Keresés

Részletes keresés

rocher Creative Commons License 2004.02.06 0 0 26
Megtalálták????
Előzmény: spooler (24)
rocher Creative Commons License 2003.10.12 0 0 25
Ajjjaj, derégi:-)))

A véleményem változatlan, sőt. annyi hiénát, amennyi egy-egy balesetnél kameráz, a hideg ráz.-(((

spooler Creative Commons License 2003.10.05 0 0 24
Arról nem is beszélve hogy hány baromnak adnak ötletet a tudósításaikkal.
A Kaiserék ügyében nemrég a "tippadókat" keresték.
Hát az RTLKlub / TV2 / HírTV környékén kellene talán kezdeni.
Előzmény: stempi (4)
illus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 23
§:-)))))))))))

Gratula kicsi emma!

Kettőből kettő, nem is rossz arány.

Előzmény: kicsi emma (16)
névtelen Creative Commons License 2000.05.18 0 0 22
a hír a fontos nem az igazság, szerintem. Amúgy dögmeleg van.
Előzmény: rocher (21)
rocher Creative Commons License 1999.06.10 0 0 21
Nekem elsődlegesen az a bajom, hogy amig valami nem tisztul le rendesen, addig a 25 féle T.V., rádió, újság a saját verzióját tálalja. Ha kiderül, hogy nem osztogattak, hanem foszogattak, akkor annyi se hangzik el, hogy " bocs, tévedtünk, ezután az MTI-t kérdezzük majd", hanem hüje baromnak nézik a nézőt-hallgatót-olvasót, akinek aztán mindent be lehet adni.

Persze a felnőtt ember az szelektív, mindenki maga dönti el, hogy miből tájékozódik, de vannak helyzetek, amikor a lehetőségek korlátozottak és akkor bizony messzemenő következtetéseket lehet levonni.

Előzmény: juci (20)
juci Creative Commons License 1999.06.10 0 0 20
Kedves Petra,

tanácsodra imhol vagyok. Számomra az az elsődleges kérdés, hogy MIÉRT??? Minek kell nekünk minden szarról informálódnunk, órákat a képernyő előtt töltenünk, amikor annyi minden más van.

Az ilyen Életben maradtak meg hasonlók szerintem csak arra jók, hogy az emberek depressziósak legyenek. Azt hiszik, ilyen a világ, és már nem is érdemes élni.

Szóval legyenek tudósítók, de fele ennyi, mer nem kell mindenről azonnal forró drót.

rocher Creative Commons License 1999.06.10 0 0 19
a
" Hírekből minden sz@rt megtudunk, még azt is, hogy Kuala Lumpurban kire szakadt rá a mennyezet. Minek? Ettől
depressziósak azok, akik nézik. Nem beszélve arról, hogy azt hiszik, hogy ha nem néznek meg minden hírműsort,
lemaradnak valamiről. Miről, könyörgöm? " idézet, remélem nem sértődik meg a szerző.
rocher Creative Commons License 1999.06.08 0 0 18
Kicsit felhozom, hátha valakinek van még ötlete.
rocher Creative Commons License 1999.06.03 0 0 17
Ne bántsd a kicsi emmát, csak örült, hogy lecsapott a nullára, valószínű azért írta a 0 percet.
Előzmény: stika (14)
kicsi emma Creative Commons License 1999.06.03 0 0 16
Na tessek, az ember meg csak nem is orulhet a nullasanak, maris leugajtak...

mekkorat kapnek, ha kiderulne, hogy magam is ujsagiro vagyok... stikaban...

