Keresés

Részletes keresés

GhostLackoHUN Creative Commons License 2021.01.18 0 0 6055

Kiváló alap a HTML megtanulásához kezdőknek: https://webiskola.hu/html-ismeretek/

borisz911 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 6054

Sziasztok,

 

találtam a neten egy látványos html5 template -et, de sehogy sem bírom rávenni az ékezetes karakterek megjelenítésére....

 

Tudnátok segíteni?

 

Előre is köszönöm.

 

 

http://freehtml5templates.com/downloads/free/vividphoto/

Acera Creative Commons License 2011.10.02 0 0 6052

De megkérdezem a javascript Topicban is, itt ez behalt.

Acera Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6051

Szia toccata!

 

Nem szeretnék sem php-t, sem mysql-t használni.

Előzmény: toccata (6050)
toccata Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6050

Szia Acera!

 

A kérdésedet nem ide, hanem a PHP topikban kellene feltenned.

Előzmény: Acera (6049)
Acera Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6049

Szép Napot!

 

A kérdés:

hogyan lehet azt megoldani, hogy egy oldalon egy képre kattintva a kép megváltozik (ez még megy), de oly' módon, hogy a böngésző bezárása ill. újbóli megnyitása után is emlékszik az utolsó állapotra és már az töltődik be. Tehát hogyan oldható meg, hogy a süti (vagy WebStorage) vagy a cache ( vagy az IndexedDB) eltárolja azt az állapotot amelyben utoljára az oldal volt.

Ez csak egy kis emlékeztető lenne, hogy pl. melyik focicsapatra tettem a voksomat az adott héten. Itt csak kis méretű képeket használnék, alaphelyzetben a csapatlogók halványak vagy szürkeárnyalatúak lennének, kiválasztás után pedig normál színűek vagy keretezettek - mindez mellékes, fontosabb, hogy a böngésző megjegyezze a kiválasztást.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

MikeM Creative Commons License 2011.07.25 0 0 6048

Közben megtaláltam.

m

MikeM Creative Commons License 2011.07.25 0 0 6047

Sziasztok, 

 

egy kis segítség kellene, sehol nem találok megoldást.

Beszúrtam egy képet a weboldalra, amire raktam egy area shapet, és erre a területre szeretnék beszúrni egy youtube videót (Dreamweaver 2004 MX), de nem tdom, hogyan tudnám beletenni, vagy hová írjam a kódot.

Tudna valaki segíteni?

Köszi

m

 

m54 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 6046

hmmm...

 nézni is kellene, nem csak véleményezni. bocs!

Előzmény: m54 (6045)
m54 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 6045

Ha ott a "Transitional"-t adsz meg akkor a "laza" értelmezés, ha a "strict"-t akkor a szószerinti lesz végrehajtva.

Tehát az első megengedi a régi szabványokat, a html 4 előtti tagokat, a második csak az új szabvány szerint értelmezi.

(kicsit felületes, de a lényege, ha nem tudod pontosan, maradj a "Transitional"-nál:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">)

Előzmény: MoBiBenc (6044)
MoBiBenc Creative Commons License 2011.04.09 0 0 6044

Azóta meglett a megoldás, a head elötti "doctype" részt (nem értek hozzá) kellett átírni egy kicsit, és immáron (nekem legalábbis) mindenböngészőben szuperál :)

Köszönöm azért, Bence

Előzmény: Simulacrum (6043)
Simulacrum Creative Commons License 2011.04.09 0 0 6043

6-os, 7-es, 8-asban nálam rendben van. Ha 9-esben rossz gondolom, akkor a lightwindow még nincs arra fejlesztve.

Előzmény: MoBiBenc (6042)
MoBiBenc Creative Commons License 2011.04.08 0 0 6042

Sziasztok!

Tavaly már kértem a segítségeteket – azóta sikerült (részben módosítva) kivitelezni a honlapom galériájának megjelenítését. Jelenleg egy lightwindow-ban nyílik meg minden külön tematikájú album, ami egész egyszerűen egy külön html oldal, benne horizontálisan a képekkel…

www.molnarbence.com

Egyetlen problémám, hogy mozillán, safarin, crome-on működik, viszont ie-en nem. Ott egyszerűen a képernyőn kívül kerül megnyitásra a lightwindow…

Ötlet, tanács? Nem tudom merre menjek, hol keressem a hibát, kihez forduljak.

