Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2009.03.30 0 0 126
De mér lettem én törölt nick? Évek óta nem írtam a polidilibe, most is csak azért néztem be, mert fölhoztad ezt a topicot.
Érdekes.
Előzmény: T.Howard (125)
T.Howard Creative Commons License 2009.03.30 0 0 125
A Fideszből, meg a többi kormánypártból egész biztos nem lenne ilyen ügyes ellenzék, tehát ez össznépi érdek... :)



Dehogynem...!!!O)))
Előzmény: Törölt nick (-)
Mario Brekt Creative Commons License 1999.06.04 0 0 123
Valahogy nem lehetne hozzáférni a felvételhez (mondjuk avi v. mpeg formátumba). Én is szeretnék derülni rajta!
nevtelen Creative Commons License 1999.06.04 0 0 122
...közöttttttttttt
Előzmény: nevtelen (121)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.04 0 0 121
Kedves alfalfa58!

Ha nem akarod ne hidd el. Attól még megtörtént. Deutsch Béki Gabriellának válaszolt, és épp a Bokros csomagnál tartott, amikor ez történt. Nem lehet "félrehallásra" fogni. Látni lehetett mit mond. Jeltolmács nélkül is. Aki nem hiszi nézzen utána.

De végülis mit számit? Ebből nem lesz "hordóügy". Van némi különbség a két politikai tábor közöt...

Előzmény: alfalfa58 (119)
nurej Creative Commons License 1999.06.04 0 0 120
>Pár éve világraszóló botrány támadt a "szónoknak" szó félreértése miatt...

Nem támadt, hanem mesterségesen támasztották.

Az is egy jó kis ügy volt: Egyetlen bulvárlap "újságírója" állított valamit, hogy ő mit hallott. Rajta kívül SENKI nem hallotta.

Ebből aztán a kedves liberálisok hatalmas botrányt kavartak, szándékosan lejáratva a parlamentet.

Szóval, az egy nagyon-de-nagyon aljas akció volt. SZDSZ-hez méltó.

alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.04 0 0 119
Bocsánat, ez rossz névre ment (hogy mennyire kell vigyázniiiiii...)!

nurej (alább) = nevtelen

Előzmény: alfalfa58 (118)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.04 0 0 118
Kedves nurej!

Visszatérve az eredeti kérdésre: tehát Te biztos vagy benne, hogy Bauer úr hülyézett?

Azért kérdezem, mert a Parlamentnek gyalázatosan rossz az akusztikája. Pár éve világraszóló botrány támadt a "szónoknak" szó félreértése miatt...

Előzmény: nurej (116)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.04 0 0 117
Nem tévedtem. Bár a "szélsőséges pártok" egy csoportban ülnek ott a szélén, azért még meg tudom különböztetni Bauert Balczótól.
Előzmény: alfalfa58 (110)
nurej Creative Commons License 1999.06.04 0 0 116
Bauer Tamás hülyézik.

Na és? Akinek az ÁVÓ-s apja körmöket tépdesett, attól ez egy nagyon visszafogott cselekmény.

alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.04 0 0 115
Kedves nurej!

Én annak rövidítésére használom: "szerény véleményem szerint"...

De hogy más mit ért rajta...

:-)

Előzmény: nurej (112)
nurej Creative Commons License 1999.06.04 0 0 114
És mi az IMHO?
nevtelen Creative Commons License 1999.06.04 0 0 113
IMHO magyarul.
;-)
Előzmény: nurej (112)
nurej Creative Commons License 1999.06.04 0 0 112
Áruljátok már el, mi az az szvsz?

nurej

nurej Creative Commons License 1999.06.04 0 0 111
Pásztörperc:

Ja, bocs, a 4igen-es tényleg nem akkor volt.

Viszont a köz.eln.vál.-os népszavazás kérdése alkotmányellenes volt.

A földes kérdések viszont nem voltak azok. Ezen kák vitatkozni, az Alk.Bíróság egyértelműen állást foglalt a kérdésben. Méghozzá teljesen egyhangúan, mindenféle ellenvélemény nélkül.

Arról nem is beszálve, hogy az MSZP befolyásolni is próbálta az AB-ot.

Nurej

alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.04 0 0 110
Kedves nevtelen!

SZVSZ tévedtél.

Számomra elképzelhetetlen, hogy Bauer úr ilyet cselekedett volna.

Nem tévesztetted őt véletlenül össze egy szélsőséges párt képviselőjével?

Előzmény: nevtelen (109)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.04 0 0 109
Kedden merő véletlenségből belekukkantottam a parlamenti közvetitésbe. Éppen Deutsch beszélt valamit, gondolom a Szadeszhez, mert a kamera őket mutatta.Bauer Tamás gondosan artikulálva, hogy a süketnémák is megértsék, a következőt üvöltözte Deutsch felé:Hülye!!! Te hülye!!! Hülye vagy!!!
Bauer, mint tudjuk, a "legnagyobb szürkeállománnyal" rendelkező "legszalonképesebb" párt "legműveltebb" parlamenti képviselője.

Szalonképtelen bunkók természetesen csak más pártokban vannak.

Alig várom, mikor lesz végre egy jó kis ájrópai pofozkodás nálunk is, mint az összorosz Dumában.

Derek Creative Commons License 1999.06.04 0 0 108
"Emlkékeim szerint minden más parlamenti párt a népszavazás bojkottjára hívott fel, A.J. javaslatára
pedig Árpi bácsi június huszonvalahanyadikára írta ki "

En nem emlekszem konkret bolykottfelhivasra, mint az MDF tette ezt a 4 igenesnel, bar az is igaz, hogy ugy tettek, mintha nem lenne semmi.Vagyis azt egy part sem mondta, hogy az emberek ne menjenek el.