Előzmény: stika (14)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.03 0 0 15
stika, a kivonulasi ido feler tuzoltasageval... a 0 perc tenyleg tulzas, de a 3 mar nem :)
garage, persze, hogy a sajtóosztály a hibás... Én régebben bűnügyi tudósító voltam, brfk-s engedéllyel, ami tényleg másra nem volt jó, csak bemenni a kapsra :)) Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom a sajtóosztállyal, miután elment onnan a Zsolt, mert a banda ami ott maradt elégé etikátlan és gusztustalan. Ha a "gerinctelen" kifejezés jelent valamit, hát akkor tudhatod...
Na persze, lehet, hogy te is ott dolgozol, vagy vannak itt onnan, de nem kulonosebben zavar :))
Abban nem hiszek, hogy "A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására"... Nem is igazán kell.. Ez mindenhol így működik, csak akkor van a bibi, ha túl sok mindent mondanak olyan újságírónak, aki hülye :)
Az URH lehallgatás nem veszélyes. Nekem ott logott a radiom a dereksziamon ahanyszor bementem a kapsra :))) Minden bunugyisnek van ilyenje, sot meg keklampa is a kocsiban. Kapcsolataik reven megengedhetik maguknak. Urh lehallgatasa miatt ujsagiro ellen meg soha sem indult eljaras. De persze, ha valakire megharagszik a sajtoosztaly...
stika Creative Commons License 1999.06.03 0 0 14
Drága kicsi emma!
Fejtsd már ki ezt a 0 percet, légyszi. Úgy képzeled, hogy az újságírók megrendelnek egy balesetet aztán lesben állnak a helyszínen? Ha meg nem tudod megmagyarázni, akkor inkább maradj csendben, ne beszélj hülyeségeket.
Előzmény: kicsi emma (0)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.03 0 0 13
Persze, hogy a sajtóosztály a hibás... Én régebben bűnügyi tudósító voltam, brfk-s engedéllyel, ami tényleg másra nem volt jó, csak bemenni a kapsra :)) Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom a sajtóosztállyal, miután elment onnan a Zsolt, mert a banda ami ott maradt elégé etikátlan és gusztustalan. Ha a "gerinctelen" kifejezés jelent valamit, hát akkor tudhatod...
Na persze, lehet, hogy te is ott dolgozol, vagy vannak itt onnan, de nem kulonosebben zavar :))
Abban nem hiszek, hogy "A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására"... Nem is igazán kell.. Ez mindenhol így működik, csak akkor van a bibi, ha túl sok mindent mondanak olyan újságírónak, aki hülye :)
Az URH lehallgatás nem veszélyes. Nekem ott logott a radiom a dereksziamon ahanyszor bementem a kapsra :))) Minden bunugyisnek van ilyenje, sot meg keklampa is a kocsiban. Kapcsolataik reven megengedhetik maguknak. Urh lehallgatasa miatt ujsagiro ellen meg soha sem indult eljaras. De persze, ha valakire megharagszik a sajtoosztaly...
Előzmény: garage (9)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.03 0 0 12
Persze, hogy a sajtóosztály a hibás... Én régebben bűnügyi tudósító voltam, brfk-s engedéllyel, ami tényleg másra nem volt jó, csak bemenni a kapsra :)) Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom a sajtóosztállyal, miután elment onnan a Zsolt, mert a banda ami ott maradt elégé etikátlan és gusztustalan. Ha a "gerinctelen" kifejezés jelent valamit, hát akkor tudhatod...
Na persze, lehet, hogy te is ott dolgozol, vagy vannak itt onnan, de nem kulonosebben zavar :))
Abban nem hiszek, hogy "A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására"... Nem is igazán kell.. Ez mindenhol így működik, csak akkor van a bibi, ha túl sok mindent mondanak olyan újságírónak, aki hülye :)
