Keresés

Részletes keresés

GLászló Creative Commons License 1999.07.08 0 0 522
Kedves HAME!
Előrelátónak bizonyultam. Már behozták.
:-)
(Ha minden megjegyzésemre ilyen spéttel válaszolsz, élvezetes vitát fogunk produkálni. Most melyik írásom jön? A februári?)
:-)
Előzmény: HAME (521)
HAME Creative Commons License 1999.07.07 0 0 521
hehe, meg höhö, kedves Glászló!

Hát nem is a (GLászló 1999-07-05 13:09:34)-ből vettem az első mondatot. Csak a másodikat. Azt, hogy "ezek sem jobbak, mint azok" kb. szeptember óta mondod. Tudod az imamalom.:-)
Azt, hogy van még három évük, és behozzák a lemaradást (máminthogy a lopásban) azt meg kb. januártól.
De lehet, hogy tévedek.
Lehet hogy már decembertől.:))

Előzmény: GLászló (519)
BaSand Creative Commons License 1999.07.07 0 0 520
Kedves pindiy !

:-)))))

Előzmény: pindiy (518)
GLászló Creative Commons License 1999.07.07 0 0 519
Kedves HAME!
Ha elolvasnád azt, amit írtam (GLászló 1999-07-05 13:09:34), akkor lenne módod arra, hogy megérts. Amit Te az én véleményemnek tulajdonítasz ("A sajátjaidról tudod, hogy loptak, a Fideszről meg feltételezed, hogy majd lopnak legalább annyit.
Viszon előre kijelented, hogy Te akkor is oda fogsz szavazni.") az alapján viszont én sem érteném.
Szerintem elég pontosan elmagyaráztam, hogy mi alapján döntöm el, kire szavazok. A magyarázatomban viszont árnyéka sincs az általad nem értett "vélemény"-nek.
pindiy Creative Commons License 1999.07.05 0 0 518
Kedves BaSand
Maga a hírérték egy buta szó.A hír az ami bizonytalanságot oszlat el.Az, hogy azt mennyire teszi az a hír mértéke.Az, hogy vannak VIP kedvezmények nem hír és, hogy a kedvezményeket milyen nevű emberek kapják az sem hír, mert a dolgok számomra nem voltak bizonytalanok, tehát a hír mértéke itt mondhatni nulla volt.
A hír értéke már éretelmes, (igy külön írva) mert olyan qualitativ, mérték amely megmutatja, hogy a politikában a használata milyen értéket képvisel.Ennek az egysége, ha jól emlékszem az 1 fika.A hivatkozott hír értéke becslésem szerint, úgy 100 kfika körül lehet.(Vedd figyelembe, hogy az 1 Mfika=0.1 Tocsik a régebbi rendszerben.)
Előzmény: BaSand (-)
HAME Creative Commons License 1999.07.05 0 0 517
Istenbizony nem értlek
kedves GLászló!

A sajátjaidról tudod, hogy loptak, a Fideszről meg feltételezed, hogy majd lopnak legalább annyit.
Viszon előre kijelented, hogy Te akkor is oda fogsz szavazni.
És mi lesz, ha mégsem lopnak majd annyit?
Mondom, nem értelek.

Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 516
Nehogy azthiddám... Egyszerűen fél, hogy fejbevágja Nisa, meg még tíz vegyész.
Azt meg már mexokta, hogy én püfölöm. :)
Előzmény: BaSand (515)
BaSand Creative Commons License 1999.07.05 0 0 515
Kedves GLászló !

Egészen elérzékenyültem. Ez szép volt tőled. :-)))

Előzmény: GLászló (512)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 514
Kedves Nisa,

avatkozz csak be nyugodtan, bár azt hiszem, tévedsz: a GLászlónak most sincs igaza. Látod, még a mérnököket is szidja...

