Keresés

Részletes keresés

Laja73 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 116
Következni nem következik, de ugyanolyan genyóság. Mind a kettő erős szükséglet. Abban meg gondolom egyetértünk, hogy nem a vasúttársaság feladata a leszoktatás, mint ahogy a nyelvoktatás sem. Milyen jó lenne, csak angolul lehetne beszélni a kalauzzal. Értelme volna ugyan, de ez pontosan annyira feladata a mávnak, mint a leszoktatás (nem mintha leszoktatásnak lehetne nevezni, inkább kiéheztetésnek, eredménye, hogy az állomáson tuti két szál cigi az alap)
Előzmény: D55 (111)
pista88 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 115
pl. volt 62-es vonal, 35-ös se rövid, sok személyvonat stb. stb.
hoppaaa Creative Commons License 2006.11.25 0 0 114
Repülőn nincs dohányzás - és nem csak az egy órás utakon. Volt szerencsétlenségem az utóbbi időben többször is nemdohányzóként beállított dohányzó kocsikban ülni. Mire kikeveredtünk belőle mindenünk bűzlött :(((
Előzmény: pista88 (112)
Siemens113 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 113
melyik lenne ez az ország? például Románia? :)

egyébként honnan van a példa ahol 70km 6 óra? kipróbálnám ha lenne egy kis szabadidőm :)

na hjó viccet félretéve értem mire gondolsz (hosszú a menetidő) de ez adohányzás nemdohányzás dolog szerintem inkább szemlélet kérdése

szép estét

üdv
Előzmény: pista88 (112)
pista88 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 112
Majd akoor szüntessék be, ha mondjuk 70 km-t nem 6 óra alatt tesz meg egy vonat. Mert pl. mondják, hogy Európábansok vonaton nincs dohányzás, de csak azt felejtik el, hogy ott sokszor harmad idő alatt megtesznek ugyanakkora távot, meg pl. van Internet a vonatokon stb.
D55 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 111

Azért a vonaton való dohányzás betiltásából szerintem a vécék megszüntetése még nem következik.

Az embereket ugyanis a dohányzásról kell(ene) leszoktatni, nem a pisilésről...

Előzmény: Laja73 (110)
Laja73 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 110
nem csak azt nem írtad jól, de mindegy :))
szerintem vécé se legyen! elvtársak, hugyozni akarunk most vagy utazni?
Előzmény: D55 (109)
D55 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 109
Helyesbítés: nem jól írtam, hogy a fórumot '99 óta nem használták, ezt tekintsétek semmisnek!
D55 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 108

Ezt a fórumot '99 óta nem használták. Most ünnepélyesen leírom a véleményemet:

 

Nem kell dohányzó kocsi! Aki még mindig képes az egészségét károsítani a cigarettával, az legalább annyit tegyen meg, hogy legalább a vonaton nem füstöl!

tatarm Creative Commons License 2005.11.23 0 0 107
Namármost a dohányzó kocsik átalakítása nemdohányzóra rendben is volna, de már a jó ég tudja hányszor láttam csupa nemdohányzó kocsiból összeállított IC-t. Akkor most melyik nemdohányzót füstöli tele a nagyérdemű?
M41 2202 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 105
Én is szintén a 3. verziót szoktam alkalmazni IC-n. Egyébként dohányos vagyok, de ezzel együtt együttérzek a nemdohányzókkal.
Előzmény: _nyunyuka (104)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.02.17 0 0 104

Mondok Neked másikat: IC 800, Bp. Déli-Pécs stb. Ennek okát valami hozzáértő már a nagytopikban kielemezte. Három megoldás a probléma feloldására:

  • ha átmész a bagóson, gyakorlod a gyöngyhalászok módszerét (a büdössé váló ruhát sajna nem védi ki :-((( )
  • nem veszed igénybe az étkezőkocsit, úgyis marha drága
  • 1. osztályon utazol.

Hamarosan indulok Pécsre, a 3. módszert fogom bevetni :-))))).

Előzmény: M41 2202 (103)
M41 2202 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 103

Észrevétel.

 

Vegyünk egy példát: IC 709 (Szegedről Budapestre).

 

Kocsiösszeállítás:

 

Mozdony + 1.osztály, nemdohányzó + Étkezőkocsi, nemdohányzó + 2.osztály, dohányzó + x db 2.osztály, nemdohányzó.

 

A 2.osztályú nemdohányzó kocsiból a valóban nem dohányzó, egészségét rendkívüli módon féltő kedves utasnak ahhoz, hogy eljusson az étkezőkocsiba, át kell hatolna a 2.osztályú dohányzó kocsin. Ki érti ezt a logikát? 

