Keresés

Részletes keresés

Thekristianszabo Creative Commons License 2019.06.26 0 1 10018

Sziasztok!

 

 

A két hete eltekertem a Tour de Hongrie kékesi befutójára Debrecenből, másnap meg haza. Erről készült el ez a film.

Most kivételesen nem modoroskodtam, hanem önmagamat adtam, bár így is sok mindent kivágtam a filmből. 

Két nap 295 km, 1602 méter szint és a 33 fok. Ezek csak számok, de talán a film visszaadja azt az örömöt, amit éreztem, hogy végre ki tudtam szakadni a hétköznapokból és visszaadja a fülledt párás nyári növény illatú hangulatot is, ami nekem egyet jelent a szabadság érzésével. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wSiv45sLfYs

 

 

Üdv!

 

Krisztián

 

Ui. Kajakos/kenus túratáska esőteszt is van a végén 22km zivatarban. :)

 

 

 

messzemegyek Creative Commons License 2019.06.24 -1 0 10017

Sziasztok,

 

Nem rég vettem egy használt túra vázat és keresek Budapest környékén egy olyan kerékpár műhelyt ahol össze rakathatok egy túra biciklit egy hosszú távú túrára. Olyan muhelyt keresek ahol ismerik a túra kerékpárok sajátosságát és segítő készek az ott dolgozók. Voltam egy sima bicikli szervízben és ott annyira nem értették mit akarok, és próbáltak rám tukmálni olyan alkatrészeket amik annyira nem megfeleloek egy túra bringában, ezért próbálok keresni egy jobban hozzá értő helyet. Van bárkinek tippe/ismerőse aki erre a feladatra alkalmas lenne?

 

Gondolkoztam azon, hogy magam csináljam az egész projektet de úgy döntöttem jobb ha profi szinten hozzá értő ember csinálja.

 

Köszi!

várkonyi zalán Creative Commons License 2019.06.24 0 0 10016

"Az Esztergom-Vác túra során át tudsz menni a szobi vasúti hídon is..." ezzel most óvatosan. Egy hónapja jártam arra Az Ipoly kiáradt, a híd alatti utat (szlovák részen) teljesen elmosta, ártér lett.

Nemo Creative Commons License 2019.06.23 0 0 10015

A mellény (fényvisszaverő öltözet) csak éjjel és rossz látási viszonyok közt kötelező (lakott területen is), a sisak 15 év alattiaknak mindenhol, afölött csak lakott területen kívül.

 

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=poznate-zakladne-pravidla-bicyklovania-1

(rövid, magyarázatos összefoglaló)

 

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8

(maga a törvény, ld. az 55. paragrafust.)

 

Előzmény: tikli (10010)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.21 0 0 10014
Részben a politikát moderáló humanoidok, részben a szét****tt váltóm miatt, amit hosszú napokba telt rendberakatni, mert nem találtam szervizt, ahol valóban értettek volna hozzá. Végül tegnap mégis rendbetették, de addig... nézd meg az eddigi hozzászólásaimat! ;)

Köszi neked is.
Előzmény: Biciklis Józsi (10013)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2019.06.21 0 0 10013

Szia kedves Dühös! (Miért vagy dühös, mikor az élet és a biciklizés szép?)

 

A lényeg: Szlovákiában lakott területen kívül kötelező a láthatósági mellény és a sisak. Én például tavaly is végig menten a fél országon, de senki nem kérte tőlem... és nem is viseltem. Ez nem azt jelenti, hogy ne értenék egyet a fenti két eszköz használatával. Az Esztergom-Vác túra során át tudsz menni a szobi vasúti hídon is...

 

Jó tekerést: Biciklis Józsi

Ha érdekes, akkor a szlovák túra kezdő rész itt elérhető:https://youtu.be/UmfO6ktSnbI

Előzmény: dühös biciklis (10012)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.21 -1 0 10012
Köszi mindkettőtöknek. Sisak az default.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (10011)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.06.21 0 0 10011

Nem nagyon szoktak foglalkozni vele, ezen az útvonalon még sosem láttam rendőrt. Sisak azért legyen.

Előzmény: tikli (10010)
tikli Creative Commons License 2019.06.21 0 0 10010

Szia!

Nekem a láthatósági mellény rémlik, hogy kötelező.

P.

