Keresés

Részletes keresés

nosztalgika Creative Commons License 2005.03.13 0 0 268
persze, hogy irodalom! lásd Asimovot, Stanislaw Lem-et (meg még biztos van egy pár, föleg, ha az utópiákat is a sci-fi-hez számítjuk)
Sezlony Creative Commons License 2004.08.12 0 0 267
Vah, akkor szinte minden jót olvastál az elmúlt 5 évből..:) De komolyan, bizonyára voltak még jó könyvek, ám én nem nagyon ismerek mást. A Vörös Mars nekem nagyon bejött, és igazából az olyan dolgok miatt, amiket Te unalmasnak tartottál. Valóban, igazi science-fi. És egy jó érv az ellen a népszerű vélemény ellen, hogy ma már azért nehéz igazi tud.fant könyvet írni, mert a tudomány túlságosan elktávolodott a napi értelmezési és tudásszintünktől. Ami valóban így van, de láthatólag olykor át lehet még mindig hidalni a szakadákot.
Előzmény: Öszvér1 (266)
Öszvér1 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 266

Igazad van a Hyperion tényleg nagyon ott van a szeren.

A Vörös Mars nekem nem tetszett annyira. Szerintem kissé száraz, néhol unalmas. Viszont ragaszkodik a ahhoz, hogy nem csak ficiton hanem tudományos :).

A játékmester, hmm. Nem rossz, de olyan mintha az irónak rengeteg jó ötlete lenne, de valahogy parlagon hagyja heverni őket. Valamiért én sokkal többet vártam tőle, hogy most végre olyat olvasok majd amitől az állam a padlón fogom hajkurászni :).

Előzmény: Sezlony (265)
Sezlony Creative Commons License 2004.08.11 0 0 265
Magyar kiadásokra gondoltál? Dan Simmons: Hyperion (4 kötetben, Cherubion), Kim Stanley Robinson: Vörös Mars (2 kötetben, de a teljes ciklus így 6 kötetes lesz, ha megjelenik a Zöld- és a Kék Mars is, Möbius SF) Ian Banks: A Játékmester (Agave)...
Most hirtelen több nem jut az eszembe. Ezek mind eléggé mags szintet képviselnek a sf-irodalomban.
Előzmény: Öszvér1 (264)
Öszvér1 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 264

Tudtok mondani jó sci-fi-t ami mostanában, mondjuk az utobbi 5 évben jelent meg ? Olvasom a topicot, és valahogy mindig csak a régi irások kerülnek elő mint példák, vagy amit ugymond mindenki elismer.

Dzseff Creative Commons License 2004.08.09 0 0 263

Bár rég írtak hozzá a témához, de akinek esetleg kételyei vannak a science fiction irodalmi értékeit illetően, az olvassa el Ray Bradbury Langy esők jönnek c. novelláját (a Marsbéli Krónikák egyik fejezete). Ha lehet ilyet mondani, az a novella kőkemény szépirodalom! De a sci-fi irodalomban számos hasonló színvonalú művet említhetnék még. Azért emeltem ki ezt, mert csupán pár oldal, mégis minden benne van, ami jellemző a science fiction-re, mint tematikára, közlési módszerre (a "műfaj"-megnevezéstől én is ódzkodom).

 

Akinek esetleg nincs meg, itt a cím, ahol megtalálhatja: f451.rpeter.com

gyöngyvirág Creative Commons License 2002.01.05 0 0 262
Igen, ezt már megállapították sokan ebben a topikban:)
De ha konkrétan találtál valamit mostanában, akkor javasolhatnád..
Előzmény: BleiFrei2 (260)
Pelle Creative Commons License 2002.01.05 0 0 261
Látogass el esetleg a minden, ami sci-fi topicba! Ez sajnos már nagyon döglöttnek néz ki.

Amúgy teljesen egyetértek veled. ;-)

Előzmény: BleiFrei2 (260)
BleiFrei2 Creative Commons License 2002.01.05 0 0 260
Remélem, még van aki olvassa ezt a topicot!

