Keresés

Részletes keresés

sza_attila Creative Commons License 10 órája 0 0 87266

"motorhoz még nem kellett hozzá nyúlni és pöcre indul a mai napig"

Azért profi üzemmódban nehogy már ezek legyenek a jó gép fő ismérvei! Ezt Józsi bácsi szokta mondani a sarki bicskanyitogatóban, amikor már kimeritette a politika, foci és a szex témakörét a tizenkettedik feles után. Én olyanoktól ájulok el egy fűnyiró esetében, mint tele szedi a gyűjtőzsákot, nem hagy el nyesedéket kanyarodáskor, induláskor nem kaparnak el az első hajtott kerekek félig telt zsáknál, stb. Ezeket a husi nem produkálta, ezért megváltam tőle. Azóta mint márka tiltólistás lett. 

Nekem a hondák már 1 millión is túl lennének, ha számolnám a négyzetmétereket. Tök jó gépek lennének stihl kasztniban. Motorjuk, hajtásuk az egyik legjobb a világon.

Előzmény: vincs.eszter (87265)
vincs.eszter Creative Commons License 10 órája 0 0 87265

Tudod Attila azért szeretnék én egy Sabo 54 pro-val vagy egy AS motor AS 531-sel félszeműsködni  :-)  

Azért ne felejtsd el, hogy Te is Husqvarna R53W-vel kezdtél el kertészkedni,  amit aztán visítva adtál el mert alkalmatlannak tartottad kertészeti munkára. Nekem az a gépem még mindig meg van,  mint tartalék gép és tavaly kiszámoltam , hogy 550 000 m2 vágtam vele úgy, hogy a motorhoz még nem kellett hozzá nyúlni és pöcre indul a mai napig.

A viking (stihl) amit használok közel sem fog ennyit bírni,  állandóan van valami gond vele.

Használtam ( próbáltam)  honda hrx 537 –es szériát és nem voltam hanyatt esve tőle. Ez nem az jelenti hogy nem fogadnám el és napi használatban nem használnám szívesen de az ára irreális. ( természetesen a Sabo ás As motornak is , de  annál pozitív tapasztalat lévén tudom elfogadni.)

Nyáron alkalmam volt egy 53 cm vágószélességű Stigát kipróbálni. Ár érték arányban és használhatóság szempontjából szerintem nem rossz.  Ja és 2 éve nyúzok egy husqvarna LB 155s azért arra sem mondanám , hogy félszemmel élvezem a világot és tud annyit mint egy Honda HRS 536-os. Szép ápolt gyepnél kimondottan szép a vágásképe és tökéletesen mulcsoz.    

Előzmény: sza_attila (87263)
hadny Creative Commons License 14 órája 0 0 87264

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy Honda Hrx 537 szervízelését, karbantartását ki merre viszi? Azért kérdem, mert szeretném az enyémet valaki olyanra rábízni, akiben meg is bízhatok, ha valaki tud, vagy szertene ebben segíteni, azt szívesen veszem, az e-mail címem elvileg a nick nevemhez van rendelve. Baranya-Somogy-Tolna-Zala megye, de rugalmas vagyok. 

Köszi előre is.

sza_attila Creative Commons License 20 órája 0 0 87263

Először az előttem szólónak reagálnék. Igaz, hogy a hondán és a stihlen kivül is van élet, de ki szeretne fél szemmel, kerekesszékben élni? :) Ha már élet, elvezzük. A hondával és a stihllel is lehet élvezni az életet. Persze, ennek ára van.

800m2 nem semmi. 53-as szélességgel majd egy óra munka.

Elektromos kilőve, hacsak nem vagy saját magad ellensége.

Akkumulátoros géppel lehet, de 2 db akksi kell hozzá. Eggyel nem megy, egy kedves ügyfelemnek van a legnagyobb akkus stihl-je, 500m2-t nem tud egy akksival lenyirni.

Szóval benzines. Tudnod kell, hogy nekem Hondában HRX 537 szériával, Stihlben pedig RM655VS szériával van tapasztalatom. Mindkettő 1000 euró fölötti árkategória. Ha ez neked megfelel, akkor irok tovább ezekről.

Előzmény: krisztianm (87261)
vincs.eszter Creative Commons License 30 órája 0 0 87262

Nem nekem szólt a kérés, de azért halkan megjegyezném hogy a hondán és a stihlen kívül is van még élet……  

Egy picit azért pontosítanám azt , hogy mire szeretnéd használni. Milyen a fű minősége, milyen sűrű milyen gyakran szeretnéd ( tudod ) nyírni,  mennyire tagolt a terület,  domboldal esetleg sík terület , csak gyűjteni szeretnéd esetleg mulcsozni is vagy mehet az oldalkidobás is , benzines,  aksis , villanyos….. a fűnyíróház anyaga műanyag , alu, acél. Esetleg csak Te használod vagy a párod, gyereked esetleg egy idősebb rokon ( ez az indítás miatt lényeges) . Szóval ha használható választ szeretnél esetleg lehetne több infót megadni vagy ha van konkrét kiszemelt példány esetleg ráutaló magatartás tenni rá hátha valaki használ ilyen típust.

