Keresés

Részletes keresés

tassika Creative Commons License 2008.02.12 0 0 40
Eh!
kisérőlevél Creative Commons License 2002.04.15 0 0 39
Olvasta valaki a mai Magyar Nemzetben, hogy Nagy Gábor Tamás I. kerületi polgármester+képviselő-(jelölt) szerint büszkék lehetünk, "hogy végre elkezdődött a palotanegyed állami rekonstrukciója."?
kisérőlevél Creative Commons License 2002.03.14 0 0 38
Mert a kirakat a lényeg! Tegnap jártam az új NSZ környékén. Szörnyű: ott magasodik a vadi új épület, körülötte pedig letarolt terep. Szeméthegyek és sivárság. Persze lehet, hogy a megnyitóra érkező limuzinok útja mellé bekrokat telepítenek addigra, hogy ne látszon a csóróság. Olyan, mint az ország.
Előzmény: verz (37)
verz Creative Commons License 2002.03.13 0 0 37
Ez oljan, mint az új Nemzeti Szinház??? Miért kell? Csak, mert ezt mi (értsd Fityesz) csináltuk. Kellene könyvtár, csak amíg a belé való dokumentumokra és a dokumentumok állagmegóvására sincs pénz, addig minek!? Olimpia is kellene, de mibul???
Előzmény: kékbarisnya (34)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.03.03 0 0 36
Közben gondolkoztam azon, amit írtál: sántít ez a dolog, mert a Palotát '45-ben (és korábban)nem azért lőtték rommá, mert könyvtár volt benne, hanem éppen azért, mert a mindenkori király (császár, főkormányzó stb.) székelt:-) benne!
Előzmény: kékbarisnya (34)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.03.01 0 0 35
De nem lesz. Legalábbis az új cikk szerint, ami ma jelent meg szintén az indexben.
Előzmény: kékbarisnya (34)
kékbarisnya Creative Commons License 2002.03.01 0 0 34
Pontosan ez volt az egyik érve a könyvtáros szakmának a Vár ellen, hogy könnyen ostromolható (mint pl 45-ben). A másik érv pedig most is felhozható: legyen a nemzet könyvtárának saját, önálló, soha más célra még nem használt épülete, ami csak könyvtár lenne/lehetne.
Előzmény: kisérőlevél (32)
mlc Creative Commons License 2002.03.01 0 0 33
De akkor is olyan romantikus lehet odafenn trónolni. És megvalósulhat egy újabb álom (enyém a Vár, tied a lekvár stb.).
Előzmény: kisérőlevél (32)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.02.28 0 0 32
Ma viszont már nem Hentzi korában élünk! Akkor még lehetett lőni Budáról Pestet, de az az 1848-as szabadságharc idején volt. Azóta viszont a technika fejlődött egy picit, és már száz évvel később, Budapest ostroma alatt is fordítva állt a dolog. Jól szétlőtték a Várat Palotástól. Ezért állt el Rákosi is a felköltözéstől. És a haditechnika csak egyre "korszerűsödik", úgyhogy nem biztos, hogy ilyen vip embereknek jó hely az!
Előzmény: mlc (31)
mlc Creative Commons License 2002.02.27 0 0 31
Jó hely az. Le lehet tekinteni a pórokra. És gond esetén belőhető az egész város. Bár, erre a Citadella még jobb. Az ÁF kollégium sem semmi ebből a szempontból. Azt is ki kéne sajátítani. Ott lakhatnának a király poroszlói. A Vár a királyé! CSAK a királyé!
Előzmény: kisérőlevél (30)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.02.27 0 0 30
Jó a lista: ex-Várszínház, Sándor palota=ex-időszakos kiállítóhely, ex?-Vendéglátóipari Múzeum (szintén a Várban!) ex?-Országos Széchenyi könyvtár! EX-LEX! A két utóbbi folyamtban van. Mindez a "nemzeti kultúra őrzésének" jegyében! Persze királyok mindig voltak és lesznek: itt élt Horthy Miklós és ide szeretett volna költözni Rákosi Mátyás is. Csak ez utóbbi biztonsági okokból elállt az ötlettől. És most itt az új király (vagy sirály?).
Előzmény: mlc (29)
mlc Creative Commons License 2002.02.27 0 0 29
Nem is vicceltem. Ez a valóság. Királynak már van szentkoronája, földjei, bányája, lassan lesz egy vára is. Néhány udvari bolond, meg olvasásról leszoktatott pórnép dögivel.
Már örülök, hogy a kedvenc könyvtáram egy lerobbant panelház földszintjén van. Remélhetőleg, arra az épületre nincs szükségük egy darabig.
Kiszy Creative Commons License 2002.02.27 0 0 28
Annyira nem vicces, hogy tragikus:
Az OMIKK-kal már végeztek mert ott is az épület kellett, most következik a Palota.
Remélem, hogy nem lesz idejük ezt befejezni.
Komolyan mondom, hogy ez a kiskirály már a koronát is hordja.
Üdv: Kiszy
Előzmény: kisérőlevél (27)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.02.27 0 0 27
Sajnos, ez egyáltalán nem vicces ... Egyébként reggel a rádióban érdekes szállóigét hallottam, ami 1944-ből, a németektől származik:"Élvezd a háborút, mert a béke rettenetes lesz." Nem is tudom miért, de a jelenlegi helyzetet juttatta eszembe.
Előzmény: mlc (25)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.02.27 0 0 26
Sajnos, ez egyáltalán nem vicces ... Egyébként reggel a rádióban érdekes szállóigét hallottam, ami 1994-ből, a németektől származik:"Élvezd a háborút, mert a béke rettenetes lesz." Nem is tudom miért, de a jelenlegi helyzetet juttatta eszembe.
Előzmény: mlc (25)
mlc Creative Commons License 2002.02.27 0 0 25
Ovikirály falusi porbafingó korában egyszer Nagybudapesten járt. Történelem iránt érdeklődő lelkét leginkább a Vár, annak szép épületei, ódon hangulata érintette meg. El is határozta, hogy ha megnő, egyszer ő lesz ott a várkapitány, mint Dobó István Egerben. Milyen szép dolog is lesz védeni a hazát az ostromló idegenszívűekkel szemben! Igazi vitézi tett! Győzelem után még bálozni is milyen jól lehetne!
Azóta ezen munkálkodik, hű alattvalói legnagyobb örömére.
Előzmény: kisérőlevél (24)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.02.27 0 0 24
Mindez valóban megnyugtatónak tűnik, viszont az ilyen "kiürítési projectek" mind ilyen megnyugtatóan kezdődnek. Igaz, a Sándor palotával még könnyű volt elbánni, mert az időszaki kiállításoktól eltekintve általában üres volt. A Várszínházat - ami közvetlenül mellette van - is viszonylag csendben el lehetett tüntetni. A helyére átmenetileg "táncszínházat" telepítettek, aminek sokkal kisebb a látogatottsága, mint a 200 éves Várszínháznak volt. Úgyhogy ez az épület is meglesz a fiúknak. A további terjeszkedés lehetősége a Palota. A Széchenyi könyvtár helyén végülis a 30-as években Horthy főkormányzó rezidenciája volt. nem új tehát az ötlet.
Előzmény: rahell (23)
rahell Creative Commons License 1999.06.04 0 0 23
Ez megnyugtató, már kezdtem tényleg szomorú lenni. Annyira gyönyörű...Köszi, hogy utánnajártál...:o)
gyk Creative Commons License 1999.06.03 0 0 22
Sziasztok!

