Keresés

Részletes keresés

Sipos Béla Creative Commons License 2023.05.07 0 0 349

Megjelent a MEK-ben 

Az Óbudai Árpád Gimnázium 120 éve. (1902-2022)

c. munkám.

 Sok észrevételt kaptam, átdolgozom. Köszönettel veszek minden tablóképet, kiegészítést, javaslatot visszaemlékezést névvel és az érettségi évével

Letölthető

 

https://mek.oszk.hu/24500/24583/

 

Sipos Béla, érettségiztem 1963-ban 60 éve

Elérhetőségem

sipos.bela1945@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.07 0 0 348

((Kicsit korán nézegetted. :) ))

 

 

Gemm Creative Commons License 2019.02.27 0 0 347

Egy korábbi hozzászóláshoz pontosítás: Mikolt nem Cassandra volt, hanem Hekabé. Cassandra Klári volt. És nem a színpad döngése miatt volt a "hangtalanul-jajtalanul" annyira vicces, hanem mert előzőleg a (koszos) földre leterített csomagolópapír zörgött kegyetlenül.

Fandor Creative Commons License 2013.09.04 0 0 345

Jól elsüllyedt ez a topic.

Mindenesetre a régi kínzó kérdésre itt a válasz, melyet másik identitásommal, a topicnyitó Irdatlan Angeloval, eleve rosszul tettem fel, szóval mivel kevertem a TSZ nevét, milyen bolgár vonatkozása volt a 80-as évek építőtáborainak....?:

Magyar Szovjet Barátság MGTSZ, Georgi Dimitrov építőtábor.

Az a kérdés viszont valószínűleg örökre megválaszolatlan marad, hogya nagy magyar szovjet barátság közepette miért egy bolgár kommunistáról nevezték el a tábort.....

Egyébként létezik még a TSZ és a tábor (hűlt helye)?

BGy Creative Commons License 2010.12.17 0 0 344

Ahogy elnézem, az érettségi előtt nem nagyon fogsz választ kapni...

Előzmény: Anyanyuszi (343)
Anyanyuszi Creative Commons License 2006.03.16 0 0 343
Hello!
Eltűntem, de oka volt!
Felvették a lányomat az Árpádba 6 évfolyamos német tagozatra! :-D
A honlapon közölt adatokon kívül semmit nem tudunk a suliról, örülnénk, ha írnál róla, mert a személyes élmények, tapasztalatok jól jönnének.
Azt se tudom mit kérdezzek, minden érdekel, ami a sulival kapcsolatos.
Nyusz
Előzmény: szandra (341)
szandra Creative Commons License 2006.03.13 0 0 342

Volt valaki az éves összeröffenésen? Mi volt??? Meséljetek!!!

szandra Creative Commons License 2006.03.13 0 0 341

Persze ide is írhatsz, szívesen válaszolok nyíltan is, nagyon jó véleményem van az Árpádról és a szüleimnek is, akik most (is) általános iskolások középiskolai felkészítésével foglalkoznak. :-)

Szandra

Előzmény: Anyanyuszi (339)
szandra Creative Commons License 2006.03.13 0 0 340
Szia Nyuszi! Ha minden igaz, sikerült átvarázsolnom az e-mail címemet, most próbálj meg írni! Szandra
Előzmény: Anyanyuszi (339)
Anyanyuszi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 339

Szia Szandra!
Természetesen érdekel a véleményed. Csak itt tudlak megkeresni, mert nincs aktív email címed. Itt is szívesen fogadom válaszodat, de ha privát szeretnéd, akkor küldj te emailt, az enyém aktív.

köszi

Nyusz

Előzmény: szandra (338)
szandra Creative Commons License 2006.03.08 0 0 338

Szia!

Én 98-ban érettségiztem, ha érdekel a véleményem, keress meg! Nagyon szupi hely az Árpád, remélem, felveszik a gyerkőcödet!

Szandra

Előzmény: Anyanyuszi (337)
Anyanyuszi Creative Commons License 2006.03.01 0 0 337
A jelenlegi 6 évfolyamos rendszerről, magáról a suliról szeretnék információkat kapni. Elképzelhető, hogy ide járna a lányom, a szóbelin is túl vagyunk már... A honlapon található információkon, adatokon kívül eddig nem sikerült személyes tapasztalatokat beszereznünk. Sokat segítene a végleges döntésben.
üdv
vajda5 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 336
Ha valaki olvassa még a topic-ot, akkor adjátok tovább: március 7-én öreddiák találkozó a megújult régi épületben. Kezdés 18:00 óra.
Calliope Creative Commons License 2005.03.14 0 0 335

A boldogság rövid volt...

Tudtommal a Krúdy költözik be a kiürült területekre... :-(((((

BGy Creative Commons License 2005.01.25 0 0 334
"a papírok szerint a gimi teljes épülete jan.1-től újra az Árpádé!
A Kandó az első negyedévben kiköltözik, otthagyva a leharcolt épületet."


Éljen, éljen ! Láttam, hogy befejezés előtt áll a Kandó új épülete, de nem tudtam, hogy miként áll az Árpád ügye. Végre !

Szerintem pusztán az a tény, hogy lesz elég hely, önmagában képes javítani egy iskola működésének színvonalán. A Szőlő utcai albérletet annak idején elég nyomorúságosnak éreztem. Meg azt, hogy lényegében se bejárata, se előcsarnoka nem volt az iskolának, a szalagavató tánc próbáit a folyosó egy kiszélesedő helyén tartottuk, ahol akár 3m is volt keresztben...

A Kandó nagyelőadót megtartják vagy lesz végre egy normális méretű tornaterem ?