Amúgy meg pontatlanul fogalmaztam, pedig nem is vagyok újságíró.
Kizárólag a VIP-újságírókról van szó, akikről tuggyuk, hogy mér dícsérik a coclibet.
VIP-mérnök meg, mint tudjuk: nincs. Hála Istennek... :)

Előzmény: Nisa (511)
Nisa Creative Commons License 1999.07.05 0 0 513
Reméltem, hogy így lesz, bár ha igazságos akarok lenni, akkor azt kell
mondanom, hogy általában minden mérnök éljen, csak konkrét mérnök
lehet hülye, - esetleg.
Előzmény: GLászló (512)
GLászló Creative Commons License 1999.07.05 0 0 512
Vegyészmérnökökről szó sem volt, sőt! :-))
A vegyészek éljenek soká! VIP, VIP, hurrá! :-))
Előzmény: Nisa (511)
Nisa Creative Commons License 1999.07.05 0 0 511
Nem szeretnék a vita fő vonulatába beleavatkozni (szerintem G.Lászlónak
van igaza), de azt mégsem hagyhatom szó nélkül:
hogy kik a hülyék???!!!
Hogy is van ez?
(csak csendesen jegyzem meg: bezzeg VIP mérnök az nincs is!)
Előzmény: GLászló (510)
GLászló Creative Commons License 1999.07.05 0 0 510
Kedves Trebitsch!
Amíg szerelmes vagy, nem kell félned: megmaradsz ebben a hitedben. Utána meg? Utána eszedbe jut majd valami regényrészlet, elmosolyodsz, az élet pedig megy tovább. :-))

Ja és a mérnökök hülyék.
:-))

Előzmény: Trebitsch (509)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 509
Kedves GLászló,

nem, egyéb kérdés nincs. Megin a 22-es csapdája jutott eszembe, amikor Yossarian vitázik az ateizmusról Scheisskopff hadnagy feleségével.
A végén valami affélében maradnak, hogy a nő az egy jóindulatú, bölcs istenben nem hisz, Yossarian meg egy bükkfagatyás, gonosz istenben nem hisz.

Titokban én speciel mégis bízom ám benne, hogy a Fidesz nem tolvajbanda, ellentétben az ellenzékkel; neked meg nem teccik a stílusuk, ellentétben az ellenzékkel, akik jó stílusban simliznek...
Hát lyó.

A VIP-újságíró nem is volt kérdés; mi a fenét lehet róluk kérdezni?
Mér írnak mindig a Fidesz ellen, és az MSZP/SZDSZ mellett? Hát azt tuggyuk: pénzért. Csak úgy megemlítettem...

Előzmény: GLászló (508)
GLászló Creative Commons License 1999.07.05 0 0 508
Kedves Trebitsch!
Természetesen rosszul érted, mert úgy akarod. :-)
Eddig is szavaztam és ezután is fogok - ma úgy néz ki, hogy ugyanarra a pártra, akire eddig mindig. Csak egyszer tévedtem meg, 1990-ben, akkor is inkább a feleségem beszéltem rá az átszavazásra. (Akkor anyósom és feleségem, valamint az én két-két szavazatunkat 3-3 arányban osztottuk fel. Anyósom a Fideszre szavazott, feleségem pedig egyik szavazatát pocsékolta rájuk.)
Nem vagyok vándorszavazó. Csakhogy én nem azt tekintem mércének, hogy melyikük tisztességesebb, mert egyiket sem tartom annak. Nehezen, de elfogadtam, hogy Magyarországon a rendszerváltás utáni demokrácia nem tudott kilépni abból a mederből, amibe a történelem során mindig is működött. Hol önszántunkból, hol belekényszerítve, de igazából sosem voltunk mások. A "simli stílusa" - ahogy Te fogalmaztad - mindig fontos volt ezen a tájon. A korrupció pedig otthonos volt, sokkal jobban, mint északabbra, és sokkal kevésbbé, mint a Balkánon, vagy Olaszországban.
Mielőtt megkérdezed: számomra az számít, hogy melyik párt megnyilatkozásaival, tetteivel vagyok képes a leginkább azonosulni. Számomra a Fidesz elfogadhatatlan stílusban és elfogadhatatlan módon politizál - ezért jelenleg nincs esélyük, hogy rájuk szavazzak.
Egyéb kérdés?
(Ezt a VIP-újságírót nem tekintem annak, hiszen csak tehetetlen ségedben megpróbálsz fogást keresni rajtam. :-)) )
Előzmény: Trebitsch (503)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 507
Kedves cc,

azonnal módosítok, amint lebukik valamelyik jobbos újságíró is. Egyelőre ilyen nincs, ha lesz, akkor aránypárt fogok felállítani. Vagy a létszám, vagy az összeg alapján, majd megláttyuk.
Most erre amúgy van esély, mert a fél hazai média a szeméttelepen töltötte a hétvégét; guberáltak.