Segítségetek előre is köszönöm,
Üdv, Bence:)

Simulacrum Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6041
A képcsere részt nézd meg itt: http://opendir.hu/?freedom=/tartalom/javascript/javascript_5._effektek
Előzmény: Törölt nick (6039)
Simulacrum Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6040
A gomb tagnak egy onmouseover="javascript:document.getElementById('a kép id-je').src = 'amire változzon a kép, annak a képnek az elérési útját kell ideírni';" részt kell megadni. Fontos, hogy a megváltoztatandó kép kapjon egy id="valamilyen_nev" attribútumot. Ez így elég nehéz leírni, ha nem nagyon értesz hozzá.
Előzmény: Törölt nick (6039)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6039
Sziasztok!

Azt hogyan tudom megoldani, hogy ha a kurzort egy gomb fölé viszem, akkor ne maga a gomb kinézete változzon meg, (ahogy alapesetben csinálja a javascriptes gyári cucc), hanem egy gombhoz tartozó kép változzon az ablak egy más részén? Javascripthez nem értek, csak a gyári defaultot szoktam átírogatni mindig az aktuális gombokhoz.

Köszi:

VREX
Nemo Creative Commons License 2010.08.25 0 0 6038

Kedves emberek!

 

A hálóra rátekintve nem találtam megoldást, ezért megpróbálkozom itt is a kérdéssel. Arról van szó, hogy szeretném megoldani html-ben, hogy egy táblázat "sorai" (tr) ne vízszintesen, hanem függőlegesen álljanak. Létezik-e valahol a HTML nyelvben (vagy CSS-ben) erre való kód, kapcsoló vagy hasonló?

 

Azért kellene nekem éppen ez, mert több hosszú szöveget szeretnék oszlopokba rendezni úgy, hogy az egyes táblázatmezők olykor teljesen 1:1 jelleggel álljanak egymás mellett, olykor meg két vagy több egymás fölötti mező mellett legyen egy mező a másik oszlopban, és mindez utólag könnyen bővíthető legyen. Azaz a szokásos "td colspan=2 stb"-t szeretném megvalósítani, csak éppen függőlegesen kellene olykor áthidalnia egyik elemnek több szomszédosat.

 

Azért nem jó a szokásos "td rowspan=2 stb", mert a táblázatot utólag rendszeresen szeretném bővíteni új oszlopokkal (bennük hosszú új szövegekkel), mégpedig lehetőség szerint kézzel szerkesztve a kódot. És ha az új szöveg a szokásos eljárás segítségével több sorba ("tr") kerülne, akkor darabjait kézzel kellene szétdobálnom az eddigiek közé, míg ha a "sorok" függőlegesen állnának, akkor csak az eddigi és az új mezők (td) átfedési viszonyait ("colspan") kellene újraírnom, maga a szöveg a forrásfájlban összefüggő(bb)en jelenne meg, csak "td"-kkel tagolva. Ezzel mérhetetlen munkát takarítanék meg, mert mint mondtam, hosszú szövegeket, sok bekezdést akarok egy-egy oszlopba rendezni.

 

Kézenfekvőnek tűnik, hogy az egyes szövegeket ne függőlegesen rendezzem el, és ekkor a szokásos html-kódokkal ("td colspan") könnyen megoldható az új szövegek könnyed utólagos csatolása új (vízszintes) sorokba. Sajnos az egyes szövegek olyan hosszúak lennének, hogy ettől rusnyán széles lenne a táblázat (akár ötven képernyőnyi jobbra görgetést kívánóan). De másfelől e szövegek nem lennének olyan sokan, hogy oszlopokba rendezve két-három képernyőnél több jobbra görgetést igényelnének, és ez az én célomra még elviselhető volna.

Acera Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6037
Küldtem mail-t.
Előzmény: vizus (6036)
vizus Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6036
Még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztok a problémámmal, tudom, hogy mindenki agyonterhelve dolgozik, ezért csak bátortalanul jelzem, hogy esetleg megkönnyítené a dolgot, ha küldenék egy-egy DVD-t a postacímetekre, de tényleg - csak ha befér az időtökbe.

A használható webes formáció úgy működne, hogy lenne egy tartalomjegyzék, amiben egy linkre kattintva letöltődne a gépemre egy zip fájl, amit megnyitnék, és ha van word 2003-am, vagy még újabb Word, akkor olvasni tudnám, majd a gépemre menthetném az adott fájlt?

Így viszont nyilván megint csak a fájlba mentett képes doksik működnének.

Ha jól értem, akkor a következő munkákat kellene elvégeznem:

Először is nyilván archiválom a jelenlegi állományt is.
Aztán egy új változatban Kisebbre veszem az 1-2 mb-os képeket. ( Most vannak 500 mb-os fájlok is, ez nyilván nagyon nehézkessé tenné a dok. olvaásást.)

