Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 2020.03.27 0 0 10276

Lehet h csak a VIP ügyfeleknek.. :-) Rákattintok felül a "filmek"-re, aztán "biciklitúrák", s egyelőre a 2-es Korzika látszik.

Előzmény: pobeda (10275)
pobeda Creative Commons License 2020.03.27 0 0 10275

Ott van az. 

Előzmény: KawaBazsy (10274)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.03.27 0 0 10274

Öö.. ott szoktam ránézni, de nekem még csak a 2. látszik..

Előzmény: dombay63 (10273)
dombay63 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 10273

A saját oldalról már elérhető a 3. rész:    http://cobranco.hu/

Előzmény: KawaBazsy (10272)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.03.27 0 0 10272

Gondoltam, h ha már szt korona vírus, több időd van a Korzikás videót folytatni (3. rész), de nem nyert.. Úgyhogy a Kefalóniás vidi alatt edzek ma. :-)

Előzmény: cobranco (10271)
cobranco Creative Commons License 2020.03.22 0 0 10271

Ezekből csak a Brython az újdonság, a kamera  és a sisak már megvolt korábban is.

Tavaly ősszel a montenegrói túrámon a VDO-m végleg beadta a kulcsot. Nem akartam GPS alapú komputert venni, a mindennapos töltés problémája miatt, de megsponzoráltak vele, úgyhogy idén lett volna az élesteszt. Ne ez, most várat magára...

Előzmény: Alexfux (10270)
Alexfux Creative Commons License 2020.03.22 0 0 10270

Hamár kamera, Cobranco mintha Te is beszereztél volna egy új akciókamerát. Meg bukósisakot és kerékpárkomputert, ha jól láttam a legutóbbi filmedben.

 

Mik az újdonságok?

Előzmény: cobranco (10267)
Alexfux Creative Commons License 2020.03.22 0 0 10269

Én a Margitszigeten voltam tegnap bringázni edzés jelleggel. Gondoltam, hogy egyedül leszek, de sportolás másoknak is eszükbe jutott. Rengetegen voltak, de csak sportolók. Outisok, időfutam gépekkel és nyomták a köröket. A szokásos bringóhintós, elektromos rolleres, szelfizős túristák sehol sem voltak. A sétányokon bóklásztak páran, de ennyi.

 

Előzmény: cobranco (10263)
cobranco Creative Commons License 2020.03.21 0 0 10268

Sorry, a működőképes link:

https://youtu.be/tcXFlBQIaq0

cobranco Creative Commons License 2020.03.21 0 1 10267

Pont azért kérdeztem rá, mert én is az Osmo-ra tippeltem. Csak gimballal lehet kihozni ilyen stabil képet. Lépten-nyomon nekem is ezt ajánlják, de több helyen olvastam, hogy a intenziv képstabilizálás túlságosan is mesterségessé teszi a képet, kiveszi belőle az életeszagot, olyan, mintha siklanál a táj felett.

Nálad ez annyira nem érződött, de van benne valami.Érdemes lenne hegyi terepen is kipróbálni mit tud. A hang minőség, főleg úgy, hogy a beépitett mikrofonja, kiváló!

 

Előzmény: solyomga (10266)
solyomga Creative Commons License 2020.03.21 0 1 10266

Köszi a visszajelzést! 

Örülök, hogy "egy ilyen nagy név" is megnézte az én videómat! Épp ma délután néztem meg a lillafüredi filmedet ;)

 

"Nem rossz...a teljesítmény se, igy szezonkezdetén."

 

Alapvetően én egy amatőr futó vagyok. Az elmúlt négy évben minden márciusban maratont futottam, tehát a tavaszi erőállapottal sem szokott gond lenni. Most a maraton elmaradt, de a téli felkészülés többé-kevésbé megtörtént.

 

"Próbáltam rájönni hogy használod a kamerát menet közben. A mozgásokból úgy tünt, mintha a kormányra rögzitve forgattad volna jobbra balra. Meglehetősen stabil a kép. Az árnyékból tippelve ez egy sportkamera, viszont igy felettébb érdekes, a kitűnő hang.

Ha írsz egy-két technikai infót , engem érdekelne."

 

A technikai részletek: 

- a felvételt egy DJI Osmo Pocket kamerával készítettem

- a kamera a felvétel során a kezemben volt, egyébként a kormányon lévő tartóban

- a kamerának nagyon jó a gimballja, így meglepően rezgésmentes a rögzített kép 

- a hang minőségén én is meglepődtem, főleg hogy elég erős szél is volt és csak a kamera gyári beépített mikrofonja rögzített

 

"Még egy dolog, inkább csak észrevétel. Ha síkvidéki túrát rögzítesz, a táj egyhangúsága, monotonítása miatt érdemes egy-két mellékszálat is beiktatni, hogy ne legyen unalmas. például, mutattad a kilátót, én biztos felmentem volna pár snitt erejéig, egy körpanoráma fentről, tenne bele vertikális perspektívát is."

