Keresés

Részletes keresés

jimbor Creative Commons License 2000.11.15 0 0 45
na mi van, senkinek nincs 500 forintja, meg egy szabad esteje elszakadni a barklaba a 74 esre. Vagy csak en vagyok az igazi rajongo, ti csak a sok alrajongok. Pedig nagyon jo am a 74-es. Szamokat lasd itt .
jimbor Creative Commons License 2000.05.04 0 0 44
30adikán megnéztem végre a 73ast. Jo volt, bar a kozonseg nem volt olyan jo hangulatban, nem ragadtatott ugy el mint az eddigiekben. Sokkal tobb ismeretlen szam szerepelt, mint az eddigiekben. A hur persze elszakadt, behangolni utana nem lehetett rendesen, ugyhogy volt szivas, de azert mindig nagyon otletesen oldotta a CST a hangulatot, meg a helyzetet, noha o is zavarban volt, meg idegeskedett.
Meg improzas is volt az volt a legkiralyabb.
sziasztok
jimbor
Herczog Creative Commons License 1999.12.26 0 0 43
Hali!

Csütörtökön volt 1972-es év a Bárkában. Életem első olyan Cseh Tamás koncertje, amire emlékszem is... Nagy királyság volt.
Csak ami eszembe jut:
Lee Van Cliff
Váróterem
F. M. Dosztojevszkij találkozik az ördöggel
A legjobb vicceket...
Biblia
Égboltsapkájú
Telente vasárnap
Fehér Karácsony
424-es

Meg még sok más.
Kb 2 óra volt az egész, a végén (meg közben is) nagy tapssal.

Tomoka Creative Commons License 1999.06.30 0 0 42
Vagy nyolc éve, Budán a Schönhertz koliban lépett föl. Koncert előtt már benn voltunk többen, egy alig-alig teremben, ahol nemsokára kétszáz ember szorongott. Ő hátul állt, egy büfépult mellett, magányosan vörösborozott. Idegesnek tűnt. Vettem egy nagy levegőt, s odamentem hozzá. Arról kérdeztem, hogy zavarná-e, ha a koncert közben én jegyzetelnék - akkordokat, olyan dalokét, amelyek nem jelentek meg akkortájt lemezen, hogy otthon gyakorolhassam őket. Semmi akadálya, felelte, de ha gondolom, koncert után szívesen marad és meg is mutatja őket külön. Mesélt a régi időkről, a kezdetekről, arról, hogy miért éppen ők, s arról is, hogy ő minden koncert előtt egy kezdő lámpalázától gyötörten reszket.
Koncert után csakugyan leültünk, gitárral, de nem jutottunk el a dalokig, mert a kb. 30 főnyi hallgatóságnak inkább az indiánélet alapjait mesélte el. Szokásokat, történetet, szavakat, jeleket, dalokat adott nekünk elő, érzékeltetve azt a másik világot.
Éjfél után értem haza, fáztam és örültem.
Másnap reggelig indián akartam lenni.
duck Creative Commons License 1999.06.30 0 0 41
"Keverik Ecsédi? Keverik? A Jóistenit maguknak! Hát maguknál vannak maguk? Vagy ki akarják fogni a vitorlánkból a szelet? Megmondhatja... És akkor támaszkodunk majd másra. Támaszkodni hál' Istennek még lehet. Itt van például ez a Vandauer..."

A Mélyrepülés szerintem nagyon jól sikerült lemez. Nem érezni annyira a hangvételváltást sem. Nem Bereményi, de nem is üt el az előző lemezek hangulatától. Nekem egyébként a Nyugati pu. is bejött.

Előzmény: bbalazs (40)
bbalazs Creative Commons License 1999.06.30 0 0 40
"Mondd mit sug a banyaleg, bujj csak, bujj csak kozelebb...
Megaztan "Palyaudvar, olajszag, neptelen varoterem..."

Egyebkent 29, tobb mint 10 eve CST fan. A Melyrepulesrol: az volt az elso, amit szinhazban lattam, meg nem is voltam vele tisztaban, hogy ez most az elso, ami nem Beremenyi.