Most erre az IrfanWiewet használom ( általában, ha valamire van ingyenes program, azt használom, hogy más tanárok is követhessenek) Kicsit körülményes, sorra látogatni minden könyvtárat, méret szerint listáztatni a képeket, a 100 kb-nál nagyobbakat kisebbekké konvertálni.

Sorra megnyitni minden fájlt, belementeni a képeket.
Átbogarászni az egészet, visszahúzni a megnőtt méretű képeket az eredeti méretre.

Jó lenne mondjuk, ha minden képhez lehetne csatolni egy linket, amire valamelyik képnézegetőben megnyílna a kép, mert most csak az oldal nagyításával lehet jobban megnézni a képet, de ez kézzel, egyenként egy embernek több hetes munkája lenne.

Végül is most lenne egy ped. asszisztens, akit rá lehetne állítani a manuális kézi munkákra, egy alapos súgóval.

Egy ilyen átszerkesztés úgy gondolom érintetlenül hagyná a belső hivatkozásokat, ahol az egyik fájlban hivatkozok egy másik fájlban lévő mondatra.



Előzmény: Acera (6034)
vizus Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6035
persze, megvan a Word 2003--as változat, de a fájlok közt van még Win95-ös is. A fájlok többsége csatolva tartalmazza a képeket, és jónéhányat más könyvtárakból csatoltam. Néhányszor tíz fájl már belementve tartalmazza a képeket. Az egész állomány 4 gb-körül van, 143 mappa kilencezernél több fájlal. Ebből kétszáz lehet Word dokumentum.
Előzmény: Acera (6033)
Acera Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6034
Jah, véleményem szerint előbb legyen meg használható web-es formátumban s csak utána letölthetőben. Mert ha - akár tömörítve, akár MS-Word .doc fájlonként - töltik le, mindig ki kell keresni az adott dokumentumot, ellenben ha web-es formában tölthetik le, akkor online böngészhetik (mintha csak netezne a látogató.)
Előzmény: vizus (6032)
Acera Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6033
No problem.

Előszó gyanánt:
"A weblapon is (remélhetőleg) működőeket kékkel jelöltem.
( Mire feltöltöm átváltozik valami bordóvá.)"

Azért, mert a (z általad ) meglátogatott oldal linkje más színű.
Ha valaki még nem kattintott rá, kéknek látja.

Másodsorban:
ez az anyag - amit a weboldalon már html-ben láthatunk - meg van érintetlen ( MS-Word ) formátumban is? Jobb lenne abból mutatnom egy példát, mint a weblapról ollózva ).

Nah, inkább délelőtt folytatom, megkereslek mail-ben, címed, elérhetőséged meg van.
Előzmény: vizus (6032)
vizus Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6032
Bocs, nagyon sűrű napokat élek.

Az a baj, hogy elég bonyolult több lépcsős könyvtárrendszerben vannak a fájlok, félek, hogy ez így nem könnyen tölthető majd vissza le.


Ez egy komplett tanári kézikönyv lenne, ha egyszer elkészül, tehát, ha rajztanár tölti le, akkor valószínűleg belenéz az összes fejezetbe, ha használni nem is használja.

Ha azt mondod, le lehet majd tölteni, akkor regisztrálok neki egy új lapot (A régire már nem fér), és felteszem.
Előzmény: Acera (6031)
Acera Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6031
Viszont nagy mennyiségű anyagról van szó, de mi van, ha csak bizonyos dokumentumok érdeklik a látogatót?
Tkp. a jelenlegi állás szerint ráérős, mert egyelőre nem reagált az ötletekre...
Előzmény: Simulacrum (6030)
Simulacrum Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6030
Én betömöríteném a teljes anyagot (gondolom több doc fájl) és sima linkként kitenném az oldalra. A tömörített állomány linkelésekor nagy eséllyel egy felugró ablakot kap majd a felhasználó, amivel egyszerűen a saját gépére töltheti az anyagot. Tömörített állomány (mondjuk zip) kicsomagolásában bármelyik informatika tanár segítséget tud neki nyújtani.
Előzmény: vizus (6028)
Acera Creative Commons License 2009.10.26 0 0 6029
A teljes weboldal letöltése?
Ebben is tudok segítséget nyújtani, ha kell.
De első lépésben - szerintem - legyen megoldva az oldal maga.
Előzmény: vizus (6028)
vizus Creative Commons License 2009.10.26 0 0 6028
Valóban ez lenne a legegyszerűbb, azt hiszem a Word 2003 már minden iskolában ott van. Mondjuk ennek is van hátránya. Mivel a régi fájlok a képeket csatolva tartalmazzák, és több száz fájl átszerkesztéséhez nincs időm ( Amikor belementem a képeket, néhánynak megnő a mérete, tehát újra kell szerkesztgetni az oladalakat. ), ezért aki letölti, létre kell hozzon egy K substot. A leírás, és egy ksubst bat fájl ott van a lemezen, de egy informatikában jártalan rajztanár természetesen az iskolai informatikushoz kell forduljon, akitől megtudja, hogy az nem kompatibilis a vezetékrendszerük erezetével, át kellene konvertálni, ami viszont megfordítaná a dipólustöltést az ekrazitcellákban, szóval csókoltatja a dilettáns weblapot, amiről itt neki töltögetnie kellene.
Ne feledjük: az iskolában minőségi munkát végezni igyekvő vizuális kultúra tanár egyelőre többnyire ( a néhány százaléknyi kivételt képező iskoláktól sűrű elnézés kérve) ugyanolyan rendszeridegen elem, mint a régi szocpolgazdmaxbazdmex világban volt, szóval még mindig az a maximális esélye, hogy odakuncsorog feletteseihez, és kér engedélyt, hogy az innen-onnan ingyen, saját pénzen összeszedett eszözeivel dolgozhasson.

