Keresés

Részletes keresés

halászlékedvelő Creative Commons License 2013.05.01 0 0 180

Jó kis harcsahalászlét sikerült kifogni Vásárosnaményban a http://www.hotel-kovacs.hu éttermében!

halászlékedvelő Creative Commons License 2013.03.26 0 0 179

Nyírbátorban meglepően jó halászlevet ettem a kakukkban: http://kakukketterem.hu/

halászlékedvelő Creative Commons License 2012.11.10 0 0 178

Hajdúszoboszlón járva, a Halászbárka étteremben esett jól, egy Főúri halászlé:

 

http://www.hotelnegyevszak.hu/hu/restaurant-halasz

 

halászlékedvelő Creative Commons License 2012.08.13 0 0 177

Igaz nem halászcsárda, de a halászlé fogyasztható és bőséges.

Cserkúti Csárda a 6-os út mellett.

halászlékedvelő Creative Commons License 2012.06.29 0 0 176
P. Csaba Creative Commons License 2012.06.19 0 0 175

Keszthelyen a felújított Halászcsárdával vigyázzatok!!!

A hallé csapnivaló, a pincérek igencsak "nagyarcúak", de a zöld cseréptál,- amelyben a rossz levet hozzák - az gusztusos.

(Ráadásul a kenyér meg száraz!)

olahtamas Creative Commons License 2011.06.19 0 0 174

Az nekem is bejött, de most kipróbáltam a Kormoránt és bizony igen ízletes a halászlevük és még olcsóbb is, mint az Öreg pákászban!

Előzmény: hevia (129)
olahtamas Creative Commons License 2011.04.06 0 0 173

Villányban jártam, és a Fülemüle csárdában is igen jó volt a halászlé!

Meg aztán az 58-as út menti Tenkes csárdában is jó a lé :)

 

olahtamas Creative Commons License 2010.08.22 0 0 172
Ma Alsópetényben, a hármaskönyv fogadóban ettem egy kellemes halászlevet.
Nem az az agyonpaszírozott és agyonpaprikázott fajta volt, olyan leves szerűre készítették, de nekem bejött, mert az ízvilága jó volt és a hal húsa is mindenféle mellékíz mentes volt.
olahtamas Creative Commons License 2010.08.16 0 0 171
Most nézem, hogy az Öreg halász még nem is szerepelt Balatonszepezden ?
És Füreden a Halászkertben is egész ehető levet ettünk télen!
Előzmény: egy ember (87)
olahtamas Creative Commons License 2010.06.09 0 0 170
Azaz, arra gondoltam én is!
Előzmény: egy ember (168)
homerx Creative Commons License 2010.06.09 0 0 169
az elmult bo fel evben tobbszor is jartam tiszacsegen. a halaszcsardaban tobbszor fogyasztottam helyben keszult fustolt harcsat, ill. olajos harcsat. mennyei!
egy ember Creative Commons License 2010.06.09 0 0 168
Azt nem tudom, hogy strand van-e mellette, de a régi Duna híd mellett van. Ha a 6-os út felől jössz arra, akkor a híd előtt mindjárt le kell menni jobbra, de egyenesen - vagyis a Duna felé, és a híd alatt balra el kell kanyarodni, onnan 200 méter délre. Kiírva csak a "Halászcsárda" van. Tavaly nyáron jártam arra, még mindig emlékezetes.
Valszeg idén is megnézem őket...
Előzmény: olahtamas (167)
olahtamas Creative Commons License 2010.01.12 0 0 167
Ez a Flamm féle, hol is van pontosan ?
Ez a strand melletti csárda ?
Ott régebben én is megfordultam és akkor kellemes levet ehettem.
Kicsit paprikás volt, de ez nem vált a kárára.
Előzmény: egy ember (166)
egy ember Creative Commons License 2009.09.16 0 0 166
Én még mindig a Dunaföldvári Flamm féle halászcsárdát preferálom. Többen panaszkodtak viszont a korábban jóhírű szegedi halászcsárdákra...
halászlékedvelő Creative Commons License 2009.08.26 0 0 163
Akasztón a tó melletti halászcsárda elég jó !
olahtamas Creative Commons License 2009.07.17 0 0 162
Mi Kalocsán a meszesnél ettünk jó levet :)
BAJAI 'SAJÁTNEVES' Creative Commons License 2005.11.02 0 0 161

 

Kedves Barátom! Halászléfőző fesztivál! :)... Már ha a bajaira gondolsz.