Az URH lehallgatás nem veszélyes. Nekem ott logott a radiom a dereksziamon ahanyszor bementem a kapsra :))) Minden bunugyisnek van ilyenje, sot meg keklampa is a kocsiban. Kapcsolataik reven megengedhetik maguknak. Urh lehallgatasa miatt ujsagiro ellen meg soha sem indult eljaras. De persze, ha valakire megharagszik a sajtoosztaly...
Előzmény: garage (9)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.03 0 0 11
Persze, hogy a sajtóosztály a hibás... Én régebben bűnügyi tudósító voltam, brfk-s engedéllyel, ami tényleg másra nem volt jó, csak bemenni a kapsra :)) Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom a sajtóosztállyal, miután elment onnan a Zsolt, mert a banda ami ott maradt elégé etikátlan és gusztustalan. Ha a "gerinctelen" kifejezés jelent valamit, hát akkor tudhatod...
Na persze, lehet, hogy te is ott dolgozol, vagy vannak itt onnan, de nem kulonosebben zavar :))
Abban nem hiszek, hogy "A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására"... Nem is igazán kell.. Ez mindenhol így működik, csak akkor van a bibi, ha túl sok mindent mondanak olyan újságírónak, aki hülye :)
Az URH lehallgatás nem veszélyes. Nekem ott logott a radiom a dereksziamon ahanyszor bementem a kapsra :))) Minden bunugyisnek van ilyenje, sot meg keklampa is a kocsiban. Kapcsolataik reven megengedhetik maguknak. Urh lehallgatasa miatt ujsagiro ellen meg soha sem indult eljaras. De persze, ha valakire megharagszik a sajtoosztaly...
Előzmény: garage (9)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.03 0 0 10
Persze, hogy a sajtóosztály a hibás... Én régebben bűnügyi tudósító voltam, brfk-s engedéllyel, ami tényleg másra nem volt jó, csak bemenni a kapsra :)) Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom a sajtóosztállyal, miután elment onnan a Zsolt, mert a banda ami ott maradt elégé etikátlan és gusztustalan. Ha a "gerinctelen" kifejezés jelent valamit, hát akkor tudhatod...
Na persze, lehet, hogy te is ott dolgozol, vagy vannak itt onnan, de nem kulonosebben zavar :))
Abban nem hiszek, hogy "A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására"... Nem is igazán kell.. Ez mindenhol így működik, csak akkor van a bibi, ha túl sok mindent mondanak olyan újságírónak, aki hülye :)
Az URH lehallgatás nem veszélyes. Nekem ott logott a radiom a dereksziamon ahanyszor bementem a kapsra :))) Minden bunugyisnek van ilyenje, sot meg keklampa is a kocsiban. Kapcsolataik reven megengedhetik maguknak. Urh lehallgatasa miatt ujsagiro ellen meg soha sem indult eljaras. De persze, ha valakire megharagszik a sajtoosztaly...
Előzmény: garage (9)
garage Creative Commons License 1999.06.03 0 0 9
feledékeny sztovacsek,
igazad van, nincs hivatalos szerződés a rendőrség és az újságok között, de sajnos mégis létezik infoáramlás és ebben nem a rendőrség sajtóosztálya a hibás, mivel általában ők is csak később tudják meg az eseteket (ők az ügylet-főnök-sajtóosztály értesítési vonal végén fexenek). Ez úgy müxik, hogy az újságíróknak vannak beépített emberei a rendőrségen, a legfontosabb ilyen hely a központi ügyelet, mert minden hívás oda fut be. Ők valamilyen ellenszolgáltatásért, havi díjért, stb. telefonálnak az újságírónak és már kész is a biznis. A rendőrség elég sokat próbál tenni ennek megkadályozására, de jelenleg a legnagyobb gond, hoyg a fizetések a béka segge alatt vannak, így egylőre semmi sem fog változni.
A másik eljárás a frekvencialehallgatás, de ez elég veszélyes, mert törvénybe ütközik, ettől még mondjuk néhány újságíró és hírügynökség használja.
Ettől függetlenül igazad van: a bűnügyi újságírók egy külön kaszt, azt hiszem a jelenlegei médiában, ahol a vért lehet a legjobban eladni, az egyik legfontosabb.