 

Köszönöm az észrevételt, számomra nagyon hasznos az ilyen visszajelzés, főleg egy ilyen tapasztalt túrázótól! 

Előzmény: cobranco (10262)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.21 0 0 10265

%20 valahogy bekerült a végére, anélkül működik

Előzmény: szemerei (10264)
szemerei Creative Commons License 2020.03.21 0 0 10264

Szia!

Rákattintottam és ezt írta ki: 404 Not Found.

Próbáltad?

Előzmény: cobranco (10263)
cobranco Creative Commons License 2020.03.21 0 0 10263

Egy rövid helyzetjelentéssel én is beszállnék:

Magyarország egyik közkedvelt turisztikai célpontja most.

Mondhatnám, hogy gyertek, de inkább ne!

Maradjon mindenki otthon!!

 

"Szellemváros" /Lillafüred/ 2020.03.19. FullHD 1080p

 

cobranco Creative Commons License 2020.03.21 0 2 10262

Nem rossz...a teljesítmény se, igy szezonkezdetén.

Próbáltam rájönni hogy használod a kamerát menet közben. A mozgásokból úgy tünt, mintha a kormányra rögzitve forgattad volna jobbra balra. Meglehetősen stabil a kép. Az árnyékból tippelve ez egy sportkamera, viszont igy felettébb érdekes, a kitűnő hang.

Ha írsz egy-két technikai infót , engem érdekelne.

Még egy dolog, inkább csak észrevétel. Ha síkvidéki túrát rögzítesz, a táj egyhangúsága, monotonítása miatt érdemes egy-két mellékszálat is beiktatni, hogy ne legyen unalmas. például, mutattad a kilátót, én biztos felmentem volna pár snitt erejéig, egy körpanoráma fentről, tenne bele vertikális perspektívát is.

Előzmény: solyomga (10259)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2020.03.21 -1 0 10261

Tekerés a Duna Bécs feletti szakaszán

https://www.youtube.com/watch?v=VVboxVvegQI&feature=youtu.be

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2020.03.19 -1 0 10260
solyomga Creative Commons License 2020.03.18 0 2 10259

A tegnapi kerékpártúrámon Debrecenből indultam, majd közel 10 óra múlva megérkeztem Debrecenbe.

Közben érintettem 16 települést és tekertem 151 km-t.

Készítettem róla egy videót, amelyet itt láthatsz: https://www.youtube.com/watch?v=GvPQ_ckSMbY&feature=youtu.be
Ez az első videós próbálkozásom, így ez a későbbiekben biztos lesz még jobb is ;)

-Wellon Creative Commons License 2020.03.18 0 0 10258

Végülis a Bryton Rider 15 lett a befutó. Ismert márka, nem kell rá várni, sokat is tud ( talán túl sokat is...).Egyelőre ismerkedünk egymással, de nekem tetszik!

Előzmény: -Wellon (10235)
vizus Creative Commons License 2020.03.18 0 0 10257

Ide indulhatok ki. Jó távcsővel - ha nem görbülne a föld - a Mátráig ellenőrizhetném a földutak állapotát. Így csak mintegy 10 km-ig látom, de ebből már ki lehet következtetni, mennyi aprót kell betárazzak a kerékpár-kerékpáros lemosásához a benzinkútnál.

Előzmény: vizus (10255)
VodkaTam Creative Commons License 2020.03.17 0 0 10256
vizus Creative Commons License 2020.03.17 0 0 10255

Nekem hál istennek a lépcsőház ajtajából csak húsz métert kell közúton mennem, utána már földúton szabad a pálya százegynéhány kilométerig.

VodkaTam Creative Commons License 2020.03.17 0 0 10254

Írtál egy lehetséges magyarázatot, elfogadom. Talán ez az oka, talán nem. Ha így van, én nem értek vele egyet, de azt sehol nem írtam, hogy majd én jól megmagyarázom, vagy nekiállok ellenkezni a hatóság embereivel. Remélem itt ilyesmit nem vezetnek be, ha mégis, természetesen tudomásul veszem, otthon is lehet sportolni, ha másképp is, azt nem tilthatják be. És dehogynem, pontosan az egészséges életvitelről van szó, más néven a megelőzésről, vagy legalább a lehetőségekhez mérten enyhíteni a betegség tüneteit. Ez az államnak és nekem egyaránt érdekem.

Előzmény: 33nevemvolt (10253)
33nevemvolt Creative Commons License 2020.03.17 0 1 10253

Nem egeszsges eletvitel tanacsadasrol van most szo. Jarvany van, szuksegallapotot hirdettek, nem hinnem hogy ebben az esetben majd te megmagyarazod a katonaknak/rendoroknek hogy de az egeszseges eletmod. Ne vicceljunk mar. Amugy sem gondolom azt, hogy nekem a jarvanyugyi szakemberek allaspontjat kene vedenem, az okat kerdezted, en leirtam. Az hogy szerinted ez hulyeseg, nem hulyeseg, az a te dolgod, en mindenesetre inkabb az o utasitasaikat fogom kovetni, mintsem az internet nepenek az ajanlasait. Amugy elnezve pl ezzel kapcsolatban a kommenteket a facebookon, nem csodalkozom a Lombardiaban tortenteken egyaltalan, es semmi jot nem varok ettol a jarvanytol.

