Keresés

Részletes keresés

Nostradamus Creative Commons License 1999.06.16 0 0 40
Kedves Mindenki!

Hát ez az! Mint azt már előttem is megállapítottátok fantasztikusan el tudunk beszélgetni, ha nincs politika.

Mostmár csak az a kérdés, hogy a francba lehetne elérni, hogy hőn szeretett politikusaink is hasonló stílusban cseverésszenek? Valahogy be kellene a Parlamentbe csempészni minden nap valamilyen "pogácsaügyet"! /Ill. 3 hetente.../

Vagy esetleg a Parlamenti büféből kellene tájékozódnunk? De, micsoda szörnyűség is lenne! Ott viszont nem látnánk ellentétet, így meg nem lehetne valaki pártjára állni, így nekünk nem is lehetne miről vitatkozni...

Lehet, hogy az egész Parlamenti szófo..ás csak azért van, hogy mi itt vitatkozni tudjunk?! :-)

picur Creative Commons License 1999.06.16 0 0 39
ezt hol lehet olvasni?
Előzmény: texaner (35)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.16 0 0 38
Kedvetlen szalonna!

Teljesen tisztában vagyok vele, mennyire ... hmm ... zsírba vágó kérdés ez számodra. Elnézést, ha esetlen poénjaim esetleg sértenék vérzékenységedet!

Előzmény: szalonna (37)
szalonna Creative Commons License 1999.06.16 0 0 37
Tiltakozom a TEPERTÖ-GATE elbagatellizálása ellen. Most csak nevetgélünk, majd szó nélkül hagyjuk, hogy a szomszéd már elö is vette a serpenyöt....

szalonna

Előzmény: Pásztörperc (31)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.16 0 0 36
Kedves texaner,

olvastam, reagáltam is rá. Palivec kocsmarost is tényleg becsukták, nem akartam elhülyéskedni a dolgot.
SZVSZ két választása van mindenkinek: vagy hagyja magát megfélemlíteni, vagy védekezik valahogyan. Dialup, ingyenes proxy serverek, ingyenes emil.

Andrásék egészen biztos, hogy _soha_ nem adták ki eddig senkinek az adatait. Volt rendőrségi megkeresés is, akkor se. A kecsapos bombarobbantásnál se, meg akkor se, amikor valaki azt írta, hogy föltörte az ásó a tenyerét, mikor felásta az UTE-pályát. Az előbbi megkeresés a Nemzetbiztonsági Hivataltól jött, az utóbbi rendőrségi ügy volt.
Beszerzett a T. Szerk egy Majtényi adatvédelmi ombudsmantól származó állásfoglalást, hogy kizárólag 100%-os bizonyítékfennforgás (=kb azzal, hogy a szervek bizonyítják, hogy a bűnöző azonos az adott nick használójával... :) esetén kell kiadniuk, egyébként meg nem.

A szervek ettől függetlenül ott ülnek a hálón, hülyék lennének, ha nem, persze. Aki olyan helyzetben van: védekezzen. A bizonyítás, hálistennek, majdnem lehetetlen.... :)

Előzmény: texaner (35)
texaner Creative Commons License 1999.06.16 0 0 35
Trebitsch,

Ha nem olvastad volna?

Vokrug Szveta
válasz erre | adatok | e-mail 1999-06-14 17:09:05

Vigyázzatok gyerekek, a Web egy bazi nagy pinwand, amire mindenki írkál, és csomóan figyelgetik. A gépre betörés nem képzelôdés, csinálhatta
hülyegyerek NetBus-sal, vagy OVi pribék hivatalból.
Bár az elôbbi verziót emtíví esetében kizárnám.
Sajnálom, hogy thanh nem írhat többet. Okosabbnak kellett volna lennie, például egy ingyenes proxiról nézegetni az Index-es szamizdatot. Sôt már a
regisztrálós címét is proxy-n keresztül létrehozni.
A mesélgetésért most elôkaphatják a tökeit.
Különben a kiemelt munkakört betöltô faszik ne is csodálkozzanak, ha a fenekükben is kutat a népnemzeti biztonsági szolgálat.
Csoma, ez a lekapcsolós dolog lehet pénzügyileg katasztrófa (oda a kedvezmény), de kurva jó ötlet.
Még jobb, ha a telefon nincsen a neveden, ahogy az internetes elôfizetés sem. Vagy gépre betörés helyett igazi államhivatali betörô megy a kéróra
látogatóba, esetleg befut a fekete autó éjjel háromkor.
Egyébként ide törjetek be (már aki ilyenre fenekedik).
[előzmény : csoma, 1999.06.13 00:10

