Keresés

Részletes keresés

Lechi Creative Commons License 1 napja 0 0 83644

Köszönöm, Samubá! Jó, hogy kérdeztem, már esedékes volt a nyírás... és eddig kicsit kételkedtem a rozsdagombában, de ma totál "rozsdaporos" lett a fűnyíró, holnap letakarítom egy kis permetszeres löttyel.

Előzmény: Samubá (83625)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83643

Béke poraikra. 

Előzmény: TTKali (83641)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83642

Október vége nov közepe között szórd, amíg  a talaj nem hült le 10 0C fok alá, mert utána nem tudja a fű igazán felvenni a hatóanyagot, a lassú levél növekedés miatt azonban sokáig zöld marad, akár márciusig is ha nem jön közbe vaami hirtelen erőseb felmelegedés. Nyírtam én már karácsony előtt is füvet. 

Előzmény: Rush09 (83611)
TTKali Creative Commons License 1 napja 0 0 83641

Köszi mindenkinek!

Ez tényleg a mezei tücsök lesz :) Rigó nincs, csak szarkák vannak, a fű meg mostanra kezd visszasűrűsödni a szellőztetés után.

Még akkor szórtam a lyukakba Force-ot (biztos ami biztos alapon), majd visszatemettem őket.

Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83640

A Folicur használható lesz helyette szerintem, az viszont II forgalmazási kategóriában van. 

Amíg nyírjuk a füvet addig mehet a kezelés is a hópenész ellen és amikor leáll a fű növekedése és talán jön a hó is akkor mehet az utolsó. 

Előzmény: paragrtafus (83626)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83639

Olyanok ezek foltok mintha építési terület után maradt meszes foltok okoznának vashiányt.

Lehet az is hogy ott tömörebb a talaj és az is okoz világos zöld szín jelenséget. A hosszanti csík olyan minth talicska nyom lenne. 

Persze a gyomfű sem kizárt, de akkor mindenhol látnánk őket.  Ebből a képből nem sok minden látszik. 

Amúgy a New grass műtrágyában kevés a kálium a téli felkészítéshez pedig kálium túlsúlyos műtrágya javasolt. 

Előzmény: turicsi (83627)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83638

Mezei tücsök  a lakó. A kontakt rovarölők őket is el pusztítják. Ahol sok a fekete rigó nemigen van ennyi belőlük.

A sűrű, jól kezelt pázsitgyepet nem kedvelik. 

egyébként: http://provertes.hu/index.php/hirek/366-a-2016-ev-rovara-mezei-tucsok  

Előzmény: TTKali (83629)
Samubá Creative Commons License 1 napja 0 0 83637
östermelő Creative Commons License 2 napja 0 0 83636

Önts ki és megtudod mi az.

Előzmény: tupolev (83630)
DobraP Creative Commons License 2 napja 0 0 83635

Ez tücsök :) Adjál neki valami szert és temesd be. Ennyi.

tupolev Creative Commons License 2 napja 0 0 83634

Öntsél a lyukakba Arvalint és temesd vissza őket utána. Nálam hatásos volt a lótücsök ellen.

Előzmény: TTKali (83633)
TTKali Creative Commons License 2 napja 0 0 83633

Nyáron lehet hallani ciripelést, de lyuk az nincsen, most meg már nincsen ciripelés, de van lyuk. Behúzódtak koncertezni az underground klubba? :)

De most komolyan. Tavasszal, nyáron semmi, ilyenkor ősszel meg lyukak.

Könnyű észrevenni, mert a lyuk előtt tölcsér alakban nincsen fű.

Előzmény: apci500 (83632)
apci500 Creative Commons License 2 napja 0 0 83632

Szerintem mezei tücsök. Szépen ciripelnek éjjel? Nem tetszik a muzsika? :-)

TTKali Creative Commons License 2 napja 0 0 83631

Fogalmam sincs, engem ne kérdezz, azt szeretném tudni, mi ez :)

Egyáltalán, bement vagy kijött? :)

tupolev Creative Commons License 2 napja 0 0 83630

Lótücsök?

TTKali Creative Commons License 2 napja 0 0 83629

Tavaly ősszel is találtam a képen is látható lyukakat a fűben/talajban, meg idén is (múlt hét kedden még nem voltak, de szombaton már megjelentek, egyelőre 2db).

Kb. 1cm átmérőjű, 30 fok körüli lapos szögben áll, jó mély (nagy csavarhúzó eltűnt benne), a bejárata előtt rendesen le van "taposva" a talaj, betemetve a fű. Mint ha egy gondozott, frissen gereblyézett előkert lenne :)

Mi a fene lehet ez?

Debrin Creative Commons License 2 napja 0 0 83628

A kép bal alsó sarkában úgy tűnik mintha a világosabb részen hosszabbak lennénk a fűszálak? Mert akkor lehet nem is a toscanaval van gond, hanem betelepült sovány perje, de lehet hülyeség, csak egy tipp.

OFF

A térkő milyen gyártó és típus? Pont hasonlót akarok, de mindegyikről elég sok rosszat olvastam/hallottam, leier/barabás kipattog, semmelrock kifehéredik stb., neked mikor lett lerakva, volt vele vmi probléma? Esetleg vmi speckó karbantartást csináltál, vmilyen felületkezelés?

