Keresés

Részletes keresés

Zitka Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43353

Én is zsemlemorzsával csinálom, igaz, egy része tejben áztatott zsemlemorzsa. (A svéd húsgombóc receptje) 

Főleg az a fehér trutyi volt számomra iszonyú sok - ha olajban sütöm, ezek szerint ezt nem látom. :-)))

Előzmény: rollller (43350)
ribizli Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43352
Csak tippelek, nem próbáltam még. Muffin, rántotta; nyersen salátaadalék; zöldségropogós (mint cukkiniből, recept talán Kanbékánál).
Cukkiniből én szoktam szendvicskrémet, hagymát dinsztelek finom olajon, rá a cukkini nagyon vékonyra vágva, kakukkfű, majoranna, só, bors, ropogósra párolom kevergetve, majd hagyom kihűlni, utóízesítem, és olajat teszek még hozzá, hogy kenhető állagú legyen. Majoranna helyett borsikafű is nagyon finom hozzá, és piros húsú (nem pritamin) paprika is jó hozzá párolni, úgy színesebb lesz a végén. :)
ribizli
cukkinikrém
Előzmény: dalia (43351)
dalia Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43351
sziasztok,

tanácsot, ötletet kérekszépen:
Mit lehet csinálni gyalult tökből tökfőzeléken kívül?
nagyon menő most nálunk a tök, de unom a főzeléket, minden variációját, de még van itthon bő fél kiló gyalult, lehet azzal kezdeni valmai mást?

köszi

d.
rollller Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43350
vmennyi levet mindig ereszt sztem, de en zsemlemorzsat teszek bele (nem pedig aztatott kenyeret/zsemlet), es eleg "szarazra" csinalom
Előzmény: Zitka (43349)
Zitka Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43349

Egy egyszerűnek látszó trükkre lennék kíváncsi...

Soha nem szoktam egyben sült fasírtot csinálni, pontosabban mondva, kb. tízévente 1x. Nem véletlenül...

Most éppen a lányom érettségi büféje miatt kényszerülök ezt csinálni, de ismét nem egy nagy siker..

Ti hogyan csináljátok, hogy ne eresszen levet? Őzgerinc formákban kezdtem el sütni, hogy legalább valami formája legyen... Persze a forma pillanatok alatt tele lett húslével, és olyan habos izével. :-((( Pedig első osztályú sertés- és marhahúst vettem, finomra daráltat, nem kövéret.  Félúton kiborítottam (nem kevés folyadékot öntöttem le róla) egy sütőlapra, hogy szép piros legyen köröskörül. No, még ezután is jócskán eresztett levet, úgyhogy most takaríthatom a sütőt is. :-((((((((((((( Ha bennehagytam volna az őzgerincben, gyakorlatilag főtt hús lett volna belőle.

 

Utólag már látom, egyszerűbb lett volna akár 100-120 db kis húsgombócot olajban kisütni....

rollller Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43348

igen rumos, puncsos, kakaos massza, gyakorlatilag tomeny puncsgolyo toltelek (kekszdara, rumos izesites, sok kakao)

Előzmény: V01 (43347)
V01 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43347

Sziasztok!

Régen ettem cukrászdában vagy 15 éve egy BÉKA nevü édességet. Béka figurája volt, kivülről zöld máz borította, belül pedig valami azt hiszem rumos???? tömény massza volt. Nagyon szerettem. :) Sajnos a receptjét nem tudtam megszerezni... ú

:( Esetleg valaki ismeri a receptjét? Nagyon megköszönném...

V.

Cesete Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43346
köszi! (rád mindig lehet számítani:))))
Előzmény: ribizli (43345)
ribizli Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43345
Cesete, az előzményben van Mulan leírása a "sült rizs" alapvetéseiről, ez alapján alkothatsz valami jót a curry-s maradékkal. Sárgarépa, zöldborsó mint aktuális finomságok pl. hozzá...
ribizli
Előzmény: Mulan (205)
Cesete Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43344
a tegnap déli tejszínes pulyka köretének készített curry-s rizsből maradt egy halom, holnap megennénk. mi illik még mellé?
tuutuu Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43343
Rántva se rossz, de én évek óta már "csak" levest csinálok belőle...
Előzmény: ribizli (43334)
joy Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43342
Ma meggylekvárolok.
joy Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43341

Ribizlileves, -lekvár -szörp.

 

Egresmártás. Sültekhez, natúrszeletekhez finom.

