Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 13

Azt nem ertem, ha mas itelet szuletik a kulonbozo fokokon, az szamomra azt jelenti, hogy vmelyik biro hibazott. Csak nem ertem miert nem rugjak ki ilyenkor.

Előzmény: Qtyi (-)
putyputy007 Creative Commons License 1999.06.27 0 0 12
qtyi
""Aztan itt van a metroper is. Mi lesz ennek a vege? ""
Metro. Aztán per. Megint metro, megint per...

""ha valami, akkor egy szamitogep igazan el tudja donteni ""
Hát nem tudom, mindenestre gyorsabb - még egy zx81 is.

Azért a computeres ítélkezés sem lenne olcsó. A gépek újabb és újab szotfvereket és devájszokat követelnének, esetleg ipari áramot...
pp007

Előzmény: Qtyi (10)
Csülök Creative Commons License 1999.06.23 0 0 11
Siófok... :)
Bocs.
Qtyi Creative Commons License 1999.06.23 0 0 10
putyputy007

Ez jo volt... :)
Mondjuk nem igazan ertem azokat az idegen szavakat, amiket irtal...

De az otlet nem rossz. Hiszen ha valami, akkor egy szamitogep igazan el tudja donteni egy dologrol, hogy az O, vagy 1.

Valami ilyesmit varnek el a birosagoktol is.

Aztan itt van a metroper is. Mi lesz ennek a vege?

Előzmény: putyputy007 (9)
putyputy007 Creative Commons License 1999.06.22 0 0 9
Qtyi
te gyanús vagy)))
Csak nem arra akarsz kilukadni, hogy számítógépekkel kéne ítélkezni?
Akkor egy AMD K2 lenne az elsőfok, egy Klamath a másodfok és egy Xeon a harmadfok. Aztán jön a takarító és kikapcsolja a gépeket))))
pp007
Előzmény: Qtyi (7)
Dzsabb Creative Commons License 1999.06.22 0 0 8
Kedves Rémusz bá!

Az ügymenet + a bíróságokat szabályozó jogszabályok döntik el, hogy milyen bíróság tárgyalja az ügyet, így alapesetben;
1. fok: Városi bíróság /döntése ha megfellebezik nem jogerős/
2. fok: Megyei bíróság /döntése minden esetben jogerős, végrehajtható!/
3. fok: ilyen valóban nincs ezen esetekben a Legfelsőbb Bírósághoz felülvizsgálati kérelem nyújtható be.

Vannak azonban olyan ügyek, amelyeket 1. fokon a Megyei Bíróságok tárgyalnak, ilyenkor a 2. fok a Legfelsőbb Bíróság.
/pl.: fiatalkorúak esetén/

Reméllem jókat írtam, bár Én sem vagyok jogász, ha nem jó helyesbítsetek.

Előzmény: Rémusz bácsi (6)
Qtyi Creative Commons License 1999.06.22 0 0 7
Mar azt hittem, meghal ez a topic....

Viszont en azt tovabbra sem tudom megerteni, hogy csak azert elveszthetek egy pert, s vele egyutt egy csomo penzt, mert eppen egy olyan biro vizsgalja az ugyet, aki eppenseggel ugy ertelmezi a torvenyeket, hogy az nekem nem jo. Szerintetek jol van ez igy? Ha nem, tudtok jobbat?

Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.22 0 0 6
Nem vagyok egy jogász, de bántsa a szememet ez a feljebb vitel. Szerintem fellebbvitel.

Más: szerintem harmadfok nincs. Vagy van? A Legfelsőbb Bíróság az nem másodfok? Régebben talán volt több fok is, de ma már szerintem nincs.

Egyébként én sem értem. Például a Kunost azt abszolút nem. Hogy még abban se értsenek egyet, hogy volt-e bűncselekmény, vagy nem??

Előzmény: Balta (1)
nulla Creative Commons License 1999.06.22 0 0 5
Engem érdekel a jog (is), de azért ebben a témában (is) amatőr vagyok. :-)

Szerintem az elsőfokú ítéleteknél nem veszik figyelembe annyira az enyhítő körülményeket. A kifogásokban, illetve fellebbezésekben bizonyára még jobban hatnak a döntéshozókra azzal, hogy még több enyhítő körülményt próbálnak felsorolni.
Valamint az elsőfokon eljáró szerveknél bizonyára több az ügy, nem tudnak olyan mélységben megismerkedni a körülményekkel.

Nekem ez a véleményem. Ám lehet, hogy jó nagy sületlenségeket írtam.

Előzmény: Qtyi (-)
Dzsabb Creative Commons License 1999.06.22 0 0 4
Hello!

Ha nem lenne jogorvoslati lehetőség, akkor nem lenne per sem, hiszen a per úgy kezdődik, hogy a két fél valamit ellentétesen értelmez. Ez ugyanúgy előfordulhat a két bíróság esetében is. Lehet, hogy az egyik bíró máshogy lát egy ügyet, vagy másképp közelítik meg.

SZVSZ ez még mindig jobb, mint az USA-ban az esküdt szék-i ítélketés mivel egy bűnöst akkor is felmentenek, ha mindenki tudja, hogy bünös, ha az esküdtszék ártatlannak ítéli.

Egyébként a téma nem rossz, sőt most lett igazi apropója a Stadler üggyel.

Qtyi Creative Commons License 1999.06.22 0 0 3
Hat ez a topic nem lett kozonsegdijas... Ugy latszik nagyon nagy hulyeseget kerdeztem...
Han Solo Creative Commons License 1999.06.20 0 0 2
Szerintem is azért kell hogy ne kelljen minden "apróság" miatt a legfelsőbb fórumot foglalkoztatni, csak sajnos manapság divat a fellebbezés, azaz nagyon kevesen fogadják el az alacsonyabb fokú bíróság döntését.
Balta Creative Commons License 1999.06.19 0 0 1
Üdv Mindenkinek! :)
Laikus vagyok, de szerintem ez kb. ugy néz ki, hogy a törvények többnyire irányadóak, amit értelmezni kell, a különböző értelemezés is lehetséges, de feljebb viteli biróságok döntése nagyobb érvényü.
Ebböl tényleg az jön ki, hogy akkor nekik biztos nagyobb a kompetenciájuk, jobban értenek hozzá.
Hogy akkor minek a többi? A feljebb viteli biróságoknak ez a nagyobb hozzá értése nagyobb erőfeszitést igényel, több ráforditást.
Röviden ennyi a véleményem, ötletem a kérdésedről.
Üdv mindenkinek!
Qtyi Creative Commons License 1999.06.19 0 0 0
Nulladfoku...
Előzmény: Qtyi (-)
Qtyi Creative Commons License 1999.06.19 0 0 topiknyitó
Most azoknak szólok, akiket érdekel a jog (is). Engem érdekel, de sajnos van egy-két dolog, ami nem fér a fejembe.
Itt van pl a vasutassztrájk ügye: elsőfokon jogtalan, másodfokon jogtalan, harmadfokon jogos! Ki érti ezt? A különböző szintü biróságok talán nem ugyanazon törvenyek alapján hoznak iteletet? És akkor ez csak egy példa volt.
Valaki tud valami magyarázatot adni? (MaCS pl biztos, ha itt van...)
Mire számithatunk ezutan? Pl a metroper - várhato-e, hogy a masodfoku birosag felulbiralja az elsofokut? Vagy akár a harmadfoku?
Ha felülbirálná, az nem jelenti azt, hogy az alsóbbfoku biroságok nem értenek a dologhoz? Ha igen, akkor minek vannak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!