Keresés

Részletes keresés

ListOfSchoolsEU Creative Commons License 2013.04.29 0 0 163

A gyermekeim számára megfelelő speciális óvoda keresésében az http://www.iskolaklistaja.eu/tipus/ovoda/ weboldal segített nekem.

anna69index Creative Commons License 2011.09.13 0 0 162

Sziasztok!

 

Nézzétek meg ezt az angol nyelvet oktató oldalt: http://www.livingvoc.com/ 

 

A 12 éves fiam rendszeresen használja, és azóta a szódolgozatai mindig ötösre sikerülnek. (korábban sajnos volt néhány hármas is) A site quizeit élvezet végig játszani, csak ajánlhatom mindenkinek.

 

Remélem, segítettem valakinek!

 

Jó gyakorlást!

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 161
Még egy ilyen hülye ötletet... szerencsétlen gyerek...
Előzmény: Törölt nick (12)
szomorce Creative Commons License 2007.01.26 0 0 158

Ez is jó kifejezés, hogy "jegynemadás". :)

Itt meg ezt írják a szöveges értékelésről: "egyes meg ötös helyett leíró osztályzatok lesznek"

http://www.hetnap.co.yu/10.34/cikk02.html

Előzmény: szalka (128)
mezi115 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 157
Eladó egy Taxus - komplett oktatási anyag, ez a legjobb angol oktató, bővebb info: www.taxus.hu
(# Ismerkedés, # Hová utazzunk nyaralni, # Utazás vonattal, # Londonban, # Szállodában, # A bárban, # Áruház, # Autókirándulás, # Az emberi test, # Csomagolás, # A család, # Repülőgépen, # Az orvosnál, # Étterem, # Strand)
Ára: 5000Ft

Ezzel az oktató csomaggal gyerekek is könnyen elsajátíthatják az angol nyelv alapjait.
Balletje Creative Commons License 2002.07.10 0 0 156
Na, erdeklodtem ismerosnel, akinek a gyereke mar volt itt taborban.
Az onkormanyzatnal lehet erdeklodni, hogy a varosban milyen szervezesekrol tudnak. Tavaly a helyi ujsagban volt meghirdetve, az iden meg nem talalkozott az ismerosom ilyen hirdetessel. De az ujsagnak az onkormanyzathoz van koze, ezert ott valoszinuleg tudnak felvilagositast adni.
Balletje Creative Commons License 2002.07.10 0 0 155
Jatszoterek vannak, olyan strandok, mint mondjuk a csillaghegyi, vagy a romai nem nagyon. Egyet lattam kivulrol, Goudaban. Az uszodak viszont nagyon jok, ahol az en csemeteim usznak, ott van egy picike fuves resz is pancsoloval.
Ha lehet, akkor nem igyekszunk Amszterdamba, igy az ottani strand lehetosegeket nem ismerem.
A jatszoteren termeszetesen lehet ismerkedni, bar vannak ketsegeim egyreszt hogy mennyi 13 eves gyerek koszal ott, masreszt hogy mennyire lesznek hajlandoak arra "pazarolni" az idejuket, hogy idegen gyerekkel veszodjenek. Egymas kozott ugye hollandul beszelnek, annyira meg nem tudnak angolul, hogy a szokasos tini csevegest ugy bonyolitsak. Igy meg a csemeted lehet kirekesztve.
Ma igyekszem infot kerni a helyi taboroztatasrol, ((bar messze vagyunk Amszterdamtol) hatha az valami kiindulopont lehet neked.
Nemreg felhozott egy topicot valaki, aki Amszterdamban lakik. Talan neki is erdemes lenne irni? A Torzsasztalban, hollandiai magyarok cimmel keresd.
Előzmény: Kriszta5 (154)
Kriszta5 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 154

Kedves Balletje!