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.08 0 0 102
igazad van
Előzmény: Laja73 (101)
Laja73 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 101
na ezzel óük
v_peti Creative Commons License 2001.07.16 0 0 100
Szerintem nem ezért: Hanem a nemdohányzó részre mindig átment a füst. Főleg akkor, amikor az összes dohányzó utas, egy kocsiszakaszban volt összezsúfolva. Bár még olyant nem hallottam, hogy a dohányzó hely elfogyott volna, miközben nemdohányzó meg lett volna még. (2. o.)
Előzmény: White Falcon (97)
v_peti Creative Commons License 2001.07.16 0 0 99
Szombathely felé gyakori a 2 másodosztályú kocsiból álló IC.
Amikor legutóbb mentem, akkor 3 vagy 4 másodosztály volt. Amiben én ültem, az 75%-os kihasználtságú volt. A dohányzó kocsi meg 10%-os.

Előzmény: White Falcon (97)
Justin Creative Commons License 2001.07.15 0 0 98
Tök egyszerű.Ki kell cserélni a kocsikat!(Lehet,hogy ezt már mondták)Ugyanis szerintem inkább az a tarthatatlan álapot,hogy egy tíz kilométeres út alkalmával sikerül az embernek úgy összekoszolnia magát,hogy az őrület.Jobb érzésű emberek vigyáznak arra,hogy ne érjenek hozzá semmihez.Szégyen,hogy ilyen dzsuvában kell utazni,lényegében kilométerenként annyiért,amennyiért egy IC-n(természetesen nem vettem figyelembe a pótjegyet).A MÁV vezetőket fel kéne egyszer ültetni a BP Déli-Pusztaszabolcsi vonatra,hátha észbekapnak.
A dohányzó-nemdohányzóval kapcsolatban annyit,hogy azt valóban egyszerű lenne megoldani.
Üdv
White Falcon Creative Commons License 2001.07.15 0 0 97
Helló kedves mindenki! Az én megoldási javaslatom a következő volna:támogatom,az elkülönítést,helyes ötlet,de az IC-ken azért van egy teljes dohányzó kocsi,mert időközben rájöttek,hogy fél kocsi nem elég.Ez pedig nem a 2. osztályú kocsik fele,nem indulhatunk ki pusztán az egerszegi IC-ből,ami köztudottan a legrövidebb kocsiszámú az országban.Viszont 3 éve utazom rendszeresen vonaton,és megfigyeltem egy dolgot:a legtöbb kedves utas nem tanult az iskolában piktogramot olvasni,hogy mi a különbség a sima 1-es és kettes,meg az alatta lévő jel közt.Ezek legtöbbször ugyanazok az emberek,akik fagyival szállnak fel a buszra,és akik ott sem kapcsolják ki a mobilt,ahol erre felszólítják őket.Magam is tolerálom a nemdohányzókat,de csak kölcsönös alapon
Laja73 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 96
30 percnél rövidebb útvonalakon meg ne legyen ülőhely...

egy ND

Előzmény: v_peti (94)
névtelen Creative Commons License 2001.07.13 0 0 95
ez korrekt, megvalósítható 5letnek tűnik..

az más kérdés, hogy egy IC-nek nem kellene 10-15 percet gépcseréznie...

Előzmény: v_peti (94)
v_peti Creative Commons License 2001.07.13 0 0 94
Szal az IC-ken megtörtént. Kezdetnek nem rossz...
Csak legyen folytatás!

Megtörtént. Most már a többi vonalon is. De nics benne köszönet!
Tavaly nyártól, Szhely és Bp között az összes kocsi nemdohányzó, egy kivételével, ahol maradt a 70%:30%-os arány.
Viszont az idei évtől, ebből a kocsiból tisztán dohányzó lett! Mivel a vonaton, a pénteki és a vasárnapi csúcsforgalmat leszámítva gyakran csak két másodosztályú kocsi közlekedik, így azok fele dohányzó! Ezáltal sok nemdohányzó utas ide kap helyjegyet, így kénytelen cigarettafüstöt szívni.
Inkább legyen az egész vonat füstmentes!
A Szhely-Bp távolság 2ó 45p. Csornán van 10 perc, mozdonycserére. (Cigarettaszünet.)
Így csak 1ó 45p-et kellene egyhuzamban, cigaretta nélkül kibírni.
Ezt javasolnám Miskolcra is, és minden olyan helyre, ahol a menetidő 2 óránál rövidebb, vagy van hosszabb tartózkodás.

