Keresés

Részletes keresés

9:3 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 86808

én annyira amatőr vagyok, hogy azt sem tudom, mi a csillagkapa, ennek ellenére csináltam már felülvetést és kikelt. 

Előzmény: John1111 (86807)
John1111 Creative Commons License 3 órája 0 0 86807

Sziasztok!

Jol gondolom, hogy Vetés fűmagok csillagkapa bedolgozását, ki lehet váltani Gyepszellőztető gereblye ives felét áthuzom egyszer + lomb gereblye hátoldalát is egyszer áthizom?

Szerintem igy el fognak tűnni a magok nagyjából.

Majd utana hengereznem....

Nincs csillagkapam, ezert agyalok ezen :)

jooanita Creative Commons License 5 órája 0 0 86806

Köszönöm!

Előzmény: apci500 (86803)
siposl86 Creative Commons License 5 órája 0 0 86805

Szia! Nekem is volt ilyen vele. Kb 1.5 óra volt a gépben. Visszavittem és csapágyat cseréltek benne. Azóta semmi baja(3 éve) . Tavasszal és ősszel 400nm-en használom. 

Előzmény: gaaj (86804)
gaaj Creative Commons License 7 órája 0 0 86804

Sziasztok,

Tegnap szellőztettem késessel Al-ko combi care 38...majdnem kivágtam a ..c.sába, 100nm-n 10x kellett pihenni, mert gondolom túlmelegedés miatt leállt, aztán kb 10-15 perc múlva indulhattam újra :(. Na mindegy

Valaki tapasztalt ilyet ezzel a géppel?

Szóval alaposan megtéptem, mert Toscana-sításban vagyok. Elvetettem a Toscanat (3,5 kilót 100nm-re), bedolgoztam utána csillagkapával, ami megint megtépte alaposan a területet, de ezeket a kitépett csomókat már nem tudtam  fűnyíróval, mert a szomszédok nem örültek volna. Temészetesen megvolt a gombaölő is, reggel pedig megkezdtem a kelesztő öntözést.

Egy kérdés: 2 hete szórtam ki yarát (23-7-7), de gondolom, kevés a foszfor a vetésnek. Nagy gáz lenne, ha ezt most megszórnám valami starterrel? Okozhat problémát?

apci500 Creative Commons License 7 órája 0 0 86803

Az ideális gyomirtással el vagy késve jó másfél hónappal. A tarack (csillagpázsit) ilyenkor már nem aktív, nehezebben veszi fel a szert, lehet hogy magot is szórt, ami évekig kicsírázhat. Te tudod mennyire sürgős, legfeljebb jövőre megcsinálod újra. :-) Ha holnap permetezel, ma még jól locsold meg, de felszívódás után is öntözz!

Kb. 1 hónap múlva vethetsz, ha 2-2 héttel számolod a Glialkázást. Teljesen reális. Még mindig jobb mintha vársz májusig.  

Előzmény: jooanita (86802)
jooanita Creative Commons License 8 órája 0 0 86802

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem vetés szempontjából tapasztat híján. Szeretnék füvesíteni a kertben. A jelenlegi terep nagyon tarackos, gazos. Ha holnap glialkával lenyomom és amikor szárad akkor gyepszellőztetővel felszedem és utána még egyszer ugyanez a menet, akkor mennyi idő múlva lehet bele füvet vetni. Idén ez még bele fog férni? Elég a gyepszellőzetető? Sajnos robizni nem lehet, mert vakondháló van lerakva. Toscánát szeretnék vetni bele. Előre is köszönöm a segítséget!

John1111 Creative Commons License 21 órája 0 0 86801

Köszönöm :)

Előzmény: Samubá (86786)
boli77 Creative Commons License 23 órája 0 0 86800

Szia ! Írtam emailt . Engem érdekel . 

Előzmény: siposl86 (86797)
fil Creative Commons License 25 órája 0 0 86799

Őszi felülvetéssel kapcsolatban kérdezném, hogy azt tavasszal nem szedi ki a késes szellőztetés?

fil Creative Commons License 25 órája 0 0 86798

Bár itt lett volna egy jó kis eső...

Előzmény: Akosauto (86796)
siposl86 Creative Commons License 25 órája 0 0 86797

Sziasztok! Megmaradt kb 3kg Toscana fűmagom illetve kb 10 kg ICl new grass starter műtrágyám. Ha valakit érdekel akkor a siposlajos86@gmail.com e-mail címre írhat. 

Akosauto Creative Commons License 26 órája 0 0 86796

Hát a ma reggeli trágyázásnak biztos nem tett jót a kora délutáni özönvíz eső itt nalunk....

Kíváncsi leszek a hatására.

Előzmény: Samubá (86787)
leoka1970 Creative Commons License 26 órája 0 0 86795

Köszi, így már minden világos!

Nagy segítség!

Előzmény: vincs.eszter (86790)
worker66 Creative Commons License 27 órája 0 0 86794

Helló. Vasgáliccal akarok mohát irtani, baj, ha esetleg utána esni fog az eső? Ha pedig mégsem esik, mennyi idő múlva lehet öntözni?

fil Creative Commons License 30 órája 0 0 86793

Én már vetettem (többször) október második felében. Lehet, hogy nem optimális idő, de szépen kikelt. Sőt, úgy vettem észre, hogy a késő őszi vetés esetleg lassabban kel, lassabban nő, de erősebb, ellenállóbb. Lényeg, hogy még a fagyok előtt megerősödjön. De ez csak az én szerény véleményem és nem vagyok nagy szakértő. Én mindíg arra gondoltam, hogy az őszi búzát is októberben vetik. Az is csak egy fűféle. :)

Előzmény: John1111 (86792)
John1111 Creative Commons License 1 napja 0 0 86792

Jól gondolom, hogy jövő hét közepén, azaz Szeptember 23-25. körül ki kéne szórni a fűmagot, ha azt szeretném, hogy idén ki is keljen biztosan???

