License 1999.06.21 0 0 10
Bocsánat, én azt hittem, hogy a hitre, mint az ember Istenhez való viszonyulására kérdez a topic. Most látom csak, hogy a HGY topic folytatása, párhuzamos helye.

Menekülök, mert a végén megszállnak a démonok. :))

Echo Creative Commons License 1999.06.21 0 0 9
Kedves faithful

"Az extázis nem szektás jelenség, minden apostol volt extázisban, beleértve Jézus Krisztust is."

Máté?.?
Luk.?.?

Előzmény: faithful (1)
faithful Creative Commons License 1999.06.21 0 0 8
Sőt - ó borzalom -, még a Fradinak is helyettem drukkol...
Előzmény: Jon (7)
Jon Creative Commons License 1999.06.21 0 0 7
faithful

NEM VAGY AZ!

Helyetted NS gondolkodik.

Jon

Előzmény: faithful (6)
faithful Creative Commons License 1999.06.21 0 0 6
Na ja, akkor én nem vagyok önálló=autonóm=bibliától_független gondolkodású ember.

ff.

Előzmény: Január (5)
Január Creative Commons License 1999.06.21 0 0 5
"Nem szektás egy kicsit a dolog?"

De igen!
Szerintem azok a közösségek amelyek belesodródnak az "új hullámnak" nevezett jelenségb elobb utóbb marginalizálódnak. Saját magukat szoritják ki a társadalom perifériájára.
Ez a jelenség sem világi sem bibliai szempontból nem elfogaható.
Értelmes önálló gondolkodással biró emberek ilyet nem csinálnak.

Jan

Előzmény: hokuszpok (-)
Ariel Creative Commons License 1999.06.21 0 0 4
jon!

otthon fujd ki legkozelebb az orrod...

Előzmény: Jon (3)
Jon Creative Commons License 1999.06.21 0 0 3
Hokuszpok!

A HIT gyuli mit ad?

Annak aki lelki toprongy, ad valamifele lelki mankot.

Annak aki kenyszeres hazudozo ad a hazugsagainak alapot.

Annak akiben uralkodasi kenyszer van, ad egy birka neptomeget akit iranyitgathat, hatalmat gyakorolhat felette.

Aki lelkileg mazochista, annak ad olyanokat akik megalazzak, ad egy hitet ami az alazaton es szo nelkuli parancs teljesitesen alapszik.

Annak aki lelkileg instabil, es fogekony az onkivuleti rohamokra stimulacio utjan, illetve fogekony a tomegpszichozis modszereire, annak ad egy jo csoportot ahol ezek feltunes nelkul mukodhetnek benne.

Annak aki csak egy csoportra vagyik mert mashol valamiert nem erzi jol magat (pld mert kinezik renitens viselkedese miatt, vagy nem engedik barmifele hatalmat gyakorolni a csoporton belul) annak ad egy olyan csoportot aki barkit befogad aki hasonlo nezetet vall veluk (a tobbi nem szamit).

A maradek ember az, aki tul gyenge/gyava hogy elszakadjon a gyakran demonokkal, istentol jovo atokkal fenyegetozo (es ez mellett peldakat szep szammal felhozo) gyulekezettol.

Annak aki normalis istentiszteletre es tartalmas gyumolcsozo tanitasra vagyik, arra hogy megismerje Istent, Jezust es a Bibliat annak nem ad semmit, de ilyet nem is talalsz ott hosszutavon.

Az extazisban fetrengo emberek latvanya valoban furcsa, en lattam mashol is ilyet, egy neves nemet hipnotizor eloadasan, bar meg ott is moderalva volt a dolog - csak siman a foldre estek. (A hipnotizor igy valasztotta ki azokat akik fogekonyak a lelki rahatasra, akaratuk gyenge arra hogy ellenaljon a kivulrol jovo iranyitasnak - csakhogy o ezt a musor elejen nyiltan el is mondta.) Amugy a bibliaban SEHOL nincs leirva ilyen forma extazis. A bibliai leirasokban az emberek ontudatuknal voltak, nem volt rohoges kukoriekolas sikoltozas. A pszichiater tanulok kincsesbanyaja egy-egy HGY-s "istentisztelet".

A keresztenyseg lenyege az udvosseg, hogy a fenebe is tudnank Jezus kepere formalodni, maximum hasonlatosak lenni hozza par dologban... (faitful, jarj a vizen, vagy mondj olyan keresztenyt aki ilyet tett, ha van is 1 mondok meg masik 20 dolgot ami kivannivalo lenne ezen kivul).

Jon

Jon Creative Commons License 1999.06.21 0 0 2
faitful

Bocs, de az a penzugyi huncutsag mi, hogy ott a hit park iszonyat kiadasa, de mellette nemet sanyika iszonyat kiadasu ingatlanai is felepultek...?

Hehe

Jon

faithful Creative Commons License 1999.06.21 0 0 1
A válaszaim:

1. Nekem egészen pontosan a következő dolgokat adja a HGy:
- a prédikált Igét, (amiből a bibliai hit származik),
- közösséget a testvérekkel, barátaimmal,
- lehetőséget arra, hogy Istent vallásos kötelékek nélkül imádhassam, dícsérhessem az alkalmak alatt,
- a Szent Szellemben való felfrissülés lehetőségét

2. Az extázisban levő emberek látványa valóban furcsa. A jelenség lényege az, hogy amikor az ember Isten jelenlétébe, dicsőségébe kerül - mivel Isten nagyobb - önkívületi állapotba kerülhet (attól függően, mennyire nyitja meg magát Isten előtt, és még sok más dologtól függ.) A kereszténység lényege a Názáreti Jézus Krisztus képére való formálódás. Erre az ember nem képes saját erejéből, ezért Isten a Szent Szellemét töltöte ki az emberekre, hogy Ő, (a SzentSzellem) elvezessen minden igazságra, és új emberré tegyen minket.

Az extázis nem szektás jelenség, minden apostol volt extázisban, beleértve Jézus Krisztust is.

A "pénzügyi huncutságok" egyszerűen a hazugság kategóriába tartoznak, amire a bizonyíték az, a Hit Park területén épült kb. 1,5 milliárd forintba kerülő Hit Csarnok, amely nagyrészt a hívek adományából épült, kissebb részben pedig bankhitelből, aminek a visszafizetése ugyancsak a hívők (többek közt az én) adományaimból lesz lehetséges.

ff.

Előzmény: hokuszpok (-)
faithful Creative Commons License 1999.06.21 0 0 0
Hopp, egy Nullás! :-))
Előzmény: hokuszpok (-)
hokuszpok Creative Commons License 1999.06.21 0 0 topiknyitó
Miért jó és mit ad annak a Hit Gyülekezete annak aki jónak,fontosnak,követendönek tartja.

Volt egy furcsa műsor amelyben különféle
pénzügyi huncutságokra utaltak...ima kommando...

Furcsa látvány volt az konferenciákon /előadásokon/ fetrengő,önkívületben lévő
emberek látványa.

Valaki megmagyarázná ezt a jelenséget?

Nem szektás egy kicsit a dolog?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!