Előzmény: Pásztörperc (105)
year_t Creative Commons License 1999.06.03 0 0 107
A 4igenesről Demszky ma:"amely megakadályozta a mérsékelt nacionalista ellenzék és a mérsékelt utódpárti kommunisták koalicióját, és ezzel azt, hogy Mo. egy féldemokratikus, kentaurszerű rendszer alakuljon ki." Kár, hogy a nem mérsékelt "nem nacionalista" ellenzék kolalicióját már nem tudta ugyanezzel a brigáddal megakadályozni. :-)
Most akkor féldemokratikus, kentaurszerű rendszer alakult ki?
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.03 0 0 106
Kedves Pásztörperc!

Köszönöm a tájékoztatást.

Azt hiszem, akkor ippeg külföldön voltam - bár azért ez nem egészen biztos... Szóval, még így sem ugrik be, mély sajnálatomra.

Mindenesetre, abból, amit írtál, arra következtetek, hogy a 90-es próbálkozás a H-K kormány által elmismásolt népszavazás-kezdeményezéssel nem egészen analóg (legalább is, ami az antidemokratikusságot, vagy miaszöszt) illeti. Igazam van?

Előzmény: Pásztörperc (105)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.03 0 0 105
Kedves alfa!

A négyigenes miatt mindenki marha zabos lett a maszop környékén, mert hogy nem lehetett Pozsi pajtás a közt. elnök. H.Gy. úgy gondolta, első nagy, népszerűségnövelő akciónak jól jönne egy sikeres népszavazás — a közt. elnök közvetlen választását a lakosság többsége támogatta (volna) — Árpi bácsit még szinte a qtya se ismerte.

A Választmányban elmondtuk neki (H.Gy-nak), hogy az akció NEM LEHET sikeres, mert a szavazás érvénytelen lesz, de ő kötötte az ebet a karóhoz: felrúgta az Alapszabályt, és a "spontán, népi kezdeményezésű" aláírásgyűjtés "élére állította" a pártot. Emlkékeim szerint minden más parlamenti párt a népszavazás bojkottjára hívott fel, A.J. javaslatára pedig Árpi bácsi június huszonvalahanyadikára írta ki — amikor minden épeszű ember nyaral, a magamfajták meg a hegyen dolgoznak.

Volt kb. 10,5 %-os részvétel (ebből kb. 90 % az igen, de minek?) Elment tömérdek pénz, tömérdek munka, és mindenki ránk mutogatott, hogy ezt mi pocsékoltuk el — sok igazuk volt benne.

Előzmény: alfalfa58 (104)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.03 0 0 104
Kedves Pásztörperc!

Erre - bánatomra - már nem emlékszem. Mi történt?

Előzmény: Pásztörperc (103)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.03 0 0 103
Kedves nurej!

A 4 igenes népszavazás 1989-ben volt. Az az akkor komolyabb pártok közül csak az MDF bojkoltálta.

1990-ben a köztársasági elnök választásáról lehetett szavazni. Ezt már bojkottálta az SZDSZ, a FIDESZ, továbbá emlékeim szerint a KDNP és az FKGP IS.

Előzmény: nurej (101)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.03 0 0 102
Kedves nurej!

Nem értek Veled egyet.

A H-K kormányt mindig, minden szempontból el kell marasztalni! (Na jó, vicceltem!)

Előzmény: nurej (100)
nurej Creative Commons License 1999.06.03 0 0 101
>Mi a véleményed a népszavazás bojkottálásáról? (1990)

A 4igen-esről?

Akkor összejött az aláírás, volt népszavazás. Az más kérdés, hogy egyik párt erre a másik meg arra biztatta a embereket. Ez teljesen oké.

Földügyben is összejött az aláírás, ennek ellenére nem írták ki AZT a népszavazást. Ennél antidemokratikusabbat 10 év alatt nem követett el senki.

Nurej

nurej Creative Commons License 1999.06.03 0 0 100
Ami pedig az ügyészséget illeti, abban az égvilágon semmi antidemoktratikus nincsen, ebből a szempontból a H-K kormány sem marasztalható el.

A civilizált országok nagyobbik részében így működik az ügyészség. Lásd "államügyész".

Nurej

alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.03 0 0 99
No jó: nem tudtam, mit jelent az, hogy "a kormány kezdeményez".

:-)

Előzmény: Pásztörperc (96)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.03 0 0 98
Kedves nurej!

Mi a véleményed a népszavazás bojkottálásáról? (1990)

Előzmény: nurej (97)
nurej Creative Commons License 1999.06.03 0 0 97
> Antidemokratikus: Parlamenti ülésrend, Kosztolányi Dénes (ahogy van), reprográfiai díj, Ügyészség kormány alá rendelése és még sorolhatnám.

Hát, ez azért nagyon kevés. Majd, ha a FIDESZ is elkövet egy földügyi-népszavazás-szabotálás jelentőségű antidemkratikus tettet, na, akkor majd én is azt mondom, hogy az egyik 19 a másik 20-1.

Nurej

Pásztörperc Creative Commons License 1999.06.03 0 0 96
Pontosítás: A H-K kormány SZVSZ nem kezdeményezte az ügyészség kormány alá rendelését. Az IM-ben kidolgoztak egy ilyen tervezetet is, de tudtommal ez el sem jutott a kormányig (vagy ha igen, ott seperc alatt félretették — nem lyól emléxem).
Előzmény: alfalfa58 (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!