Előzmény: dühös biciklis (10009)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.21 0 0 10009
Szlovákia területén van valami ami KRESZ, kötelező felszerelés stb. terén eltér a magyar szabályoktól?
Vagy ha a magyar utakon megtűrnek úgy, ahogy vagyok, akkor odaát sem kell tartani attól, hogy szabályt sértek?
Egy Esztergom-Párkány-Szob-Vác túrán gondolkodom.
HZsolt79 Creative Commons License 2019.06.17 0 1 10008

Szia. Megosztom az én tapasztalataimat is gumiválasztással kapcsolatosan. Én elsősorban a méret után de talán vele egy sorba tenném a gumi súlyát és gördülési ellenállását! Én esküszöm a Continental Contact vagy Contact Plusz gumikra. Nekem a sima van a Contact II nem a plusszos. Sikerült hajtogatósba vennem 47mm-est. Biciklis Józsival egyet kell értsek, hogy a 32 mm egy jó megoldás lehet. Nekem jelenleg kettő túrabicóm van egy gravel, azaz országuti szerű, amin egy 28 mm széles gumi van az előbbi márkából,de drótperemes. Ehhez a kerékpárhoz nem kell vastagabb, illetve nem is néz ki jól rajta, továbbá így fér el sárvédő és egyéb gyalánkság. Építettem egy Cro mo vázas túrakerékpárt, ez egy 97-es MTB kerékpárváz, de geometriát tekintve trekking jellegű, ugyanakkor ebbe a kerékpárba egy 28-as de még egy 32mm gumi elég hülyén néz ki. Bár nem a kinézet a legfontosabb, de azért na...Ugyanakkor meg kell mondjam neked, hogy a hajtógatós változat 495 gramm, azaz könyenbb a 47mm széles gumim, mint a gravelen lévő 28as drótperemes! A másik a gördülési ellenállás, ezek a gumik ugy vannak kitalálva, hogy amikor gurulsz vele 1-1,5 cm felületen fekszik fel, nem sokkal nagyobb felületen, mint akár egy országuti, legalábbis arányait tekintve. Aztán mikor kanyarodsz vagy földúton mész már játszik az oldala is, ami ugye kapaszkodik. Nagyon szépen látszik ez, mikor országúton mész és simára kopik a koszos gumi, hogy milyen felületet is használsz. A lényeg, hogy nem vagyok lassabb a túrabicómmal sem, mint a gravelemmel, illetve a gumi miatt, hanem a bicaj súlya miatt egy kicsivel. Minap 132 km-t mentem túrabicómmal 5,5 óra alatt. Egy túrán ez már elég gyorsnak számít, inkább ez alatti tempót megy az ember, ha meg alarsz nézni ezt azt, a 20-25km/h átlagot meg a 47es gumival is fogod tudni! Ugyanakkor terepen, szar úton sokkal jobb egy 47es gumi. Nem akarlak rábeszélni, én tudok viszonyítani, van vékonyabb és vastagabb túragumim is. A súly a legfontosabb. Kigyorsításoknál érzem is, hogy hiába széles a gumi, mivel könnyű ezért nem érzek lomhaságot vagy ennek hátrányát. Keress hajtógatós Continentált, nem fogod megbánni!www.hzsolt.hu oldalamon a kerékpár építésénél beszélek is erről a blogomban, ha érdekel olvasdd el őket....

Előzmény: Fffffe (10003)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2019.06.15 0 0 10007

Szia Ffe!

Én is alapvetően aszfaltozom és csomagos túrázom. (Meg hétköznap is rendszeresen használom a gépet)

Szóval én a 32-622-re tettem le a voksomat. Ezzel értelmezhető sebességet érek el aszfalton. (Mármint túra szempontból)

Ugyanakkor elég sokszor lemegyek terepre is. Ez a méret itt is megállja a helyét.

 

Üdv: Biciklis Józsi

Ui: Illusztráció a Mátrából: https://youtu.be/pBGL6eQuTOM 

Előzmény: Fffffe (10003)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 10006

Ausztria. Itt sosem éreztem klórt a vízben.

Előzmény: Törölt nick (10004)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.15 0 0 10005
Azért tavaly engem is ért kínos meglepetés. Dunakeszin sikerült olyan kutat találni, aminek a vizét kénytelen voltam kiönteni, hiába voltam totálisan kiszáradva...
Előzmény: Törölt nick (10004)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.15 0 2 10004

A magyar ivóvíz az egyik legjobb az EUban, ha jól tudom. Merre élsz, hogy lejjebb nem adod?

Előzmény: oldmumus_v.2 (10002)
Fffffe Creative Commons License 2019.06.15 0 1 10003

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy főleg országúti túrázáshoz milyen szélességű gumit ajánlanátok? Eddig 622-47 volt volt fent, de ez lehet, hogy túl széles és emiatt lassú.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 10002

Már elnézést, de bizonyos egészségügyi okok miatt magyar csapvizet nem iszom meg.

