Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2022.12.09 0 3 10880

A Peloponnészoszi-félsziget nyugati oldala igazi csemege a természetkedvelők és a látványvadászok körében. Az erősen tagolt partvidék, mélykék öblei hívogatóan csábítanak, a fölötte baljós árnyként fenyegetőző Tajgetos fantasztikus kontrasztot teremt a kettő között a hegyoldalban kanyargó panorámaút feelingjének.

 

Tartalom: „Vadkemping görögéknél tilos, ez már ad egy alaphangulatot az éjszakáknak, és a kijárási tilalom, Covid helyzet még csak fokozza az élvezeteket. Hogy volt-e lebukás vagy utazóink ezúttal megúszták, az már az elején kiderül, sőt az is, hogy sikerült-e úrrá lenni a műszaki problémákon. A többi csak a szokásos, önfeledt lubickolás a tengerben, izzadás a 40 fokban az egyre brutálisabb emelkedőkön, körítésnek pedig ott tolakodik a félelmetesen brutális látványvilág…”

 

Bazi nagy Görög-túra 3.rész: "Álomöblök - Panorámautak" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Aigos Nikolaos-Stoupa-Platsa-Saxoneia-Itilo-Limeni öböl

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704026809678673&type=1&l=dfff516944

 

bandi.bácsi Creative Commons License 2022.12.04 0 1 10879

Vrsic hágó. Szlovénia ikonikus és egyben legmagasabb közúti hágó útja. Sokan jártak már a hágóban, több túrafilmes kolléga is készített már róla filmet. Remélem Bandibácsi előadása se fog csalódást okozni.

A Vrisic meghódítása - https://youtu.be/ldQHhF9Rsek

 

Köszönöm mindenkinek a megtekintést és a feliratkozást.

cobranco Creative Commons License 2022.11.18 0 2 10878

A Peloponnészoszi-félsziget, Európa egyik legnagyobb szigete. Aki az előző állításban érez némi ellentmondást, annak már ajánlom a most következő film megtekintését, aki csak egyszerűen egy jót akar mozizni, tartson velünk Dél-Görögországi túránk következő epizódjában.

 

Tartalom: Miközben jönnek sorba a romantikusabbnál romantikusabb tengeröblök, félelmetes sziklafalakkal megspékelve, a műszaki problémák is sokasodnak, olyannyira, hogy már-már a túra katasztrófába fulladásával fenyegetőznek. Ennek ellenére /vagy éppen ezért/utazóink nem tétlenkednek, nem csak a tengerbe vetik bele magukat, hanem görög kulináris élvezetekbe, ráadásul hatványozottan is. Hogy a kilátástalannak tűnő helyzetből ki tudnak-e vergődni kalandoraink, vagy pedig ennyi volt, az szintén kiderül, akik velünk maradnak…”

 

Bazi nagy Görög túra 2.rész: "Valóra vált rémálom...? 2021. /1440p/

 

Útvonal: Kalamata-Kitries-Kardamil-Kalogria-Stoupa-Aigos Nikolaos-Aigos Dimitros-Katafingi-Trachila

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704010343013653&type=1&l=dfff516944

orygabor Creative Commons License 2022.11.16 0 0 10877

Én nem bántanám a kollégát, inkább a Mali gyártójával beszélgetnék el. Miért lóg a váltó a kerékbe? Miért törik el egy küllő? Igaz, nem pehelysúlyú a versenyző, de egy trekking bringa bírjon már el egy kis súlyt.

Én azért ha a világ végére mennék, betennék egypár csereküllőt. Nagyobb szívás a kazetta leszedése, de némi barkácsolással lehet gyártani kisméretű szerszámot.

Előzmény: forgione1 (10875)
bandi.bácsi Creative Commons License 2022.11.13 0 0 10876

A Balkán szele felcsendült, ízelítőt hoz a képernyők elé. 🙂
Balkán Kalandok 2022 - előzetese remélem meghozza az étvágyat a következő sorozatomhoz.
https://youtu.be/toqTkgtDaEo

forgione1 Creative Commons License 2022.11.05 0 1 10875

Ekkora a hiány, hogy ennyire amatőr túratással kellett beérned?

 

C.o.v.d bohózat alatt maradtam hazai tájakon, minthogy egyszer is megszúrjanak vagy az orromban kutakodjanak - egészségem, életem jóval többet ér egy maszkos túránál, munkahelynél, mozinál, koncertnél stb.

IQ & gyapjas teszt, melyen a többség megbukott.  