Wágner úr Creative Commons License 1999.06.03 0 0 8
Azok nekem csak tudósításítások...
Előzmény: rocher (7)
rocher Creative Commons License 1999.06.03 0 0 7
Kösz haver, alapos munka volt, Te a hivatásodban is ilyen profi vagy? És mi a véleményed a médiában dúló háborúról. T.V., egyebek. Na mem a Juszt, Szenes stb, mert arról külön topic van, hanem a T.V. csődről meg az ilyenekről.
Előzmény: feledekeny sztrovacsek (6)
feledekeny sztrovacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 6
Semmilyen szerzodes nincs a rendorseg es ujsagok kozott. A bunugyi ujsagiroi informacioszerzesnek kovetkezokeppen tortenik: hallgatod a rendorsegi, tuzoltosagi, mentos, taxis hullamhosszokat a radion, es ez a legtuttibb. Egy scanner keszulek ara a feketepiacon huszezer forint. Ezenkivul nagyon-nmagyon jo kapcsolatot kell tartani a rendorseg hivatalos tajekoztatasi szervevel, a Sajto Foosztallyal (na ez az ami egyaltalan nem konnyu - legalabbis annak aki szereti a szakmat es a partatlan tajekoztatast), valamint sok sok rendprrel! Utobbi a legfontosabb, tehat helyszineken ismerkedni veluk, bejarogatni hozzajuk, dumalni, szivesegeket tenni nekik, mint pl. fotot keszitesz a csoportrol meg minden ilyesmi.
Ellatod a nyomozokat fulesekkel, amiket te tudsz meg, hasznat veszik es Ok is ellatnak fulesekkel :)
De ma is a lehallgatas a legbiztosabb modszer. Igy az egyik hirugynokseg, amely csak ezzel foglalkozik, allando ugyeletben van es hallgatja a radiokat. ha valami tortenik, akkor ertesiti az ugyfeleket: radio, TV-k, par ujsag - es igy jutnak ki a tevesek a helyszinre :)
A bunugyi ujsagiras kulon mufaj, az ezzel foglalkozo ujsagirok csak ezt csinaljak -ejjel nappal. Kivalo kapcsolataik vannak az illetekes szerveknek, egyesek nem csekely prioritasokat elveznek.
Na meg ezen kivul aki profi, jobban van a bunozokkel is. Igy biztosithatja maganak a razosabb valo ugyekben is a fulest, amit a rendorok kevesbe adnak ki.
Szoval kb. ennyi.
rocher Creative Commons License 1999.06.02 0 0 5
Van még egyáltalán Kékfény? Ha igen, hol?
Előzmény: stempi (4)
stempi Creative Commons License 1999.06.02 0 0 4
Kiindulva petra elso hozzaszolasabol: ezek erositik pl. az ongyilkossaggal foglalkozo emberekben az elhatarozast. Miert? Mert, ha nem lennenek ezek a veres "inyenc" beszamolok, nem gondolkoznanak az emberek ilyen szornyusegeken. De latjak, szinte nap mint nap es lassacskan az o felyukben is beerik valami szornyuseg..
En nem is szeretem nezni pl az Eletben maradtak (vagy mi a neve) musort es az ehhez hasonlo szenzaciohajhasz szennyt. A Kekfeny jobb, de a Juszt Lacit mostmar lapatra tettek a tevetol...
stempi
rocher Creative Commons License 1999.06.02 0 0 3
De ügyes vagy kicsi emma, két napig gondolkoztam, hogy kitaláljak valamit, aztán lekörözzem a jéegynullást. Erre itt vagy Te és lenyulod. Tényleg nulla perc, s hogy csinálják?
Előzmény: kicsi emma (0)
dekóder Creative Commons License 1999.06.02 0 0 2
Vagy egyszerűen rajta vannak a rendőrség, stb hullámhosszán.
Előzmény: rocher (-)
kicsi emma Creative Commons License 1999.06.02 0 0 0
10 perc? 0 perc alatt!
rocher Creative Commons License 1999.06.02 0 0 topiknyitó
Szerintetek hogy muxik manapság a hírszerzés. Arra gondolok konkrétan, hogy pl.történik egy baleset és 10 perc múlva ott a T.V., fotósok, újságírók hada, a rendőrök alig bírják távol tartani őket, a mentők, tűzoltók meg sokkal később érnek csak oda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!