 

Üdv: Mijo

 

 

Előzmény: egy ember (159)
Jó Ember Creative Commons License 2005.05.05 0 0 160
Szomorúan állapítom meg, hogy az elmúlt két év (legutóbbi hozzászólásom) óta halészlé és halászcsárda téren a helyzet nem sokat javult, sőt...

Az egyetlen pozitív fejlemény számomra a Bajai Halászcsárda volt Budán, a hegyen, ahol a fogaskerekű is megáll. Nagyon finoman, tartalmasan készítik, érződik, hogy a hal is benne főtt. Az utána kapott mákostészta pedig az etalonnak tekinthető e műfajban is. Tartják a színvonalat, igaz, árban is, de a fő, hogy vigyáznak az ízre!!!
A lentebb említett Paksi Halászcsárda a Margit körúton azóta megszűnt, bezárt.
Az ismerőseim által korábban dícsért, tiszaújvárosiban (a híd mellett) viszont nagyon csalódtam.
Először máfél éve, ezen a héten pedig ismét adtam egy esélyt nekik, de kár volt érte! Hiába vannak a Tisza partján, nem tudnak finom halászlét készíteni.
A hallé híg, a benne úszó hal pedig - akár harcsából kértem, akár vegyesen, nyers volt - úgy érződött, hogy csak gyorsan, együtt átmelegítették. Tehát nem egy megfőzött halászlé, ahol a bográcsból csak kimerik az adagod... Így pedig, akárhol is tálalják, bizony nem az igazi.
Apropó, nekem tavaly nyáron Szegeden, az ottani hídnál sem ízlett - talán túl sokat vártam tőle?
Persze, ha a jó halászlé és halászcsárda kérdése ennyire keveseket érdekel, mint ez a fórum is mutatja, nincs min csodálkozni. És ez bánt legjobban!

Szomorú Jó Ember
egy ember Creative Commons License 2004.07.13 0 0 159
Brühühü... Most sültem érte, hogy a hétvégén mán megint nélkülem volt halászlé főző verseny...:-(((((
Na, majd jövőre... :-)))))))
Mijo Creative Commons License 2003.08.29 0 0 158

Bizony annyi!
Örülök neked és üdv a kedves Családodnak!
Hadd dicsekedjek kicsinyt: lásd, az utóbbi hozzászólások :)).

Mijo

Előzmény: egy ember (157)
egy ember Creative Commons License 2003.08.28 0 0 157
Üdvözlöm a topic minden éltes és életlen látogatóját!

Kedves Gyerekek! Én a topic-nyitó-bácsi vagyok.
Remélem bográcsközelben vagytok már...
Merhogy valamikor egy hallégőzős éjszaka után én voltam az a kunkori kérdőjel, aki ezt a bótot itte kinyitottam. Vízszont a topicgazdának illik időnként - évtizedenként 1* - belenézni az ő, izé, topicjába.

Kedves Hálózati Adapter és Tinca!
Amiről írtok, az bizony az originalqszi által megénekelt Flamm féle Halászcsárda.

És Igen! Bingó! Még mindig tökjó ott a hallé - bár nem tökből készül. SZVSZ a harcsaverzióra szavazok, bár az jóval drágább - viszont ohne szálka, fuldoklás, mentő, stb.

Ugyancsak azóta is látogatom a 6-os útnál a baracskai leágazásnál lévő Baracs csárdát - ott meg a harcsapaprikés csuszatésztával a királyság...

Sajnos, ez mind hízlal, még akkor is, ha a lét, mint olyat, puha fehér kenyér helyett, zörgő abonett-tel eszem...

