Keresés

Részletes keresés

plüss Creative Commons License 2003.12.13 0 0 34
A felhasználók véleményére lennék kíváncsi: mivel vásárlás elött állok, és ez a két gép jönne szóba, a HP 3670-es és a Canon 3000F szkenner használatával kapcsolatos tapasztalatokat szeretném ha megosztanák velem.
extraskoda Creative Commons License 2002.08.29 0 0 33
Ajánlom figyelmedbe a Genius HRX7-et, van 35mm-es diaszkennere. Persze csodákat ebben az árfekvésben nem lehet várni, amatőr célra rádolgozással otthonra jó.
Előzmény: whoswho (27)
Tonex Creative Commons License 2001.11.18 0 0 32
Én csak érdeklődnék: Szóval ez még a régi 5450-es, mármint sötétzöld doboz, vagy 5400-as szkenner + külön diafeltét (UTC 5400) ???
Előzmény: Gyedmaroz (30)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 31
Egy Canon N640P szkennert szeretnék venni. Érdemes megvennihobbi használatra?
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.04.28 0 0 30
Egy UMAX Astra 5450 szkennerrel kacérkodom. Valami vélemény a gépről?
whoswho Creative Commons License 2000.08.15 0 0 29
Kössz a választ, lényegében megerősítettél.
Nyomtatóban a Canon nálam is a 2. helyen van, utánanézek, hogy megelőzheti-e számomra az 1. helyen lévő Epsont.
Szkennerben az UMAX-ot sokan dícsérték. Szövegfelismeréshez vajon mennyire használható? Oké, hogy a HP a legjobb erre a célra, de a többivel mi van? Azokkal nem érdemes nekiugrani a szövegeknek?
Előzmény: BiG a Csiga (28)
BiG a Csiga Creative Commons License 2000.08.15 0 0 28
Szívesen megosztom veled elôítéleteimet a témáról. :-)

Nyomtatóknál a piezo techológia miatt szerintem is az EPSON a legjobb. A festék viszont jó drága. Én A/3-as Epsont használok (Photo 1200), szerencsétlenebb grafikáknál 15-20 A/4-es lap alatt kifogy a színes patron valamelyik színe, és akkor az egészet dobhatom ki. Ez tetszik a Canonban, hogy színenként vehet bele patront, aki akar, tehát olcsóbb az üzemeltetése.
Nekem fontosabb, hogy szép legyen a végeredmény: ezért EPSON.

Szkenner:
A Canon fényképezôgépekben nekem tetszik, de amit nyomtatókból láttam belöle, az nem tetszett. Szkennert meg nem is láttam, de nem is nézem meg.

A HP Recognitához nekem is bevált anno (HP 4p), de a színei használhatatlanul bénák voltak (nem bírtam sehogy bekalibrálni, hogy elfogadható legyen).

Most olcsó AGFA 1212p-m van, lassú, de elég szép képet ad. A fekete-fehér képek nyomdai felhasználásra is jók. A hozzá adott program (ScanWise) nekem kicsit túl automata, de nem rossz.

GE meg Genius nem fordult meg a fejemben. Epson sem.

Szóval UMAX, AGFA, HP közül választanék.

BCS

Előzmény: whoswho (27)
whoswho Creative Commons License 2000.08.14 0 0 27
Hali!

Én is szkennert készülök venni (no meg nyomtatót is - nem tudom, hogy van-e erre külön topic, még nem néztem. De érdekelne).

Rögtön felteszem a kérdést, hogy vajon számít-e, hogy ugyanolyan gyártótól származzon a szkenner, mint a nyomtató? Nyomtató ügyben egyébként valószínűleg Epson 670-nél maradok

Szóval, én max. br.: 30-40eFt-ot szánnék szkennerre, otthon használnám kép szkennelésre, és szövegfelismerésre, és egyenlőre a következőket találtam ebben az árkategóriában:
CANON FB-630, HP scanner ScanJet 3200C.
A többi gyártót még nem néztem meg. Az UMAX-ról most hallottam elöször, és nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni GE, Genius, vagy Epson szkennerekkel.

A CANON egyébként nagyon tetszik. Úgy tűnik, hogy jó paraméterei vannak (színmélység, felbontás, sebesség, és forma(!)). Lehet, hogy ennél maradok? Vagy tud valaki jobbat ajánlani ebben az árkategóriában?

Előzmény: holist (26)
holist Creative Commons License 2000.05.31 0 0 26
Fölhúznám ezt a topicot, elvégre eltelt majd egy év.

Mit mondanak a hozzáértők, most milyen (síkágyas, színes) szkennert vegyek? (Amatőr felhasználás, nem árt, ha olcsó, de azért ne a legrosszabbat vegyem már meg).

holist

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.02 0 0 25
Hala!