Előzmény: R.Netes (9995)
pchris84 Creative Commons License 2019.06.14 0 1 10001

Látom pörög a fórum. :)

Nekem sajnos mostanában nem túl sok időm volt hosszabb, látványosabb túrákra, de egy rövid tekerés a környéken olykor-olykor azért belefér. Ilyenkor általában lakott területeken kívül, földutakon tekergek. A sík terület sokaknak talán kevésbé látványos, mint a meredeken égbe törő hegyek vagy a kéklő tengerpart, de az ősz eleji színekbe öltöző mezőségnek is megvan a maga szépsége a gyülekező darvakkal, a réteken legelésző őzekkel és a sárguló falevelek illatával...

Őszi darules 1 - Sárguló falevelek
https://youtu.be/Nf7E8rR8-dA

 

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2019.06.14 -4 1 10000

Első!  Tízezredik!!!

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2019.06.14 -2 0 9999

...

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2019.06.14 -2 0 9998

..

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2019.06.14 -2 0 9997

.

R.Netes Creative Commons License 2019.06.14 0 0 9996

kár, hogy Ebes és Debrecen között nincs bringaút

Előzmény: Thekristianszabo (9992)
R.Netes Creative Commons License 2019.06.14 0 1 9995

nyugodtan lehet belőle inni, sima csapvíz

Előzmény: oldmumus_v.2 (9958)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.14 -3 0 9994

doktorátussal megpecsételve

 

Éppen ezért tudatlanok, mert csontra el is hiszik anélkül, hogy érdekmentes forrásokban is utána nézzenek, ne adj isten saját tanulmányokat fojtassanak.

Bár nagy tudás nem kell hozzá csak némi józan ész, hogy célirányosan merüljön el a témában,  ha legalább általános iskolában pár biosz, kémia órán odafigyelt.

 

 

A desztilláló készülékben a végtermék nem megy keresztül több km (szennyezett) légoszlopon.

 

Nem arról volt szó, hogy mi történik az esővízzel, hanem arról, hogy az esővíz desztillált víz. 

 

Egyébként hegyvidéki erdőségben az esőbeálló tetejéről csorgó esővizet 30-60 percnyi intenzív esőzés után nyugodtan ihatod, ha üres kulaccsal ilyen helyzetbe kerülsz.  Tehát ez már nem csupán a légtömeggel, de a poros, bogaras, növényi részekkel, madár ürülékkel szennyezett tetővel is találkozott. Még mindig ezerszer tisztább lesz mint a városi vízvezeték dzsuvával berakódott rendszere.  

 

témát részemről lezártam.

 

Bölcs döntés miután viszonylag gyorsan rájöttél mennyire vállalhatatlanul sületlenségekkel szólítottál meg :-)

Előzmény: agyarka (9993)
agyarka Creative Commons License 2019.06.14 0 0 9993
OFF
Ebben a témában a " tudatlanok" doktorátussal megpecsételve tudják felsorakoztatni a tudományos érveiket, veled ellentétben.

A desztilláló készülékben a végtermék nem megy keresztül több km (szennyezett) légoszlopon.

A témát részemről lezártam.
ON
Előzmény: forgione1 (9990)
Thekristianszabo Creative Commons License 2019.06.14 0 0 9992

Valóban, Ebes ès Szoboszló között,adtak át nemrèg, valamint Szoboszló ès Balmazújváros között van bringaút.

Mindkettő remek minősègű.

Előzmény: Nataliamaria (9991)
Nataliamaria Creative Commons License 2019.06.14 0 0 9991

Egy ismerősöm vadiúj kerékpárutat látott a 4-es mellett, Debrecen előtt...

Előzmény: Thekristianszabo (9985)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.14 -3 0 9990

ozmózis.

 

Majdnem jó, 10-es skálán 9 pont, de fajlagosan drága és a tudatlanokat belehet csapni, hogy visszakell sózni az eredményt. Szóval felejtős.

 

Az esővíz nem desztillált víz.

 

Mesélj még kérlek :-)))))))

Előzmény: agyarka (9989)
agyarka Creative Commons License 2019.06.13 0 0 9989
A biofizikai ismeretek sem ártanak, abban szerepel az ozmózis.
Az esővíz nem desztillált víz.
Kérdezd nyugodtan a gyógyszerészed, neki biztosan megvannak a szükséges alapismeretei.
Előzmény: forgione1 (9981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!