Előzmény: bd (43337)
joy Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43340

Cukrozd meg.

:o)

Előzmény: bd (43337)
joy Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43339
A laskagombát ne mosd, csak ha nagyon koszos, akkor is gyorsan, folyóvízben, mert olyan, mint a szivacs, megszívja magát, és akkor tényleg rusnya, pacalszerű lesz.
Előzmény: Cesete (43336)
ribizli Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43338
(Sose fogom megérteni, miért nem várják meg, míg megérik a gyümölcs a bokron/fán...)
bd, csinálj "Nyári pudingot" vagy Rote Grützét belőlük:

a Nyári pudinghoz kevés vízben kicsit megfőzöd a gyümölcsöket (mézzel javaslom édesíteni, de nem forrón), közben egy gömbölyű tálat kibélelsz lehetőleg magos szikkadt kenyérszeletekkel, beleöntöd a gyümölcskrémet (lehet egy kis ételkeményítővel sűríteni), a tetejét is befeded kenyérrel, tányér+súly rá, és érlelődjön a hűtőben pár órát. Kiborítva vagy a tálból szeletelve lehet tálalni, hozzá esetleg sűrű joghurt vagy félig felvert tejszín.

A Rote Grütze meg gyümölcskrém, kevés vízzel megpárolod, kukoricakeményítővel kikeversz némi levét, azzal besűríted, méz+fűszerek ízlés szerint, tálba vagy poharakba öntöd, kihűtöd, kész. Erre is mehet díszítésnek sűrű joghurt vagy tejszín.

Az egresből van egy egreskrém receptünk, fejből pontosan nem tudom, de vmi olyan, hogy vajon megpárolod az egrest, mikor langyosra hűlt, cukorral kikevert tojássárgával összekevered, majd a tojásfehérje habját beleforgatod, kihűtöd, kész.
ribizli
Előzmény: bd (43337)
bd Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43337
Kaptam ribizliket (pirosat, lilát), és egrest.
Ettem volna nyersen, de iszonyatosan savanyúak.
Mit kezdjek velük?
Cesete Creative Commons License 2007.06.17 0 0 43336
Köszi, a recepteket elmentettem (időközben kutakodtam a gombászós topikon is). A fiam végül a gombapaprikásra szavazott, ám időközben váltott, így "egyszerű" újhagymás, tojásos gomba lett, amit imád (én azért meginogtam, mert előkészítés közben igen-igen pacaljellegű lett az alapanyag, ami nekem brrrr...)
Előzmény: zsebi41 (43335)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43335
Én ezt ajánla Mennyei saláta

 

Hozzávalók:

ˇ  10 dkg ruccola

ˇ  20-30 dkg spenótlevél

ˇ  1 csokor bazsalikom

ˇ  1 csokor újhagyma

ˇ  5-6 szelet szárított paradicsom

ˇ  20-30 dkg laskagomba

ˇ  5-6 szem paradicsompaprika (a boltban kapható üveges kiszerelésből)

ˇ  1/2-1 dl olívaolaj

ˇ  1 kávéskanál balzsamecet

ˇ  1/2 citrom

ˇ  1-2 gerezd fokhagyma

ˇ  só

ˇ  bors

ˇ  morzsolt oregánó

Elkészítés: A spenótot megszabadítom a szárától, majd a ruccolával és a bazsalikommal együtt leöblítem, és az egészet egy szép tálba tépkedem. Megtisztítom az újhagymát, és kb. fél cm-es darabokra vágva azt is hozzákeverem a salátához. A gombát és a paradicsompaprikát szintén feldarabolom, majd a szárított paradicsomszeletkékkel szintén a salátához adom. Az olívaolajhoz a balzsamecetet és a citrom kifacsart levét hozzákeverem, a fűszereket és a zúzott fokhagymát hozzáadom, majd az egészet a salátához öntöm. A hűtőben 1-2 óra alatt istenien összeérnek az ízek! Bármilyen húsféléhez illik!

nám
Előzmény: Cesete (43332)
ribizli Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43334
Én levesnek szoktam megcsinálni, nagyon szeretjük.
Hagymát dinsztelek, ráteszem a falatnyi csíkokra vágott gombát, átforgatom, aztán majorannával, sóval és borssal fűszerezem, vízzel felöntöm, és megpárolom ízlés szerinti puhaságúra. Vajas galuskát (1 tojás, 1 ek vaj/margarin, simaliszt, só) szaggatok bele, majd tejföllel behabarom, és utánaízesítem, petrezselyemzöld se árt meg neki.
ribizli
Előzmény: Cesete (43332)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43333
www.netgombasz.hu  Recepttár
Előzmény: Cesete (43332)
Cesete Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43332

sziasztok!