Nekem (is) Mustek cuccom van. Bevallt, igaz, nem "profikent" hasznalom, hebe-hoba scannelek vele par kepet honlapra, 3DS-hez. Jo, mert olcso es van hozza mindenfele progi. Szoveget is felismer, bar ez mar kicsit ga'zos. Azt viszont el kell ismerni, hogy tenyleg lassu. (Igaz, mihez kepest is lassu? Neha beletelik 2 es fel percbe is, hogy bevigyen egy kepet.)

Ariel Creative Commons License 1999.06.02 0 0 24
UMAX rulz!
mar 3 eve mukodik hibatlanul, scsi-s.
"gyors", persze a 3evesek kozott.
Spaul Creative Commons License 1999.06.02 0 0 23
Nem olvastam meg vegig, de megjegyeznem, annak aki nem tudja, hogy az AGFA es a LINO (HELL, Heildelberg) szkenenreket is a UMAX gyartja. Csak a szoftver mas!
Mike Creative Commons License 1999.06.02 0 0 22
Az Agfa Snapscan 1212p-t ki irta?
Mert en 24+afa-ert lattam csak.
Dobjon mar meg egy meillel. Koszi!
Mike
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 21
Szerény véleményem szerint nem feltétlenül szükséges a nagyítás nélküli képeknél kihasználni a szkennerek maximális felbontását.
Én elég sokat szotam szkennelni. Egy 2540 dpi-s levilágító berendezéshez 240-300 dpi felbontású képeket használok. Egy 600 dpi-s színes nyomtatóhoz lehet, hogy bőven elég a 150 dpi képfelbontás. Ha a kinyomtatott képedet megnézed 50 cm távolságból akkor valószínű, hogy nem fogsz szabad szemmel pixel lépcsőket látni. Nagyítóval természetesen hamarabb észrevenni a különbséget. Alacsonyabb felbontásnál kevesebb winchester hely szükséges.
Saját tapasztalat: 100 dpi képfelbontás elég, ha AGFA XC907-es fénymásolóra nyomtatok, amely 400 dpi felbontású berendezés. Pixeleket még nagyítóval sem látok. 120 dpi-s a kép, ha Citizen 600 C nyomtatóra küldöm, ami fizikailag 600-as felbontású.
Mindebből az következik, hogy nagyfelbontású szkenner csak annak kell a képeit nagyítani akarja, vagy diákat akar beolvastatni.

Bocs ha hosszú lett.

T

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 20
Halihó!

Ha bekapcsolom a gépet, és már megy a nyomtató, akkor kinyomtat egy üres oldalt egy db. betűvel a bal felső sarokban. Ugyanezt teszi minden nyomtatás elején is.

A Umax bizony ér kétszer annyit, mint a 15e forintos darabok!

Üdv: MaCS

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 19
AGFA 1212-est.600X1200 dpi optikai felbontas mellett alig 12e Ft folott van.HP minosegu (egyesek szerint jobb).
Es szepek a szinei is.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 18
Néhány apróbb comment:

1. A párhuzamos portos szkennernél nagyságrendeket számít, ha mind a PC, mind a szkenner tudja az ECP-t, és erre van beállítva a ketto közötti kommunikáció.

2. Ugynakcsak a PH portnál jó lesz kipróbálni, hogy a nyomtatót nem lövi-e ki. Sokszor kompatibilitási próblémák adódhatnak.

3. A 600 dpi-t nem csak tárolni kell, hanem (a) nyomtatáskor letölteni (b) olyan nyomtatót megvenni, amelyik hasznosítani is tudja HATÉKONYAN (gyorsan, szépen) és a média (papír) is elviseli a festék mennyiséget és elviselheto az ára (mármint az ilyen papírnak)! Akinek ilyen nyomtatóra és médiára van pénze (és itt pl. nem egy alsó/közepes EPSON-ra vagy HP-ra gondolok), az ne spóroljon a szkenneren. Olyan, mint Porsche-hez Barum Radiált venni.

Általában egy fotó 100-200 dpi-vel is nagyszeru nyomtatásban, ha a nyomtató egy-két más dolgot is tud (multilayer, többféle pötty méret, alapszínek száma>3), nem csak rengeteg dpi-t. De ezt részletesen egy HP prosi jobban elmeséli.

Sajnos kevés "szkenner-szaki" van, aki ezeket értelmesen el tudja mondani. Egyszerubb a dpi-kkel dobálózni és az olcsó (vagy drága) sz*t rásózni a kuncsaftra.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 17
Ez érdekel: áruld már el, hogy hülyíti meg a nyomtató a párhuzamos scanner?

Én magam egy Umax 1220P-t használok, maximálisan elégedett vagyok vele - és türelmes. Nem volt kedvem kétszer annyit fizetni, hogy kétszer gyorsabb legyen a SCSI miatt.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 16
Jelenleg egy Mustek Scanexpress 6000SP-t használok. Max. felbontása 300x600dpi, ami bőven elég. Természetesen SCSI-s (amigán használom, de van hozzá MAC és PC szoftver is). Ára kb. 20e Ft. 1pass, és nagyon gyors. Letölthető gamma korrekció, képes 4-5 cm magasságig térben is scannelni, hidegcsöves, ki sem kell kapcsolni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 15
hello HoD!
A HP-kről én is sok rosszat hallottam.
Jó, nem egy világbajnok kategória, de recognitához HP a király! Ezt tök komolyan mondom. ;-))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 14
Muszáj egy-két szót szólnom a HP mellett... :-) Nekem HP van, én maximálisan elégedett vagyok vele.