Előzmény: cobranco (10872)
bandi.bácsi Creative Commons License 2022.11.05 0 0 10874

Sziasztok! Egy órás fotel bringatúrát ajánlok figyelmetekbe. Folytatódik a Májusi Alpok. Már a harmadik résznél tartunk és végre kezd kirajzolódni új útvonalunk. /előzmények az első két részben/
Bár az időjárás még mindig szeszélyes,de fejben összeraktuk új útvonalunkat. Rég nem látott helyszínek is sorra kerülnek, melyet egy csodás látvány koronáz meg.. .. és a Giro d'Italia 2022-es 19. szakaszának egy részét is bejártuk két nappal a verseny előtt 🙂
Továbbiak a lenti linken 🙂
https://youtu.be/h7qIXqmhW7k
Útvonal: Pinzano al Tagliamento - Majano - Buja - Tarcento - Ciseriis- Vedronza - Passo di Tanamea 851m - [Slovenia] Zaga - Bovec

Köszönöm mindenkinek a megtekintést és a feliratkozást!

KawaBazsy Creative Commons License 2022.10.28 0 0 10873

YEEEEE! Végre tengeres vidi. :-)

Előzmény: cobranco (10872)
cobranco Creative Commons License 2022.10.28 0 2 10872

Görögország, Európa egyik legszebb állama. Földrajzi elhelyezkedése és tagoltsága miatt a nyaralók egyik első számú célpontja. Együtt vannak jelen az égig érő hegyek a türkizkék tengeröblökkel, bónuszként egy komolyabb szigetvilág is bejelentkezik a képbe. Akinek ez nem volt elég, még a szinte állandóan napos idő is fokozza az élvezeteket. Tavaly tavasszal feltérképeztük Görögország déli részét, az igencsak kalandosra sikerült túráról készült monumentális filmeposz első részét ajánlanám mindenki szíves figyelmébe.

Bár a film műfaja „kerékpáros roadmovie”, itt hívom fel a figyelmet, hogy nemcsak kerékpárosoknak készült, lesz itt minden, turisztikai infók, strandtesztek, bizarr szállásajánlatok, a görög gasztronómia feneketlen bugyrába is bekukkantunk, körítésnek pedig a leírhatatlanul gyönyörű táj adja a díszletet.

 

Első rész tartalmából: „Bemelegítésnek a közel kétezer kilométeres leutazás viszontagságai kerülnek részletezésre, hosszan és unalmasan, a műsorblokk felvételéhez a Covidot hívtuk vendégművésznek. Majd következik az éles bevetés, műszaki problémák és egyéb gondok fokozta izgalmak között a kétfős különítmény nekivág feladatnak. Célpont Görögország legtitokzatosabb hegységének, a mondavilágból ismert Tajgetosnak a meghódítása. Akiket csak az érdekel, hogy vajon Spártaiak hol dobálták le a csecsemőket, már jó helyen járnak, akiket viszont az is, hogy utazóink, hogy küzdik át magukat Európa deklaráltan egyik legszebb útvonalán, azoknak meg különösen ajánlom a megtekintést…”

 

Bazi nagy Görög-túra 1.rész: "Görög Alpok" /Taigetos/ 2021. /1440p/

 

Útvonal: Mystras-Tripi-Langada pass-Aigos Vasilios-Ladas-Nethonas kanyon-Kalamata

 

 

bandi.bácsi Creative Commons License 2022.10.14 0 0 10871

Sziasztok! A Májusi Alpok folytatásában az újra tervezésé a főszerep. Néha érdemes változtatni, át tervezni, módosítani és néha muszály. A mai nap útvonalát és hangulatát ez befolyásolja. Ám a látvány inkább csak fokozódik és az ismeretlen elbűvöli a kalandorokat és remélhetőleg a nézőket is.
A második rész itt érhető el: https://youtu.be/HAJiAY6Rf5w

Útvonal: Ovaro - Tolmezo - Lago di Verzegnis - Sella Chianzutan /955m/ - San Francesco - Val Arzino /Arzino kanyon/ - Sequalins - Pinzano al Tagliamento

Köszönöm mindenkinek a megtekintést és a feliratkozást!

Re:barbara Creative Commons License 2022.10.03 0 1 10870

Ismét egy hálás visszajelzést írnék. Nagyon köszönöm a javaslatot, felejthetetlen volt a Walchensee! :-) 

Szikrázó napsütést fogtunk ki, fürödni is tudtunk.  A keleti parton, a második kis "félszigetnél" nem volt merszünk az alsó gyalogos túrautat megkockáztatni, megmásztuk a hegyet. Utólag láttuk, hogy a helyiek simán végiggurultak a gyalogos ösvényen. 