Az udvaron külön álló épület is az Árpádé már ? (Sose tudtam, mi van abban.)

Új funkciókat és épületrészeket tekintve talán nem volna haszontalan egy tanulmányi kirándulás a Raktár utcai gimnázium környékén...
Előzmény: HanG99 (333)
HanG99 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 333
a papírok szerint a gimi teljes épülete jan.1-től újra az Árpádé!
A Kandó az első negyedévben kiköltözik, otthagyva a leharcolt épületet. Az önkormányzatnak még nincs koncepciója, hogy mit is kellene csinálnia :(
a felújítás marha sok pénzbe kerülne, még nem látni mikor lehetne esedékes.
első lépésként talán a szőlő utcai albérlet szünhet meg, a megüresedő Kandós tantermekbe be lehet vinni a kinti osztályokat talán.
----------
beszélgessünk róla, adjunk ötleteket az önkormányzatnak, hogyan, milyen új funkciókkal ellátva újíttassa fel az épületet, milyen célokra hiányoznak, hiányoztak helységek a gimiből, hogyan lehetne javítani (a visszakapott helységek helyes felosztásával) a tanítás, tanulás, gomnáziumi élet színvonalán?
orKán Creative Commons License 2003.08.03 0 0 332
Hú, mit találtam! :-))

Én is.

vajda 5 csak nem Vajda Pistát takarja? :-)))

BGy Creative Commons License 2003.07.29 0 0 331
A hétvégén találkoztam egy emberrel, aki Árpádos volt, de 56-ban disszidált Angliába. Jó fejnek látszott. A neve most nem jut eszembe, de ki tudom deríteni, mert egy barátom rokona. Lassan úgyis esedékes lesz a meghívása a ballagásra.
Calliope Creative Commons License 2003.05.28 0 0 330
A ballagás állítólag gyönyörű volt, és sajna lemaradtam róla.
Ennek a majálisnak viszotn verhettek volna nagyobb hírt, mert én is csak az utsó pillanatban értesültem róla (akkor már vagy 4 órája ment).
Sajnos nem is volt valami érdeklődés (akkor már).
Erről is mesélhetne valaki, aki ott volt...
Előzmény: HanG99 (329)
HanG99 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 329
ma délután majális az Amfiban, ökörsütés, sörsátor, régi és mostani tanárok, régi és mostani diákok, esetlegesen mostani diákok szülei

mindenkit szeretettel várnak a rendezők

a múlt évi jó buli volt

program van avlami, elvileg komolyabb zenekar is előfordulhat.

Calliope Creative Commons License 2003.05.15 0 0 328
Volt valaki a ballagáson? Milyen volt?
Calliope Creative Commons License 2003.05.07 0 0 327
Nekem úgy rémlik, hogy a ballagás 7 felé, a buzogány úgy 1/2 10. De erre azért ne vegyél mérget.
Előzmény: BGy (326)
BGy Creative Commons License 2003.05.06 0 0 326
Hánykor kezdődik a ballagás ?
antos Creative Commons License 2003.03.31 0 0 325
Udv hanyatlo Aprad topik!

Konkret kerdesem van:

Nem tudja valaki veletlenul PutrifalviTufaJózsika
(86-90 B osztaly, polgari monogramja D.T., neha D.T.E.) _barmilyen_ jelenlegi elerhetoseget ? Nekem sehogy sem sikerult, persze a forumon megadott emailen sem. O utoljara kb. 3 eve irt a topikba.

Kosz,
A.

Előzmény: PutrifalviTufaJózsika (196)
Calliope Creative Commons License 2003.03.17 0 0 324
Hali, hogyhogy erre jártál?
Amúgy Cory engem is az utsó pillanatban hívott, ahogy őt is vki más, mert mindannyian teljesen elfeledkeztünk róla. Sorry. Vigasztaljon a tudat, hogy tényleg semmilyen nem volt.
De ahogy látom, lelkes indítványomra 2 hozzászólással ezelőtt, vagyishogy dobjuk fel az Öregdiáktalit valahogy, senki nem reagált...
Előzmény: Schoz (323)
Schoz Creative Commons License 2003.03.13 0 0 323
Már megint elfeledkeztem róla...
Els? körben valahogy az ilyen feledékeny emberek id?ben értesítését kéne megoldani. (igazán felhívhattatok volna :-))
Előzmény: Calliope (322)
Calliope Creative Commons License 2003.03.13 0 0 322
Voltunk öregdiákon.
Sajnos nem történt semmi jelentőségteljes... (Sőt, szerintem kimondottan unalmas volt.)
Kezd halódni ez a rendezvény. Fel kellene dobni jövőre.
Ötletek?
BGy Creative Commons License 2002.12.18 0 0 321
Hozzuk. Van valami újság ?

Nekem most csak annyi friss élményem van, hogy a kislányom óvodáscsoportjába jár két árpádos évfolyamtársam kisfia is. Vajon az Árpádban is osztálytársak lesznek ? :-)

Előzmény: HanG99 (320)
HanG99 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 320
hozzuk fel :(
ArchNGEL Creative Commons License 2002.10.09 0 0 319
valahol röhelyes volt hogy egy másfélórás előadást végig kellett ülni by Lévay Zsolt, hogy ő milyen jó könyvet írt, majd felsőbb utasításra a ballagóknak kötelezővé tették a megvételét. úgyhogy annak rendje és módja szerint - ahogy szerinted a ballagás meg volt tarva - rá lettek jőve hogy ez így nem megy.

áll. Varga Judit meg bekeményített az idei végzősöknek. Remélem nem miattunk :-)

Előzmény: weti (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!