Mert én úgy látom előreláthatólag Októberben már hűvös lesz éjjel es nappal is... 

Vagy rosszul gondolom??

Kissé pánikba vagyok, hogy gyorsan meglegyen a terület rendezés ez miatt :D

De nem tudom jól gondolom-e..

ginolaginola Creative Commons License 1 napja 0 0 86791

Samubá

Műtrágyát múlt héten szórtam (20gramm/ négyzetméter) az NPK15:15:15-ből, így nem szórnék már semmit a fűmaggal együtt.

Jó szerinted így?

-Szombaton nyírom 4,5 centire. (Vagy egyből nyírjam a legalacsonyabbra szombaton és hétfőn már nem nyírnék, hanem szellőztetés?)

-Hétfőn a legalacsonyabbra nyírás és utána szellőztetés, felülvetés Tosvanával (2,1 kg jut 80 négyzetméterre, ami kb. 26g/m2 remélem elég ez a dózis), hengerezés, Ridomil Gold MZ ( ebből mennyi az ajánlott?), utána beöntözés.

-A kelesztő öntözést felülvetés során milyen dózisban, gyakorisággal ajánlott?

Nincs eső hetek óta, de újra megjelent a gomba.....Remélem a Toscana ellenállóbbá teszi a pázsitot.

Ha valamit kihagytam, vagy javasolsz kérlek jelezd.

Köszönöm előre is.

Előzmény: Samubá (86780)
vincs.eszter Creative Commons License 1 napja 0 0 86790

Szerintem itt meg van egy lista a gyomokról és mellette , hogy az adott  vegyszer milyen töménységben hatásos ellene  :-)

Előzmény: leoka1970 (86788)
vincs.eszter Creative Commons License 1 napja 0 0 86789

86783

"első az a Colombus a második az a Mustang forte a harmadik az a Starane adatlapja"

Előzmény: leoka1970 (86788)
leoka1970 Creative Commons License 1 napja 0 0 86788

Köszi szépen, de ez melyik gyomirtó?
Én úgy gondoltam, hogy van egy listánk a gyomokról és mellé írjuk melyik szer a leghatékonyabb ellene.

Előzmény: vincs.eszter (86782)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 86787

Nálam is ez van az első alkalmazások után. Amit májusban lekezeltem az augusztusra visszajöhet magról és akkor ismét kezelem. 

Előzmény: Akosauto (86785)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 86786

Jó az Artis pro talajt fertőtlenteni, hogy a hangyákat viszi e nem tudom, de ahangyákat tlapítésnél maga a talajművelés is elrendezi. A jó hír hogy a proplant nem bántja az Artis pro-t. A ridomilt viszont a kiszórás után ne öntözd míg meg nem száradt, hogy ne mosódjon be, így nem kerül kacsolatba a talajban lévő Ap -vel. 

Előzmény: John1111 (86784)
Akosauto Creative Commons License 1 napja 0 0 86785

A múltkori kezelés nagyon jót tett, de maradt itt-ott azért, kézzel hiába irtom, csak visszajön 🙂. Úgyhogy hajnalban kap foltokban még, mert kb 30-40 m² lehet összesen a 300-ból. 

Köszönöm, jó éjt!

Előzmény: Samubá (86781)
John1111 Creative Commons License 1 napja 0 0 86784

Köszönöm szépen a tippeket :)))

Artis Pro is jó lehet talajfertőtlenítőnek??

A Hangyákat vajon viszi az Artis vagy a Force??

Előzmény: Samubá (86779)
vincs.eszter Creative Commons License 1 napja 0 0 86783

Bocsi az lemaradt, hogy az első az a Colombus a második az a Mustang forte a harmadik az a Starane adatlapja

vincs.eszter Creative Commons License 1 napja 0 0 86782

Szerintem ez megfelel Neked :-)

Előzmény: leoka1970 (86757)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 86781

Akosauto 

A gyomirtós trágyát lehet úgy kiszórni, hogy csak a gyomos területre, vagy az egész füves részre szórjam inkább?

Mehet foltkezeléssel is, de arra számíts, hogy a ntrogéntől sötétzöld lesz a fű a folton a többihez képest. Én telibe szoktam ha nem nagy a terület vagy megy utána még egy műtrágyázás és annak a hatása majd elfedi.  

Előzmény: Akosauto (86774)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 86780

Mehet utána azonnal, de a legjbb ha akkor csinálod amikor vetsz is rögtön utána és beöntözöd és folytatod a kelesztő öntözéssel. 

Előzmény: ginolaginola (86773)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 86779

John 1111 

A kérdésem az lenne hogy trágyát nem szánnék már sok pénzt, a mag is húzós volt..

Sima bármilyen 15:15:15 műtrágya jó lesz?

Mire kéne figyelni? Külön nap szórjam ki?

Az a helyzet hogy alaptrágyaként kellene a vetés előtt az NPK 15-15-15% műtrágya úgy 50g/m2 és ezt be szoktuk dolgozni a termőrétegbe egy rotakapáv és még Force talajfertőtlenítőt is érdemes hozzáadni a rovarok ellen. aztán terep rendezés, léps állóra tömörítés és vetés, kelesztő öntözés, de előtte a vetés után érdemes a palántavész ellen bepermetezni 30g/100 m2 adagban Proplanttal és az első nyírás után Ridomol Gold MZ vel. ( A lényeg hogy MZ legyen és ne a Plusz) 

Nem fog égetni mert úgyis öntözni fogsz. 

Előzmény: John1111 (86769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!