Szerintem tuti: 1987-88 arrol beszelni, hogy reformorszoba meg ilyenek... nekem kamasznak az volt a forradalom. Meg ilyenek, hogy "es ha nem pont 93ezer negyzetkilometer emelkedik fel, hanem TOBB... vagy kevesebb..." es a vegen az a szoveg nelkuli futty a szabadsagrol...

De azer a Sas elvtars sem kutya: "Maga volt az egyike az altalunk leginkabb szubvencionalt koponyaknak... most meg csodavaras, kodeves, ketes kijelentesek, messianizmus..."

Hat ez a Barka sorozat erdekes, remelem kiadjak majd CD-n, vagy mp3-ban ;-)

duck Creative Commons License 1999.06.30 0 0 39
"hogy izzadtságízű a szád, ne bánd." Valóban sok férfi utánérzés jön elő. Azért jó, mert úgy érzed, hogy sorról-sorra ugyanez megtörtént Veled is. Van úgy, hogy minden szóra ráismerek.

Egyszer - pár éve - bementem Tamáshoz a Katonába és elhivtam koncertet adni szülőfalumba. Eljött gázsi, minden nélkül. Énekelt, boroztunk stb. Olyan volt, amilyennek elképzeltem. A felesége, Éva is, mint a dalokban. Szeretem Őt.

Fun Sir Creative Commons License 1999.06.28 0 0 38
hát... tényleg tele vannak a dalok férfihormonnal...
de ez így helyes
ne játsszon nőt egy férfi -- és fordítva se
Előzmény: Lappantyú (36)
bandika Creative Commons License 1999.06.28 0 0 37
Jaja, 22 evesen kb. 4 eve hallgatom a Csetamast. Na jo, elotte is, pl. ovodaskoromban a Cimboraban eccer "...Mr. Stevenson volt a mozdonyvezeto...".

Nagy elmenyem a pesti eccakabol: valami koncert utan a mellekhelysegben a piszoar elott dulongelve enekeli az arc: "csak most nehogy elore doljunk...turupp tururupp tururupp"

Hej, hej, hejesiras...

Lappantyú Creative Commons License 1999.06.28 0 0 36
... játszuk azt, hogy játszunk megint...

Huszonhatként is jó Cseh Tamás. A fehér babák is... Kicsit szomorít. Férfiúi utánérzések. Szerintetek lányoknak való? Néha úgy vagyok, hogy lányként csak értem és ráérzek a dalok ízére, de istenigazából nem tudom megérteni. Mert férfiúi utánérzések... De lehet, hogy tévedek.

Lappanty

Tova Szilárd Creative Commons License 1999.06.27 0 0 35
Majdnem 36-ként... régi Cseh-Bereményi rajongóként... furcsállom kicsit, hogy soha-soha szóba sem kerül a Hosszú Szünet alatt született Mélyrepülés lemez, amit Csengeyvel.
Én spec' szeretem. Azt hiszem, az Új Hölgyfutárban megjelent a teljes szöveganyag is, de nem a lemezről, hanem a teljes színpadi.
Vajon kiadják CD-n? Egyébként szóljatok, lécci, ha újabb bakelitet tesznek át...
Előzmény: hirvike (30)
hirvike Creative Commons License 1999.06.27 0 0 34
Köszönet minden hozzászólónak. A múltkor jöttem rá, hogy már nem is emlékszem pontosan, mert olyan régen nem hallgattam. Hiába, a cigányéletmód átka.:-(
Pirx Creative Commons License 1999.06.26 0 0 33
Egy csehtamás-rajongó barátom utánérzése:

Levél nem létezô nôvéremnek...

Egyszerűen csak jövünk majd mi,
akik csak jönni szoktak..
akik csak mind mindig itt vannak.
Akik egyszerre csak jönvve vannak,
Kik jöttek és maradva lettek!
Kik itt nálatok maradtak, mert jöttek
és lettek már csak vanva jönni,
itt nektek jól megmaradva.. nahát
csakugyan itt is vannak mind.