thanh
válasz erre | adatok | e-mail 1999-06-12 20:20:58

Tisztelt Uraim (és Hölgyeim, ha vannak Önök között ilyenek),
nem örülök annak, amit most közölnöm kell. Az elmúlt 24 órában valaki Önök közül többször betört a gépembe, itt a dolgozószobámban, képletesen
persze.
Ez a valaki nyilván azt hiszi, azt is tudja, hogy ki vagyok. Nos, téved.
Viszont akárki is osztotta meg Önökkel gondolatait "thanh" néven ( ami egyébként egy sokak által beszélt ázsiai nyelven tisztát, világosat, szépet jelent),
most elbúcsuzik. Sem "thanh", sem pedig más néven nem fogja többet látogatni a tőrzsasztalt, de az Indexet sem.Ez csúnya dolog volt, Uraim!
Kívánok tisztességet Önöknek a jövöben.
(Sajnálom elhagyni a még meg sem ismert értelmes, gondolkodó embereket, akikkel például éjjel együtt voltunk.)
thanh

Előzmény: Trebitsch (34)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.16 0 0 34
"Ferenc Jóskát leszarták a legyek!"
10 év. :)
Előzmény: texaner (33)
texaner Creative Commons License 1999.06.16 0 0 33
Miután olyan ez mint egy jó kocsma, sőt jobb, mert nem csak a téglák lehetnek anonimok és ez teljesen természetes.

1, Minden eröszakszervezet (nemzetbiztonság, rendörség ilyen olyan elhárítás, stb...) nagy erőket és anyagi ráforditást biztosit az internet azon belöl a chat-ok figyelésére. Az FBI még a különböző cryptografált üzenetek figyelésére és megfejtésére is!

2, Természetesen a kocsmákból ismer "téglák" mellett igen nagy az "agent provacature"-ök száma is akik munkahelyi feladatként próbálják "kiugratatni a nyulat a bokorból", ha valaki bekapja a horgot és felkelti a szolgálatok érdeklődését számolhat azzal is, hogy meglátogatják a gépét és oda az egyébként teljesen illuzorikus anominitás! (Ne tessék legyinteni a szerveknek sokkal keményebb eszközeik is vannak mint a hackereknek!) Az a minimum hogy mindenki pogik tucatjait igyekszik elhellyezni bár ez relativ ártalmatlan eszköz önmagában is rengeteg ...szolgálati információt biztosit.

3, Természetesen vannak hivök és vannak szkeptikusok, vannak akik önként, vannak akik várt elönyök miatt és vannak akik természetesen pénzért hirdetik ilyen vagy olyan eszme, párt elmeszüleményeit.

4, És vannak exhibicionisták is, de az utobbi két csoport jelentősége feltehetöen eltörpöl a hivatalból nettezők jelentősége mellett.

Egy biztos, a tulzottan durva eröszakos és provokativ levelezőkkel éppen úgy mint régvolt ifjuságomban a nagyhangú kocsmai vendégekkel nem árt óvatosnak lenni

Előzmény: Nostradamus (-)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 32
Kedves pici53 !

Igen, igy kellene....

Előzmény: Törölt nick (30)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.16 0 0 31
Kedves Asztaltársak!

Az 1. kérdés kapcsán ne feledkezzünk meg arról, hogy az objektivitást időnként a személyes érintettség is nagyban gátolhatja. Itt van pl. szegény szalonna a tepertős pogácsás témában — teljesen kivetkőzött mexokott önmagából. Még linkeskedni is +tanult, csak hogy 6ásosabban hívhassa fel a figyelmet a holocaust (őt) fenyegető kisgazda rémére!

eomer Creative Commons License 1999.06.16 0 0 27
Uff... az a 35 jó lesz 53- ra is... Sorry!
Előzmény: eomer (26)
eomer Creative Commons License 1999.06.16 0 0 26
Tündeúrnő, drága!

Hát bántottam én picit?

Pici35! Bántottalak?

Előzmény: Törölt nick (23)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 25
pici53 !

De te se LÉGY goromba :-)))

Előzmény: Törölt nick (22)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 24
Kebelemre ! :-)))
Előzmény: Törölt nick (22)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 21
Ezt pici53 biztosan tudja !
Előzmény: Vili (20)
Vili Creative Commons License 1999.06.16 0 0 20
Off Mi az a "cseszle"? On
Előzmény: BaSand (19)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 19
Kedves pici53 !

OFF
Milyen az amikor egy cseszle beleszáll a borodba ?
ON

Előzmény: Törölt nick (17)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 16
Kedves pici53 !

Nálatok meg verik a négereket :-))))

Előzmény: Törölt nick (15)
Vili Creative Commons License 1999.06.16 0 0 14
Off Pici53 nem olyan, csak kicsit hirtelen gépel (egyébként én is). De jól ki lehet vele jönni. On
Előzmény: BaSand (12)
eomer Creative Commons License 1999.06.16 0 0 13
Kedves pici53!