De azt hiszem mégis csak ez lesz a járható út. Tartottam tőle, hogy gond lehet belőle, hogy a régi öreg fájlok közül egy csomónak, meg egy csomó képnek nagybetűs a neve. ( És ugye az ftp feltöltésnél ezek nem mennek át) De úgy látom, a hiperhivatkozások szempontjából nincs megkülönböztetve nagybetű, kisbetű. Átírtam párat kisbetűsre, és ott maradt a csatolt kép, sőt, a másik fájlban lévő hiperhivatkozásban is kisbetűsre íródott át a link. Van egy kis segédprogramom ami egész könyvtárrendszerekben megcsinálja, és a HTML fájlokon belül is.

Szóval feltölteni fel tudom. De hogy töltik le? Én most azt ajánlom, hogy .. " A httrack.com oldalon állítólag van egy ingyenes program, amivel egész weblapok töltehtőek le, tehát ezzel célszerű lementeni a saját winchesterre a Kapcsoskönyvet. "

Manapság hogyan menne ez a teljes állomány letöltés?
Előzmény: Simulacrum (6026)
Acera Creative Commons License 2009.10.26 0 0 6027
Szia!

Elkeveredtem a folyamatleírásban... :)

Tehát:
miből? ( MS-Word )
mibe? ( html? )

Számomra még mindig a PDF tűnik a legjobb megoldásnak, ha nincs tiltva a dokumentum szerkesztése (a kimeneti PDF fájlban - általában a PostScript [virtuális] nyomtatók [értsd: PDF konverterek] nem raknak bele tiltást) akkor működik a COPY-PASTE.

Tanár szaktárs megnyitja, kijelöli, beilleszti (teszem azt MS-Word dokumentumba) és hajrá!
És a PDF nagy előnye, hogy kisméretű, emellett a konvertálás akár online is megoldható ( feltételezve, hogy rendelkezel pl. GMail fiókkal, ami kell az online konvertáláshoz ).

És egy példafile: nemrég kreáltam...

Jó benne, hogy az eredeti formátumban tudja a látogató letölteni, esetünkben: docx ( MS-Word 2007). A letöltés és más kezelőgombok a dokumentum alján találhatóak, mint pl. a nagyító csúszka, a nyomtatás gomb, a letöltés gombja vagy a teljes képernyős nézet. Jah, és egy link, mellyel akár meg is oszthatod másokkal az aktuális fájlt.

Ha megtetszett, üzenj, segítek, egy ideje használom már.
Előzmény: vizus (6023)
Simulacrum Creative Commons License 2009.10.26 0 0 6026
Ha megvan Wordben a kézirat, akkor esetleg nem jó megoldás csak egyszerűen felrakni abban és letölthetővé tenni a tanárok számára?
Előzmény: vizus (6023)
vizus Creative Commons License 2009.10.24 0 0 6025
Köszi szépen!

Ezt az anyagot én már nagyon régen megírtam, több száz fájl 140 mappában, több mint 10 000 kép. ( A Ventura publisherrel kezdtem, és kb a Win 95-ben dolgoztam legtöbbet. Egyszer újra kellett szerkesztgetni amikor áttértem valamiről, valamire, még egy újraszerkesztgetés már nem fér be az időmbe. ) Sajnos annyi pénzt képtelenség előteremteni, hogy egy profira bízhatnám a megszerkesztését.

A tananyagot át fogom olvasni.
Előzmény: toccata (6024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!