Ezeket nem szívatás vagy kekeckedésből kérdezem , csak szerintem hasznos lehet ha ezekre választ kapsz….

Előzmény: krisztianm (87261)
krisztianm Creative Commons License 2 napja 0 0 87261

Szia Ati

Segítséget steretnék kérni fűnyíróval kapcsolatban honda vagy sthil látom van tapasztalatod mindkettövel,tavasszal vennem kellene ithoni használatra kb800m2 amit nyírok.

Előzmény: sza_attila (87259)
eREr78 Creative Commons License 2 napja 0 0 87260

Köszi, oks, akkor nem kell túlparázni.

Előzmény: Mágori Tibor (87255)
sza_attila Creative Commons License 3 napja 0 0 87259

10-ből 2.

A második nálam van.

Ha tovább keresnénk, összejönne a 10-ből 9 is.

Előzmény: Only55 (87258)
Only55 Creative Commons License 3 napja 0 0 87258

Próbáltam 1 üres sávval menni, gyorsan lassan felvele nézve lefele nézve(kizárjam az átfedésből adódó duplázást). Ott is jelentkezik.

Aztán kollega kamerával lassítottban felvette közelről menet közben, egyértelmű lett hogy nem kirepül a mag hanem belerepül a kerékbe.

Valószínű 10 ből 1 ilyenre sikeredik csak néhány mm ről van szó. 
Tanulópénz...(de már hányadik... :D )

Előzmény: Samubá (86965)
Only55 Creative Commons License 3 napja 0 0 87257

Októberi gyepszőnyeg,szépen gyökeresedett.

Jó vízelvezetésű minőségi talajon. Viszont sok a hajnali pára , és ugye szinte 1 hónapig esett napsütés kevés volt.

Emiatt a körülmények miatt megelőzés képp kezelve volt switch, signum dithane-al.

Úgy látom azért erőlködik valami mégis.

Jobb felső képen nagyon dollárfoltosra hasonlít a fűszál széltől szélig történő pont szerű sárgulása, de ahhoz túl nagy a patch nem ?

Kombinál fertőzés lehet?

nO_niC_k Creative Commons License 3 napja 0 0 87256

Sziasztok!

Tavaly szept elején vetettem toscanat, talajrendezés és totális gyomírtás után. Idén tavaszra gyönyörű tömött volt, de nyáron megjelent benne egy-egy, az állománytól elütő fűcsomó. Akkor még nem tűnt gondnak, de mostanra már zavaró lett a terjedése.

Egész évben magzik a jószág vágási magasság alatt is, gyenge szálú, világosabb színű az nkcs-nál és sajnos sokkal gyorsabban is nő. Főleg a félnapos helyen terjed, ahol nedvesebb a talaj. Egynyári perjére tippelnék. 

Ha egynyári akkor télen gondolom kifagy, tavasszal szellőztetem és homokszórás, felülvetés a terv. Jól jönne néhány tipp, hogy mit tehetek ellene ezeken kívül.

Mágori Tibor Creative Commons License 4 napja 0 0 87255

A fiatal jól bírja, de lehet hogy kora tavasszal vissza kell hengerezni ha felfagyna

Előzmény: eREr78 (87252)
Mágori Tibor Creative Commons License 4 napja 0 0 87254

Az angolperje vegetatív időszaka még nem állt le. Az Nkcs is aktív még mert nem volt több napos fagy. Nem mutatnak látványos növekedést, de működnek.

Van értelme még műtrágyázni, csak nem gyorsan kimosódó típussal, mert lehet hogy a trágyának februárban kell dolgoznia.

Előzmény: Zoltanovics (87253)
Zoltanovics Creative Commons License 4 napja 0 0 87253

sziasztok!

mikor indul a fű vegetatív időszaka? Van e értelme még téli tárgyával megszórni? Felszívja még a fû?

eREr78 Creative Commons License 4 napja 0 0 87252

Erre valaki? Meg sem fog kottyanni neki vagy sérülhet, kinyírhatja a fiatal szálakat a fagy?

Előzmény: eREr78 (87236)
Mágori Tibor Creative Commons License 5 napja 0 0 87251

Nem szoktam használni az easyt. Kézi tekerő vagy accupro. Hagyományos trágyát spmaster beállítással szórnám az izin, kb. ugyanaz a méret.

Előzmény: Samubá (87249)
wtman Creative Commons License 5 napja 0 0 87250

Megmondom őszintén én már nem méricskélek. Először megtettem persze! Kiméred mennyi is kellene a területedre (nekem ez kb. 20 kg), elkezded feltölteni vele a szórót és elindulsz. Figyeled, hogy fogy és ez alapján próbálod elosztani a területen. Semmi baj nem történik, ha előbb elfogy, nem történik semmi sem, ha 20 helyett 25-30 g/m2 jön ki. A következő szórásnál majd tudsz korrigálni az előző tapasztalatok alapján. Nekem Handygren-em van. Egy töltetbe 2,5-3 kiló megy bele, így én 6-7 töltetnyi anyagot szoktam kiszórni egy alkalommal. Mivel én szinte csak 15-15-15 NPK-t használok, ami azért relatíve a nagy szemcséjű műtrágyák közé tartozik, mindig a legnagyobb 5-ös nyílásméreten van a szóró.