Az USB scannerek elég szarok, az LPT-sek meg -szerintem- borzasztó lassúak. Ha már scannerre akar valaki pénzt áldozni akkor SZVSZ megéri SCSI-t venni.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 13
Ezek szerint a Primax hulladek.
Az Umax 1220 jo? P/U/S 30/40/60 kicsit huzos nem?
Ahhoz kepest, hogy 15-ert is lehet mar kapni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 12
Az emlitett CP tesztben bizonyult lassabbnak az U, mint a P. A tobbi USB scanner is hatarozottan gyengen szerepelt. Az igazi kulonbsegek akkor jottek elo, amikor 600 dpi-vel scanneltek, 300-on meg nem volt baj.
Az USB csatlakozo alapsebessege egyebkent 1.5Mbit, ami lassabb egy EPP parhuzamos portnal. Igaz, 12Mbit-es atvitelre is van lehetoseg USB-n, ami mar tenyleg gyorsabb lenne. Kerdes azonban, hogy a mai periferiak kepesek-e erre.

Hatha vki nem olvasta: hardver forum scanner temaja kigyujtve.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 11
A HP-kről én is sok rosszat hallottam.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 10
Halihó!

A legjobb ár/érték mutatója a Umaxnak van (30/40/54e Ft -- parallel/USB/SCSI).

Az LG-olcsók és jók. Otthonra jó választás a Mustek.
A HP-kről egy HP-s szkennekszaki beszélt le!!! Szerinte lényegesen gyengébbek, mint a jóval olcsóbb Umax.

Üdv: MaCS

ui: Degeczi! Szerinted az USB lassabb, mint a parallel??? A Umax Astra 1220U 15-20 százalékkal gyorsabb, mint a 1220P, és még a nyomtatót sem hülyíti meg!!!
Szerintem fogalmilag kizárt, hogy az USB legyen a lassabb.
Amúgy a SCSI is csak akkor lesz igazán gyors, ha a saját kártyáját használod. Egy Musteknél a jól konfigurált Adaptec 2940 kártyával 3x lassabb volt a beolvasás, mint a sajátjával.

MaCS

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 9
Én főleg OCR céljára vettem úgy 3 hónapja egy párhuzamos portos LG 66a-t. Ez tudja 600x1200-at. Mindössze 2000 Ft-tal volt drágább, mint az alacsonyabb, 300dpi-s kategória (LG 33a). Az ára úgy 20 Eft körül.
Tapasztalatok: a szkennelt színek elég élethűek, de a jó eredmény ellenére a nagyfelbontású színes képek szkennelése igazi türelemjáték.
Az OCR-hez 300dpi-vel egy A4 behúzása kerek másfél perc.

Valaki meg tudná mondani nekem, miért van az, hogy a legpitibb szkennelés alatt is a viszonylag erős gépem a mousepointer mozgását sem tudja kirakni a képernyőre? Azaz mintha az összes erőforrás tökig foglalt lenne.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 8
A parhuzamoshoz allnak kozelebb, de: ALULROL!
A leglassabb megoldas, csak akkor valaszd ha olyan franko geped van (iMac pl), amire mast nem is lehet kotni.

Az amugy altalam nemigen kedvelt Computer Panorama scanner tesztje 1-2 honappal ezelott egesz hasznalhato volt: sebessegadatokat is kozolt. Sajnos csak truecolor modban, ami persze nem rossz az altalanossagban vett sebesseg meghatarozasahoz. Az viszont nem derul ki belole, hogy nehany tipus (pl Genius) F/F modban is truecolort scannel, csak a driver ad at modositott adatokat. Elonye: nincs problema abbol, hogy milyen szinu szoveget olvastatsz. Hatranya: OCR-hez lassu.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 7
USB? Mi a véleményetek az USB-s scannerekről? Kinek van tapasztalata a sebességükről? Párhuzamos vagy SCSI port sebességhez állnak közelebb?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 6
Párhuzamos portosnál meg fogsz őszülni és őrülni.
SCSI UMAX a tuti, illeszthető, szép képe van és ha később akarsz valamit rá - diafeltét - az is megy.
A noname nem jó semmire - ne menj bele.
Számolj: egy scannert ugye nem 1 évre veszel. Az UMAX most 60 körül korrekt. HP nem jön szóba, nagyon vacak a mechanikája.
HA meg noname-t veszel és rájössz, hogy nem tecc, akkor azt max ajándékba adhatod oda valakinek - nincs ára a használtnak.
zsoltu
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 5
Figyeljél arra is, hogy mi alatt akarod használni. A Microtek Phantom 330cx-em a 95-ös alatt gurult, a 98-as alá sehogy sem passzol:(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!