Tegnap egy kicsit utánajártam ennek (mert engem is nagyon zavart az ügy) és du. kaptam az alábbi levelet.

"Szeretnek mindenkit megnyugtatni, a Fovarosi Szabo Ervin Konyvtar
szolgaltatasait tovabbra is az 1999. januar 13-i sajtokozlemenyben
(lasd WWW.fszek.hu) kozoltak szerint erhetik el az olvasok es a konyvtarak.
Elvunk az, hogy a bovites es a rekontrukcio alatt a lehetseges
szolgaltatasok rendelkezesre alljanak, illetve ha lehetoseg adadodik ra,
akkor azok a jelenlegihez kepest meg bovuljenek is.
Mukodesi rendunket pedig a korabbinal korultekintobben hangoljuk ossze a nagy fovarosi konyvtarakkal.
A konyvtar fejlesztesi projektje termeszetesen nyitott kozkonyvtar
megvalositasat tuzte celul. Ebbol kovetkezik, hogy az olvasok szamara
sokfele - az uj es a megujulo terek lehetosegeivel osszhangban levo - programot szeretnenk kinalni.
Remeljuk, hogy a hir csak egyszeru felreertesen alapul, es minden ronto szandektol mentes...
A hir szamunkra azzal a tanulsaggal is szolgalt, hogy honlapunkon rendszeresebb es bovebb tajekoztatast kell adnunk az epitkezes es a rekonstrukcio esemenyeirol.
A FSZEK varja olasoit most, a jovo ev masodik feleben az uj epuletresz és 2001 vegen az epulet teljes megnyitasakor.
Koszonjuk azok figyelmet, akik velunk egyutt szurkolnak a program sikeres
befejezeseert.
Soron Laszlo foigazgato-helyettes"

Amúgy pedig: köszi, hogy ilyen témát is felvetettél a Fórum nyilvánossága elé! Gratulálok!

gyk

Előzmény: rahell (21)
rahell Creative Commons License 1999.06.02 0 0 21
De a jelenlegi épület megszűnik könyvtárnak lenni...Vagy ez is kacsa?
Előzmény: gyk (19)
rahell Creative Commons License 1999.06.02 0 0 20
Csak hogy kicsit szépítsek, az egyik könyvellenőrző néni mondta...Ő találta volna ki?
Előzmény: gyk (19)
gyk Creative Commons License 1999.06.02 0 0 19
Sziasztok!