Leánykám angol tudása elég jónak mondható, csak itthon kevés alkalom adódik gyakorolni a hallás utáni szövegértést, meg a szitu kényszerítette kommunikációt, ezért keresgélek valami olyan helyet, ahol a sok holland gyerekkel muszáj angolul beszélni, mert hollandul ugyebár nem fog...
Túl vagyok egy emil-váltáson a helyi British School nyári "napközis" (ez nálam azt jelenti, hogy nem bentlakásos, nem ott-alvós) táborával, de sajnos olyan későn jelentkeztem, hogy ez a korosztály már betelt, nincs helyük, sajnos.
Az interneten egy hét alatt, a rengeteg hon-lapon semmit sem találtam...
Sebaj, ha nincs szervezett tábor, majd én csinálok szervezetlen ismerkedéseket a helyiekkel... Hátha lesznek szomszéd gyerekek, játszóterek, strandok, ....... ???
Mennyire lehet így ismeretségeket építeni felétek???

Előzmény: Balletje (153)
Balletje Creative Commons License 2002.07.08 0 0 153
Jogos. :-)

De akkor a napkozi tuti kilove. Itt 12 eves kortol kozepiskolasok a gyerekek, semmilyen szervezesben nincs nekik (iskolaidoben) napkozi.
A taborokat meg megnezem.
Bar azon azert gondolkozom, hogy van-e ertelme? Ennyi ido alatt nem tanul meg hollandul, a gyerekek ugyan valamennyire tudnak angolul, de nem tudom hogy a nap 24 orajaban egy teljesen idegennyelvi kornyezet mennyire lehet frusztralo?

Előzmény: despil_hun (152)
despil_hun Creative Commons License 2002.07.08 0 0 152
lányom (13)

:)))))

Előzmény: Balletje (151)
Balletje Creative Commons License 2002.07.08 0 0 151
Nyelviskola ugyben azt hiszem ki kell abranditsalak. :-( Meg azoknak a gyerekeknek sem altalanos, akik itt elnek. Igyekeznek iskolan belul megoldani. Ha megis kulon nyelvtanfolyamra megy a gyerek, akkor az az iskola ajanlasara tortenik. Az iskolai beiratkozashoz viszont tartozkodasi engedely kell. Tabor ugyben meg erdeklodom. (A turistas dologba nem megyek bele, mert irtozatosan hosszu lenne.)
Napkozi itt nincs. Iskolai idoben van felugyelet - a mi varosunkban pl. az uszodanal, ott erdemes lenne neked is erdeklodni-, hogy szunidoben az mukodik-e??? (Megkerdezem.) Kulonben mennyi idos a lanyod? Ez eleg fontos info az erdeklodeshez.
Előzmény: Kriszta5 (148)
despil_hun Creative Commons License 2002.07.07 0 0 150
ezt is nézd meg.

Turisztikai info, Amszterdamról. Még keresek, csak mellette dipl. munk. hegyek :))

Előzmény: despil_hun (149)
despil_hun Creative Commons License 2002.07.06 0 0 149
Körülnéztem, érdeklődtem, megy mailben a pontos info :))
Előzmény: Kriszta5 (148)
Kriszta5 Creative Commons License 2002.07.06 0 0 148

De igen, a tegnapról jutott eszembe...

VISZONT !!!!!!!!!

Van itten mifelénk azért jó hír is...!!!
Úgy alakult, hogy elvihetem a lányom (13) és az Édesapám (70) Hollandiába egy hónapra...
Utazás rendben, szállásunk van, de azonkívül....
Ha tudnátok segíteni egy-két ötlettel...????
Eddig csak munka ügyekben, meg átszállás USA felé, stb. voltam Amsterdamban, tehát nem ismerek igazán semmit...
Két dologra lenne szükségem, ha valaki ismerős azon a tájon:
1. Túrista-program ajánlatok
2. Kb. 10-12 napra valami 4 órás nyelviskola / napközi, stb. a lányomnak.

Minden ötletet előre is köszi.

Előzmény: despil_hun (147)
despil_hun Creative Commons License 2002.07.05 0 0 147
Ez már köztudott :)))))

Mire gondolsz, amúgy? Csak nem a tegnapra? :D

Előzmény: Kriszta5 (146)
Kriszta5 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 146

Közben kiderült, hogy ha a hülyeség is beszáll a világuralmi törekvések harcába, akkor óhatatlanul nyer......
Vagy már nyert is...????

Előzmény: Kriszta5 (144)
dingir Creative Commons License 2002.07.04 0 0 145
Kedves Kriszta5, mél ment, bocs a késésért...
Előzmény: Kriszta5 (144)
Kriszta5 Creative Commons License 2002.07.04 0 0 144

Kedves dingir !!!!!!!!