Csak annyit szeretnék mondani, hogy ez a kérdés így nem jó. Úgy, hogy van-e sci-fi irodalom, a válasz, igen. Számomra a sci-fi irodalmat a klasszikus, és MÖGÖTTES TARTALOMMAL, MONDANIVALÓVAL megáldott Galaktikás novellák, valamint Lem, Asimov, Wells és más tehetséges szerzők művei jelentik, melyek olykor humorosak, máskor elgondolkoztatóak.

Nekem az fáj, amikor a sci-fi-t egyesek a Csillagkapu sorozattal vagy az egyéb kolosszális baromságokkal azonosítják. Megmondom őszintén, szeretem például a Star Warst, de nem más, mint egy sci-fi álarc mögé rejtett mesécske, és semmiféle mondanivalója sincsen. Ilyen szempontból a Dűne csak azért tetszik jobban, mert hihetlenül komplex filozófiai és történelmi világ van benne megalkotva.

dekoninck Creative Commons License 2001.05.16 0 0 259
Kicsit lehalt ez a topic sajnos... feldobom azzal, hogy pl. olvastam Clarke "Ráma" sorozatának mind a 4 részét... ha másért nem, de azért biztos irodalom. Ez a sorozat lenyűgözés tekintetében feleveszi a versenyt az Alapívánnyal! Most nem tudok értelmeset írni, mert fáradt vagyok, de ha valakivel meg lehetne beszélni ezt a dolgot... :)
Lalo Creative Commons License 2001.01.27 0 0 258
9,3 mega
Előzmény: Red Squad (257)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.27 0 0 257
Nagy file?
Előzmény: Lalo (256)
Lalo Creative Commons License 2001.01.27 0 0 256
"Világok harca"

Jut eszembe: Megvan MP3-ban a Világok harcának Orson Welles féle rádiójáték változata, szöveggel együtt, ami akkora pánikot okozott Amerikában annak idején. Ha valakit érdekel, írjon magánban.

Lalo

Előzmény: Pirx (255)
Pirx Creative Commons License 2001.01.26 0 0 255
Mi van, topiclátogatók, már nem is irodalom a scifi?
Mindenesetre vannak abszolút szépirodalmi SF alkotások. Szerintem ilyen pl. a Solaris, Bradbury jónéhány novellája meg a Világok harca.
:)))
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.12 0 0 254
Mi tagadás, az idő vasfoga bizony, megkondult felettem / kenyerem javát bizony, már felettem / mit hajdan tudtam volt, jobbára feledtem (stb.).
Előzmény: dr_strange (252)
Pirx Creative Commons License 2000.11.11 0 0 253
ein alter Ego? oder der alte Rego?
Előzmény: dr_strange (252)
dr_strange Creative Commons License 2000.11.10 0 0 252
ez komoly? lehet, hogy Te nem vagy más, mint egy alter ego??:-)
Előzmény: Pásztörperc (251)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.10 0 0 251
Idáig még találkoztam olyan kérdéssel, amelyben a véleményem dr_strange-étől különbözött volna... (De igyexem!)
Előzmény: Munchausen (250)
Munchausen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 250
Mellesleg Dr. Strange is erre a megállapításra jutott.
Előzmény: Pásztörperc (247)
Munchausen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 249
Köszönöm, akkor ezt vehetem támogatásnak, kész a 9. rész, most jön majd a tizedik. ;-))
Előzmény: Pásztörperc (247)
Pirx Creative Commons License 2000.11.06 0 0 248
Ott van pl. Lem: A huszonegyedik század fegyverrendszerei avagy a tótágas evolúció c. irománya. Remélem ismeritek :)))))
Így ír:
„Amikor betekintést nyertem – nem árulhatom el, mi módon – a huszonegyedik század hadtörténetét feldolgozó művekbe, elsőként azt vettem fontolóra, hogyan tarthatom titokban frissen szerzett értesüléseimet.
...
Ha egy szokatlan gondolatot, amely minden ízében igaz, el akarunk rejteni, elég annyi, hogy science fiction formájában adjuk közre.”
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.06 0 0 247
Nagy igazságod van abban, hogy a mese ill. a fantasztikum az új gondolatok köztudatba vitelének legalkalmasabb eszköze.
Előzmény: Munchausen (246)
Munchausen Creative Commons License 2000.11.04 0 0 246
Nagyon igazad van, a műfaj tényleg emlékeztet a mesére, újabban átveszi a szerepét, magam is művelem és bizony sokszor, ha nem szeretném, hogy hülyének nézzenek, a sci-fi köntösébe bújtatva lehet egy-egy öteletet leírni, pl. ha én most azt mondanám nyíltan, hogy fenébe az összes képviselővel, már most megvan a technikai lehetőség arra, hogy minden polgár, állampolgár saját maga szavazzon, saját maga hozhasson törvényeket, s.t.b. akkor biztosan kiröhögnének, ellenben, ha egy ilyen rendszert mint idegen világot mutatok be, akkor esetleg elgondolkodnak rajta, nem? Példa itt.
Előzmény: dr_strange (241)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.10.15 0 0 245
Egyik kedvenc novellám A. J. Deutsch: A Möbius-metró. A 4. Galaktikában volt (1973), meg azt hiszem, az elsô Metagalaktikában is. Erôsen ajánlott olvasmány annak, aki nem ismeri...
dr_strange Creative Commons License 2000.10.15 0 0 244
szerintem hagyjuk az IO-t, mert megint ránkfogják, hogy a Pink Floyd maffia megszállja a topikot:-)
De, persze, a sallang is számít, hiszen a hogyan kérdése is fontos, nem csak a mit.
Előzmény: Dr. Lecter (243)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.10.15 0 0 243
A többi csak sallang.

