Keresés

Részletes keresés

12qper Creative Commons License 2001.02.26 0 0 18
Y
Rsüni Creative Commons License 1999.06.15 0 0 17
Mégegyszer a tüskés.

Nem tehetek róla, de ha szimulátort emlegetnek pc-s környezetben, nekem mindig repszimulátor jut az eszembe.

Sün

Rsüni Creative Commons License 1999.06.15 0 0 16
Kedves Kollegák!

Annyira felizgattatok, hogy a kedvetekért elővettem az idegen szavak szótárát. Idézem: "szimulátor lat, műsz, tud vmely meghatározott berendezés viselkedését v. az ott uralkodó viszonyokat utánzó modell."
Ebből következik, hogy egyetlen pc-s játék sem nevezhető igazi szimulátornak, de a legközelebb mégis a repszimek állnak hozzá.
Ellenben ne kezdjünk most erről vítát, mert nem ez a téma.

Sün

Dan Creative Commons License 1999.06.14 0 0 15
Kicsit későn ugyan, de beleolvastam, hogy mit írt ToMy_, és igaza van... Arra gondoltam!
Előzmény: ToMy_ (12)
Dan Creative Commons License 1999.06.14 0 0 14
Hi!
SDS vagyok, csak elfelejtettem a jelszavamat, mert rendberaktam a gépemet, és azt is letöröltem véletlenül!
Szóval én szimulátor alatt, mindent értek... Úgy általában... NFS, TOCA, Falcon 4.0.............. De legfőképpen az autós és repszipeket!
Rsüni Creative Commons License 1999.06.14 0 0 13
SDS!

Repszim-re, gondoltál, amikor felvetetted a témát?!

Sün

ToMy_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 12
Hello forum!

Nem. A szimulator nem egyenlo a repszimulatorral. A szimulatorprogram egy olyan program, amely egy valosagos esemenyt, valos mukodesi metodust az adott hardveren a leheto legnagyobb elethuseggel probal meg lemodellezni. Eppen ezert manapsag szimulatornak lehet nevezni a Falcon4.0, Jane's F-15, Toca2, Colin McRae Rally, F1 Racing Simulation kaliberu programokat. Nem ebbe a kategoriaba tartozik a Carmageddon (mert az ugye a legkevesbe sem nevezheto valosaghunek, hogy atugratsz egy hatemeletes hazat, talpraesel, benyomod a Repair-t, es szaguldasz tovabb) , nem ide tartozik az Xwing Alliance (mert ugye meg senki nem latott X-szarnyu vadaszt a valosagban) bar ez utobbi mar kozelit ahhoz.
A most kovetkezo par sor elott pedig megjegyeznem, hogy nem kategorizalni akarom a jatekosokat a kedvenc jatekuk alapjan, (tobbek kozt azert sem, mert szemely szerint en is imadtam a Carma2-t, es a mostani kedvencem a Falcon 4.0),
DE:
a szimulatorprogram, pl. a Falcon4 joval nagyobb felkeszultseget, tajekozottsagot kivan, mint a Carma tipusu jatek. Hoppa, ez nem jo pelda, legyen inkabb az XwA az ellenpelda.
Falcon4 : radar uzemmod-hegyek (tobb oras tanulas)
XwA : ket karika, kulonbozo szinu pottyokkel (tiz perc jatek, es erted)
Falcon4 : fegyverzet-hegyek, kulonbozo alkalmazhatosag, kulonbozo karakterisztika
XwA : ket-haromfele raketa, torpedo, kozel azonos alkalmazhatosag es lezeragyuk
Falcon4 : ultra-realisztikus fizikai modell, ateses, fly-by-wire, murepulhetoseg, stb...
XwA : "told a gazkart elore, akkor gyorsul" "huzd a gazkart hatra es lassul" "a joystick-kal meg fordulni tudsz"
Nos ebbol a par pontbol mar latszik, miert kisebb a rajongotabora a mai szimulatoroknak, mint barmely mas tipusu akciojateknak. Azonban ez nem vilagmeretu tendencia, ugyanis pl. a www.combatsim.com napi tobbezer talalatot regisztral, es csak hardcore szimulatorokkal, illetve a jarulekos dolgaikkal foglalkozik. Ennek oka meg abban keresheto, hogy tolunk nyugatra a legalis szoftvervasarlas a divat, nem a copy-party. (Hogy miert, abba most ne menjunk bele, egyreszt offtopic, masreszt meg mindenki tudja) Aki ott megveszi a jatekot, kap hozza egy tobbszaz oldalas doksit, abbol meg tudja tanulni a jatek csinjat-binjat, ha erdekli a dolog. Itthon meg lehet tokolodni, hogy "a G gomb az most mit is csinal?"
Nos SZVSZ kb. ennyi lehet az oka annak, hogy miert nem annyira kelendoek a szimulatorok. Es nem flamet akartam gerjeszteni, meg nem is a "nem kell hozza esz" dumat nyomatni, csak ravilagitani par tenyre.
Ha valamit rosszul gondolok, cafoljatok meg.