És végül, de elsősorban: Hallé Mijo!
Sem én, sem gyermekeim nem felejtik azt a szép bajai napot, amit Magad és halászléd társaságában tölthettünk - Copyright: Kopasz...
Nagyobbik fiacskám még mainapság is idézi egy-két hosszabbra sikerült mondatod :-))) Őszintén remélem, hogy még lesz módunkban egy bajait együtt a helyére gurítani!

Továbbá: érdekes felvetés a budapesti hallé lelőhelyek hiánya. Ám legyen, körülnézek és jelentek. Tisztelettel, vagy inkább precízebben:

Tiszt(ny)elettel: egy ember

off
mijo kedves: még mindig 51 a mobilszámod vége és pannon? Mert akkor megvan még nekem...

Mijo Creative Commons License 2003.08.28 0 0 156

Rég láttalak úgy téged, mint a Kopaszt. Mi hír veletek?

Üdv: Mijo

Előzmény: egy ember (126)
Tinca Creative Commons License 2003.07.11 0 0 154
A pesti oldal mit jelent? Ott csak erdő van nem?
Amire én gondolok az, amire a Dunántúl felől nézve közvetlen mielőtt felhajtanánk a hídra, le kell hajtani a magastöltésre. A hídtól É-ra esik.
Előzmény: Hálózati Adapter (153)
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.07.10 0 0 153
Melyik is? A "pesti oldalon" ahogy Kecskemétről jön a xx-as út?
Mert ott 2 hete voltam, harcsahalászlé 1 személyre nagy kondérban (nagyon jóóóó), 4 tányér jutott belőle, +1 a kedvesemnek, aki a rántott harcsa után még desszertnek benyomott egy tányérral... De halhúst már nem kapott.
Előzmény: Tinca (152)
Tinca Creative Commons License 2003.07.10 0 0 152
Helo

A dunaföldvári csárda létezik még? (a híd lábánál) Ha igen, a színvonal hogy alakult az utóbbi években?

Üdv

oszkaar Creative Commons License 2003.07.10 0 0 151
Apropo, most jutott eszembe, hogy a Batthyányi tér fölötti kis utcában (nem a sarki gyorsétterem) van egy kockásterítős (de nem olcsó) étterem. Ott egész finom volt a hallé, meg a többi halétel is.
Előzmény: oszkaar (150)
oszkaar Creative Commons License 2003.07.10 0 0 150
Szevasztok,
Bp-en vagy közelében keresek egy jó halászlés helyet.
Az Aranyhal a Kopaszi-gáton valóban csúcs volt anno. Most megint más (kitudjahányadik) a tulaj, de a halászlé nem ízlett. Az egész kicsit leült, bár idén ismét kiszélesítették az öböl felöli teraszt. Hangulatos, ha nem finnyás az ember.
Ma megyünk a Római-partra. Van valakinek tippje?
Százhalombattán mondott egy ismerős egy halászcsárdát, de közelebbit nem tudott. Valaki?
Volt szerencsém Tihanyban fönt az echó-dombnál a Pál-csárdában egy hónapja jó halászlét enni, de most hétvégén valami iszonyatot adtak (zsíros, pikkelyes nagy cafatok). A többi halétel viszont jó volt.
Osz
Előzmény: bd (82)
Jó Ember Creative Commons License 2003.02.17 0 0 149
Megszűntek a halászcsárdák, avagy nincs érdeklődés finom halászlé iránt?

Gondom is, hogy Pesten már egy ideje keresek, és bizony jó ideje nem találok ízes halászlét! Talán csak az öreg Siposban, de az bizony nem mindennapian drága azért a kis adagért! A Paksi Halászcsárdában minap nem ízlett, úgy látom, a régi szép fénye erősen meg is kopott...

Szóval, tud-e valaki mostanában jó halászcsárdát, finom halászlét, főleg Pesten, télidőben?

ZöPö Creative Commons License 2001.10.05 0 0 148
Hallé Selassie, híres etióp szakács
Előzmény: Mijo (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!