De idônként nem akármilyen! Van amelyik egyenesen Interstellar Overdrive... Ezért (is) szeretjük.

Előzmény: dr_strange (241)
gyöngyvirág Creative Commons License 2000.10.15 0 0 242
Tökéletesen igazad van, én is így gondolom...
Előzmény: dr_strange (241)
dr_strange Creative Commons License 2000.10.15 0 0 241
Számomra a sci-fi nem is volt "műfaj" sosem, inkább módszer, egyfajta technika arra, hogy az író elmondjon valamit a világról. Szerintem, ha a legjobb scifikről lehántjuk a tudományos körítést, a fantasztikus környezetet, mindig valamilyen alapvető emberi problémáról, emberi élethelyzetről szólnak és arról, hogy hogyan reagál(nak) a hős(ök) erre a helyzetre. A többi csak sallang.
Előzmény: Dr.Jones (240)
Dr.Jones Creative Commons License 2000.10.15 0 0 240
Ez a kérdés már vagy harminc év óta fel van dobva a magyar irodalomban - talán még K.e./Kuczka előtt/ is megvolt. Kár is vele foglalkozni. Az ugynevezett magas irodalom művelői mindig lenézték, de ez nem jelent semmit. Talán kár is határokat meghúzni. Sok írót tudunk, aki sci-fit is írt, meg más jellegű irodalmat is. Pl. Merle Francia história című könyve irodalom, a Védett fériak sci-fi? Vagy Wells. Rengeteg polgári regényt írt, és mellesleg a sci-fi egyik atyja volt. Az időgép irodalmi mű-e vagy 'csak' sci-fi. Poe-nak voltak klasszikus művei, versei, mellette őt tartják a horror irodalom egyik atyjának és a novella, mint műfaj megszülőjének.
Üdv: Dr.Jones
Pirx Creative Commons License 2000.10.15 0 0 239
Pár napja láttam először a Starship Troopers-t. Meglepetésemre kifejezetten tetszett, bár a hangulata miatt nem nézném meg naponta :))
(Az volt az érzésem, hogy a rendező erre a harsány propaganda-híradó stílusra építette fel az egész filmet, de épp ezért jó.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!