Kellemes és érdemi vitázást kívánok Neked pl. Pol.Üld. asztaltársunkkal. (Ha ideeszi a fene...)

Előzmény: Törölt nick (11)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 12
Igen pici53 !

Vannak olyan hozzászólók, akik minden oda nem illő alkalmat megragadnak az "anyázásra". Ekkor lapozni kell.
Hogy Te nem ilyen vagy? Hmm...

Előzmény: Törölt nick (11)
eomer Creative Commons License 1999.06.16 0 0 10
Előzmény: Nostradamus (-)
Trebitsch Creative Commons License 1999.06.16 0 0 9
Kedves Nostradamus,

éppúgy, mint a "nagypolitikában" feszülgetnek azok az ellentétek -de ettől még egészen jóban tudunk lenni itt az emberekkel. Nem haraxik itt senki (nem teljesen agyatlan) a másikra; csak épp más az alapállása. Ettől még egész jókat lehet itt beszélgetni, IRL meg sörözni.
Kérdéseidre:
> Legalább itt(!) nem lehetne objektíven nézni a dolgokat?
De. Magam részéről próbálom is. Objektíven itt csak úgy tudjuk nézni a dolgokat, hogy mindent, amit ténynek álítunk: alátámasztunk valamivel. Leggyengébb és leggyakoribb támasz egy újságcikk. Ez van.

> Fizetnek azért a pártok valakinek, hogy még itt is azt mondjuk amit ők?
_Azért_ szerintem senkinek. A pártok féleszűek, és fogalmuk sincs arról, hogy ez a fórum akár még fontos is lehet. Vannak, akik pártoktól írnak, nem is kevesen, de ők (jogi MSZP kivételével) nem pártjuk nevében beszélnek.
Még azt is megkockáztatom, hogy ha bemegy a szobába a főnök törzsasztalozás közben, hirtelen ablakváltás következik.... :)

> Volt már egyáltalán olyan valaki aki megváltoztatta az álláspontját egy vita során?
Volt. Például én, tegnap, mert azt hittem, hogy; pedig dehogy. De amíg azt hittem, megváltoztattam.
Ha megnézed a legutóbbi guttmanütésemet: amennyiben igaz lett volna, amit a Fideszről állítottak ellenzéki sorstársaink, már nem is lennék kormánypárti.
Nem ennyire alapvető kérdésekben meg számtalanszor. Egyetlen szent meggyőződésemről vagyok lebeszélhetetlen: a sör hidegen jó. Punktum. :)

Előzmény: Nostradamus (-)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 8
OFF
Átolvastam, amit kaptam. Én másra gondoltam. Beszéljük meg, de ne adjuk fel!
Ez is "antagoniszikus ellentét !" :-))))
ON
Előzmény: Pásztörperc (6)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.16 0 0 6
OFF

Kedves BaSand!

Lesz-e vmi 1kori közös terveinkből?

ON

Előzmény: BaSand (5)
BaSand Creative Commons License 1999.06.16 0 0 5
Az az érzésem, hogy itt nem arról van szó _elsősorban_, hogy bal- és jobb oldali _politika_ egy az egyben tükröződik. Természetesen erről is. A fontosabb, és látványosabb a hozzászólók által képviselt etika, modor, logika, ismeretanyag és nem utolsósorban konfliktustűrőképesség megnyilatkozása.
Az a hozzászóló, aki azt írja, hogy XY k*a anyját, függyetlenül XY személyétől magát járatja le (elöttem biztos). Erre jön a másik hasonló kaliberű a másik oldalról és azt írja, hogy a "tiédet", vagy valami hasonlót. Ezek antagonisztikus ellentétek lesznek, de két olyan hozzászóló között akik, hmm...
Az _igaz_ "ellenfelek" szellemi kihívást jelentenek. És igenis többször le kellett írnom, hogy "bocsánat, tévedtem". Nem volt kellemes, de meg kellett tenni, mert
a. tárgyi tévedés miatt,
b. rossz következtetés miatt.
Ők kényszerítenek arra, hogy olvassak, összefüggéseket keressek, idézzek, tanuljak linket készíteni.

Egyébként az "antagonisztikus" ellentététek a Hádész nevű műintézményben csúcsosodnak ki.
Van aki mindenféle leveket isz, ser helyett, bor helyett :-))))
Ami az anyagiakat illeti, valamelyik párt (modjuk az MDF) dotálna ?. Kedves Nostradamus, az én részvételemből, neked, garantáltan több hasznod van, mivel nekem csak kiadásom...
Akkor felmerül a kérdés, hogy miért csinálom?
Mert hiszek valamiben. Ez viszont nem kérdés.