Kelt Budapest, 999 az évszám

Herczog Creative Commons License 1999.06.26 0 0 32
...mi más is lehetnék, csak csönd neked / e szó jó csönd vagyok, csönded vagyok...
mokusleqvar Creative Commons License 1999.06.26 0 0 31
...vártál ha magadról szép éneket / kísérô éneked én nem leszek...

hirvike Creative Commons License 1999.06.26 0 0 30
Csak most találtam ide. Kis híján 26-osként hadd javítsam a statisztikát. A Cseh Tamás-Bereményi Géza összeállítás tényleg páratlan. Sajnos én is csak hiányos gyűjteménnyel rendelkezem, de majd egyszer szeretném összeszedni.
Elmondom mid vagyok, mid nem neked...
Herczog Creative Commons License 1999.06.25 0 0 29
Technikai jellegű kérdésem volna:

Mivel az otthon meglévő Cseh Tamás videók hanganyagát szeretném felírni CD-re, szükségem lenne egy olyan progira, amivel le tudnám szedni a háttérből az igencsak idegesítő zúgást. Tudnátok ebben segíteni?

Herczog Creative Commons License 1999.06.18 0 0 28
Állítólag nyári szünet lesz, vagy mi, de ez nem biztos. Szóval semmit sem lehet tudni... Talán fel kéne hívni a Bárkát? :)
Előzmény: The Dude (27)
The Dude Creative Commons License 1999.06.17 0 0 27
És mikor lesz legközelebb?
jimbor Creative Commons License 1999.06.17 0 0 26
sziasztok
most elmeselem, hogy milyen volt noha Herczog mar negy napja hallhatta, hogy kiraly volt, rengetegen voltak, hatalmas tapsviharok, minden. Bejott -taps, es elkezdodott Az ocska cipo. Az Apa kalapjat, az Osztalykirandulast es hasonlo slagereket falat rengeto lelkesedes fogadta. Asszem meg nehany evig ezt nem fogom elfelejteni.
jimbor
Herczog Creative Commons License 1999.06.14 0 0 25
Tegnap volt koncert a Bárkában. Mesélne róla valamit, aki ott volt?
mokusleqvar Creative Commons License 1999.06.08 0 0 24
Játszd el azt, hogy félünk megint...

Nagyon hiányolom az idei Művészetek Völgyébôl. Még sose sikerült ott hallanom, pedig úgy szerettem volna. Ha tényleg visszavonul...

The Dude Creative Commons License 1999.06.06 0 0 22
Is-is... Egyébként attól félek rossz telefonszámot adtál meg. Legalábbis nem te vetted fel :-)
Előzmény: Herczog (21)
Herczog Creative Commons License 1999.06.06 0 0 21
Pontosabban:
Csak beszélgetés volt, vagy zene is? Lemaradtam róla. :(
Előzmény: The Dude (19)
Herczog Creative Commons License 1999.06.06 0 0 20
Csak beszélgetés volt, vagy zenes is? Lemaradtam róla. :(
Előzmény: The Dude (19)
The Dude Creative Commons License 1999.06.06 0 0 19
Tegnap volt Cs.T..a Dunán.. . Nagyon nagy valaki ő...mint ember is.
soltika Creative Commons License 1999.06.03 0 0 18
soltika szerint mainapság megint egyre időszerűbb !
Cseh Tamás kedvelői üdv:
soltika + Finci kutya
Ps.: Ó a Balaton forró nyarakon...
BukLa Creative Commons License 1999.06.03 0 0 17
Kivéve: Halaknak álma, erről a lemezről talán a legjobb szám.
Bár számomra a 'csúcs' /ha lehet így fogalmazni CST-nél/ a Fehér babák
'A' oldala..:-)
Előzmény: Törölt nick (6)
Herczog Creative Commons License 1999.06.02 0 0 16
2 hetente lesznek előadások, ha kétszer ismétel, akkor 6 hetente új műsor. Az azért több, mint egy hónap
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 15
En is novelem a Cseh Tamast hallgatok letszamat, bar nem vagyok egy gyujto tipus, tehat sporadikus a kollekciom, de cd-ket is veszegetek.
Zsenialis O is, meg Beremenyi is, es lesz meg a tango ujra div

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!