Előzmény: Tiborcsik (37)
v_peti Creative Commons License 2001.07.13 0 0 93
Bocs kedves nemdohányzók! Nem hinném, hogy a MÁV tette volna mindezt! Rendszeresen találkozom ilyen módon megrongált dohányzófülkékkel a vonatokon. Ha tényleg nincsen hely a nemdohányzóban, az sem ok az ilyen önkényes átalakításokra! Ettől nem lesztek jófejek, csak még bunkóbbak, mint a dohányosok.
Szerintem ezt nem a feldühödött antinikotinisták tették. Inkább azok, akiknek az úttörő koruk óta gyakorolják a színesfémgyűjtés mesterdségét. :(
Az aluminiumból készült hamutartók begyűjtéséért, a felvásárlóktól már megkaphatják egy-két doboz cigi árát.
Előzmény: Híd (61)
Mad002 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 92
trooper!

Pardon, igazad van.

Üdv: Mad

Előzmény: trooper (91)
trooper Creative Commons License 2001.06.06 0 0 91
hello Mad002,

a hozzászólas nem kifejezetten neked szólt, sőt inkább kifejezetten nem neked, hanem úgy általában azoknak, akiket jellemeztem is néhány szóval. nem az a gond, hogy valaki füstöl (én is szoktam még, amikor sörözök), csak abból lehet gond, (ahogy te is mondtad), hogy hol és hogyan teszi. mint ahogy nekem sem jutott eszembe soha, hogy rágyújtsak míg mondjuk valaki eszik, én is elvárok néhány alap dolgot (éppenséggel fel is lehetne sorolni, milyen körülmények között nem illik, bár valszeg már felsorolták párszor)
trooper

Előzmény: Mad002 (88)
Mad002 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 90
névtelen!

Pedig egyszerű. Szüleim nem dohányoznak. Velük b@sszak ki?!

Üdv:Mad

Előzmény: névtelen (89)
névtelen Creative Commons License 2001.06.06 0 0 89
"Otthon is CSAK az erkélyen gyújtok rá."

nem hittem, hogy van ilyen bagós.....:)

Előzmény: Mad002 (88)
Mad002 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 88
trooper!

Szó nincs róla, hogy az arcodba, ruhádra fújom a füstöt!
SZVSZ. (amíg nem sért senkit) A DOHÁNYZÁS MAGÁNÜGY.
A hozzászólásom első felét nem hiszem, hogy figyelted. Nem állítom hogy a dohányosoknak bárhol joguk lenne füstölni. (Pl. iskolák, stb.)
Helyesnek tartom, hogy ott KÜLÖN dohányzóhelyet alakítottak ki, minek kivételével TILOS a dohányzás. Én is bunkónak tartom azokat az embereket, akik pl. a buszmegállóban szívnak egy mély slukkot, majd a járműre fellépve annak zárt terében fújják ki.
A dohányzás (is) olyan mint bármi más. Lehet kulturáltan is művelni, vagy lehet bunkó módon is (lásd fent). Ez azonban a dohányzó egyén saját hozzáállásán múlik. Ha pedig oda mégy, ahol rágyújthatnak, akkor ne morogj, ha füstüs leszel.

Tisztelettel: Mad

ui: Otthon is CSAK az erkélyen gyújtok rá.

Előzmény: trooper (86)
névtelen Creative Commons License 2001.06.05 0 0 87
ez teljesen korrekt.
egyetértek.

pedig én nemdohányos vagyok
(najó, havi átlag 0,5-1 szál, de az évek óta...)

Előzmény: Mad002 (85)
trooper Creative Commons License 2001.06.05 0 0 86
nos, én meglehetősen sokat utazok vonaton (sajnos olyan helyeken is, ahol nincs ic). öt évig dohányoztam, három hónapja nem teszem. viszont amíg tettem addig is inkább a nemdohányzó kocsikat preferáltam, és jól kibírtam cigi nélkül (vagy ha nem akkor irány a dohányzószekció füstölni. aki oda ül annak már úgyis mind1).
szerintem a széválasztás egy sirály megoldás. kát, hogy csak az ic-ken van. még szerencse, hogy a hagyományos vonalakon általában van hely az első osztály nemdohányzó fülkéiben (ami általában kemény fél kocsi). a többi olyan szinten van, mint egy nyilvános klotyó a VIII.ker.-ben. műbőr ülés rulez, ráadásul az utóbbi 20 évben nem csak a felújításuk maradt el, de a tekarításra sem fordítottak sok időt. (igaz múltkor hasonló állapotok voltak az egyik ic-n is, de valszeg azt azért legalább pár napon belül kitakarították)
na mind1. mind a két probléma ugyanannak a sara. azoknak a dohányosoknak pedig, akik mellveregetve adják elő, hogy ők bizony dohányosok és joguk van bárhol füstölni: milyen képet vágnál ha ciánspray-t fújnék az arcodba? vagy csak neked van jogod mérgezni?
trooper

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!