Előzmény: cc (505)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 506
Mé ne báncsam?
Lehet, hogy ők előlegnek hívják; én VIP-hitelnek.
Örökbecsű műsor volt, amikor Németh Péter (a VIP-hitelfelvevő) faggatta Nagy Sándort (a VIP-hitelfelvevőt) a VIP-hitelekről... :)

Igenis bántom a sajtót, illetve néhány újságírót. Például Kocsi Ilonát, Palikot, Mester Ákost, Bölcs Istvánt... És ebben egyetért velem a GLászló is, idézem:
"Nekem ahhoz nincs mércém, hogy ki tisztességtelenebb,
a fosztóképző mindent kifejez. Aki lopik, az lopik - hogy rajtakapják, vagy nem, hogy könnyen, esetleg nehezen - ez
legfeljebb az "ügyességüket" jellemezheti, az erkölcsi gátlásaik attól még láthatatlanok. "

Előzmény: dekóder (504)
cc Creative Commons License 1999.07.05 0 0 505
"Közös jellemzőjük, hogy valami furcsa véletlen folytán mind coclibek.
Jobbos meg nincs közöttük..."
bocs, hogy beleszólok, kedves T., de te ismered a teljes listát? nem a mazsolázottat, hanem az egészet. szerintem ugyanis csak ebben az esetben jelenthetsz ki ilyeneket.
cc
Előzmény: Trebitsch (503)
dekóder Creative Commons License 1999.07.05 0 0 504
Trebi, ne báncsad mán a sajtót mindig! Náluk azt különben se hitelnek híjják, hanem előlegnek.
:-)
Előzmény: Trebitsch (503)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 503
Ha lyól értem, akkor te úgy gondolod, hogy soha többé nem fox szavazni egyetlen mostani politikusra sem? Ha MSZP-s, ha SZDSZ-es, ha akármilyen?

Hát lyó. Én is így voltam vele két éve... :)

Ezen kívül azért még érdekes új fogalmat fedeztem föl: a VIP-újságírót.
Közös jellemzőjük, hogy valami furcsa véletlen folytán mind coclibek.
Jobbos meg nincs közöttük... Mégiscsak lehet valami abban a sajtótisztességben.

Előzmény: GLászló (502)
GLászló Creative Commons License 1999.07.05 0 0 502
Kedves Trebitsch!
Nincs értelme vitatkoznunk, amikor lényegében egyetértünk. Nekem ahhoz nincs mércém, hogy ki tisztességtelenebb, a fosztóképző mindent kifejez. Aki lopik, az lopik - hogy rajtakapják, vagy nem, hogy könnyen, esetleg nehezen - ez legfeljebb az "ügyességüket" jellemezheti, az erkölcsi gátlásaik attól még láthatatlanok.
Ha valaki lop, akkor nem érdekel a médiaellenszél, még az orkánerejű sem.
Az sem érdekelne, ha szakadna a médiaeső, meg a médiahózápor.

Nem érdekel a simli-stílusuk. Csak a hollywoodi filmekben mosolygok kedves betörőkön és jólelkű gyilkosokon - a politikában nincs felmentés ez alól.

Nincs "turpisság", csak ellopott milliárdok.

De ez nem jelenti azt, hogy Neked feltétlenül el kelljen ítélned őket. Ha egyszer az ember szerelmes, nem fontos egy hajlott hát, néhány tincs kihullott haj, foghíjas ajak. Mindenre találhatsz mentséget, és én örülök, hogy szerelmes vagy, mert addig jó Neked. Kiábrándultan keserű az ember, miért kívánnék a barátomnak olyat. :-)
Csak ne próbálj meggyőzni annak ellenkezőjéről, mint ami nyilvánvaló.
(Persze csak számunkra az, akik nem vagyunk szerelmesek. :-) )
:-)

Előzmény: Trebitsch (500)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 501
Kedves Pásztörperc,

odáig egyetértünk, hogy az előző kormányzat a nagyobb bűnös. :)
Abban is, hogy ügyetlenebbül (bár én inkább "pofátlanabbul"-nak mondom szívesebben, de ez már csak apró részletkérdés) kaszáltak.
Abban viszont nem, hogy kevesebbet kaszáltak volna, mint a Fideszesek...
Azér ezt te se gondolod komolyan. Az MSZP/SZDSZ koalíció eleve vagy kétszer annyi tagból állt, mint a FIDESZ; már csak ezért sem valószerű az állításod.