Előzmény: cobranco (10809)
orygabor Creative Commons License 2022.09.28 0 1 10869

Minden szép, de legjobb a haltál. Lesz film belőle?

Előzmény: cobranco (10866)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.09.28 0 1 10868

Látom a Vidova Gora is megvolt.

KawaBazsy Creative Commons License 2022.09.28 0 0 10867

Komoly az a haltál, majdnem végig ér az asztalon. :-)

Előzmény: cobranco (10866)
cobranco Creative Commons License 2022.09.27 0 1 10866

Dalmát-túra két ciklon között behúzva!

Címszavakban: Tenger a helyén, víz OK, levegő PF, bora tombol, tömeg nagy, forgalom katasztrófális, árak egekben:(...de, azért jó volt :)

 

bandi.bácsi Creative Commons License 2022.09.23 0 0 10865

Sziasztok, egy májusi Alpok túra történetét ajánlom figyelmetekbe!

Nem apróztuk el, egyből a legkeményebbel kezdtük. Jutott bőven felhő, hegyek meredek kaptatók és lejtők, illetve hágóból rögtön három is. Hamisítatlan májusi Alpok túra sorozat vár a leendő nézőkre.


https://youtu.be/3RXdGqKMtlM


Útvonal: Pontebba - Passo Cason di Lanza 1550m - Paularo - Forcella di Lius 1010m - Paluzza - Sella Valcolada 958m - Comeglians - Ovaro
#kerékpártúra #alpok #pontebba

orygabor Creative Commons License 2022.09.13 0 0 10864

Csak egészség legyen és áttétel, oszt nincs emelkedő....

Előzmény: Adani12345 (10860)
Adani12345 Creative Commons License 2022.09.12 0 0 10863

Trekkinggel mentem, annyi hibája van, hogy a pedálnál lévő váltó rossz így csak a hátsót tudom használni. Az első váltó ha nem középállásban van akkor ledobja a láncot.

Előzmény: KawaBazsy (10862)
KawaBazsy Creative Commons License 2022.09.12 0 0 10862

Heh, a montenbikával kűzdötted le a távot?

Ki akarom én is próbálni, de a nagy szintkülönbségekhez nem vagyok elég edzett, villanyhajtás meg nix.. Meg macera lejutni a kezdőpontig is a XVII ker széléről.

Előzmény: Adani12345 (10860)
főgóré Creative Commons License 2022.09.12 0 0 10861

én jó erőben vagyok, és eddig bármilyen emelkedőt leküzdöttem, legfeljebb visszagangoltam,

de a villanymotorral lehet néha ejtőzni is.

Előzmény: Adani12345 (10860)
Adani12345 Creative Commons License 2022.09.11 0 2 10860

Nemrég felavattam én is a BuBa utat Kelenföldtől Székesfehérvárig sikerült eljutni. 

Videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=vs3MKQPxsDc

 

 

Tapasztalat alapján osztom a többség véleményét, hogy egyrészről kirándulásra ideális, nagyon szép tájakon megy, és változatos is, korlátozottan családi kiruccanásra is jó, de érdemes rászánni az egész napot. Másrészről még Fehérvárig is, borzasztóan nagy kerülő és brutális szintkülönbségek vannak, szemmérték szerint visszafelé még brutálisabb emelkedőkre is számítani kell Etyek környékén. Balatonig legalább 30 km-es kerülő, ami azért biciklivel már jelentős, ill. a nagy szintkülönbség sem arra való, hogy gyakran használjuk, nem tudom mire gondolt, aki tervezte, de, hogy nem sokat biciklizik az biztos. Ha van elektromos ill. rásegítéses bicaj akkor persze, nem okoz a sok emelkedő gondot, a videóban is látszik, egyik útitársnak az volt és mikor én már tüdőt kiköpve másztam felfelé tolva a biciklit az emelkedőn, villanymotorral meg se érezte. 