életemben először vettem laskagombát (szép nagyok:)), de igazából nem tudom, mit tegyek vele (a szokásos gomba, só, bors, petrezselymen kívül)

 

a mindmegettén ami szimpatikus, az a gombapaprikás nokedlivel, de az nem túl diétás (vacsorára lenne)

 

ötlet, tapasztalat? előre is kösz!

fárosz Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43331

Talán van aki nem tudja.

 

 

Konyhai egységek!


Mi mennyi?

Kávéscsésze : 1 dl
teáscsésze: 2 dl
vizespohár: 1,5-2 dl

Néhány gyakran használt rövidités:
mokkáskanál: ml
kávéskanál: kk
teáskanál: tk
evőkanál: ek

kb.
1 csapott tk só: 1 dkg
1 ek zsemlemorzsa: 1,2 dkg

1 csapott ek búzadara, cukor, gyümölcslé, likőr, liszt, mustár, pálinka, paradicsompüré, só, szószok, tejföl, tejszín, túró, víz: 1,4 dkg

1 csapott ek reszelt sajt: 1 dkg
1 púpozott ek búzadara, cukor, liszt, só, zsemlemorzsa: 2dkg
1 késhegynyi só: 3 gr

1 liter liszt: 65 dkg
1 dl liszt: 6 dkg
1 dl búzadara: 7 dkg

0,5 dl szesz: 0,5 dkg
1 kockacukor: 0,5 dkg

1 kisgej hagyma: 2 dkg
1 közepes fej hagyma: 5 dkg
1 nagy fej hagyma: 10 dkg.

Előzmény: mzsperx (43328)
fárosz Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43330

Tűtdelt nyúlgerinc sütve

 

Hozzávalók: 1 nyúlgerinc, ha kicsi akkor a hátsó combokat is hozzávesszük,

10 deka füstölt szalonna, 5 deka zsír, 2 dl tejföl, 1 kisfej vhagyma

 

Készíthető pácolt, vagy friss nyúlgerincből egyaránt. A húst megtűzdeljük a szalonnával, megsózzuk, és 1 órát állni hagyjuk. A húst rátesszük a forró zsírra, mellé az egészbe hagyott, de 4-be bevásgott hagymát, kevés vízzel felöntjük, fedő alatt félpuhára páróljuk. Ráöntjük a tejfölt és a saját levével gyakran locsólgatva készre sütjük.

A húst tálalótálra rakjuk a visszamaradt pecsenyléből szószt készítünk. Makarónival tálaljuk.

Előzmény: mzsperx (43328)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43329

persze...megtuzdeled fokhagymaval es baconba tekered, a sutobe alal appritasz egy jo adag hagymat, egy kis feherbort. lefoliazod, betolod a sutobe amikot a husi nagyjabol megpuhult, folia le, megpirit. zuldfuszerek, so, bors izles szerint

 

H.

Előzmény: mzsperx (43328)
mzsperx Creative Commons License 2007.06.16 0 0 43328
jó reggelt
egy kis nyúlgerincet szedtem ki a mélyből. egyszerűen szeretném elkészíteni (legjobb lenne a sütőbe tolni) - tud valaki receptet ajánlani?
tuutuu Creative Commons License 2007.06.15 0 0 43327

Teljesen egyetértek, de most épp jókor voltam jó helyen, a kezembe nyomták, mit tehettem?

Legalább most egy évig nem kell törődni a leckével...:}}

Meg tudtam, hol álldogált a röfi az utolsó percéig...

Előzmény: joy (43322)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.15 0 0 43326
Oké, de más alkalmakkor is ez volt a helyzet, lehet, hogy pici javulás van. Remélem, mert nagyon imádom a fokhagymát...
Előzmény: joy (43321)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.15 0 0 43325
Nekem az is jó, ha valaki megmondja, mi a vonalkódja ( na nem a Fábry-féle...:}}) az alkalmas cuccnak...
Előzmény: joy (43320)
joy Creative Commons License 2007.06.15 0 0 43324

Off!

Ez csak a QF.7-es verzzel nézhető?

Nálam semmi, csak egy kérdőjel a Q-betűben.

On!

Előzmény: Törölt nick (43323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!