Előzmény: Pásztörperc (499)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 500
Azér vitatkozunk, kedves GLászló,

mert nem éppen úgy tisztességtelenek, akármennyire tekered is azt a malmot.

Hülyeségeket beszélnek időnként, meg csinálnak némi turpisságot; de a fehér hollóhoz nemcsak ártatlanságban (előszörre is kitettem a szmájlit, jelezvén, hogy tudatos képzavar, vagymi...:) hasonlítanak, hanem abban is, hogy ritka nagy média-ellenszélben kell dolgozniuk. Mint a fehér hollónak repülni... :)
Következésképp: lényegesen fehérebbek annál, mint amilyen képet te is igyexel kialakítani róluk.
Más stílusban Simliznek (:), és eddig még a világon semmi nincs róluk bizonyítva. Nem úgy, mint a többi pártról, illetve inkább pártemberről.

Viszont, hogy némiképp valami mederet ássunk a topicnak: nem vagyok kibékülve eddig egyetlen "lemondással" sem.
Nekem az nem lemondás, hogy lemondanak a párttisztségeikről. Tessék elhúzni mindegyiknek a parlamentből. Az lemondás, ez meg parasztvakítás, akár Herényi, akár Nagy csinálja.
_Ennek_ nincs hírértéke, én legalábbis sehol se láttam ezt leírva. Kivéve mikor én írtam... :)

Előzmény: GLászló (498)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.07.05 0 0 499
Kedves Trebitsch!

Arról a fene magas erkölcsi magaslatról, ahonnan mi ketten ezeket a dolgokat megítéljük (hogy a fenébe férünk el ketten egy ilyen tűhegynyi bütykön?) az elítélés alapja a lenyúlás ténye: ez is lenyúl, az is lenyúl. Ezen csak finomít az a két tényező, hogy ezt mennyire nyíltan, nyilvánvalóan csinálja (ezek a fineszes fiúk legalább jól összekutyultáxálaikat), meg hogy mennyit sikerült kaszálni (ezek a fineszes fiúk eszetlenül nagyot zsebeltek — ez azért látszott a kampányban). Köv.képp NÁLAM az előző kormányzat a nagyobb bűnös: kevesebbet és ügyetlenebbül kaszáltak. Ugye, most egyetértünk??

Előzmény: Trebitsch (497)
GLászló Creative Commons License 1999.07.05 0 0 498
"a Fidesz olyan ártatlan, mint egy fehér holló"
:-))
Ebben megint egyetértünk. Összefoglalva tehát: a fideszesek gyakran mondanak marhaságokat, (Simicska APEH-elnök egyenesen egy gengszter) hülyén kommunikálnak, a tisztességük a fehér hollóé és így tovább. Csak minek vitatkozunk, ha egyetértünk?
:-)
Ennél többet magam sem állítok: hazudnak, hülyék, tisztességtelenek, éppen úgy, mint a többi párt - Magyarországon úgy tűnik, hogy ez a politika, a hatalom lélektanához éppen úgy hozzátartozik, mint az ostoba beszéd.
Ez van.
Előzmény: Trebitsch (497)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 497
Kedves Pásztörperc,

finomítsunk, jó?

Tény: bizonyos VIP-hitelek azonnal magánzsebekben landoltak. Aztán vagy átmentek pártkasszákba, vagy nem. Magam részéről valószínűbbnek tartom, hogy tovább már nem közlekedtek, mert csak.

Másik tény: bizonyos VIP-hitelek meg azonnal cégeknél landoltak. Innen aztán vagy átmentek magán és pártkasszákba, vagy nem. Magam részéről valószínűbbnek tartom (a kollektív ellenőrzés miatt) hogy ezeknek legalábbis egy jó része átment pártkasszákba; másik része meg magánzsebekben landolt. Az arányokat a franc tudja, szerintem nulla tény birtokában fölösleges találgatni.

Ebből is látszik, hogy a Fidesz olyan ártatlan, mint egy fehér holló... :)))

Előzmény: Pásztörperc (496)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.07.05 0 0 496
Kedves Trebitsch!