Előzmény: HArpi82 (87244)
Samubá Creative Commons License 6 napja 0 0 87249

87244 

Easygreen volt a téma az adag beállitásról. Vélemény? Én még ezt nem használtam, pláne nem hagyományos műtrágyákra. 

Előzmény: Mágori Tibor (87248)
Mágori Tibor Creative Commons License 6 napja 0 0 87248

A kis szemcsét 4-es beállításon szórom, a nagyot 5- ös beállításon. Nem tudtam így túladagolni még 2x átfedésnél sem kéziszóró esetén. A területre való mennyiséget természetesen előre kimérem. Tekerem és megyek rendesen, lassan haladva és szórva még nem próbáltam.

Előzmény: Samubá (87245)
Samubá Creative Commons License 6 napja 0 0 87247

Addig is amíg beszerelitek elég a stopper is. Minden telefonban benne van v=s/t . Ha emlékeim nem csalnak műszakiból lettél gyep hóhér. 

Előzmény: sza_attila (87246)
sza_attila Creative Commons License 6 napja 0 0 87246

A betyár mindenit, de akkor sebességmérővel is fel kell szerelni a szórókocsit!

Előzmény: Samubá (87245)
Samubá Creative Commons License 6 napja 0 0 87245

Legjobb a tapasztalati út, nevezetesen, hogy milyen gyorsan mész a szórás közben. Egy kis segítség a beállításhoz. 

https://www.everris-shop.hu/doksik/00000566.pdf 

A bemérési praktikákhoz. No itt érdekes majd, hogy milyen gyorsan mész. 

https://www.biokertapolas.hu/mutragyakiszoro-scotts-easy-green-2517 

Előzmény: HArpi82 (87244)
HArpi82 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 87244

Köszi! Mennyiség?20 g/m2? Ezt hogy mérjem ki? Easygreen szórókocsim van. 450 m2 a füves rész Akkor kell 9kg, de mire állítsam a kocsit, hogy egyenletesen szórja ki ezt a mennyiséget. 

Előzmény: wtman (87242)
wtman Creative Commons License 2020.11.17 0 1 87243

Szerintem ezt az egyenetlenül kiszórt műtrágya okozza. Ahova jutott ott zöld, ahova nem, ott fakó. Javaslom egy repítőtárcsás kis kézi szóró beszerzését! Személy szerint a HandyGreen II beszerzésére ösztönöznélek. 

Előzmény: Fantomássz (87241)
wtman Creative Commons License 2020.11.17 0 1 87242

Jó lesz az! Ha lehet egy szép napos délutánon szórd ki, akkor nem ragad rá annyira a levelekre. Szerintem locsolni már felesleges, a hajnali pára már bőven elég. Ha nedves a fű a szóráskor és sok szem tapad rá, akkor érdemes lehet lemosni róla.

Előzmény: HArpi82 (87240)
Fantomássz Creative Commons License 2020.11.17 0 0 87241

Sziasztok,

ex-panellakóként olvasgatom egy ideje a topikot, de egy kis segítséget kérnék: alattam láttam egy foltosodó füves problémát, az enyém is hasonlóan néz ki - idén ültettem földmunkák után. Startert ültetéskor kapott, kb. két hete őszi műtrágyával is beszórtam (ezt most speciel kézzel tudtam megoldani, tehát nem biztos hogy egységes volt a szórás)

Amit még hozzá kell tennem: elég sok kalapos van mindig a kertben, és kegyetlenül kötött a talaj, szóval nedves is. Gomba, tápanyaghiány? Tudok még vele kezdeni valamit, hogy tavasszal is szép legyen?

Köszönöm az eddigieket (csak olvasva :) ), és ezt is!

HArpi82 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 87240

Nekem npk 0 10 24 van itthon. Az jó? Locsolni kell utána? 

Nálam is nedves a talaj. 

slowrunner Creative Commons License 2020.11.17 0 0 87239

Ez nekem is hasznos, köszönöm, nekem is pont így sárgul.

Most szórtam ki  NPK 10-5-10 -et, viszont bizonytalan vagyok, hogy locsoljam-e be... nedves a föld ugye most már folyamatosan, nem tudom, a plusz víz nem árt-e inkább...

Előzmény: Samubá (87234)
karol23 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 87238

Sziasztok. A vékony friss fuszalaknak lehet gondjuk a tél beálltával? Nem fagynak ki? Köszönöm 

eREr78 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 87237

jav: ezért ez el van maradva

Előzmény: eREr78 (87236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!