""Ha az emberi lustaság beszélni tudna, önálló fajként uralná a bolygót. Vagy már uralja." :))))"

Ez a legjobb mondat, amit valaha is olvastam....

Köszönöm.

Előzmény: dingir (143)
dingir Creative Commons License 2002.07.04 0 0 143
Az is :)
Ha találsz szóljál - őszintén az amazont nem szeretem valahogy, túl sok volt velül a gond a múltban - aztán a szállítást, és egyebeket elintézem :))

"Ha az emberi lustaság beszélni tudna, önálló fajként uralná a bolygót. Vagy már uralja." :))))

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.04 0 0 142
The Cambridge Encyclopedia of the English Language -- David Crystal (Paperback - Cambridge University Press - 11 September, 1997)
Our Price: Ł15.96 / Avg Customer Review:

Erre gondoltal? Megrendeljem? Adj hozza meg kb 3 fontot a szallitasra, viszont ez az ar 3,5 fonttal kevesebb mint a bolti. Es en ingyert hazaviszem :-) meg ebben a honapban :-) (jaj mar alig varom, pedig azt hittem nincs honvagyam :-) )

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 141
Megnezem most amazonon, aztan esetleg boltban is. Hasznalt is jo?
Előzmény: dingir (140)
dingir Creative Commons License 2002.07.03 0 0 140
Azt nem tudod esetleg, hogy David Chrystal: English Language című könyvének az Oxfordos kiadása - nem a kis Penguin könyv, hanem a 4 kilós nagy :)) - megtalálható még boltban?
Elég régi könyv, talán már nem is nyomják.
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 139
Tenyleg, kedves topictarsak, miutan letudtuk a kotelezo orultet itt a topicon, ne hagyjuk elsullyedni (mar a topicot, az orult mehet :-) ). A konyvtarban nalunk (del-London) megvan szinte az osszes dr. Seuss konyv. A kopirajt jogokat magasrol nem figyelve hazavinnek parat ha van erdeklodes es otthon lefenymasolnam. Egyeb 5let hogy beszkennelem es ugy atkuldom, nekem nem gond mert ADSL de aki fogadja esetleg sokaig fog letolteni :-)
Elolvastunk egy masikat is (megvenni oket eleg huzos tenyleg) es szvsz nyelvtanitasra/tanulasra nagyon jok, foleg kisgyerekeknek. Az eddig altalam legjobbnak itelt a Green egg and ham. Erdekel valakit?

Fel tudok meg ajanlani gyerekdalokat kazettan, nalunk napi 80x megy, igy kicsit massziv... Neha "kimerul" az elem es nem tudok ujat venni :-)

Egyebkent tudom hogy nem jarhato ut ugy altalaban, de nekem nyelvtanulasra tenyleg az anyanyelvi kornyezet az ami bejon. Meg hat kezdek oregecske lenni a tanulashoz ,de igy hogy muszaj :-)

sziasztok

dingir Creative Commons License 2002.07.03 0 0 138
Hagyd, távolba szakadt hazánkfia, abból a fajtából, aki örömmel fikázza a magyarokat.
Talán ezzel kompenzálja, hogy ausztrálnak sem jó :)))

Na, de ez már tényleg személyeskedés, és abszolút OFF...

Amúgy: én ha szigorúan nézzük tudok három nyelven (magyar, angol, spanyol), németül meg nem adnak el (de csak élőszóban, írásban meghaltam :)) ).

Ha vársz decemberig, akkor már a franica és az orosz is egész tűrhető lesz - hiába, a sok külföldi ismerős, és a televízió csodákra képes.

Úgyhogy lesz 5 nyelv - na jó, 4 + anyanyelv.