Vili Creative Commons License 1999.06.16 0 0 4
Kedves Nostradamus!
3: Volt. Én is több ízben kapituláltam már, és olyan is volt, h. vitapartnerem igazat adott nekem. Vitáim meglepően nagy %-ban békekötéssel végződtek (bár nagyon sok nem volt még).
Vili
Előzmény: Nostradamus (-)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.16 0 0 3
Kedves Nostradamus (és Rby)!

2. kérdésedhez:

Itt a fórumon 2 álnévről tudni, hogy hivatásból, a pártja megbízatásából ír, és tevékenysége része a párt arculatépítő munkájának. Egyikük Jaccuse (SZDSZ) a másik pedig (jogi) MSZP. Utóbbi nem egy természetes személy, de többnyire ugyanaz a fickó nyomkodja a billentyűket. Hasonló a helyzet speaker esetében, csak ő nem párt-, hanem kormányalkalmazott (MEH).

TUDTOMMAL TÖBB ILYEN RÉSZTVEVŐNK NINCS.

A gyakrabban szereplő álnevek közül én hirdetem magamról, hogy funkcióban voltam az MSZP-ben. IRL egy aktív és két passzív hozzászólóról tudom, hogy pártalkalmazott (MSZP) és képes vagyok azonosítani az MSZP további négy tagját (közülük egy van funkcióban) — ezt a pártot ismerem.

Szintén IRL tudom, melyikünk volt funkcióban az MDF-ben, és tudok egy kormányalkalmazottról. Egyik társunk 1* bevallotta, hogy részt vett a Fidesz kampányának szervezésében.

Ha most kivesszük ebből a sorból speakert — aki itt kétségkívül a kakukktojás — meg engem (akiről Te majd eldöntöd, melyik kategóriába való), azt kell mondjam, a többiek a fórum leglogikusabb, legkulturáltabb résztvevői közé tartoznak. Mindőjüktől sokat tanultam.
A 3.-hoz:
Az eddigi vitákban többször módosítottam már álláspontomat különböző kérdésekről (pl. pártok finanszírozása). Volt, hogy tárgyi tévedéseimre derült fény, volt úgy, hogy meggyőztek. Külön hálával tartozom pindiynek — ő nem tartozik a fent említettek közé. Úgy érzem, nekem is sikerült egyes kérdésekben elgondolkodtatnom másokat.

Összefoglava: a helyzet nem sötét. Sokan írunk ide, sokfélék vagyunk. Tanuld meg, kik azok a hozzászólók, akik zavarnak, és lapozd át őket!

kerdojel Creative Commons License 1999.06.16 0 0 2
1. En megprobalom.
2. Nem hiszem, mindig is smucigok voltak:>
3. Nem tudok rola, de szvsz nem ez a lenyege, hanem az, hogy tobb allaspontot, velemenyt megismerj.En pl orok ketkedo vagyok, regebben Magyar Forum es Magyar Demokrata vasarlassal nyugtatam magam, elolvastam, es elmultak a ketelyeim, most pl speaker ezt megsporlja nekem, azonkivul mas erdekfeszito okorsegeket hallhatok mindket oldalt:>
Erdekes elnezni a dogmatikus felfogasu emberek hozzaszolasait, en ugyanis, ha hiszed, ha nem, azt hittem, hogy a kora kozepkorban kihalt mar ez az embertipus. Erre itt nap mint nap osszefutok veluk....

sotetbunkokerdojelbacsi
Ps: Ja, es szeretem, mikor bunkoznak, foleg, ha ojjaner, amit ok is megtettek nemegyszer...:>

Előzmény: Nostradamus (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.16 0 0 1
Komolyan:
Errol a kredesrol mar en is akartam topicot inditani, de aztan lemondtam rola, mert nem hiszem, hogy valamilyen eredmenyre vezetne.
Azt nem hiszem (remelem), hogy fizetest kapnanak ezert.Inkabb azt tudnam lkepzelni, hogy partaktivistak feladatul kapjak a tasztalon partjukat vedeni es a masikat fikazni.
Leginkabb az zavar, hogy alig vannak nehanyan, akik valoban vitatkoznak. A tobseg minden hozzaszolasban csak a kritizalhatot keresi. Ez szerintem mind a kormanypartra, mind az ellenzkre igaz. Ha most pl. azt irnam, hogy szerintem a ellenzekiek azert visszfogottabban irnak, akkor a kovetkezo valasz csak erre a mondatra reagalna, lebolsizna, stb. Tehat nem az lenne a lenyeg, hogy mit irok, hanem az hogy ki irja.
Az elfogultsag szerintem termeszetes dolog, nyilvan en is sokszor elfogultan irok, bar probalok objektiv lenni.
Az egeszbe az a szar, hogy a tasztal vitai kezdenek unalmasak lenni.
Előzmény: Nostradamus (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!