Különbségtételi igyényed teljesen jogos, ha valóban úgy véled, hogy a fantomcégeken átfolyatott összegek maradéktalanul befolytak a Fidesz pártkasszájába: -DDDDDDD

Nyugtass meg, hogy ilyenre még célozni sem kívántál! (Persze, ha nem, akkor hol az a különbség??)

Előzmény: Trebitsch (492)
Trebitsch Creative Commons License 1999.07.05 0 0 495
Kedves GLászló,

neked is mondom, külön is, mert tényleg csapágyas lesz az az imamalom: nem ugyanaz a pártkassza, meg a saját zseb.

A többi meg nem gyenge duma, hanem megkülönböztetése annak, hogy miről is beszélünk; nem árt azt tudni néha.
Tehát arról, hogy mit _mondanak_ a fijugg, és azt hogyan forgattya ki a fujcoclib sajtó, vagy arról, hogy mit csinálnak?
Nem ugyanaz, és nem mindegy. Szerintem hülyén kommunikálnak, és alapvetően nem rosszul cselexenek.
Például jól tették, hogy elzavarták a Princzet; aztán ezt persze lehet magyarázni, hogy valójában ezt is csak hülyeség miján csinálták, de a tény ettől még tény marad.
A papírokkal meg sakkozzanak csak a szeméttelepen meg akárhol. Azt hiszem, itten aki sáros: arról ki fog derülni, mert az ellenoldal (bármelyik, kölcsönös) gondoskodni fog erről.

Talán Németh Pétert kéne megbízni, hogy Nagy Sándor után beszélgessen még valakivel.

Előzmény: GLászló (489)
BOB Creative Commons License 1999.07.05 0 0 494
Hibajegyzéket majd melléklem, kissé sz@r a billentyűzetem....:-)))))))))))
Előzmény: BOB (493)
BOB Creative Commons License 1999.07.05 0 0 493
Bocs, hogy belepofázom, de kopasztott agyamban régóta forog az a kérdés, hogy mi szüksége volt a FIDESZ-nek Princz kirúgására.
Erre sajnos csak teóriát tudok felvázoli, kéretik ezt így is kezelni:
1. A FIDESZ volt az egyetlen párt, amelyik sem a rendszerváltás előtti kapcsolataiből (mint az MSZP, az MDF), sem a privatizáció korszakából nem tudott maga köré olyan gazdasági érdekcsoportot gyűjteni, amely hosszú távon is stabilan tudná finanszírozni pártszerű működését. Ezért volt pl. szüksége Simicskákra, Ganspergerekre, Kayaibrahimokra, Josiptotokra, stb. is.
2. Mitán '98-ban hihetetlenül jól felépített és minden pénzt felemésztő kampány után megnyerték a választást, ezt a kapcsolati tőkét kormányból kell létrehozniuk.
3. Meg persze el kell tüntetni az előző évek gengxszterkedéseinek a nyomait. Ehhez kell Simicska az APEH-be, Auth a Postabankba, stb.
4. Kormányról pedig a legkönnyebben elérhető pénzforrás a Postabank volt. Csupán ki kellet rúgatni a gaz liberálbolsevik TB-önkormányzatokat, parlamenti bizottság helyett (á la 40 pointé) államtitkára bízni az alapokat, és kész is volt a Postabank megxszállásának terve.
5. Egy gond volt csupán: Princz mindenkinek osztott lapot, és nem volt hajlandó ezt a pénzfolyamot egy irányba terelni. Ki kellett tehát csinálni, de úgy, hogy a birtokában lévő informácijókkal együtt minél messzebbre menjen. Erre találták ki a KEHI vizsgálatot, a túlkonszolidálást (amit jó érzékkel még ráverhettek az előző kormányra), stb.
6. Ey dolgot baltáztak csak el a fijjúg, de keményen: Princze nem abból a fából faragták, hogy most fülét-farkát behúzza. Szépen kisétált Ausztriába, ott építgeti hátországát, néha becsepegtet egy-két informácijót Magyarországra, csak hogy a FIDESZ se érezze magát biztonságban, és készül a visszatérésre. Kiváncsi vagyok, mi van még a tarsolyában...
7. Mindezt a politikai színjátékot pedig ("az istenek harca") az adófizetők pénzéből és a betétesek pénzéből írták és rendezték, és nekem ez az, ami az egészet végttelenül mocskossá teszi.
Előzmény: GLászló (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!