Időközben az alábbi infot sikerült beszereznem a FSZEK egyik munkatársától:

"A FSZEK muemlek jellegu epuletet csak ideiglenesen zarjak be varhatoan jovo ev vege fel. Oszre elkeszul az uj illetve felujitott es atalakitott resz.
Arrol meg mi, az itt dolgozok sem hallottunk, hogy az elit szamara partykat, balokat kivannanak tartani az epuletben.
A Wenckheim palota felujitasa - ha jol ertesultem - kb. egy evet vesz igenybe."

Ennyi!
Reméljük a legjobbakat!

gyk

Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 18
Kedves rahell!

Nem tudom, hogy észrevetted-e vagy szándékos-e, de máris elkezdtél az Archiweb segédszerkesztője lenni!!
Nem gondolod?

Nagyon jó és fontos, amit felvetettél! Gratula!!

cukkanyó Creative Commons License 1999.06.02 0 0 17
Nem is olyan régen, a mi könyvtárunkról is ugyanez a hír reppent fel, azaz
a sajtóban jelent meg. Az tény, hogy itt a környéken már mindenfélét beszélnek, hogy sétálóutca lesz ez meg az, hogy xy palotában működő ab szervezet hova is menne. IMHO egy nagy könyvtári állomány elhelyezésének szakmai követelményei vannak, holmi gázgyár igen költséges megoldás lenne, nem beszélve arról, hogy ki jön oda olvasni?
Rettenet Creative Commons License 1999.06.02 0 0 16
dehogynem. ha nem olvasom ezt el, akkor talán meg sem tudom. sokkal jobb lett volna, ha azoknak az újgazdag ficsúroknak csináltak volna egy láccatcsilivili épületet az legalább illett volna hozzájuk.
Egy könyvtárnak asszem a hangulata is más egy szép ódon épületben.
Előzmény: rahell (-)
Calliope Creative Commons License 1999.06.02 0 0 15
Zseboroszlan se azt mondta, hogy jók a közalkalmazotti fizetések...
Előzmény: gyk (14)
gyk Creative Commons License 1999.06.02 0 0 14
Üdv !

>Az teny, h most nagy atalakitasok
folynak es ideiglenesen -ugy tudom- az eddigi epuletet bezarjak...de csak akkor, ha mar az uj epulet, mellette mar all.

Na, ez az! Utána pedig áll a bál!

>Egyebkent pedig az, hogy partykat rendeznek ezekben a kozintezmenyekben nagyon jo keresetkiegeszites nemcsak
az intezmenyben, de van ahol a dolgozoknak is.

Ezt komolyan gondolod? Mondj nekem egy könyvtárat, ahol az ott rendezett partyból valami hasznot lehet húzni. Megyek oda dolgozni! A mi cégünk is helyet adott néhányszor már ilyen rendezvényeknek (legutoljára április közepén), és én a mai napig nem érzem ennek semmilyen keresetkigészítő voltát (hiába nézem). Az lehet, hogy valakinek odafönn ez jó, de egy "lépcsővel lejjebb" már semmi haszon. A takarítószemélyzettel, pedig nem cseréltem volna. Nekünk (könyvtárosoknak) is itt kellett ülni, pedig egy kezem is elég ahhoz megszámolni, hogy a 3 nap alatt hány olvasó tévedt be (de azok is családtagok voltak, és jöttek megnézni, hogy élünk-e).

> Azt meg persze nem kell reszleteznem, h milyen fizeteseket kapnak
ma a kozalkalmazottak.

Ha szerinted olyan jó a közalkalmazotti fizetés, akkor cseréljünk!

gyk

Előzmény: zseboroszlan (10)
Calliope Creative Commons License 1999.06.02 0 0 13
Lehet, hogy tényleg légből kapott a hír, de most jól meghányjuk-vetjük, mi lenne a véleményünk ha tényleg előállna ez a helyzet.

Viszont nem értem ezt a mondatodat:

Egyebkent pedig az, hogy partykat rendeznek ezekben a kozintezmenyekben nagyon jo keresetkiegeszites nemcsak az intezmenyben, de van ahol a dolgozoknak is. Azt meg persze nem kell reszleteznem, h milyen fizeteseket kapnak ma a kozalkalmazottak.

Igaz, én nem közalkalmazott vagyok, hanem köztisztviselő, de miért kapna a takarító Mari néni, közalkalmazott több fizetést attól, hogy a munkahelyén partyt adnak?

Előzmény: zseboroszlan (10)
rahell Creative Commons License 1999.06.02 0 0 12
Ott voltam, rákérdeztem, ezt mondta egy dolgozó...
Előzmény: zseboroszlan (10)
rahell Creative Commons License 1999.06.02 0 0 11
Mintha már tényleg semmit nem tisztelnének...Először a Néprajzi Múzeum. Azt nem sikerült, mert felhördülés volt...Ezt meg csönben, suttyomban, szőnyeg alatt csinálják...Elveszőben vannak az alapvető értékek...:o(
Előzmény: irokéz (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!