Előzmény: VodkaTam (10252)
VodkaTam Creative Commons License 2020.03.17 0 2 10252

Sérülés szempontjából igazad van, az reális lehet, hogy az egészségügy terheltsége miatt tiltják, ugyanakkor ezzel a kijelentéseddel egyáltalán nem értek egyet: "nem kell kint maszkalni, sportolni meg foleg nem ilyen helyzetben" Pont ilyenkor kell minél többet szellőztetni, és főleg a friss levegőn tartózkodni. A vírust az emberek terjesztik, minél kevésbé találkozol velük, annál kisebb az esélye, hogy megfertőződj. Emellett a friss levegő önmagában is hatékony, a mozgás, a sport pedig köztudottan növeli az ellenállóképességet. Aki sportol nehezebben betegszik meg, és a betegség is enyhébb lefolyású, gyorsabban gyógyul. A sérülésekkel vigyázni kell, nem feltétlen extrém sportokban kell gondolkodni, elkerülni persze így sem lehet, de otthon ülve meg eltunyulsz, legyengülsz, a fizikai sérülésekkel szemben is védtelenebb leszel. Aki elszokik a mozgástól, annak elég egy kis botlás, elcsúszás, máris törnek a csontjai. Itt egy másik cikk, én inkább ezzel értek egyet, mintsem a spanyolokkal: link.

Előzmény: 33nevemvolt (10251)
33nevemvolt Creative Commons License 2020.03.16 0 1 10251

Sziasztok,

szivesen elmondom mi az oka ennek a latszolag logikatlan lepesnek. Az oka az, hogy nincs kapacitas az esetleges megserulo kerekparosok instapolasara. Jarvany van, az egeszsegugyi rendszer tulterhelt, sem mento, sem szabad agy, de meg orvos sincs erre a celra. A magam reszerol a legmesszebbmenokig egyetertek, nem kell kint maszkalni, sportolni meg foleg nem ilyen helyzetben. Meg mielott elkezdodne a "en ugysem serulok meg", Madrid kornyeken napi 100 koruli esetben kell sportolokat orvosi ellatasban reszesiteni kulonbozo okokbol. Ahogy en tudom, bizony meg is buntetik a kint kolbaszolo kerekparosokat. Komolyan kell venni az ilyesmit, mert ebbol a sok kis "velem ugysem tortenik meg", "en ugysem kapom el" stb dologbol lesz olyan helyzet mint pl Lombardiaban.
Udv.

VodkaTam Creative Commons License 2020.03.16 0 1 10250

Kíváncsi lennék mi erre a hivatalos indoklás, mert ennek semmi értelmét nem látom.

Előzmény: barefootBushman (10249)
barefootBushman Creative Commons License 2020.03.15 0 0 10249

Akkora a rettegés, hogy a spanyoloknál betiltották a sportcélú kerékpározást. velo.hu/spanyolorszagban-betiltottak-minden-nemu-kerekparozast-a-koronavirus-megfekezese-okan.html Itt m,ég pár hét és jön ugyanez.

Előzmény: vizus (10244)
vizus Creative Commons License 2020.03.11 0 1 10248

Hát, igen, lehet, hogy az lenne a legjobb, ha kigurulnék a lépcsőházból a rétre ( 20 m), egy hétre való ennivalóval, aztán végig földúton! Vadkemping. Víz közkutakból.

Előzmény: VodkaTam (10247)
VodkaTam Creative Commons License 2020.03.11 0 2 10247

Lehet, hogy túl optimista vagyok (pedig épp az ellenkezőjével szoktak illetni), de én emiatt nem parázok. Ha addig nem is ül el a járvány, kint a szabad ég alatt nagyobb biztonságban vagy, mint összezárva másokkal. Ha a karantén miatt esetleg nem lehet közlekedni, az más tészta persze, de az influenzát is jellemzően épületben lehet jól elkapni, vagy ahol sok ember van kis helyen (rendezvények). Túrázás közben tekersz az úton, aligha fog bárki rád köhögni/tüsszenteni, este a prérin sátorozás közben szintén nem túl életszerű. Én be szoktam menni akár nagyvárosokba is megnézni a helyi nevezetességeket, itt persze találkozni emberekkel, de jellemzően ott se mész pár méternél közelebb másokhoz, ha meg olyan nagy járvány van/lesz, akkor még a zsúfolt sétálóutcák is elnéptelenednek, ilyen szempontból még kényelmesebben is lehet nézelődni/fotózni, nem áll bele folyton valaki a képbe. Mondjuk a fizetős látnivalók (múzeumok) lehet, hogy zárva lesznek, illetve az egyébként is kerülendő járványidőszakban, meg valahol vásárolni is kell, az még problémás lehet, de azt meg otthon is kell, bár sokan bespájzolnak mindenből.

Előzmény: vizus (10244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!