Előzmény: turicsi (83627)
turicsi Creative Commons License 3 napja 0 0 83627

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Pár napja vettem észre hogy így néz ki a Toscana!

10 napja kapott 30g/m2 New Grass-t,tudom hogy az indító,de ez volt ki maradva!

paragrtafus Creative Commons License 3 napja 0 0 83626

Kedves Samubá! Azt hallottam, hogy a Bumpert kivonják a szabad forgalomból. Tudsz ajánlani valamit helyette? Egyébként a hópenészek ellen meddig érdemes permetezni, gondolok arra, hogy bizonyos hőmérséklet alatt lassul vagy leáll a fű vegetációja.

Samubá Creative Commons License 3 napja 0 0 83625

Rossz megközelítés. Mehet a nyírás után a permetezés, előtte pedig semmikép. Felszívódó szer, de a levélben lefelé nem vándorol ezért a gyökereket nem védi, így a permetezés utáni beöntözéssel érjük el, hogy jobb védelmet kapjunk, mivel ezek a szerek talajból gyökéren át is felszívódnak. 

Előzmény: Lechi (83624)
Lechi Creative Commons License 4 napja 0 0 83624

Sziasztok! Amistart (és úgy általában gombaölőt) ne közvetlenül fűnyírás után permetezzem ki, ugye? Ha jól olvastam a neten, a leveleken keresztül szívódik fel, nem felületi szer... Gazdaboltban ez a kérdés lemaradt. Ősszel inkább melegben csináljam, és utána 1 napig ne locsoljak, kutyára száradás után nem veszélyes (tehát másnapig nem engedem ki) kérdések-válaszok megvoltak...

Előzmény: Samubá (83623)
Samubá Creative Commons License 4 napja 0 0 83623

Úgy néz ki ez már a rózsaszín hópenész őszi változata, ami hó nélkül jön, ha kedvező számára az idő. Hűvös 15 oC latti hőmérséklet, tartós nedvességgel jó neki. Ezt mutaja a hely is amit leírtál. Fertőzhet talajból és hozhatja a szél is. 

Védekezés amistar + bumper és kálium túlsúlyos műtrágyázás. Két hetenkénti kezelés a fagyokig. 

Előzmény: hamiklos (83622)
hamiklos Creative Commons License 4 napja 0 0 83622

Sziasztok!

Szeptember elején ültettem a füvemet, ami eddig szépen növekedett is.

Sajnos az utóbbi néhány napban vettem észre a csatolt képen látható foltokat, jellemzően olyan helyen ahova kevesebbet süt a nap.

Van ötletetek, hogy mi lehet és hogyan lehetne védekezni ellene?

(Én valamilyen gombára tippelek)

További képek: https://photos.app.goo.gl/6kTVXT12q5YMcqbz8

Köszi!

Miklós

mxxxx Creative Commons License 6 napja 0 0 83621

igen, az alábbi kép tipikus gomba, a foltok egymáshoz közel vannak, nem teljesen véletlenszerű helyeken, nem tenyérnyiek és legfőképp nem méregzöld a foltok széle. Utóbbi tipikus pisi égetés jelenség(vagy műtrágya is lehetne, de az szintén kizárható a leírás alapján) és akkor ehhez add még hozzá a macskapisi szagot.

Előzmény: apci500 (83620)
apci500 Creative Commons License 6 napja 0 0 83620

Egy adag macskapisi így ősszel elég lassan viszi ki a füvet, mire kiviszi már nincsen szaga, mert bemosódott. Nálunk semmi gond a közepes ciccel. Persze lehetnek extrém képességű macskák. Itt alattam kicsivel van ez a foltos gyep, az is gomba.

Fotó jó lett volna.

Előzmény: mxxxx (83615)
Samubá Creative Commons License 2019.10.09 0 0 83619

Rhizoctonia cerealis, vagy a hüvös idő gyűrűs rizoktóniája. Fertőz ősszel és tavasszal hűvös időben. Védekezés  amistar 15ml + bumper 5ml, vagy amistar top 20 mili, vagy amistar 15ml + folicur solo 5 ml.  ezek valamelyike 100 liter vízben 100 m2 -re. Jó időben magától iis kinőheti. 

Előzmény: blackmate1 (83618)
blackmate1 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 83618

Szeptemberben jelentkeztek az alábbi sárga "gabonakörök" a pázsiton. Mi a diagnózis, mivel érdemes kezelni, hogy eltűnjön még a tél előtt?

dokiki Creative Commons License 2019.10.08 0 0 83617

Én most vettem Genezis 8-21-21-et ezzel megyek rá a héten+egy kis maradék nitrogén túlsúlyosa maradt még.Majd még november végén is kap.

Előzmény: TTKali (83612)
Rush09 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 83616
Köszi
Előzmény: apci500 (83614)
mxxxx Creative Commons License 2019.10.08 0 0 83615

biztos, hogy nem gomba, több dolgot is felsorolt, ami nem igazán jellemző a gombára, de a legárulkodóbb a macskapisi szag ;)

Előzmény: apci500 (83605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!