Viszont okoskodni jaőánul is tudok, hevesen rázom a fejem, és kiabálom, hogy Ie, Ie :)))))

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 137
"Szerintem nagyon fontos az idegen nyelv tanulasa."
Egyetertek :)

"Mi magyarok nem tudunk meglenni vitatkozas nelkul."
Jo kis altalanositas es mint minden ilyen teljesen igaz, (vagy nem). :-)

""Barmit mondasz nincs igazad". Azonnal meghazudtolnak. 2 magyar=10 kulonbozo velemeny."
Ez barmilyen mas nep eseten igy lehet (vagy nem). Az exferjem olasz es mindenben mindig mindenkit meghazudtolt. De ismerek nemetet is ilyet. Es magyart is sokat akivel lehet beszelgetni. :)))

"Ha kulfoldre mesz menj el egy magyar klubba. Az egy orulet. Mindenki okosabb mindenkinek, meg sajat maganal is."
Ilyen helyen meg nem jartam, szvsz olyan lehet mint barhol a vilagon (Mo-n kivul) etteremben gulyast rendelni, hulyeseg. Csak azert nem jarok ossze senkivel, mert magyar. Akivel osszejarok annak nem a legfontosabb tulajdonsaga a magyarsaga (vagy a barmilyen nemzetisege) hanem egyeb minosegei. Nekem van ket "nemzetisegem" is :))), kivel jarjak ossze???

"Azert kell az idegen nyelv, hogy legalabb azon a nyelven ne okoskodjunk mindig. "
Barmilyen altalam ismert nyelven tudok "okoskodni", vitatkozni, nemelyiken veszekedni es karomkodni is, bar az mar a magasabb szintu nyelvismeret nalam :)))

"Meglepett, hogy a Rendszervaltozas utan mindenki azonnal anyanyelvi szinten beszelt legalabb 3 vilagnyelvet."
Hat megint csak magamrol tudok beszelni :))) en akkor mar tul voltam a francia kozepfokun, a nemet intenziv kurzuson es a Beatles osszes forditasan :-))) Egyik sem anyanyelvi szint, de a ket elsovel "megeltem", franciaul idegenvezettem, nemetul meg dolgoztam, ott. Ha nem lettem volna olyan lusta es motivalatlan, akkor oroszul tenyleg anyanyelvi szinten kellett volna akkorra tudnom, 11 ev massziv gyotres utan...

"Bekepzeltsegben soha nem volt hiany. "
Ezt nem veszem magamra, eppen az onbizalom-hiany ami gatolt sokmindenben. A pszichologusom szerint onertekelesi zavaraim vannak. :-)))

"7 nyelvet tudni ez csodalatos. Nagyobb csoda, mint a Szeplotelen Fogantatas. "
Most utanakeresek ki tud itt 7 nyelven, nekem 5 van eddig (az orosz 11 evet nem szamolom, de most kokettalok a spanyollal, a francia es az olasz utan nem lesz nehez :-)) )

"Tovabbi jo marakodast. "
??????? Kire gondolsz??? Konkretan??? Biztosan ide akartal irni???

"Jakab Janos Sydney "
Bocs de akkor miert Rita? Es ki a wombat?

Előzmény: ritakoala (133)
dingir Creative Commons License 2002.07.03 0 0 136
Amúgy te véletlen nem Rita vagy?
Előzmény: ritakoala (133)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 135
?
Előzmény: ritakoala (133)
dingir Creative Commons License 2002.07.03 0 0 134
Nem tudom, itt ki marakodott?

despil_hun

Előzmény: ritakoala (133)
ritakoala Creative Commons License 2002.07.03 0 0 133
Szerintem nagyon fontos az idegen nyelv tanulasa.
Mi magyarok nem tudunk meglenni vitatkozas nelkul.
"Barmit mondasz nincs igazad". Azonnal meghazudtolnak. 2 magyar=10 kulonbozo velemeny.
Ha kulfoldre mesz menj el egy magyar klubba. Az egy orulet. Mindenki okosabb mindenkinek, meg sajat maganal is. Azert kell az idegen nyelv, hogy legalabb azon a nyelven ne okoskodjunk mindig.
Meglepett, hogy a Rendszervaltozas utan mindenki azonnal anyanyelvi szinten beszelt legalabb 3 vilagnyelvet. Bekepzeltsegben soha nem volt hiany.
7 nyelvet tudni ez csodalatos. Nagyobb csoda, mint a Szeplotelen Fogantatas.
Tovabbi jo marakodast.
Jakab Janos Sydney
judelegy Creative Commons License 2002.06.25 0 0 132
Köszi szépen, majd szép sorban próbálkozok.
Előzmény: Törölt nick (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!