 

Szóval, szép is jó is, és tényleg érdemes kipróbálni, de mindennapos de még csak célirányos menjünk le a Balcsira féle közlekedéshez nem ajánlott, arra nem alkalmas. Arra jobb lett volna a 7-es út mellett vezetni Érd-Tárnok-Baracska-Kápolnásnyék útvonalon vinni Kápolnásnyékről Velencére már most is van bicikliút, arra rávezetve. Rövidebb is lenne vagy 30 km-el és szinte alig lenne benne szintkülönbség.

cobranco Creative Commons License 2022.08.13 0 4 10859

Görögország mindenki kedvence, felkapott üdülőhelyein egymásnak adják a kilincset a nyaralók. Persze vannak a tömeg turizmus által ismeretlen vidékei, különleges, néha megdöbbentően izgalmas helyszínei is a dél-Európai országnak. Néhány véletlenszerűen összedobott snitt a tavaly tavaszi monumentális mediterrán túrán készült filmekből kedvcsinálónak...vagy kedvelvevőnek :)

 

Bazi nagy Görög túra 2021. /Maxi-trailer/ 1440p

 

orygabor Creative Commons License 2022.08.07 0 0 10858

Ó....

Előzmény: cobranco (10857)
cobranco Creative Commons License 2022.08.07 0 0 10857

Sajnos a baljós lezárás még mindig aktuális, sőt még egyéb gondok, problémák is jöttek hozzá, elég borúsnak látom a jövőt :(

Előzmény: orygabor (10855)
bandi.bácsi Creative Commons License 2022.08.05 0 0 10856

Sziasztok!

Remélem pár perc erejéig zavarhatok. Csodás 5 napot töltöttünk májusban a közeli Olasz és Szlovén Alpokban. Az ott készült túrafilm sorozat előzetesét ajánlom figyelmetekbe.

https://youtu.be/wu_Dt7MmBYM

 

Köszönöm mindenkinek a megtekintést és a feliratkozást!

orygabor Creative Commons License 2022.08.04 0 0 10855

Végül lett folytatás?

Előzmény: cobranco (10854)
cobranco Creative Commons License 2022.07.30 0 2 10854

Kelet-Svájcban, St.Gallen és Graubünden határán található a Rajna egyik legszebb mellékvölgy-rendszere, a Tamina-Calfeisental. Bár csak levezetésnek szántuk, végül az egész 2020.-as túránk leglátványosabb napja lett ez. Itt aztán van minden, ami kell a katalógusokba, alpesi legelők, bődületes kanyon, óriási sziklafalakkal, álomba illő tengerszemek, lehetetlen helyre épített falvak, sportkihívás és... hegyek, melyek az egekig érnek…

 

Alpok a javából. /bónusz rész/: "Ahol a hegyek az egekig érnek" 2020. /Svájc/ 1440p

 

Útvonal: Bad Ragaz-Taminaschlucht-Pfafers-Mapraggsee-Calanda hegység-Vattis-Calfeisental-Gigerwaldsee-St.Martin-Sardona Techtronikus Aréna-Valens-Taminabrücke-Bad Ragaz

 

Az immár teljes túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3738803319534365&type=1&l=dfff516944

Térkép: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1R6T7GKzsu_lzy3ndTn1MIw2Qsiw2FpPt&usp=sharing

 

orygabor Creative Commons License 2022.07.30 0 0 10853

Belegondolok, marha voltam, hogy nem álltam neki csináltatni táskát, legalább fullextrás lett volna. Pedig valaha ifjúkoromban, amikor még volt időm, viszont pénzem nem, s.k. varrtam össze túratáskát, a zsebeket meg más táskarészekből applikáltam rá. Hát, nem volt szépségdíjas, az biztos.

Előzmény: Szaki1967 (10848)
orygabor Creative Commons License 2022.07.30 0 0 10852

Én legszívesebben kisszéket-asztalt is vinnék magammal, ezért kerestem sokáig öblös táskát, de hát mit tudják manapság, mi a jó.

Előzmény: cobranco (10845)
Adani12345 Creative Commons License 2022.07.29 0 0 10851

Balaton körbetekerés volt nálam évekig ilyen, hogy áá azt meg kel ltervezni szállásokkal mindennel, hogy mennyit haladsz egy nap na meg sok cucc. Közben meg mikor tavaly csináltam és idén is, az a létező legegyszerűbb. Tök mindegy hol van a szállás mert max. elmész vonattla oda másnap meg vissza és folytatod, ahol abbahagytad, nem az óra ellen mész, hanem a saját lustaságod ellen, minél többet mész egy nap annál kevesebbet kell a következőn.  ÉS cuccból se kell sok, 1-2 váltás póló és kész nyáron hamar szárad, ha átizzadtam bele vízbe vele és kész hamar szárad, a bicikli csomagtartón.  Enni innivaló az környékbeli boltok és kék kutakból megoldható.

Előzmény: Szaki1967 (10850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!