bye all
ToMy_

Előzmény: Mike (10)
Mike Creative Commons License 1999.06.12 0 0 11
egyetlan = agyatlan
Előzmény: Mike (10)
Mike Creative Commons License 1999.06.12 0 0 10
Utobbi kedves hozzaszoloknal a szimulator egyenlo a repszimulatorral?
Konyorgom a nep miert ne jatszana szimulatorokkal!
Az XwA akkor micsoda, arcade lovoldozos?
Es az autosszimcsik?
Es miert kell a Carmageddon-t szidni. Az is nagyon jo volt. Igaz nem szimulator, de az auto nagyon jopofan ropkodott, azon kellett imadkozni, hogy a kerekere esik-e. Es osszetort.
Szvsz nem kell valamit lekopkodni, ami nekunk kevesbe tetszik, foleg nem ugy, hogy lesajnaljuk azokat akiknek meg igen, mert ez nem mas mint masok sertegetese!
Es ez a szokasos nem kell esz duma!
Csak a mi kedvenceinkhez kell esz, a tobbi mind hulye idiota, egyetlan... esatobbi. Kedves Herold! Jo lenne ha elfogadnak, hogy nem mindenki ugyanolyan mint Te. Divat kopkodni a Doomra, mindenre.
Udv, Mike
(nem vagyok kveker, csak mar unom ezt az "agyatlan" dumat)
Rsüni Creative Commons License 1999.06.11 0 0 9
Azért az irányításra rá lehet jönni, ha komolyan érdekel a dolog. Én a WW2-nél kb.fél napot töltöttem el az alább említett felszállás kivitelezésével, de rájöttem.
Lehet, hogy annak aki nem megszállott szimulátorista, annak uncsi, hogy 5-10, esetleg több percig csak repked, és "semmi" sem történik. Pedig ez a szép benne: a táj látványa, a külső nézetek, az irányítás és a fegyverek próbálgatása, rádiózás a társaiddal....stb. Nekem egyébként eddig a WW2 a best. Itt nincs olyan, hogy feltűnik egy pont a radaron aztán elengedem a rakettát, aztán 2 perc múlva közli a computer, hogy célpont megsemmisítve. Ez is jó, de azért a WW2 ugye.....
Szóljon aki másképpen látja a szitut.

Sün

Előzmény: Liquid_FX (8)
Liquid_FX Creative Commons License 1999.06.11 0 0 8
Ja, szerintem is az MO-n általános "átírom a gamét" helyzet miatt van. Próbálj csak meg mondjuk a WW2 Fighters-el gépkönyv nélkül játszani.
Így csak max az instant battle élvezhető. Ha má fel kéne szállni, akkor nagy baj van...
Herold Creative Commons License 1999.06.11 0 0 7
Szerintem azért nem favorizálják a szim.-eket, mert egyrészt egyszerűbb a Carmageddonban nyomni a gázt, ahhoz nem kell ész. Másrészt a legtöbb ember nem jogtiszta játékkal játszik, aminek az a következménye, hogy kézikönyvük sincs. Márpedig egy szimulátorhoz (főleg, ha repülőgép) igencsak el kell olvasni a kézikönyvet (műszerek leírása, használata, gombok jelentése stb.). Ha olvassátok a HIX JÁTÉK-ot, emlékszetek, hogy ott egy időben mindenki EF2000 leírást meg billentyűkiosztást keresett. Fogalmuk sincs, ezen kívül még mennyi érdekes dolog van a játék magyar nyelvű kézikönyvében (A/5, 300 oldal)!
Mike Creative Commons License 1999.06.08 0 0 5
Szerintem is azon mulik ki mit szeret.
Peldaul a kornyezetemben a repszimcsiket nem annyira szeretik, de az autokas, rallys cuccokert odavannak. Azt szoktunk haloba jatszani.
Ja es az eroforras, nehez ennyi jo gepet osszeszedni.
Arrol sem szabad elfeledkezni, hogy a realtime vackok eleg mozgalmasak.

Ugyhogy SDS-nek szvsz egyaltalan nincs igaza.

Rsüni Creative Commons License 1999.06.07 0 0 4
Biztos azért, mert azt szeretik, a szimulátorokat meg nem szeretik jáccani.
Én pl. nagyon jókat repkedtem a neten a MFS WWII-vel. Alaposan megkeserítettem egy-két külhoni kollega életét, vagy halálát.

Sün

bigfoot Creative Commons License 1999.06.07 0 0 3
En a haverommal szoktam halozaton Red Baron II-vel gamezni, termeszetesen egymas ellen. Nagyon kiraly.
Tamás Creative Commons License 1999.06.06 0 0 2
Na meg egy jobb szimhez erőgép is kell, és az azért nincs mindenkinek... Egyébként most pl. a NFS3 is szimnek számít? Mert akkor már nem olyan nagy az eltolódás... :-)

Egyébként én is imádom a szimulátorokat, és még 91-ben a 386-oson emlékszem mekkora királyság volt az F29 Retaliator... még soros porton is lehetett egymás ellen nyomni, aaah...

Hellhammer Creative Commons License 1999.06.06 0 0 1
azért azt ne felejtsétek el hogy egy jobb szimulátor irányításához elég sok gombot meg kell tanulni, hogy mit is csinál
egy fps-t vagy realtime stratégiát jóval könnyebb megtanulni kezelni
Dozsi Creative Commons License 1999.06.06 0 0 0
Jo kerdes. Szvsz azert, mert a szimekhez esz is kell, es a sok hulyegyerek csak az egeret tudja nyomkodni. Nem irom tovabb, mert meg kimoderalnak innen :))
Előzmény: SDS (-)
SDS Creative Commons License 1999.06.06 0 0 topiknyitó
Hi!
Lehet, hogy hülye a kérdés, nade én azt veszem észre, hogy ha bemegyek egy játékterembe, akkor ott sesem szim. megy, hanem stratégiai...
Meg hogyha a haverok összekötik a gépeket, akkor sem a Falcon 4.0 megy, hanem StarCraft, vagy más......
Mér?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!