Keresés

Részletes keresés

netizen Creative Commons License 2000.03.10 0 0 8
Kernel config -> native language support -> utf-8 support ennyi. Amugymeg see uncode howto...
Az viszont igaz, hogy esetleg 1-k alakalmazast at kell allitani utf-8 modra, esetleg recompile.
Mivel az utf-8 valtozo bytehosszusaggal enkodol, pl magyar szovegeket bajosan fogsz csereberelni olyan ugyszinten magyar haveroddal aki nem utf-8 at hasznal (o egy zagyvalekot fog csak latni, szoveg helyett). Lehet vele jaccani, all featured ekesites, euro jel miegymas, csak az az ara hogy az ISO-8859-1 kompatibilitas megszunik...
Előzmény: req (3)
netizen Creative Commons License 2000.03.10 0 0 7
Kernel config -> native language support -> utf-8 support ennyi. Amugymeg see uncode howto...
Az viszont igaz, hogy esetleg 1-k alakalmazast at kell allitani utf-8 modra, esetleg recompile.
Mivel az utf-8 valtozo bytehosszusaggal enkodol, pl magyar szovegeket bajosan fogsz csereberelni olyan ugyszinten magyar haveroddal aki nem utf-8 at hasznal (o egy zagyvalekot fog csak latni, szoveg helyett). Lehet vele jaccani, all featured ekesites, euro jel miegymas, csak az az ara hogy az ISO-8859-1 kompatibilitas megszunik...
Előzmény: req (3)
Som-Som Creative Commons License 2000.03.10 0 0 6
Az XFree86 4.0 többek közt ezt a problémát is megoldja. A megoldás az xfsft-re épül.
tarragon Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5
Üdvözlet mindenkinek!
Akit még érdekel a téma az nézze meg a legújabb (márciusi) Chip Magazint. Van benne egy 3 oldalas cikk az X11 fontkezeléséről az xfstt és az xfsft-ről, és más érdekes dolgokról is.
Előzmény: Mjackson (4)
Mjackson Creative Commons License 2000.02.11 0 0 4
Na ez a megoldas frankon mukodik. Eddig a N. hasznalata nagy problemam volt, most megoldodott. Csak annyi a gond, hogy neha egy es ugyanazon oldal ocsmanyul, maskor pedig szepen jelenik meg. Van valami megoldasjavaslat?
req Creative Commons License 2000.02.10 0 0 3
Csak kíváncsiságból kérdezem: mit szól a Linux a Unicode-os TrueType fontokhoz?
Előzmény: Som-Som (2)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.10 0 0 2
Nos, én nem vagyok egy Linux guru, csak mostanában kezdtem Linuxszal komolyabban foglalkozni (napi átlag 10 perc már vagy 2 hónapja). Azonban úgy látom, hogy elég sokaknak van font problémájuk, így idekotyogok.

Az xfstt egy elég jó megoldásnak tűnik. Én ugyan 0.9.8-as verziót használok, de találtam 1.0-t, így erről dumálnék:

  1. Előszöris le kéne tölteni az xfstt-t, amit nekem a http://metalab.unc.edu/pub/Linux/X11/fonts/xfstt-1.0.tar.gz heltről sikerült.
  2. Ki kell tömöríteni valahova, amit vagy a tar-ral tudsz elérni, vagy ha még bonyolult neked a paraméterezése, akkor a Midnight Commanderrel is megteheted.
  3. A FAQ-ban leírt módon le kell fordítani a progit a make xfstt && make install paranccsal. Ha nem sikerült, akkor elképzelhető, hogy valamelyik csomagot nem tetted fel telepítéskor. De valahol lefordítva is biztosan megtalálható a neten.
  4. Másold a true type fontjaidat (*.ttf-eket áthozhatod Windowsból is) a /usr/share/fonts/truetype könyvtárba.
  5. Add ki az xfstt --sync utasítást, amivel a fontjaidat regisztrálja magának az xfstt.
  6. A /etc/X11/XF86Config fileba szúrd be a FontPath "unix/:7100" sort.
  7. Indítsd el az xfstt-t az xfstt & paranccsal.

Én még azt is megcsináltam, hogy az inittab elindítsa bootoláskor automatikusan. Sok sikert, és olvasgasd a FAQ-t.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 1
Rulez ez az xfstt, csak nemtom pontosan mit es hogyan szeretne. A windows/fonts-bol bemasoltam az /usr/ttfonts/ ala a fontokat, fel is vett mindent szepen a database-be, elinditottan daemon modban, aztan xset +fp-vel attacholtam is szepen es ki is bovult a font menu jol, csak az a bug, hogy akarmit valasztok, mindig ugyanazt a fontot latom. Az eredeti celt tekintve pedig, ez igen nagy hianyossagnak minosul... :(

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 0
Szia!

Használd az xfstt programot! Ez lehetővé teszi, hogy True Type fontokat használj X (Netscape, StarOffice, Gimp, stb.) alatt.
Letöltheted a rufus.w3.org/linux/RPM oldalról.

BYe

Rol&

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 topiknyitó
Hi!

Tudja valaki, hogy a default (olvashatatlan) fontokon kivul hogy lehet tobb fontot belevarazsolni a Prefernces->Fonts menube?? Meg ugy altalaban mondjuk Staroffice alatt se lattam sok fontot. Mit kell feltenni? Szerintem eleg full installt valasztottam, de ha megse, akkor mondjatok mit toltsek le honnan?! Koszi! :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!